back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Unde se duce euro??

 


 
Pagini: << 1 2 Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

60 mesaje
Membru din: 8/12/2009
Postat pe: 3 Ianuarie 2010, ora 21:37

Perfect adevarat , cuvant cu cuvant. Din pacate ,sau din fericire, 90% din romani nu reuseau sa vada mai departe de bucuria de moment data de o achizitie cu credit bancar. Santa Ignorantza.
Din fericire ,bancile, la noi in tara, vor reusi sa schimbe mentalitatea individuala si colectiva perdanta a poporului intretinuta de politicile de dupa revolutie. Romanii isi vor schimba atitudinea fata de banul muncit si isi vor schimba prioritatile, sper ca destul de repede,intr-o singura generatie.
Numai daca actuala clasa politica va deveni una cu adevarat romaneasca, altfel o vor face altii.
Acum dl.Isarescu ca in toti anii manevreaza cotatia euro/leu pentru o perioada (decembrie - ianuarie) pentru a achizitiona ieftin valuta bietilor romani ce o aduc acasa de sarbatori dupa care o vinde scump ,ca de obicei. Toate bancile impreuna cu BNR participa la acest cascaval de doua luni.


Fosta membra 9am.ro

51 mesaje
Membru din: 27/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Ianuarie 2010, ora 21:39

UNDE SE DUCE EURO

UNDE CREDETI?? LA SMECHERII AN BUZUNARE

ASA A FOST DE CAN LUMEA EI EAU TOT IAR NOI LOM........

Raporteaza abuz de limbaj
Sandel

271 mesaje
Membru din: 14/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Ianuarie 2010, ora 23:08

Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar in momentul in care spuneti ca ce face Isarescu si ca nu-si merita banii... e clar ca virgula cunostintele d voastra de economie tind spre 0. Nu stiu cum as putea sa explic unui om niste mecanisme de piata care toata viata lui nu a stiut decat sa critice si sa nu faca nimic practic, sa nu se implice etc. Cand va pleca Isarescu din viata economica , atunci puteti spune ca BNR-ul nu face nimic. Euro , atat timp cat nu intervine BNR, inseamna ca asa trebuie sa fie. Problema voastra daca v-a mancat in c.r sa luati credite in euro!

Raporteaza abuz de limbaj
Regret ca traiesc in Romania
adyhd1969

773 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 14:57

www.variantacojocaru.ro 20 000 EURO pt FIECARE roman MAJOR

Raporteaza abuz de limbaj
adyhd1969

773 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 14:57

www.variantacojocaru.ro 20 000 EURO pt FIECARE roman MAJOR

Raporteaza abuz de limbaj
9am188568

17 mesaje
Membru din: 25/05/2010
Postat pe: 25 Mai 2010, ora 15:45

Ofer consultanta in vederea deschiderii unui studio de videochat cu un buget de doar 5000E

Vechimea in activitatea de videochat pe care o am este de 4 ani. Oferta are pretul de 500E(pretul nu este piperat deoarece prin aceasta oferta economisiti multi bani si timp)!
Pentru cei care se pricep cat de cat in domeniu si nu vor lista de mai jos completa, putem taia din lista de servicii pe care le ofer, pretul scazand.

Contact: chat_fete (Yahoo Messenger)

Oferta include:


1. Sfaturi despre locatia unde ar trebui amplasat studioul si despre cum trebuie negociat cu proprietarul pt acordul de a face studio de videochat(in cazul in care nu aveti inca o locatie).

2. Persoana de contact pt mobila(paturi, noptiere si masuta) la comanda, preturi foarte avantajoase cu montaj gratuit.

3. Persoana de contact pt achizitia saltelelor pt paturi la preturi reduse.(deplasarea mea persoanala cu dvs la locatie daca doriti)

4. Locatie de unde puteti cumpara draperii pt a imprejmui paturile la preturi mult mai convenabile decat in magazinele mari.(deplasarea mea personala cu dvs la locatie daca doriti)

5. Persoana de contact(in cazul in care vreti ca decor draperii) pt a monta pe tavan sinele pt sustinerea draperiilor.

6. Magazin online renumit pe piata IT pt achizitionarea PC`urilor, monitoarelor si a unei imprimante cu scanner, bineinteles la preturi mici.(pot plasa eu comanda si pot ridica eu comanda de la sediul magazinului daca doriti deoarece se afla la cativa zeci de m de mine dupa care aduc produsele la dvs)

7. Persoana de contact pt instalarea Windows-ului pe PC`uri + ultima versiune de Antivirus NOD 32 cu licenta. La cerere si alte programe.

8. Persoana de contact pt achizitionarea camerelor web SONY EVI D30 speciale pt videochat. Preturile oscileaza dar pretul maxim este de 300E. Calitatea este foarte buna deoarece de la aceeasi persoana mi-am luat si eu camerele si sunt foarte multumit de ele.

9. Persoana de contact pt servicii de webdesign si de promovare web la preturi foarte bune.

10. Sfaturi legate despre ce tip de abonament la internet aveti nevoie si ce companii de internet de pe piata sunt bune in functie de cate pc`uri vreti sa puneti in activitate.

11. Programe de supravegheat oricand doriti activitatea modelelor cu tot cu serial number nu versiuni demo.(pot veni eu personal sa le instalez si sa le configurez)

12. Pot deschide conturi de studio sau model pt 200E/buc la cerere.(consider ca pretul este ok deoarece suma platita o puteti recupera in maxim o luna - o luna jumate)

13. Va pot da un model de Regulament de Studio complet si corect pe care modelele sa-l semneze la inceperea activitatii.

14. Va pot da o lista cu primele 128 siteuri de anunturi pe net si primele 59 siteuri de joburi pe net pt a va promova afacerea.

15. Sfaturi despre cum sa va promovati businessul, despre cum sa va purtati cu viitoarele modele care vor lucra la dvs si cum sa le motivati sau orice alta nelamurire pe care o aveti.

IMPORTANT: Bugetul de 500E la care fac referire nu include si pretul conturilor de studio sau de model!
Site-urile pe care pot deschide conturi de studio si de model sunt: LiveJasmin, XLove, StreamRay, ImLive, Webcams si MFC(MyFreeCams).

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

8971 mesaje
Membru din: 9/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Mai 2010, ora 05:56

La chat_fete....logic,nu?


"Stiu cine sunt si imi place asa cum sunt"Am incredere in mine orice s-ar intampla. Sufletul meu stie sa aleaga exact ceea ce am nevoie, sunt convinsa ca exista un rost divin in tot ceea ce se petrece si ca nimic nu este intamplator.....AM SA-MI AMINTESC IN FIECARE DIMINEATA....... -Sa rad mult si des; -Sa castig respectul oamenilor inteligenti si afectiunea copiilor; -Sa obtin aprecierea criticilor corecte si sa indur tradarea prietenilor ipocriti; -Sa apreciez ceea ce este frumos si sa descopar ce este bun in fiecare; -Sa fac astfel ca macar un suflet sa stie ce inseamna dragostea pentru ca traiesti tu; -Sa las in urma mea o lume un pic mai buna.......
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 4 Iunie 2010, ora 12:10

Apropos, dragi colegi forumisti, stiti cum au obtinut membrii de marca ai PDL (gen madam udrea) credite de sute de mii si chiar milioane de euro de la bancile din Romania? Daca nu, atunci pot sa va spun ca schema e simpla si suna cam asa: avem un mafiot PDL-ist (sau dupa caz o mafioata) care face afaceri cu statul roman si castiga sume considerabile, dar, spre necazul lor, nu pot sa le cheltuie in voie din cauza nenorocitilor de jurnalisti care ar semnaliza imediat opiniei publice diferenta dintre salariul demnitarului respectiv+veniturile declarate de acesta si cheltuielile pe care acelasi demnitar le face (de obicei pe bunuri de lux). Confruntat cu aceasta situatie, vajnicul PDL-ist gaseste rapid solutia salvatoare; transfera sumele obtinute ilegal intr-un cont al unei banci dintr-un paradis fiscal (Elvetia de exemplu) si apoi cere o scrisoare de garantie din partea bancii respective. Avand aceasta scrisoare la mana, se prezinta la sediul unei banci din Romania si cere un credit (3 milioane de euro de exemplu) oferind ca si garantie depozitul mult mai considerabil pe care il are in paradisul fiscal. Banca romaneasca ii acorda fara nici o problema creditul si emite o scrisoare de stopaj catre banca din paradisul fiscal, scrisoare prin care se blocheaza suma luata sub forma de credit din conturile demnitarului respectiv.
Si uite asa, iata cum poate fi foarte simplu de demonstrat ca insomniile unor demnitari PD-L, ale madamei udrea de exemplu, sau ale lui boureanu sunt simple ipocrizii ieftine si nu pot pacali un om cu cel putin doi neuroni functionali.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3053 mesaje
Membru din: 12/05/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Iunie 2010, ora 09:50

Unde se duce euro? Unde vede cu ochii...

Euro a fost cam prima experienta in care mai multe tari si-au unit moneda pt. a concura cu economia externa. Si astfel piata de desfacere crestea, Europa inflorea...

Si a venit criza. Ei, a aparut o problema: Grecia aproape de faliment. Si o dilema: traim separat, dar tinem banii impreuna. Si 2 optiuni: Germania sa ajute Grecia sa iasa din criza, lucru care i-ar afecta nivelul de trai sau nu ajuta si atunci Grecia renunta la euro, urmata probabil de Spania, Portugalia, Irlanda. Si s-ar duce naibii alianta economica a Europei. Germania a luat decizia corecta: ajuta Grecia.
Toate tarile sunt in aceeasi barca. Daca una din ele clatina barca...


Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Iunie 2010, ora 02:45

Ce e ciudat cu relatia euro alte monede. La orice moneda forte e valabil.
Daca se dvalorizeaza continuu monedele mici se stimuleaza exporturile din tara cu moneda respectiva. Nu stiu ce e real in asta.
De ce nu e valabil si la tara cu moneda de referinta. La SUA, Germania.sau altele.
De ce trebuie mentinuta o devalorizare continua a monedelor tarilor mai mici?

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
marco

627 mesaje
Membru din: 16/01/2010
Postat pe: 13 Iunie 2010, ora 03:00

De la: nastasemihail, la data 2010-06-13 02:45:55Ce e ciudat cu relatia euro alte monede. La orice moneda forte e valabil.
Daca se dvalorizeaza continuu monedele mici se stimuleaza exporturile din tara cu moneda respectiva. Nu stiu ce e real in asta.
De ce nu e valabil si la tara cu moneda de referinta. La SUA, Germania.sau altele.
De ce trebuie mentinuta o devalorizare continua a monedelor tarilor mai mici?




... nu e nimic ciudat ... o moneda forte inseamna o economie pe masura ... exporturile tarilor cu moneda slaba nu conteaza pentru economiile puternice chiar sint incurajate ... tari ca romania nu vor exporta prea curind altceva decit lemn si fier vechi ... degeaba exporta mult daca exporta materie prima ieftina pentru economiile puternice ...

... economiile puternice isi pot permite sa se joace cu puterea pe care o dau monedei lor ... pentru ceilalti poate insemna sufocare sau inflatie ...


Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Iunie 2010, ora 03:06

De la: marco, la data 2010-06-13 03:00:52
De la: nastasemihail, la data 2010-06-13 02:45:55Ce e ciudat cu relatia euro alte monede. La orice moneda forte e valabil.
Daca se dvalorizeaza continuu monedele mici se stimuleaza exporturile din tara cu moneda respectiva. Nu stiu ce e real in asta.
De ce nu e valabil si la tara cu moneda de referinta. La SUA, Germania.sau altele.
De ce trebuie mentinuta o devalorizare continua a monedelor tarilor mai mici?




... nu e nimic ciudat ... o moneda forte inseamna o economie pe masura ... exporturile tarilor cu moneda slaba nu conteaza pentru economiile puternice chiar sint incurajate ... tari ca romania nu vor exporta prea curind altceva decit lemn si fier vechi ... degeaba exporta mult daca exporta materie prima ieftina pentru economiile puternice ...

... economiile puternice isi pot permite sa se joace cu puterea pe care o dau monedei lor ... pentru ceilalti poate insemna sufocare sau inflatie ...


Mai exista si alte tari, nu numai tarile cu economie puternica. Greseala care au facut-o si ai nostrii, si o fac multe tari, sa faca comert cu tari asazis puternice. Noi le facem puternice. Comertul international trebuie sa fie intre toate tarile, nu numai tari slabe-tari puternice. Sa-a uitat asta.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Iunie 2010, ora 03:09

O sa fie o schimbare in acest mod de comert, care va aduce stabilitate pe plan mondial. De exemplu eu vreau sa maninc nuci de cocos mai multe. Se pune?
Sau sa-mi cumpar pantaloni scurti din tari calde. Sau tricouri de la ei. Nu le vad pe piata. Si noi am putea exporta mere, vin, etc, in toata lumea. Dar, deh...UE....

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
marco

627 mesaje
Membru din: 16/01/2010
Postat pe: 13 Iunie 2010, ora 03:18

De la: nastasemihail, la data 2010-06-13 03:09:03O sa fie o schimbare in acest mod de comert, care va aduce stabilitate pe plan mondial. De exemplu eu vreau sa maninc nuci de cocos mai multe. Se pune?
Sau sa-mi cumpar pantaloni scurti din tari calde. Sau tricouri de la ei. Nu le vad pe piata. Si noi am putea exporta mere in toata lumea. Dar, deh...UE....




... ehe ... ai dreptate intr-un fel ... dar cei care compun economiile puternice imediat observa ca mata ai trecut la nuci de cocos si imediat devin unicii vinzatori ai nucilor din tara de origine ... se poate face orice, absolut orice ... mai ales in romania se poate produce ORICE ... pentru ca nu producem mai nimic ... si deloc diversificat si absolut deloc nu este gindit modul de desfacere al productiei ... romania ar avea oportunitati exceptionale daca cei care compun statul ar intelege ca rolul lor este sa ii ajute pe cei care produc ... inclusiv protejindu-i de concurenta externa ... adica procedind exact cum procedeaza si altii ...


Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Iunie 2010, ora 03:48

De la: marco, la data 2010-06-13 03:18:18
De la: nastasemihail, la data 2010-06-13 03:09:03O sa fie o schimbare in acest mod de comert, care va aduce stabilitate pe plan mondial. De exemplu eu vreau sa maninc nuci de cocos mai multe. Se pune?
Sau sa-mi cumpar pantaloni scurti din tari calde. Sau tricouri de la ei. Nu le vad pe piata. Si noi am putea exporta mere in toata lumea. Dar, deh...UE....




... ehe ... ai dreptate intr-un fel ... dar cei care compun economiile puternice imediat observa ca mata ai trecut la nuci de cocos si imediat devin unicii vinzatori ai nucilor din tara de origine ... se poate face orice, absolut orice ... mai ales in romania se poate produce ORICE ... pentru ca nu producem mai nimic ... si deloc diversificat si absolut deloc nu este gindit modul de desfacere al productiei ... romania ar avea oportunitati exceptionale daca cei care compun statul ar intelege ca rolul lor este sa ii ajute pe cei care produc ... inclusiv protejindu-i de concurenta externa ... adica procedind exact cum procedeaza si altii ...


Mai bine asa. Ne calim. Devenim mai tari ca diamantul. Apropo, stii ca s-a agasit otel mai tare ca diamantul? Cazut din ozn. De aia tot insist eu cu ozn-urile. Nu de nebun. Si multe altele. Ne-ar scoate din criza numai o singura astfel de tehnologie. Sau sistemul de propulsie. Ca tehnica electronica e f avansata. Dar noi ne invirtim in jurul banilor, inca.
O singura inventie ac cele 2 de sus nici nu ar putea fi estimate in bani. Otel mai dur decit diamantul. Si propulsie antigravitationala de ....poate milioane de km pe ora.
Si sint reale tehnicile.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

254 mesaje
Membru din: 8/03/2010
Oras: Oradea

Postat pe: 13 Iunie 2010, ora 07:20

asta cu ozn-urile, vocile si piticii...
insista mosule, insista


gerard

1100 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 20 Iunie 2010, ora 12:15

De la: bad_, la data 2010-06-13 07:20:32asta cu ozn-urile, vocile si piticii...
insista mosule, insista




Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

458 mesaje
Membru din: 6/05/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 August 2010, ora 14:19

Raspuns: in sus!

Raporteaza abuz de limbaj
Imaginea nuielii implantate in apa se frange si se abate in alta directie. Tot asa ideea unuia in capul celor mai multi. Galina
Pagini: << 1 2 Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Unde se duce euro??
Mergi la: