back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Imn turistic

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 Sari la pagina:
 
alexandra_dan07

2 mesaje
Membru din: 6/12/2008
Postat pe: 5 Mai 2009, ora 14:56

imn in engleza,parca era al turismului romanesc...oricum este penibil,si nici macar nu au pus poze cu tot ce avem noi unicat in romania.."come to Romania"...imi este rusine cu imnu asta,sincer


solsat2001

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Mai 2009, ora 15:32

este o mizerie de imn. toate imaginile sunt creatiile poporului romãn din timpul in care tara era condusa de regii de nationalitate germana. natura, pe care comunistii nu au reusit sa o distruga cu totul, insa noi cei de acum mai avem doar putin si o terminam, nu sustine nevoia de a calca neaparat prin romania. nu exista nimic in legatura cu anii de comunism si nici de realizarile de dupa aceasta perioada. melodia este facuta pentru a+ti sterge creierul. nu are ritm. este lipsita total de inspiratie.


verra_85

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Mai 2009, ora 15:36

no comment!!!!


Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Mai 2009, ora 15:41

De la: verra_85, la data 2009-05-05 15:36:03 no comment!!!!



..de frica ?...


Fosta membra 9am.ro

1639 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Mangalia

Postat pe: 5 Mai 2009, ora 15:47

vai..vai..vai...ce guvern biruitor...

Imnuri turistice , blocarea salariilor, impozite forfetare, blonde ministrese pe cai , bataie pe "micii lui Vanghelie ".......si multe alte bazaconii

Traiasca si infloreasca



Fosta membra 9am.ro

618 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Mai 2009, ora 15:49

De la: igmbv, la data 2009-05-04 07:02:15Slabut, repetitiv. Nu mai traiesc in Romania de ceva vreme si ma gandeam...pot sa le arat colegilor cateva imagini despre tara mea...Mi-e rusine sa le arat imaginile astea . Unde e coloana inifinitului sau masa tacerii a lui Brancusi, unde sunt muntii...Babele, Sfinxul,Orasele, Casa poporului? E plin de oi si fan si tarani..Asta e ce isi doresc ei sa vada? Asta e imaginea pe care vrem sa o transmitem? Un inceput bun, cu manastiri si castele, dar sfarsitul e jalnic. Iar melodia, sub orice critica. N-are ritm, versuri si parca si canta un pic fals. Si sunt si eu fan Marius Moga si Simplu, dar e mult sub nivelul lor.


..cat de adevarat..


Legio tertia decima Gemina (13th Twin Legion),
misona_17

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Mai 2009, ora 17:14

absolut ingrozitor. ma asteptam la ceva mai bun tinand cont de faptul k persoanele alese pt al compune si interpreta sunt persoane apreciate in aceasta industrie insa mi se pare execrabil. ar fi trebui sa ia exemplul indiei care a ales o muzica care te rascoleste pur si simplu iar imaginile folosite sunt prezentate mult mai usor, pe ritmul muzicii insa ritmul melodiei noastre este de manea ritmata. Pacat :(


miticagabriel

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Alexandria

Postat pe: 5 Mai 2009, ora 18:03

Luatzi vinete, luatzi...luatzi, vinete, luatzi! asa, cu voce miorlaita...

Toata stima si respectul pt cine la aprobat...

Mai asteptam astfel de ispravi.


simona_petrica1988

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Mai 2009, ora 21:25

Naspa,aiurea ma asteptam la ceva mult mai lucrat si mult mai interesant. absolut nasol!


Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 5 Mai 2009, ora 23:05

Eu am ascultat acest "imn"...ºi am aºteptat sã înceapã cântecul....ºi am tooooot aºteptat.....degeba evident. Pe urmã am stat ºi-am cugetat ºi am analizat....pãi toatã stima pentru compozitor!!!
A compus aceastã "melodie", exact dupã modul în care a fost condusã þara în ultimii 20 de ani
Avem exact ceea ce meritãm!!!


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
Fosta membra 9am.ro

1714 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Mai 2009, ora 00:32

De la: Dorulet, la data 2009-05-05 23:05:54 Eu am ascultat acest "imn"...ºi am aºteptat sã înceapã cântecul....ºi am tooooot aºteptat.....degeba evident. Pe urmã am stat ºi-am cugetat ºi am analizat....pãi toatã stima pentru compozitor!!!
A compus aceastã "melodie", exact dupã modul în care a fost condusã þara în ultimii 20 de ani
Avem exact ceea ce meritãm!!!

.. si pana la urma a inceput cantecul??


Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Mai 2009, ora 00:44

De la: Sunny, la data 2009-05-06 00:32:55
De la: Dorulet, la data 2009-05-05 23:05:54 Eu am ascultat acest "imn"...ºi am aºteptat sã înceapã cântecul....ºi am tooooot aºteptat.....degeba evident. Pe urmã am stat ºi-am cugetat ºi am analizat....pãi toatã stima pentru compozitor!!!
A compus aceastã "melodie", exact dupã modul în care a fost condusã þara în ultimii 20 de ani
Avem exact ceea ce meritãm!!!

.. si pana la urma a inceput cantecul??


Pãi a fost doar o stofã...repetatã la infinit...a început, dar "a uitat" sã mai ºi continue....ºi s-a terminat lãsându-mã cu ochii în soare....
Îi lipseºte conþinutul!


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
Fosta membra 9am.ro

1714 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Mai 2009, ora 01:16


Pai si eu am intalnit aceeasi problema, dar nu am ascultat pana la capat ca era prea jenibil.. (m-am oprit la imaginile cu oi, vaci, oi, boi.. ) dar imi ramasese intrebarea in minte : incepe pana la urma cantecul??!


Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Mai 2009, ora 01:49

De la: Sunny, la data 2009-05-06 01:16:49
Pai si eu am intalnit aceeasi problema, dar nu am ascultat pana la capat ca era prea jenibil.. (m-am oprit la imaginile cu oi, vaci, oi, boi.. ) dar imi ramasese intrebarea in minte : incepe pana la urma cantecul??!


Poi îþi spun eu...cã nu m-am jenat sã ascult pânã la capãt...nu a mai început...doar s-a terminat! ...Iar imaginile au fost de-a dreptul penibile!!!
Dupã cum spuneam...genial fãcut! Dupã chipul ºi asemãnarea clasei politice conducãtoare din ultimii 20 de ani! Din pãcate ºi din nefericire pentru noi...restul!


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
insomniac_venom

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 6 Mai 2009, ora 13:11

e praf total, nu doar imaginile care nu sunt graitoare despre ce avem sa le aratam, dar si melodia e de toata jalea, parca e de inmormantare, si cu cantaretii aia care mai bine taceau.. o behaiala totala


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 6 Mai 2009, ora 16:50

De la: ADERP_NIROLF_ERTEP999, la data 2009-05-04 14:14:43 citind comentarile voastre ajungem la concluzia unanima ca tara asta e condusa de curve afoane la muzica si smecheri ce baga mana in buzunarul cetateanului amarat.

nici nu-i poti zice melodie, ci doar un suieratt de prostie umana!



www.youtube.com/watch?v=jgTyVkpJY3g&feature=related

Hai la vara cu familiile in Finlanda Florine.Sa-i spui tu lui Nuti sa nu tipareasca tichete de vacanta si pentru mine,macar face ceva economie la hartie si cerneala.


aristotel6

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Mai 2009, ora 19:36

daca cei care au partcipat la relizarea acestui asa zis "imn" s-ar fii uitat la reclamele pe care si le fac alte tari ar fii vazut imagini care te atrag si un imn care este in limba tarii respective nu in engleza si au melodii care te atrag si te fac sa te uiti la reclama pe care si-o fac.a noastra e de rahat ii dau nota 0 lu' moga


haihui09

38 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 6 Mai 2009, ora 19:45

Te gandesti la vacanta?
w w w.taberelemele . ro


mihaelagondor

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Mures

Postat pe: 6 Mai 2009, ora 21:53

penibil noul imn! ptr asta cate milioane de euro s-au cheltuit? cu ce e mai bun decat anteriorul imn?...prin ce e mai romanesc?...oricum, cat de bun ar fi imnul nu vine nici un turist pe drumurile cu gropi ale patriei!!!


valic_19

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Mai 2009, ora 20:39

Imnul este melodie de adormit copii, imaginile sunt simpatice...numai ca sunt fotografii prefer alt imn!


daisy_margit

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Miercurea Ciuc

Postat pe: 7 Mai 2009, ora 22:16

Apropo de gropi! Mai erau si Cheile-Bicazului si multe alte monumente ale naturii din Romania care aveau totusi relevanta ... Drumul spre Lacu-Rosu si Cheile Bicazului este fantastic ca peisaj pitoresc, pacat de gropile care nu se mai termina niciodata. Mai bine dadeati banii acolo!! Vaci si boi?! Copii muncind, in loc sa mearga la scoala?! Unde sunt Eminescu, Brancusi - "masa tacerii", "coloana infintului", Castelul Peles, Sfinxul, Delta Dunarii - speciile unicat ale faunei si florei romanesti?! Unde vreti sa chemati turistii cu clipul asta jalnic ce suna ca o milogeala, fiind pe deasupra nuantat de falsuri si alte bolboroseli repetitive din care nu se intelege nimic?! E sfarsit sau inceput de melodie? Sau urmeaza sa se mai prelucreze? Cum se face ca nu ati gasit ceva mai autohton (scuzati pleonasmul!), naiul lui Zamfirescu de ex.?! Ar fi bine sa va ocupati de treburi mai serioase si sa finantati refacerea drumurilor si a obiectivelor turistice, deoarece se vede ca la muzica nu va pricepeti, dar nici la orele de geografie nu ati prea fost.. "Imnul" asta suna a bataie de joc si e potrivit ca refren - "may be" in alte decoruri, nu sa reprezinte valorile romanesti .Slaba incercare! Sa va fie rusine!. Daisy


gabitzik_bn

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Mai 2009, ora 14:39

sa stiti ca imi place ca a-ti incercat sa puneti in valoare toate frumusetile Romaniei, de la castele la pajisti alpine, de la biserici la litoaral. de asemenea prin acest material eu inteleg promovarea mai multor tipuri de turism, de litoral montan, cultural, religios etc. poate ca imaginile nu sunt cele mai inspirate sau cele mai reusite dar este de apreciat ca incepe cat de cat sa apara o publicitate pozitiva pentru noi si tara noastra asa ca doamna Elene Udrea tine-o tot asa


Fosta membra 9am.ro

964 mesaje
Membru din: 7/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Mai 2009, ora 14:50

Un subiect de ... doi lei sau cati or mai fi acum, ca sa intrii cu masina in "celebra" statiune Mamaia. Nu prin asta iti promovezi turismul. Intelegeti notiunea si esenta industriei turismului si veti gasi raspunsul.


Religia este o rãmãºiþã a copilãriei inteligenþei noastre, ea se va stinge pe mãsurã ce adoptãm raþiunea ºi ºtiinþa ca principii directoare. Am ceva mai bun de oferit in locul religiei: propria vointa, libera alegere si increderea in propriile puteri.
floatunu

47 mesaje
Membru din: 29/04/2009
Oras: Piatra Neamt

Postat pe: 8 Mai 2009, ora 16:36

www.turism.gov.ro/ro/noutati/139/imnul-turistic-al-romaniei

Ascultati aici imnul original... ma gandeam eu ca Moga nu putea sa scoata chiar o mizerie (opinia mea e ca e bunicel, dar nu exceptional)... dar se pare ca sunt persoane care isi bat joc chiar si de talentul pe care unii oameni il au... In orice prezentare, imaginile conteaza cel mai mult, sunetul vine doar sa implineasca si sa completeze ceea ce prin imagine se sugereaza... Ma rog, dupa aceea urmeaza sa sustii prin fapte ceea ce prezinti. Si la capitolul asta trebuie lucrat cel mai mult. Infrastructura, adica drumuri de acces la toate obiectivele... strainii vin la noi si se trezesc intr-o jungla, cu caini si alte animale pe drumurile publice, gropi si alte pericole in asfalt... Dar ce e ciudat este ca unii straini revin pentru ca sunt unii oameni in unele locuri care i-au facut sa se simta foarte bine si le-au oferit niste servicii de calitate. Si asta spre deosebire de alte statiuni unde pentru o gramada de bani mai primesti si o atitudine de lehamite, indiferenta sau te trezesti in niste camere care sunt cum sunt...
Daca cei de "sus" nu se ocupa, atunci eu ii indemn pe cei care doresc sa faca turism sa se foloseasca de internet din plin, sa ia legatura cu agentii de turism serioase, sa se foloseasca de propriile atuuri si sa nu astepte de "sus" prea multe. Reclama suntem noi insine, si atitudinea e cel mai bun atu. Cu demnitate si incredere, nu cu servilism si temeri...

Din anumite puncte de vedere e bine ca se face ceva. Rau e ca se face prost... si cu costuri mult prea mari. Nereprezentativ pentru Romania... sau ma insel?


Fosta membra 9am.ro

618 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Mai 2009, ora 16:56

Ce PORCARIE !!!
Acum l-am ascultat in totalitate....
Daca as fi strain si as vedea o asemenea prezentare turistica, as prefera ,de departe,sa imi petrec vacanta in Zimbabwe sau Burkina Faso


Legio tertia decima Gemina (13th Twin Legion),
alin_24s

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Mai 2009, ora 09:48

Nu este un imn in primul rand.Este doar un refren care se repeta iar si iar timp de 3 minute.Sunt convins ca acei "creatori"se puteau implica mai mult si reuseau un imn adevarat.Totul este banal,pozele alese aleator si trantite intr-o prezentare superficiala.Aceasta este marea problema a guvernantilor in primul rand....lipsa de implicare;nu se doreste,nu se face un lucru de calitate,bun de la cap la coada.Se urmaresc doar interese personale.Sunt aproape convins ca "slagarul" a costat mult si degeaba.


elenacristescu

1 mesaj
Membru din: 2/03/2009
Postat pe: 10 Mai 2009, ora 10:22

De la: silena, la data 2009-05-04 01:06:30Avem in sfarsit imn turistic ...va place?
www.youtube.com/watch?v=4ignCPn74gA&feature=player_embedded[/quote]
sincer da....imi place ...se vede ca i mai pasa cuiva si de tare noastra si tin sa o felicit pe doamna Udrea pentru incercarea dansei de a promova Romania...
sunt romanca si nu mi e rusine sa o spun si incerc si eu la randul meu sa fac la fel...desi in statul in care sunt (Kuweit) e putin cam greu...si sa va spun de ce!
parerea mea este k prima pas de a promova Romania trebuie facut de catre ambasadele noastre in celelalte tari...ambasada Romaniei ar trebui sa fie oglinda Romaniei, sa reflecte si sa ne reprezinte ....
ori ambasada Romaniei in statul Kuweit si Consulatul implicit,lasa de dorit ,presupun k si alte ambasade ale Romaniei din alte tari...inca de la intrare se recunoaste stilul comunist de care nici dupa atatia ani se pare k nu am scapat...sala de asteptare este un spatiu gol ,sinistru avand o masa rupta si 2 scaune prapadite si ele...bineinteles ,k de altfel cum se putea...,nu este nimeni prin preajma k sa te intrebe ce doresti si trebuie sa te faci simtit apropiindu te de un mic gemulet prin care secretarul iti vorbeste rastit ca se poate face auzit...pana si pozele de pe pereti sunt alb si negru,ceva de pe timpul lui Ceausescu...nimic care sa reprezinte Romania noastra draga!!! si pe deasupra k asta e marea problema,asta k sa revin la subiectul nostru ''promovarea Romaniei'', este si foarte greu de a obtine o viza....am foarte multi prieteni libanezi ,sirieni si multe alte nationalitati kre au fost de multe ori in europa si care ar dori (din relatarile mele despre tara noastra) sa ne viziteze dar nu se poate....asta din cauza birocratiei de care nu vom scapa niciodata....
Asa ca Doamna Udrea ar vrea dansa sa promoveze Romania dar cum sa faca asta cand uite ce se ntampla in jurul nostru...
ca sa nu mai adaug ca nici nu vad sensul de a avea o ambasada aici in Kuweit...pentru ca de cate ori avem nevoie de ceva nu se poate face decat in Romania...a trebuit sa merg acasa pentru a mi schimba pasaportul...!!!este posibil? si plus de asta sunt sigura k ambasada nici nu stie numarul exact al romanilor care traiesc aici in Kuweit....pe mine m au inregistrat,presupun,nici nu sunt sigura k exist in baza lor de date ,atunci cand am avut nevoie de o procura,si culmea culmilor desi era eliberata de mabasada Romaniei acasa nu a fost valabila.bani cheltuiti degeaba.....Domnilor va vine sa credeti ca acum in anul 2009 nca se mai merge pe cunostinte si pe pile .....ca de trebuie si ei '''sa traisca mai bine'''.sunt complet dezamagita si tare mi as dori ca cineva in masura sa vada mesajul meu sa sa se faca ceva in privinta asta...am sa incerc sa impartasesc acest imn pe facebook k prietenii mei de pretutindeni ,macar asa sa se afle de tara noastra dak autoritatile nu fac mai nimic pentru lucrul acesta...
Elena.Kuweit


Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Mai 2009, ora 16:49

www.youtube.com/v/s8h-aBSBYdk&hl=en&fs=1&rel=0">www.youtube.com/v/s8h-aBSBYdk&hl=en&fs=1&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505">


leeleeana

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Braila

Postat pe: 31 Mai 2009, ora 19:49

mie sincer nu-mi place.....nu se intelege mai nimic pt ca vocile nu sunt in armonie si nici linia melodica nu e extraordinara...bleah plictisitor, daca asta e imnul ce promoveaza turismul nostru...cam aiurea....ma ast mai mult de la Moga..la cat de bn se pricepe sa ,,fure'' melodii, se putea stradui mai mult


Pagini: << 1 2 3 4 Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Imn turistic
Mergi la: