back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Salarii si pensii mai mari...? la pastele cailor!

 


 
 
munteanu_elena

7 mesaje
Membru din: 11/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 13:37

Sunt complet dezamagita ... majorarea pensiilor si salariilor nu este inclusa in bugetul pe 2009... ce mama-masi fac astia de la guvernare? vor greve si proteste?!
Hmm?

Raporteaza abuz de limbaj
maria_liliana1982

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Martie 2009, ora 19:22

si eu sunt dezamagita,dar din pacate nu am ce face pt ca nu mai stiu cu cine sa votez :sml-mad0225 toti mint nu am incredere in nimeni offfffffffffff. Dar am ajuns la o concluzie ca suntem condusi de analfabeti


gigilipianu

443 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Jiu

Postat pe: 9 Martie 2009, ora 22:42

Eu cunosc mai de mult ca pensiile vor deveni din ce in ce mai mici pe masura ce salariile sunt mai mici. Dar salariile ca salariile vor mai rezista cat de cat dar pensiile vor cobori din pacate sub 10% din ultimul salariu si lumea nu cunoaste si chiar daca ar sti nu ar crede. Acest lucru se va intampla nu numai din cauza guvernantilor, oamenii politici nu se vor mai putea opune avalansei declansate tot de ei. Cu cat numarul contribuabililor va fi mai mic si numarul pensionarilor mai mare cu atat vor cabori si pensiile. Se prelimina pe UE ca in curand numarul varstnicilor sa se dubleze, adica sa ajunga in jur de 30 % (la noi deja sunt 17%). Pensiile private nu au ajuns nici acum peste 10% si oricum pentru varstnici nu mai este o solutie iar tinerii nu o accepta sau nu lucreaza sau o amana sine die. Astfel ca afirmatia din topic pe cat este de deplasata pe atat este de reala. Logos.


doruplesea

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Martie 2009, ora 11:37

Poate ca de aici , de la noi, asa se vede... dar atunci cand esti pus sa gestionezi chiar si propriul buget, nu cred ca este inteligent sa te hazardezi in consum (a se citi cheltuieli aiurea) fara sa-ti pese ca ... si maine e o zi in care trebuie sa mancam!
Toti am vrea sa avem foarte multi bani... e bine ca nu facem orice pentru a-i avea (sa furam, sa dam in cap...) si cred ca totusi democratic, dupa alegeri, indiferent de propria optiune, e sa-i lasam sa-si faca treaba.
Cat despre alegerea altora si votul, cred ca toti suntem bulversati dar... poate va apare ce-l pe care sa-l votam, in care sa avem incredere... totul e sa avem rabdare si sa-i tinem sub lupa pe cei ce conduc sa nu ajunga la derapaje periculoase... haideti sa speram mai mult decat gafeaza ei!


Fosta membra 9am.ro

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Martie 2009, ora 22:35

uitati-va la urmatorul film si veti vedea realitatea care domina lumea in ziua de azi: video.google.com/videoplay?docid=2717678283852040582


doinita67

96 mesaje
Membru din: 15/11/2008
Oras: Calarasi

Postat pe: 17 Martie 2009, ora 16:55

desi imi este greu sa si visez ca voi ajunge la pensie, ma gindesc cu groaza inainte de toate la faptul ca am un salariu jalnic de la o luna la alta.Un ex. luna trecuta s-au semnat salarii de 420 ron si de restul pina la 600 ron concediu de odihna si nici asa salariu realizat.Si in curind adica la sfirsitul acestei luni sevor pune oameni pe liber,lucrez intr-o societate privata si dupa mintea lor si daca ai sta 12 ore aceiasi bani fiindca iese lucru si avem ex. o formatie alaturata care are sefa o scorpie care a iesit la pensie si conducerea ii mai da 20 mil. vechi sa dea cu biciul si la 12 ore.E strigator la cer ,eu am senzatia si certitudinea ca lucrez pentru altcineva, ca in ziua de salariu nici facturile nu le pot plati si am incput sa am restante.Eu m-am saturat de comunistii astia care nu se mai satura.Singura vina a noastra este ca nu suntem unite,si se profita de acest lucru si rezista datorita principiului- dezbina sa poti conduce- suntem lasi nu ai cui sa reprezinti interesele,ne meritam soarta.va multumesc.


vasileseitin

82 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Arad

Postat pe: 20 Martie 2009, ora 16:36

De la: doinita67, la data 2009-03-17 16:55:41desi imi este greu sa si visez ca voi ajunge la pensie, ma gindesc cu groaza inainte de toate la faptul ca am un salariu jalnic de la o luna la alta.Un ex. luna trecuta s-au semnat salarii de 420 ron si de restul pina la 600 ron concediu de odihna si nici asa salariu realizat.Si in curind adica la sfirsitul acestei luni sevor pune oameni pe liber,lucrez intr-o societate privata si dupa mintea lor si daca ai sta 12 ore aceiasi bani fiindca iese lucru si avem ex. o formatie alaturata care are sefa o scorpie care a iesit la pensie si conducerea ii mai da 20 mil. vechi sa dea cu biciul si la 12 ore.E strigator la cer ,eu am senzatia si certitudinea ca lucrez pentru altcineva, ca in ziua de salariu nici facturile nu le pot plati si am incput sa am restante.Eu m-am saturat de comunistii astia care nu se mai satura.Singura vina a noastra este ca nu suntem unite,si se profita de acest lucru si rezista datorita principiului- dezbina sa poti conduce- suntem lasi nu ai cui sa reprezinti interesele,ne meritam soarta.va multumesc.


gigilipianu

443 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Jiu

Postat pe: 22 Martie 2009, ora 22:07

Doinita, acesta este si motivul pentru care eu nu am desconspirat clar apartenenta mea politica. Pentru a fi mai credibil. Pentru ca sunt unele lucruri care depind de sistem indiferent pentru care partid politic ai opta. Desigur regimul politic de dupa 1990 este responsabil pentru toate inechitatile, dezechilibrele economice si sociale precum si haosul din societate care duce la pierzania natiei si numai un orb nu ar putea s-o vada dar sunt anumite procese obiective printre care si evolutia imbatranirii populatiei, nu numai la noi ci in UE si in alte tari ale lumii, care vor face imposibila sustinerea fondului de pensii de stat conform Legii 19/2000. Sigur pensiile private sunt o alternativa pentru anumite varste, dar nici aici lucrurile nu sunt clare ca in alte tari. Pe de o parte populatia nu crede in ele pentru ca nici nu le cunoaste iar pe de alta parte pentru altii nu mai sunt oportune. Exemplu eu mi-am facut contract (la 54 ani) si mie si la intreaga familie. Dar in timp ce eu platesc de doua ori mai mult decat fata mea (care a facut contract la 28 ani), ea va beneficia de o suma de aproape 5 ori mai mare decat mine. Este greu pentru o persoana sa inteleaga acest lucru si mai ales sa stie ca aceste acumulari financiare pe termen lung cu optiune pentru pensie privata ( nu administrata privat ca in Legea 411/2004) este sigura si garantata si prin Legile 136/1995 si 32/2000 dar si prin regulamentul de functionare care ii cere sa fie reasigurata la doua societati de reasigurare din doua tari diferite. Pe langa aceasta ca sa intelegi care oferta este mai buna si de ce este mai buna societatea X decat Y trebuie sa stii profiturile obtinute anual raportate la numarul de clienti si nu in valoare absoluta cum le publica ele. Aceasta se poate afla doar din MO al Romaniei unde isi publica bilanturile anuale. De ce ? Pentru ca in functie de realizarea acestui profit creste si suma ta depusa. Mai multe detalii sunt in topicul "Tzeapa a la Grawe" de pe acest FORUM. Logos.


silviu_m74

118 mesaje
Membru din: 7/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Martie 2009, ora 16:29

la ce avem nevoie de salarii sau de pensiile guvernului???avem ceea ce ne trebuie sa putem duce o viata buna !!! www.solutiidecriza.com vezi filmuletul din mijlocul paginii !!!!!


www.4life-romania.ro
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Octombrie 2009, ora 14:19

Gresit. Nu se asteapta salarii si pensii mai mari ci conceperea unui cadru legal echitabil si adaptat realitatii noastre. Asta ar insemna stabilirea unui minim de supravietuire strict si real iar de la asta sa plece ierarhizarea echitabila conform celorlalte principii specifice domeniilor supuse procesului de legalizare. Abia dupa stabilirea limitei minime de la care trebuie sa plece orice grila se poate trece la stabilirea rapoartului minim/maxim in functie de posibilitatile concrete. Posibilitatile reduse trebuie sa greveze raportul (vezi, 1/4, 1/10, 1/20) ci nu limita minima de supravietuire de la care trebuie sa se plece. Este vorba de dreptul esential al omului : "Dreptul la viata" dincolo de toate perierile impuse de interesele momentului si presiunea cercurilor influente contemporane. Pe scurt, daca raportul minim/maxim poate fi pus la discretia intereselor unora sau altora, limita minima de supravietuire este obligatorie intr-o societate democratica in care drpeturile omului sunt respecate. Cum de nu stiu asta ai nostrii conducatori care se vor moderni ? Sunt mereu confuzati de interesele de clica, e scuza lor dar pentru noi a devenit inacceptabila. S-au consumat toate pretextele gen "tranzitie", fosta giuvernare, etc.


All Things Grow With Love
9am168562

23 mesaje
Membru din: 4/11/2009
Postat pe: 4 Noiembrie 2009, ora 19:16

Incredibil dar adevarat
Credeti-ma: am incercat toate metodele posibile (si legale). Aceasta

este cea mai USOARA si mai RAPIDA cale. Poti sa faci o gramada de bani,

repede si legal. Merge! E testat! Tot ce trebuie sa faci deocamdata

este sa citesti cu atentie si pana la final textul.

Eram sceptica, totusi...
In urma cu ceva vreme navigam aiurea pe Internet (probabil la fel cum

faci si tu acum) cand am descoperit un articol in care se spunea ca pot

sa castig milioane in doar cateva saptamani cu o investitie initiala de

numai 60.000 de lei vechi. Imediat m-am gandit [chestia asta trebuie sa

fie vreo escrocherie]. Dar, curios fiind, am continuat sa citesc.

Articolul spunea ca trebuie sa trimiti cate 10.000 de lei la fiecare

din cele 6 adrese mentionate in articol. Apoi sa iti treci numele si

adresa la sfarsitul listei in pozitia a 6-a si sa publici articolul la

minim 200 de forum-uri/adrese cu anunturi pe Internet. Pur si simplu!

Dupa ce am analizat chestiunea si dupa ce am discutat cu cativa

prieteni m-am hotarat sa incerc. La urma urmei ce aveam de pierdut in

afara de 60.000 de lei vechi si 6 timbre?
Cum este si normal, la inceput eram sceptic si chiar ingrijorat in

privinta aspectului legal. Asa ca m-am interesat la PTTR si mi-au

confirmat ca intr-adevar e legal! Deci am facut infima investitie de

60.000 de lei.(vechi adica 6 ron)

Surpriza!...
Ghiciti ce s-a petrecut !!! ... Intr-un interval de 7 zile am inceput

sa primesc bani in cutia postala. Eram uluit! M-am gandit ca probabil

se va opri curand, dar banii au continuat sa vina! In prima saptamana

am primit 370.000 de lei. La sfarsitul celei de-a doua aveam 1.090.000.

In a treia saptamana stransesem 25.470.000 de lei! Si banii continua sa

vina cu repeziciune. In mod cert a meritat sa cheltui cei 60.000 de lei

si cele 6 timbre (Am cheltuit mult mai mult jucand la loto si la

bingo!). Sa va spun cum functioneaza si mai ales de ce functioneaza. In

primul rand va sfatuiesc sa salvati pe hard sau sa printati articolul

ca sa il aveti la indemana.
Cum?...
PASUL 1:

Iei 6 coli de hartie si scrii pe fiecare din ele : [M-AM ADAUGAT LA

LISTA TA], apoi impaturesti fiecare coala (cat sa intre in plic). Acum

iei 6 bancnote de 10.000 de lei si pui CATE UNA in FIECARE din cele 6

coli (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure), apoi pui FIECARE

coala in CATE UN PLIC si inchizi plicurile. Ar trebui sa ai acum 6

plicuri sigilate, cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor), fiecare

dintre ele continand o coala de hartie si o bancnota de 10.000 de lei.

Acum trimiti plicurile la urmatoarele adrese:


1)Ciobanu Marius Ctin,iasi,str.profesor ioan simionescu nr 6,bl d1 et 4

ap 3 ,jud iasi
2)Cristea George localitatea Topolog jud. Tulcea
3)Manea Alexandra Raluca; Bucuresti str. Aleea Dobrina nr 6 bl.49C sc.

A apt.25. sector 2.
4)Dumitru Aurel Alexandru;jud.Giurgiu;loc.Giurgiu;str.Tineretului;bl.20

6;sc.b;ap.20
5)Zgripcea maria madalina. Strada Alexandru ioan cuza,nr 38

A,calimanesti,judetul VALCEA
6).POPLIUC ION.IASI STR.GRADINARI 12 BLOC E22 SC.A AP.12
PASUL 2:
Acum tai din lista pe numarul 1 si muti celelalte adrese cu o pozitie

mai sus (6 devine 5, 5 devine 4,etc...). Astfel numarul 6 devine liber:

completezi cu numele si adresa TA aceasta pozitie.Trebuie foarte clar

sa intelegi ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 6-A, vei

primi cu mult mai putini bani, pentru ca factorul de multiplicare se

diminueaza. Pentru a intari increderea in joc, trebuie SA NU TRISEZI si

SA TRIMITI PLICURILE, deoarece altminteri, te excluzi singur din

circuit semanind neincrederea.

PASUL 3:
Schimba ce doresti dar, pe cat se poate, incearca sa mentii articolul

cat mai aproape de original. Acum publica anuntul la cat mai multe

forum-uri/newsgroup-uri(sunt o groaza). 200 este atat cat iti trebuie

dar cu cat publici in mai multe locuri cu atat mai multi bani vei

castiga! Nu e nevoie sa scrii din nou tot acest articol; poti sa

selectezi textul cu cursorul mouse-ului si sa il copiezi in memoria

calculatorului('Copy' din meniul 'Edit'); deschizi un fisier gol cu

'notepad'('File'...'New') si inserezi textul ca sa iti adaugi numele in

pozitia a 6-a ('Edit'...'Paste'); salvezi fisierul cu extensia .txt.

Acum cauti pe Internet newsgroup-uri (forum-uri on-line, message

board-uri, site-uri de chat, de discutii) romanesti bineinteles, sau la

diverse adrese e-mail pe care le cunosti si publici articolul. Va

sugerez sa treceti ca subiect un titlu cat mai atractiv pentru ca

acesta il vor vedea cei ce viziteaza aceste site-uri.GATA!

Felicitari...
Nu ar trebui sa iti ia mai mult de 30 de secunde pentru fiecare

newsgroup! TINE MINTE : MAI MULTE NEWSGROUP-URI INSEAMNA MAI MULTI

BANI! TOT CE TREBUIE ESTE UN MINIM DE 200!

Calcule...
Vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva zile! Daca vrei

poti sa iti inchiriezi o casuta postala din cauza numarului mare de

scrisori pe care le vei primi. De ce? Din cele MINIM 200 de publicari

pe care le-am facut sa spunem ca primesc 5 raspunsuri (un exemplu

FOARTE-FOARTE mic). Deci am castigat 50.000 de lei cu numele meu pe

pozitia a 6- a. Acum fiecare din cele 5 persoane care tocmai mi-au

trimis cate o scrisoare, publica la randul lor MINIMUL de 200 de

articole cu numele meu pe pozitia a 5-a si primesc si ei cate 50.000 de

lei.Eu primesc astfel 5*5*10.000 de lei = 250.000 de lei si tot asa mai

departe....
Daca fiecare participant publica articolul de MINIM 200 de ori! Si

totul cu o investitie initiala de 60.000 de lei si 6 timbre. Cand

numele tau nu se mai afla in lista poti sa repeti procedura : iei

ultima varianta a articolului si trimiti cate 10.000 de lei la adresele

care se afla in lista, punandu-ti numele pe pozitia a 6-a. Acum publici

articolul din nou de MINIM 200 de ori.
Va dati seama ca in fiecare zi mii de oameni intra pe Internet si

citesc aceste articole ASA CUM CITESTI TU ACUM !! Asa ca iti poti

permite 60.000 de lei sa vezi daca merge cu adevarat? Cred ca da...

Unii au spus "dar daca lumea se satura si nu mai trimite nimeni nici un

ban?" Ce sanse sunt sa se intample asta cand ZILNIC se alatura 20-

50.000 de useri noi la Internet dintre care foarte multi citesc astfel

de anunturi si sunt dispusi sa incerce ?
JUCATI CINSTIT SI CORECT SI VETI AVEA NUMAI DE CASTIGAT!!


gigilipianu

443 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Jiu

Postat pe: 6 Noiembrie 2009, ora 13:25

Dreptul la viata l-ai avea oriunde in lume dar in tara ta nu se pune problema asa. Aici ai muncit 35-40 ani sau ai tras mata de coada prin medicale, CFP sau alte mijloace de ocolire a muncii. Ai economisit ceva, ai construit ceva, ai facut un copil sau nu, ai plantat un pom sau nu ai facut o casa etc. Ai contributii serioase intr-o familie intr-o colectivitate, in societate. In functie de toate acestea si importanta sociala a muncii tale ai niste drepturi mai mari sau mai mici, aici in tara ta pe care tu le meriti si nu ti le acorda cineva ca vrea sau nu vrea. Ca raspunderea politicului este imensa in aceasta privinta nu mai incape indoiala. De la zero dolari datorie externe plus circa 3 miliarde de dolari de incasat in 1990 am ajuns acum la 130 miliarde euro datorii, poate fi aceasta o conducere politica buna ? Daca pentru o vina mult mai mica pe Ceausescu l-au impuscat ca pe un caine cei care s-au jucat cu soarta tarii si inca se joaca, pentru ca noi le dam mereu inconstienti puterea prin vot, acesti nepriceputi care nu se mai dau plecati de la putere oare ce ar merita ?


super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Noiembrie 2009, ora 00:28

Rentrop & Straton - Grup de Editura si Consultanta in Afaceri iti trimite
astazi - vineri, 06.11.2009 - nr. 663 al newsletterului tau electronic INFOjuridic


Articol: Justitia, controlata politic prin buget

Potrivit datelor de buget, justitia ne-a costat, in prima jumatate a acestui an, 402 milioane de euro. Daunele generate de sistem adauga la factura alte zeci de milioane de euro.

Lipsa banilor pentru citatii si pentru facturile la utilitati a declansat recent o miscare de protest in randul magistratilor si al personalului instantelor si parchetelor. Greva din justitie a blocat sute de dosare, provocand importante pagube companiilor. Nemultumirea mocnea insa de mai mult timp, dupa ce magistratii se judecasera cu statul pentru drepturile salariale. Insa furiosi au fost si justitiabilii ale caror procese au fost amanate. Pentru acestia, costul actului de justitie era destul de ridicat.

Statistic vorbind, cu personalul din justitie am cheltuit in primele sase luni ale anului peste 232 de milioane de euro. Potrivit datelor furnizate de Ministerul Justitiei, salariile judecatorilor au cumulat, in 2008, peste 142,33 de milioane de euro, iar cele ale personalului auxiliar, 70 de milioane de euro. Ministerul a platit anul acesta, pana la sfarsitul lunii iunie, 75,47 de milioane de euro pentru lefurile judecatorilor si 37,15 milioane de euro pentru cele ale personalului auxiliar din justitie. La aceasta suma s-a adaugat si cea platita pentru chiriile magistratilor (2,22 milioane de euro in 2008 si 830.000 de euro in primele sase luni ale lui 2009) si ale personalului auxiliar (500.000 de euro in perioada ianuarie-iunie 2009). Si pentru ca unele instante functioneaza in spatii inchiriate, anul trecut s-a achitat proprietarilor acestora un milion de euro, iar pana la jumatatea acestui an s-au mai platit 500.000.





Unii sustin ca il voteaza pe Basescu pentru ca legea sa fie respectata. E grobian sa consideri ca de frica lui Basescu vom invata sa respectam legile, sa traversam numai prin locuri marcate, ne vom plati impozitele la timp, nu vom mai fura, nu vom mai calaotri fara bilet, pe scurt ne vom comporta ca intr-o tara civilizata vezi Germania (zic ei). Toate astea se realizeaza prin ridicarea nivelului de trai si implicit a nivelului de constiinta.
Pentru cei care pricep mai putin, rezum printr-o zicala romaneasca " Pestele de la cap se impute". Si s-a cam imputit. Ne indobitocesc pe toate caile, cultiva dobitocia noastra ca apoi sa poata sugera ei nevoia ciomagului lor falnic.
Domnilor moralisti, problemele se rezolva de la baza lor. Lucrurile au un inceput si un sfarsit. Orice lucru pe lumea asta se rezolva cu temeinicie de la capat la coada si nu invers. Asa m-a invatat bunica in cei 7 ani de acasa. Multora le lipseste educatia elementara desi, cu sincope au adunat cursuri peste cursuri daca te uiti in CV-ul lor, care pe unde a avut trecere si cum a dat Domnul. Le va pasa lor vreodata de pensiile si salariile voastre, si implicit de nivelul de trai din tara ?


All Things Grow With Love
9am173376

112 mesaje
Membru din: 18/11/2009
Postat pe: 30 Noiembrie 2009, ora 15:22

De la: munteanu_elena, la data 2009-01-14 13:37:55Sunt complet dezamagita ... majorarea pensiilor si salariilor nu este inclusa in bugetul pe 2009... ce mama-masi fac astia de la guvernare? vor greve si proteste?!
Hmm?


9am175157

89 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Postat pe: 3 Ianuarie 2010, ora 00:11

atunci explica-te care ar fi solutia? pentru mine o solutie -o noua revolutie!

Raporteaza abuz de limbaj
catalin71

4 mesaje
Membru din: 16/12/2009
Postat pe: 18 Ianuarie 2010, ora 21:07

ai doare in fund de noi dc au ei ce le mai trbue . Stiti ce au facut politicieni nostri prima data pe anul asta " si-au facut prime de vacanta " si acum zice k e criza , criza asta e doar pentru prostime

Raporteaza abuz de limbaj
taus_eugenia

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 19 Ianuarie 2010, ora 12:11

Este gresit titlul. Se spune La Pastele... Cainilor! Nu mai sunt cai, asta era odata.., acum sunt caini prin orase si pe la Parlament, in jurul lor, sau chiar in incinta.
Ce pensii? N-au de unde ca doar tara asta au saracit-o si acum ioc, nimic.
Stiti poezia? Nu?

Raporteaza abuz de limbaj
banceanuvasile

105 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Martie 2010, ora 18:37

Nu e adevarat , nu suntem condusi de analfabeti , suntem condusi de tradatori de tara . Toti cei care au urmat lui Ceausescu sunt tradatori de tara si neam . Vedeti Memorandumul semnat de petre Roman prin care se schimba numele din tigan in rrom, vezi declaratiile tovarasului Basescu ca ministru al transporturilor care afirma ca Romania nu are nevoie de autostrazi. Cititi "Protocoalele Inteleptilor Sionului" ca sa vedeti in slujba cui lucreaza . Nicidecum in propasirea neamului romanesc. De aceea aplica impotriva prpriului popor Planul Morgenthau american de dezmembrare a agriculturii si industriei si aducerea tarii la stare de societate "bananiera" Un prost nu putea da setul de legi necesare realizarii acestei "DESTRUCTURARI A STATULUI ROMAN. Si sa nu va faceti impresii desarte deoareec opera continua prin aportul ultimelor eforturi ale clanului condus magistral de domnul emilica.

Raporteaza abuz de limbaj
adyhd1969

773 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 14:57

www.variantacojocaru.ro 20 000 EURO pt FIECARE roman MAJOR

Raporteaza abuz de limbaj
adyhd1969

773 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 14:57

www.variantacojocaru.ro 20 000 EURO pt FIECARE roman MAJOR

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Salarii si pensii mai mari...? La pastele cailor!
Mergi la: