back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cei mai bogati oameni din romania si-ar dona averile?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
 
Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 19 Iunie 2010, ora 11:23

Niciodata !!! mai ales ca majoritatea si-au facut averile in stil ilegal ,mafiotic, fraudulos , prin exploatarea celor care muncesc pentru a le creste contul , nu-s ei chiar asa prosti sa dea ceva din averile lor !!


Ticu
anca_relu_upcmail_ro

477 mesaje
Membru din: 18/12/2009
Postat pe: 19 Iunie 2010, ora 13:05

De la: adiuc, la data 2010-06-18 08:58:52hai ca sunteti lacomi, poate ar trebui sa doneze o parte din avere...
ramane intrebarea cum reusesc sa obtina averi fabuloase intr-o tara plina de oameni saraci...




Prin saracirea celor saraci....
Prin afaceri necurate...spalari de bani si platind praf printre degete saracilor sa faca ce le cer ei...BOGATII...

Prin neplati de impozite. Evaziuni fiscale...


gerard

1100 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 19 Iunie 2010, ora 16:44


Raporteaza abuz de limbaj
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Iunie 2010, ora 18:59

La noi nu se pune problema sa-si doneze averile. Majoritatea, de prosti ce sunt, au mai multe datorii decat averi. Se pune probmea ca sustinatorii puterii sa contribuie la fondul solidaritatea. Li s-a explicat ca pot s-o faca si cum s-o faca. Au toate datele necesare. Nimic neclar. Pai daca sunt sustinatori, atunci sa sustina.

Raporteaza abuz de limbaj
All Things Grow With Love
Fosta membra 9am.ro

662 mesaje
Membru din: 23/10/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Iunie 2010, ora 01:09

Topicul asta este dovada CLARA ca in Romania sunt o gramada de prosti ingramaditi care pun botul la toate "manariile" diverselor persoane ...

Raporteaza abuz de limbaj
vladidec

851 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Iunie 2010, ora 01:18

Lista din Romania :

Iliescu
Nastase
Basescu
Voiculescu
Ion Tiriac
Dinu Patriciu
Sile Camatarul
Adrian Minune

Si inscrierile continua....

Raporteaza abuz de limbaj
Astepti ca OAMENI MARI sa se nasca din partidele politice existente ? Daca nu, acorda-ne 2 minute din viata ta si vezi cum poti schimba totul ! >>www.plr.orgdominus.ro & www.orgdominus.ro
anca_relu_upcmail_ro

477 mesaje
Membru din: 18/12/2009
Postat pe: 20 Iunie 2010, ora 15:54


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3030 mesaje
Membru din: 16/06/2009
Oras: Brasov

Postat pe: 20 Iunie 2010, ora 16:12

De la: super_green_frog, la data 2010-06-19 18:59:13La noi nu se pune problema sa-si doneze averile. Majoritatea, de prosti ce sunt, au mai multe datorii decat averi. Se pune probmea ca sustinatorii puterii sa contribuie la fondul solidaritatea. Li s-a explicat ca pot s-o faca si cum s-o faca. Au toate datele necesare. Nimic neclar. Pai daca sunt sustinatori, atunci sa sustina.


Speram sa o faca cei cre-si permit .....ca tot nu duc cu ei averea......... cand vor fi in lumea celor drepti .....

Raporteaza abuz de limbaj
GINA
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Iunie 2010, ora 17:43

De la: 9am173376, la data 2010-06-18 12:45:09Daca ar avea suflet si ar vedea cat de greu o duc oamenii saraci,ar face-o.
Lor le lipseste tocmai sufletul.Spun asta pentruca,calcand pe sufletul si viiata saracilor si-au creiat averile.
Nu cred ca ne putem astepta la a renuntarea la o parte de avere ,de la acestia,ea fiind,in mare majoritate
FURATA si n-am vazut hoti sa dea inapoi,ceva,din ce-au furat.

Raman la ideia mea ca sunt si vor ramane niste LIMBRICI.



absolut de acord cu tine ! asa ca, pina sa "doneze " ei din ceea ce au FURAT in astia 20 ani, sa fie luate averile la Control si sa vezi cum se burduseste bugetul si nu mai e nevoie sa tai unui amarit din pensia lui de citeva milioane ce abia-i ajung !.....daca avea Bas' sau Boc suflet, cu asta incepeau acu' 1,5 an ,dar corb la corb nu-si scoate ochii !

Raporteaza abuz de limbaj
vladidec

851 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Iunie 2010, ora 20:54

NU numai ca nu vor dona... nu numai ca au furat... dar o adevarata binecuvantare ar fi daca nu vor mai fura de azi inainte...

Fie Criza cat de rea ...
Tot mai fur in tara mea ...

Raporteaza abuz de limbaj
Astepti ca OAMENI MARI sa se nasca din partidele politice existente ? Daca nu, acorda-ne 2 minute din viata ta si vezi cum poti schimba totul ! >>www.plr.orgdominus.ro & www.orgdominus.ro
roman_

2 mesaje
Membru din: 6/12/2009
Postat pe: 21 Iunie 2010, ora 00:43

Sunt oameni care s-au imbogatit din '' ......'' oamenilor.Nu cred ca acum i-au apucat remuscarile.Este o noua forma de '' .....'' a oamenilor.

Raporteaza abuz de limbaj
roman_

2 mesaje
Membru din: 6/12/2009
Postat pe: 21 Iunie 2010, ora 00:49

Daca o sa prinda ideea de la Gates si Buffett adunci poata o sa analizeze problema, dar cum la noi este mai complicat nu o sa se intample.

Raporteaza abuz de limbaj
marco

627 mesaje
Membru din: 16/01/2010
Postat pe: 21 Iunie 2010, ora 01:10

De la: roman_, la data 2010-06-21 00:49:51Daca o sa prinda ideea de la Gates si Buffett adunci poata o sa analizeze problema, dar cum la noi este mai complicat nu o sa se intample.





... gates si buffet isi doneaza averile ???!!! ... cine crede asa ceva ... ultima donatie a lui gates a fost pentru gasirea unor noi metode de ''planificare familiala'' ... adica rafinarea metodelor de reducerea populatiei ... cam asta e domeniul in care vor sa ''doneze'' ... cind ajungi sa ai atitia bani paranoia se instaleaza in mod absolut normal indiferent de aparente ... iar maimutoii nostri nu sint feriti de aceasta boala ... incep sa se simta scirbiti si de o musca care s-a izbit de parbrizul masinii ... nu e igienic si li se pare ca e prea multa lume in jurul lor ... uitind cum si de la cine au averile ... de la ''plebea'' multa si buna consumatoare ...



rupavili

66 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Hunedoara

Postat pe: 21 Iunie 2010, ora 14:29

vreti motiuni dar legi sa schimbati nu mai vreti,de ce nu schimbati codul penal si codul civil dupa cel din suedia,sau trebuie sa asteptam sa treaca o suta de ani sa traimi si noi dupa legile lor.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1507 mesaje
Membru din: 26/05/2010
Postat pe: 21 Iunie 2010, ora 14:35

De la: 9am178850, la data 2010-06-19 13:05:55
De la: adiuc, la data 2010-06-18 08:58:52hai ca sunteti lacomi, poate ar trebui sa doneze o parte din avere...
ramane intrebarea cum reusesc sa obtina averi fabuloase intr-o tara plina de oameni saraci...




Prin saracirea celor saraci....
Prin afaceri necurate...spalari de bani si platind praf printre degete saracilor sa faca ce le cer ei...BOGATII...

Prin neplati de impozite. Evaziuni fiscale...


de ce sunt permise aceste lucruri?
cum poate un sistem bazat pe astfel de lucruri sa fie "cel mai bun sistem"?...

Raporteaza abuz de limbaj
anca_relu_upcmail_ro

477 mesaje
Membru din: 18/12/2009
Postat pe: 21 Iunie 2010, ora 18:05

De la: gabigabi, la data 2010-06-20 17:43:50
De la: 9am173376, la data 2010-06-18 12:45:09Daca ar avea suflet si ar vedea cat de greu o duc oamenii saraci,ar face-o.
Lor le lipseste tocmai sufletul.Spun asta pentruca,calcand pe sufletul si viiata saracilor si-au creiat averile.
Nu cred ca ne putem astepta la a renuntarea la o parte de avere ,de la acestia,ea fiind,in mare majoritate
FURATA si n-am vazut hoti sa dea inapoi,ceva,din ce-au furat.

Raman la ideia mea ca sunt si vor ramane niste LIMBRICI.



absolut de acord cu tine ! asa ca, pina sa "doneze " ei din ceea ce au FURAT in astia 20 ani, sa fie luate averile la Control si sa vezi cum se burduseste bugetul si nu mai e nevoie sa tai unui amarit din pensia lui de citeva milioane ce abia-i ajung !.....daca avea Bas' sau Boc suflet, cu asta incepeau acu' 1,5 an ,dar corb la corb nu-si scoate ochii !





Numai ca acei ce s-au imbogatit prin frauda au facut alergie la gratii si...procese....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3030 mesaje
Membru din: 16/06/2009
Oras: Brasov

Postat pe: 21 Iunie 2010, ora 23:06

De la: ametist, la data 2010-06-18 08:07:31Cine fura nu imparte si mai ales, nu face acte caritabile.


Mai degraba dau saracii ....de cat cei ce au averi imense .....

Raporteaza abuz de limbaj
GINA
georg_eta

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 22 Iunie 2010, ora 12:13

DA, SINT INTR-ADEVAR PE LUME SI OAMENI MINUNATI !!!!!!!!!!!!!!!
DA , DIN FERICIRE EXISTA NU DOAR UNUL !
CINE SINT ALESII OMENIRII , OMENIREA INSASI A RECUNOSCUT SI VA RECUNOASTE ACEASTA , ORICIT AR FI DE STRIVITA DE PROPRIILE SALE LIMITE .....
ACOLO UNDE INTELIGENTA SARBATORESTE MINUNEA DE A FI , AU FOST , SINT SI VOR FI BRATE INTINSE CU IUBIRE SI GENEROZITATE VIETII !
OMENIREA ISI ARATA SI DIAMANTELE SALE NU DOAR ......PUHOIUL EXACERBAT CARE O CURGE INSPRE MOARTE !....
MA INCLIN CU IUBIRE SI ADMIRATIE IN FATA ACELORA CE SE ASEAMANA CU B. GATES SI LE DORESC VIATA LUNGA SI PLINA DE INCINTARE , IUBIRE, SATISFACTII !
BINECUVINTATA ESTE CLIPA CIND VIATA A HOTARIT SA POPOSEASCA IN ASEMENEA FAPTURI !

Raporteaza abuz de limbaj
9am187740

190 mesaje
Membru din: 15/05/2010
Postat pe: 22 Iunie 2010, ora 14:04

LA NOI SE FURA DE LA PENSIONARI, SOMERI, BOLNAVI, NU SA DEA O PATRE DIN AVEREA FURATA CU ACTE IN REGULA DIN AVUTUL POPORULUI ROMAN.CHIAR SUNTETI NAIVI DE CREDETI CA CEI HAPSANI, PUTREZI DE BOGATI FARA MUNCA DIN AFACERI NECURATE VOR DA VREODATA CEVA PENTRU POPORUL PE CARE AU FURAT=O 20 ANI IN FRUNTE CU BASESCU.

Raporteaza abuz de limbaj
gigilipianu

443 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Jiu

Postat pe: 22 Iunie 2010, ora 14:16

Donațiile sunt un fel de praf în ochi. Averile acum se măresc și mai mult pentru că dacă înainte nu era o măsură justă acum nici nu se poate măsura ceva în acest haos. Nu vedeți după cine aleargă fiscul când ajunge la mijloc și e și legat la ochi ? După cine îl împing deștepții de pe margine. E rău să nu ai ochi să vezi. Dar e infinit mai rău să ai ochi și să nu vezi nimic. Doamne ocrotește-i pe români !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22 mesaje
Membru din: 13/04/2010
Postat pe: 22 Iunie 2010, ora 18:23

Donatii??? Asta e doar o pomana care nu duce la nimic bun pe termen lung!
-Multi dintre cei foarte bogati chiar fac donatii...exista multe burse de scolarizare din donatiile lor.
-Acestia trebuie doar sa-si investeasca banii creand astfel locuri de munca.

Ce naiba! Suntem un popor de pomanagii??? Solutia este munca.

Raporteaza abuz de limbaj
gabymarinescu_pulsar

375 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Iunie 2010, ora 20:09

Cum sa faca asa ceva?!?Pai eui au averi in ciuda altora mai mult decat in ...bucuria si folosul lor!!!

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 23 Iunie 2010, ora 01:46

De la: 9am076753, la data 2010-06-20 16:12:34
De la: super_green_frog, la data 2010-06-19 18:59:13La noi nu se pune problema sa-si doneze averile. Majoritatea, de prosti ce sunt, au mai multe datorii decat averi. Se pune probmea ca sustinatorii puterii sa contribuie la fondul solidaritatea. Li s-a explicat ca pot s-o faca si cum s-o faca. Au toate datele necesare. Nimic neclar. Pai daca sunt sustinatori, atunci sa sustina.


Speram sa o faca cei cre-si permit .....ca tot nu duc cu ei averea......... cand vor fi in lumea celor drepti .....

Nu va fie frica ei se cred NEMURITORI.

Raporteaza abuz de limbaj
9am061793

28 mesaje
Membru din: 27/05/2009
Postat pe: 23 Iunie 2010, ora 19:13

cine draku e atat de idiot sa creada ca astia au averile in tara ...banetul ma refer ...caci precum vedeti...mai nou impoziteaza si banii de imormantare ...micile economii al amaratilor astia !!!

Raporteaza abuz de limbaj
grecu_maryn

16 mesaje
Membru din: 5/12/2008
Postat pe: 24 Iunie 2010, ora 10:11

CRED CA NIMENI NU SI~AR DONA AVEREA SAU O PARTE DIN EA. AR TREBUI VERIFICATI TOTI BOGATII SI INTREBATI CUM AU REUSIT IN TIMP SCURT SA ADUNE GRAMEZI DE BANI CA EU IN 50 DE ANI NU AM STRANS NIMIC..CONCLUZIA ESTE CA MUNCIND CINSTIT NU TE POTI IMBOGATI..PROPUN CA TOATE AVERILE FOARTE MARI SA FIE CONFISCATE CACI SUNT ILEGALE..ESTE DOAR O PROPUNERE, CA ACEST LUCRU NU SE VA INTAMPLA NICIODATA..SA SE FACA ASA ,AR TREBUI FACUTA O CURATENIE GENERALA,INCEPAND CU PRESEDINTELE SI TERMINAND CU MATURATORUL DIN GUVERN, SENAT,PARLAMENT..NUMAI ASA SE POATE SCAPA DE HOTIA CARE ESTE IN TARA..ASTA AR INSEMNA REFORMA GENERALA...SUNT MULTI CARE SPUN CA TARA ESTE BLESTEMATA,NU E ADEVARAT,ESTE FURATA,JEFUITA DE BLESTEMATI..SA SPERAM CA VA RASARI SOARELE DREPTATII SI IN ROM..

Raporteaza abuz de limbaj
anca_relu_upcmail_ro

477 mesaje
Membru din: 18/12/2009
Postat pe: 24 Iunie 2010, ora 13:40

De la: 9am061793, la data 2010-06-23 19:13:54cine draku e atat de idiot sa creada ca astia au averile in tara ...banetul ma refer ...caci precum vedeti...mai nou impoziteaza si banii de imormantare ...micile economii al amaratilor astia !!!






Raporteaza abuz de limbaj
artafengshui

183 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Iunie 2010, ora 00:45

De la: TEPARUL, la data 2010-06-19 02:05:29
De la: Ingrid, la data 2010-06-18 08:08:26Nu stiti nimic!!! ei deja doneaza! imprastie binefaceri in jurul lor fara sa ii indemne nimeni.Am auzit eu la televizor!


Asa este toata lumea vorbeste ca deja au donat economia,industria,agricultura,finantele titeiul,gazele,telefonia,apa,aerul,energia electrica si de fapt ne-au donat pe noi minus ei FMIului,Si acum noi fiind iobagii lor si ai Fmiului.De fapt Fmiul II TINE ACOLO PENTRU A NE STOARCE PE NOI.eI SUNT PE POST DE Recuperatori de Datorii si din care ei isitrag la tescherea GROSUL,IAR NOI PONOSUL.
>> daca ar fi fost scris "ca deja au "donat" economia .>pana-n ~2000 ai fii avut din partea mea !!!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
AMI.
artafengshui

183 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Iunie 2010, ora 00:59

De la: vladidec, la data 2010-06-20 20:54:18NU numai ca nu vor dona... nu numai ca au furat... dar o adevarata binecuvantare ar fi daca nu vor mai fura de azi inainte...

Fie Criza cat de rea ...
Tot mai fur in tara mea ...
auzi DOAR clevetitor ;vladidec '?!>> lumineaza-ma si pe mine : CE MAI ESTE DE FURAT IN TARA MEA ?? jur, m-a duc eu si fur..... >>ESTI DOAR UN CLEVETITOR !!!>FARA CURAJUL DE-A STA FATA-N FATA sa-ti "argumentzi ineptiile " si nu uita >>armata a tras in NOI !! >>cei care stateau "calare pe tanc >> ce doamne IARTA-MA , cauta acolo ???? STII LA CE M-A REFER

Raporteaza abuz de limbaj
AMI.
artafengshui

183 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Iunie 2010, ora 01:03

De la: adiuc, la data 2010-06-18 11:07:11
De la: 9am186504, la data 2010-06-18 10:57:26O idee demna de Bill Gates!!
Romanii bogati fac donatii. In revista FORBES este publicata lista donatorilor.
Un exemplu de toata lauda este ideea de a oferi fonduri pentru un Program de finantare cum este Programul IMPREUNA PENTRU FIECARE, care in acest an a fost la a doua editie. Grupul Rompetrol asigura 50.000 lei pentru renovarea cabinetelor medicale si pentru MEDIU!!!

Sunt sigur ca un asemenea gest este posibil si la noi. Lipseste scanteia. Care va veni.
Stiti ca oamenii in general au ganduri negative la orice situatie in proportie de 90%? Incercati oameni buni si treceti in randul celor 10%.
Dar pana atunci actionati, acceptati SCHIMBAREA!!!
SUCCES.



adevarat, de o scanteie este nevoie, ca prea ne jupoaie..., aia 10 %...
"adevarat de o scanteie este nevoie "

Raporteaza abuz de limbaj
AMI.
9am125241

235 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 25 Iunie 2010, ora 01:27

De la: 9am173376, la data 2010-06-18 12:45:09Daca ar avea suflet si ar vedea cat de greu o duc oamenii saraci,ar face-o.
Lor le lipseste tocmai sufletul.Spun asta pentruca,calcand pe sufletul si viiata saracilor si-au creiat averile.
Nu cred ca ne putem astepta la a renuntarea la o parte de avere ,de la acestia,ea fiind,in mare majoritate
FURATA si n-am vazut hoti sa dea inapoi,ceva,din ce-au furat.

Raman la ideia mea ca sunt si vor ramane niste LIMBRICI.



Mai ca-mi vine sa te Nu numai ca sunt niste limbrici si nu ne putem astepta de la ei la nimic bun, dar, cat de curand, se vor infesta reciproc nemaiavand de unde sa suga. Pentru comentariu meriti

Raporteaza abuz de limbaj
Vested tanar !
Pagini: << 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cei mai bogati oameni din Romania si-ar dona averile?
Mergi la: