back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Imn turistic

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
 
glosic3cristi

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 12:45

E varza imnul mai bine bagau bani i altceva.


emi_vasiliu

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 12:47

www.youtube.com/watch?v=reCkoM9EQYU O varianta de imn, zic eu mult mai adecvata si poate chiar placuta.


mariusgurita2004

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 13:15

>Muzica> daca se poate numii asa este o porcarie de doi bani rusine ,rusine, rusine, in loc de urletele din fundal mai bine era o voce care prezenta emaginile


emilia_ilie2

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Craiova

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 13:18

Este lipsit de sens...nu transmite nimic,absolut nimic,decat un refren care se repeta timp de 3 minute..pacatsi Moga e singurul care putea sa compuna asa ceva?Avem compozitori de marca si cu siguranta ar fi "scos" ceva mult mai bun..Oribil


teodora_tete

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 13:20

jalnic, penibil, atrocitor de enervant , zgarie creierii, si ...cum adica aia 10.000 de euro sau ce, au provenit din donatii ?
donatii care evident puteau fi folosite in alte scopuri , dar nah ..
si nu, nu imi place marius moga deloc, acuma cu atat mai putin ca a pocit chestia aia ce se numeste imn, care cica se presupune ca o sa reprezinte turismu romanesc.
mare bullcrap au facut si nu inteleg cum se face ca pe forumu asta sunt atatia oameni care dezaproba imnu, dar totusi oamenii aia mari si inteligenti cu multe facultati si multe zerouri la salar, il vor promova, si l'au ACCEPTAT ca fiind DECENT.
nu inteleg..


mamutzoi

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 13:35

o porcarie interminabila!!!la cata alergatura dupa bani exista in tara asta nu inteleg cum de nu au fost capabili sa creeze un imn care sa si aduca bani mai tarziu.nu vad ce om normal ar hotari sa viziteze romania dupa vizionarea unei asemenea porcarii care pare sa fi fost creata de niste retardati...


balcar59

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 13:57

Pacat ca s-a cheltuit mult!
Imagini, nu foarte reusite, muzica modesta, iar textul aproape jalnic , mai ales ca nu este corect cantat in limba engleza. Sunt profesor si cu greu deslusesc textul. Acolo, vocile nu se sincronizeaza, pronuntia si accentul sunt de multe ori gresite. Sunt interpreti care ar fi putut sa pronunte excelent. Cred ca doamna ministru a avut intentii foarte bune , este extrem de activa in domeniul ei, dar observ ca a fost pacalita. Pacat!


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 14:14

citind comentarile voastre ajungem la concluzia unanima ca tara asta e condusa de curve afoane la muzica si smecheri ce baga mana in buzunarul cetateanului amarat.

nici nu-i poti zice melodie, ci doar un suieratt de prostie umana!


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
dragos2712

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 14:18

Melodia nu te atrage deloc! Trebuia compusa o piesa mai ritmata. Despe imagini, sunt destul de ok


9am9272

1 mesaj
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 14:27

Merge..


090414110034

1 mesaj
Membru din: 4/05/2009
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 14:30

Sincera sa fiu nu sunt deloc multumita. Sper ca totusi sa se revina asupra deciziei de a lasa acest "videoclip" si acest "imn" sa ne reprezinte tara. Imaginile ecelea sunt pur si simplu luate de pe google si sunt puse acolo fara a avea nici un fel de legatura una cu cealalta. Chiar unele dintre ele mi s-au parut venite de undeva din timpul comunist. Nu cred ca acele imagini le va inspira viitorilor nostri turisti nici placere, nici incredere in serviciile oferite, nici dorinta de a veni aici sa vada acele imagini "pe viu". Nu credeti? Si pana la urma cred ca asesta era scopul, nu?
Nu vom reusi sa schimbam nimic si cu atat mai putin prin aceste imagini. Indr-adevar avem cultura populara, dar nu numai atat... Meloia nu suna rau dar cred ca trebuia sa sune putin mai vesel
Asa cum e acum, parca spune : "ROMANIA THE LAST CHOISE"


mercury019

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 14:32

Muzica foarte modesta, banala si plictisitoare, fara ritmuri specifice romanesti introduse in melodie - unde sunt sunetele de nai, de tambal sau acordurile de ciocarlie, unde sunt sunele de vioara, taragot sau de corn si de alte instrumente traditionale ? Solistii parca ar canta la corul de la caminul cultural - sa ma scuze artistii locali, creind un fundal vocal miorlaitor, fara nici un fel de personalitate. Avem in tara un violonist care canta la o vioara Stradivarius - nu suntem in stare sa o folosim si in scop promotional? Avem cantareti de mare calibru, cunoscuti in strainatate - ma refer la cantareti de muzica populara sau de muzica clasica. Chiar nu s-a gasit posibilitatea sa se foloseasca o voce puternica, care sa si lase o impresie adanca celor ce asculta? Oare cei care au realizat acest asa-zis imn nu au putut sa traga si ei cu ochiul la tari cu traditie ale turismului? Vezi Turcia, Grecia, chiar si Bulgaria - care au niste materiale promotionale superbe.
De video-clip nu mai zic nimic - orice posesor al unor poze frumoase ar fi putut sa le insiruie intr-un filmulet de genul asta. Unde e grafica deosebita, unde e mascota turistica - orice tara ar trebui sa aiba asa ceva, unde sunt obiectivele turistice valoroase ale tarii? Videoclip-ul nu atrage cu nimic - numai ape, dealuri, campii si vaci sau boi - fara impact vizual si lipsit de profesionalism. Imi pare rau ca trebuie s-o spun dar nu va fi atras nimeni de chestia asta pe care o numim pompos "imn" - nici macar noi, romanii. Sper sa aiba cineva "abilitat" curiozitatea de a citi ce-am "trancanit" noi pe forum.


elena_lili2001

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 15:09

Sunt foarte dezamagita..chiar ma asteptam la ceva cat de cat...cred ca si eu puteam mai mult si mai bine...si nici nu cheltuiam atat...jalnic...chiar socata m-am uitat..ma gandeam ca poate nu imi mai merg bine mie castile....asta avem cu asta de prezentam.


by_anig

2 mesaje
Membru din: 16/02/2009
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 16:07

Buna, ma numesc GINA si sunt din Ploiesti.,imi place imnul turistic, felicitari compozitorului


rudbin_grup

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 16:29

Fratilor, ce e asta? Pare o criza de-a lui Moga!De ce nu s-a organizat o preselectie la nivel national? Ar fi fost mult mai bine si mai corect fata de noi toti,pentru ca tara e a noastra ,a tuturor si ar fi trebuit sa fim intrebati...


Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 16:34

De la: rudbin_grup, la data 2009-05-04 16:29:31Fratilor, ce e asta? Pare o criza de-a lui Moga!De ce nu s-a organizat o preselectie la nivel national? Ar fi fost mult mai bine si mai corect fata de noi toti,pentru ca tara e a noastra ,a tuturor si ar fi trebuit sa fim intrebati...
A fost preselectie,juriul a avut de ales.... intre mai multe piese....ale lui Moga!!


Fosta membra 9am.ro

1714 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 16:46

De la: ADERP_NIROLF_ERTEP999, la data 2009-05-04 10:32:04cam asa trebuia sa arate un imn turistic al romaniei


Da, Florin , videoclipul tau e super!!

Cat despre imnul turismului.. am ras cu lacrimi cand l-am auzit!!!
Si pozele alea: cu VACI, BOI si OI!!
Ce bataie de joc!!! Or fi fost puse la misto?? Ce idioti!!!


floatunu

47 mesaje
Membru din: 29/04/2009
Oras: Piatra Neamt

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 16:49

Imnul original il gasiti pe site-ul oficial al Ministerului turismului, ca au si un site. Dar suna un pic diferit fata de lalaiala asta. Cu toate ca poate fi considerat bunicel - ma refer la asta de pe site - totusi un imn si o prezentare care sa atraga turisti si care sa impresioneze (in mod placut), ar trebui sa fie ceva deosebit prin originalitate si realizare. Sper ca totusi chestia asta sa fie schimbata si situatia asta sa fie doar un "sondaj" la nivel national realizat mai mult sau mai putin subtil. Cu chestia prezentata aici insa nu ai cum sa scoti capul in lume... o fi donatie, dar cam de prost gust si prefer sa dea niste bani si sa faca ceva bun, care sa atraga turisti si sa faca imagine Romaniei, decat sa ne facem de rahat pe gratis. De preferat ar fi sa faca ceva bun si pe gratis (sau macat cu bani mai putini), dar... traim totusi in Romania...


aurica_ica

2 mesaje
Membru din: 11/01/2009
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 16:55

SLAB ...F. SLAB....NU MA ASTEPTAM..VORBA CUIVA DE PE FORUM...NU CA M-AS RUSINA CU CEEA CE AM VAZUT..ARHITECTURA ESTE OK..DAR NU VAD CEEA CE NE REPREZINTA MAI PREGNANT...DIN VECHIME...ASTA INTERESEAZA PE STRINI...SI MUZICA ESTE ORIBILA...NU SE INTELEGE NIMIC...NU IMI PLACE.
DE CE NU S-A APELAT LA CEVA FOND MUZICAL VECHI..PUR TRADIZIONAL..(EX. T. GHEORGHE).
MULTUMESC!!
PS.PACAT CA NU STIM SA NE PUNEM IN VALOARE CEEA CE AVEM.


bocec

7 mesaje
Membru din: 28/01/2009
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 16:56

ce-i cu prostia asta de melodie?Nu va este rusine sa va bateti joc de o tara intreaga?Cat ne mai umiliti?


Fosta membra 9am.ro

1714 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 16:59

Lucrurile sunt foarte simple: niste NULITATI care nu-si cunosc tara, istoria, valorile.. nu au cum sa scoata ceva bun!!!
Eu m-am saturat sa tot aud cum este defaimata Romania de catre romani!
Este efectul lipsei de educatie, lipsei de constiinta nationala.. si al lipsei de caracter!

(Vrei ceva eprezentativ pt Romania?? Internetul este plin de clipuri EXCELENTE facute de amatori! Daca tu nu-ti iubesti tara si traditia.. cum poti avea pretentia sa castigi respectul altora??!!! )


Fosta membra 9am.ro

1714 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 17:02

www.youtube.com/v/yh5ZJfnJLsU&hl=en&fs=1">www.youtube.com/v/yh5ZJfnJLsU&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344">


aurica_ica

2 mesaje
Membru din: 11/01/2009
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 17:04

SCUZATI-MA CA REVIN DAR NU STIU CE NAIBA TOT AFISATI OILE ALEA...NU INTELEG..PLAIURILE MIORITICE?? TOATA TARA? ASTA AM VAZUT SI NUMAI F. PUTIN DIN CEEA CE NE REPREZINTA...DE CE NU ATI FOLOSIT FONDUL MUZICAL TRADIZIONAL..SI MA REPET..NIMIC DESPRE PICTURA ROMANEASCA, MINCARURI..NUMAI OI SI VACI...PACAT PT. BANII ACEEA.


grasan

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 17:05

NU AM DECAT UN SINGUR CUVANT RUSINE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

INCA O DATA DOVEDIM CA SUNTEM NEDEMNI DE ACEASTA TARA BINECUVANTATA DE DUMNEZEU .

DAR NE MERITAM SOARTA DACA SUNTEM IN STARE SA SUPORTAM IN FRUNTEA NOASTRA MARINARI LA LIMITA COMEI ALCOOLICE , TOAPE PARVENITE MIROSIND A CARNATI DE PLESCOI , TIGANI AJUNSI IMPARATI PESTE NOAPTE SI TOATA FAUNA ACEASTA ABJECTA CU PRETENTII DE LIDER .

NU CRED CA MAI ERA NEVOIE SI DE ACEASTA MANIFESTARE A PROSTULUI GUST SUPREM. ROMANIA NU INSEAMNA VACI COSTELIVE SI COPII CARE SUNT NEVOITI SA MUNCEASCA , NU INSEAMNA CAPITE DE FAN SI FETE CU CIZME DE CAUCIUC.

ROMANIA INSEAMNA VORONET , ROMANIA INSEAMNA PELES, ROMANIA INSEAMNA SARMISEGETUZA , ROMANIA INSEAMNA MUNTII APUSENI , MARAMURES, BUCOVINA, MIHAI EMINESCU , CONSTANTIN BRANCUSI , OAMENI HARNICI SI FEMEIDE O FRUMUSETE DE INVIDIAT , COPII SUPERINTELIGENTI . ROMANIA INSEAMNA MULT MAI MULT DECAT ATAT .

DUCETI-VA CU IMNUL VOSTRU CU TOT ACOLO UNDE VA ESTE LOCUL : LA COSUL DE GUNOI AL ISTORIEI, LA STALPUL INFAMIEI .

RUSINE


Fosta membra 9am.ro

1714 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 17:06

Un clip ff bun facut de companie de publicitate:



www.youtube.com/v/wzcuBbztn-0&hl=en&fs=1&rel=0">www.youtube.com/v/wzcuBbztn-0&hl=en&fs=1&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344">


grasan

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 17:09

De la: Sunny, la data 2009-05-04 17:06:25Un clip ff bun facut de companie de publicitate:



82adrian

3 mesaje
Membru din: 29/04/2009
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 17:09

U chiar te asteptai la ceva mai elaborat din partea lui Moga!? hai s fim seriosi! tot c a facut pana acum e foarte simplist si foarte "inspirat" din alte parti! cat despre turism ......... C s stie Moga de turism.? hm


carmensita32mih

1 mesaj
Membru din: 5/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 17:12

CEA MAI MARE PORCARIE!!!!!!!!!!!!!!


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 5 Mai 2009, ora 12:04

De la: by_anig, la data 2009-05-04 16:07:13Buna, ma numesc GINA si sunt din Ploiesti.,imi place imnul turistic, felicitari compozitorului


Va inteleg doamna Udrea ,sunteti insa singura careia ii place .


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Mai 2009, ora 12:07

Afara-i frig si innorat,
In soba arde mama
De lustra tata-i spanzurat,
Iar eu ma tai cu lama;
In frigider, in pungi de-un chil,
Se relaxa bunicul,
Iar din bunica a mai ramas
Un deget si buricul.
Si fratii mei intinsi pe jos,
Sunt morti de-o saptamana,
In putrefactie-au intrat, si nimeni nu-i aduna.
Si-acum astept cu dor curat
Iubita ca sa-mi vina,
Si-n camera i-am pregatit
O mica ghilotina.


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Pagini: << 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Imn turistic
Mergi la: