back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Torturile lui bela karoly au socat america

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
nicicandva

28 mesaje
Membru din: 9/07/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Noiembrie 2008, ora 12:44

Bataile si agresiunile verbale pe care Bela Karoly le aplica fostelor componente ale lotului olimpic feminin de gimnastica al Romaniei au ajuns cunoscute si peste Ocean. Componentele lotului olimpic feminin de gimnastica al Romaniei, Trudi Kollar, fosta Emilia Eberle, si Geza Poszar s-au decis sa vorbeasca despre TRATAMENTUL pe care antrenorul li=l aplica pentru a abtine performante.

CREDETI CA ACEASTA ESTE SOLUTIA CEA MAI BUNA PT REUSITA?
SA-TI TERORIZEZI ELEVII?


boros75robi

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Noiembrie 2008, ora 13:56

indiferent de ce ati crede,ca fost gimnast ,va pot spune sincer ca intr-adevar,in romania acelor vremuri(si nu numai),astfel se facea performanta.nu voresc doar de gimnastica ,ci de toate disciplinele sportive.motivarea psihologica era limitata doar la atat:frica.probabil acesta este si motivul pentru care foarte multi sportivi cu talent si rezultate promitatoare la inceput,au decis sa abandoneze sportul atunci cand au ajuns la varsta la care au putut lua aceasta decizie.nu zic acum ca in aparitia la rampa a emiliei eberle n-or fi si interese financiare,dar o cred cand spune ca mai are si acum cosmarurui legate de acea perioada. varsta aceea e atat de frageda,orice trauma lasa urme foarte adanci.


donseneca

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Noiembrie 2008, ora 17:32

am fost sportiv de performanta..si nu ma refer la dinala de duminik...pot sa va spun clar ceva..mi-am luat bataie si am fost injurat de antrenorul meu de sute de ori...consider k nu meritam?..ba da meritam..consider k este normal..pentru sportivii romani da, din pakte..nu ash fi ajuns nici mkr la jumatate din valoarea mea dak profu nu imi dadea capace zilnic...asha sunt romanii..si faptul k la noi nu se comenteaza este consecinta faptului k toti sportivi de performanta stiu k numai cu frica si cu bumbaceala ai putea face fata la 10-11 antrenamente pe saptamana...dar atunci knd esti pe podium si canta imnul pentru tine, nu te mai intereseaza sangele , transpiratia si chinurile prin kre ai trecut k sa ajungi acolo...imnul canta numai pentru tine in acel moment...


ramonamizil

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Noiembrie 2008, ora 20:33

In urma cu cateva luni am cunoscuta o fosta gimnasta nationala acum stabilita in SUA unde sunt si eu stabilita momentan. nu vreau sa-i dau numele pt. ca nu am permisiunea ei, insa nu ma pot abtine sa nu-mi spun parera. nenorocitul de Bela Karoly merita acelasi tratament pe care l-a aplicat tuturor celor care au suferita si inca sufera din cauza nemernicii sale. aceasta prietena a mea mi-a povestit cum pe durata a celor 15 ani de antrenamente in lotul national a fost batuta nu numai cu palmele lui mari asha cum declara aceasta fosta Emilia Eberle ci cu ce se nimerea mai repede( papicii de platic pe pielea goala, cu cele mai groase si noduroase nuiele de prin apropiatii boscheti) .insa "schingiuiala" nu se termina cu bataile aplicate ci continua cu antrenamentele nenorocite unde fetele erau cracanate si se tragea de ele mai rau ca de jartelele de elastec. li se punea piciorul pe spate si trageau de ele ca "sa le faca elastice" pana la trosneau coloanele.unele scapau altele pur si simplu mureau, pt ca tot ea spunea ca afost martora cand una dintre fete a murit din aceasta cauza si totul a fost mushamalizat. ca urmare a acestor tratamente aceasta fata are pb ffff mari cu coloana pt ca dupa atetea ani abia acum au descoperit ca ea a avut o fractura de coloana de care nici nu a a stiut tot acest timp. acum sta numai din doctor in doctor si din neurolog in chirurg pt ca pur si simplu nu stiu ca sa-i mai fac bietei fete sa o lase durea groaznica pe care o are.acum nu numai ca o doare spatele si acasta durere nenorocita i-a afectat si mana care ii amorteste si picirul in care se transmite durerea, durere care nu mai trece nici cu injectii. tot aceasta prietena a mea povesteste cu lacrimi in ochi cum la o competia la sol a aterizat cu picioarele intinse si in urma acestui incident nu a mai putut executa celelalte aparate din cauza ca avea genunchi faramati. insa se pare ca pe domnul Bella nu l-a prea afectat si a fortat-o sa mearaga inainte chiar daca ea nu se putea mai tine pe picioare iar l-a sfarsitul competitia au dus-o acasa si au lasat-o in holul apt ei rezemata de perete, spunandu-i mamei sale ca a suferit un mic accident.mama ei a vazut cat de garv a fost dupa plecare celor care au adus-o ca biata fata a cazut jos.si unde m-ai pui la socoteala ca ea niciodata nu a vrut sa faca gimnastica, ci maicasa sa fortat-o ca sa nu-i stea capul la alte prostii (chiar daca o vedea plina de vanatai si vargi).asha ca cei care zic ca bataia le-a facut bine ori sunt masochisti ori retardati mintal cu mantalitatea romanului "daca nu asculta de vorba buna, atunci asculta de bataie".si mai depinde ce fel de bataie; ca am luat si eu palme la fund si chiar si cateva nuile, insa niciodata sa fiu asha de "schingiuita". era sa uit ce era mai imprtant, dupa ce erau batute si terorizate nu li se dadea aproape mai nimik dupa ce concurau si castigau, iar ele saracele nu aveau curaj sa zica nimik ca stiau ce le asteapta. asha ca se pune in aplicare alta vorba romaneasca" si batuta, si f......, si cu banii luati!" eu daca eram in locul vreuneia dintre ele ii taram prin toate tribunale lumii sa plateasca pt toate "crimele" si nemerniciile lor, ca eu nu gandesc ca aceasta prietena a mea care zice"ii vede D-zeu de sus" ca " pana la D-zeu, te manaca sfintii !"


PS: FETELOR ADUNATI-VA MAI MULTE SI FACE-TI CE TREBUIA FACUT CU MULT TIMP IN URMA CA NUMAI SUNTETI FETITELE MICI FARA AJUTOR DE ACUM 20-30 ANI CARE SE TEMEAU DE FURIA LUI KAROLY!


Eu acum nu stiu cat de adevarat si de fals este tot ce mi-a spus ea, insa se vedea in suferinta de pe fata ei ca nu avea motiv sa minta.


petreaurel

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 21 Noiembrie 2008, ora 11:10

De la: boros75robi, la data 2008-11-20 13:56:10indiferent de ce ati crede,ca fost gimnast ,va pot spune sincer ca intr-adevar,in romania acelor vremuri(si nu numai),astfel se facea performanta.nu voresc doar de gimnastica ,ci de toate disciplinele sportive.motivarea psihologica era limitata doar la atat:frica.probabil acesta este si motivul pentru care foarte multi sportivi cu talent si rezultate promitatoare la inceput,au decis sa abandoneze sportul atunci cand au ajuns la varsta la care au putut lua aceasta decizie.nu zic acum ca in aparitia la rampa a emiliei eberle n-or fi si interese financiare,dar o cred cand spune ca mai are si acum cosmarurui legate de acea perioada. varsta aceea e atat de frageda,orice trauma lasa urme foarte adanci.


Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 21 Noiembrie 2008, ora 16:55

inalta performanta inseamna ...dresura...fara corectii nu se poate !
de ce NADIA nu confirma acuzatiile unora si altora ?
bela karoly a fost si ramane cel mai titrat si de succes antrenor al romaniei .sa fie clar !
prostii si neavenitii sa taca ! ciocu' mic !


si electronica !
Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Noiembrie 2008, ora 20:39

pt.ramonamizil !

de ce nu stai in banca ta ,aia care zici ca stationeaza prin america ...

apropo ,esti din mizil , orasul ala cu multe saltele relaxa ?

batute sau nebatute dar animalu' asta (!?) de bela karoly le-a facut ce-au fost !

de ce NADIA nu l-a atacat niciodata pe aceasta tema pe susnumitul ? era cea mai indreptatita s-o faca ! asa ca fata draga ,tu si altele ...ciocu' mic si nu-l mai atacati pe acest om caruia romania ii datoreaza atatea !


si electronica !
lilihobeanu

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Noiembrie 2008, ora 00:54

Ai dreptate.Am facut gimnastica la Deva cu Bela Caroly si imi amintesc si astazi, dupa exact 31 de ani,de nuielusele noduroase care ne lasau vergi pe picioare.M-am lasat dupa aproape un an de antrenamente,si bine am facut.Insa trauma a ramas.Am povestit prietenilor meide bataile pe care le luam si nu ma pot abtine sa nu povestesc in continuare.Poate ca atunci asa era normal.Acum insa nu as accepta acelasi tratament pentru copiii mei,nici daca mi-ar garanta suta la suta ca va deveni campion olimpic si va avea ca urmare o viata fara griji dpdv financiar.


Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 26 Noiembrie 2008, ora 23:28

De la: lilihobeanu, la data 2008-11-26 00:54:34Ai dreptate.Am facut gimnastica la Deva cu Bela Caroly si imi amintesc si astazi, dupa exact 31 de ani,de nuielusele noduroase care ne lasau vergi pe picioare.M-am lasat dupa aproape un an de antrenamente,si bine am facut.Insa trauma a ramas.Am povestit prietenilor meide bataile pe care le luam si nu ma pot abtine sa nu povestesc in continuare.Poate ca atunci asa era normal.Acum insa nu as accepta acelasi tratament pentru copiii mei,nici daca mi-ar garanta suta la suta ca va deveni campion olimpic si va avea ca urmare o viata fara griji dpdv financiar.

draga mea ,de la parintii tai n-ai luat niciodata bataie ?
ma indoiesc...si sunt sigur ca nu le porti sambetele...sunt parintii tai !
atunci ?
la deva stiai din start ca tatal vostru este bela karoly ! de ce ,dupa atatia ani ,atata rautate ?


si electronica !
dimorom

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Noiembrie 2008, ora 09:59

Personal nu-l cunosc pe Dl.Karoly dar, din spusele unui prieten destul de apropiat D-lui Karoly, acesta-i adevarul si anume ca era foarte brutal cu elevele. Sunt de acord ca in calitate de antrenor sa mai ai si astfel de rabufneli dar sa ajungi pana la a-ti schingiui elevele mi se pare de-a dreptul ridicol.
Si eu am fost sportiv de performanta, mai greseam si eu, tineretea bat-o vina, dar nu am fost confruntat cu ce spun participantii la forum adica cu bataia sau insulte.

Imi pare rau pentru acele sportive care au avut de suferit dar, nimeni nu le forta sa indure aceste tratamente chiar inumane pot spune.
Imi cer scuze daca prin opinia mea am deranjat pe cei care sustin ca bataia e rupta din rai.



lavynyax

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 09:35

mare zero mai esti . .......vai de capul tau mai omule...da ce zic eu omul , cand defapt tot monstru esti iar poza ta nu minte


lavynyax

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 09:37

mare zero mai esti . .......vai de capul tau mai omule...da ce zic eu omul , cand defapt tot monstru esti iar poza ta nu minte
De la: AZAZEL, la data 2008-11-26 23:28:12
De la: lilihobeanu, la data 2008-11-26 00:54:34Ai dreptate.Am facut gimnastica la Deva cu Bela Caroly si imi amintesc si astazi, dupa exact 31 de ani,de nuielusele noduroase care ne lasau vergi pe picioare.M-am lasat dupa aproape un an de antrenamente,si bine am facut.Insa trauma a ramas.Am povestit prietenilor meide bataile pe care le luam si nu ma pot abtine sa nu povestesc in continuare.Poate ca atunci asa era normal.Acum insa nu as accepta acelasi tratament pentru copiii mei,nici daca mi-ar garanta suta la suta ca va deveni campion olimpic si va avea ca urmare o viata fara griji dpdv financiar.

draga mea ,de la parintii tai n-ai luat niciodata bataie ?
ma indoiesc...si sunt sigur ca nu le porti sambetele...sunt parintii tai !
atunci ?
la deva stiai din start ca tatal vostru este bela karoly ! de ce ,dupa atatia ani ,atata rautate ?


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 31 Decembrie 2008, ora 01:34

De la: AZAZEL, la data 2008-11-21 16:55:55inalta performanta inseamna ...dresura...fara corectii nu se poate !
de ce NADIA nu confirma acuzatiile unora si altora ?
bela karoly a fost si ramane cel mai titrat si de succes antrenor al romaniei .sa fie clar !
prostii si neavenitii sa taca ! ciocu' mic !


Octavian Belu este cel mai titrat și de succes antrenor din toată lumea și din toate timpurile ! Din acest motiv a intrat și în cartea recordurilor !

Bela e doar primul ...
Se pare că ceva o fi adevăr despre subiectul ăsta, dar dacă nu-ți place cum ești tratat undeva pleci de acolo .... te ceri afară !
Dacă taci 30 de ani, după atâția ani de ce mai vorbești ? Ca să ce ?

Azazele, ai trăit s-o vezi și p-asta ... de data asta sunt de acord cu tine ... întrutotul ...


Acum nu e momentul !
Fosta membra 9am.ro

2192 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 31 Decembrie 2008, ora 20:26

De la: Atotputernicul, la data 2008-12-31 01:34:25
De la: AZAZEL, la data 2008-11-21 16:55:55inalta performanta inseamna ...dresura...fara corectii nu se poate !
de ce NADIA nu confirma acuzatiile unora si altora ?
bela karoly a fost si ramane cel mai titrat si de succes antrenor al romaniei .sa fie clar !
prostii si neavenitii sa taca ! ciocu' mic !


Octavian Belu este cel mai titrat și de succes antrenor din toată lumea și din toate timpurile ! Din acest motiv a intrat și în cartea recordurilor !

Bela e doar primul ...
Se pare că ceva o fi adevăr despre subiectul ăsta, dar dacă nu-ți place cum ești tratat undeva pleci de acolo .... te ceri afară !
Dacă taci 30 de ani, după atâția ani de ce mai vorbești ? Ca să ce ?

Azazele, ai trăit s-o vezi și p-asta ... de data asta sunt de acord cu tine ... întrutotul ...


IN SFARSIT! SA FIE OARE NOUL AN CARE SA VIE!


kali13

233 mesaje
Membru din: 25/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Ianuarie 2009, ora 23:27

nicicandva,
Bozgorul imputit asa face...gena nomada ii da impulsul salbatic/imberb si pauper mental


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 26 Ianuarie 2009, ora 11:58

este vorba despre torturi cu frisca?


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 26 Ianuarie 2009, ora 11:58

De la: Atotputernicul, la data 2008-12-31 01:34:25
De la: AZAZEL, la data 2008-11-21 16:55:55inalta performanta inseamna ...dresura...fara corectii nu se poate !
de ce NADIA nu confirma acuzatiile unora si altora ?
bela karoly a fost si ramane cel mai titrat si de succes antrenor al romaniei .sa fie clar !
prostii si neavenitii sa taca ! ciocu' mic !


Octavian Belu este cel mai titrat și de succes antrenor din toată lumea și din toate timpurile ! Din acest motiv a intrat și în cartea recordurilor !

Bela e doar primul ...
Se pare că ceva o fi adevăr despre subiectul ăsta, dar dacă nu-ți place cum ești tratat undeva pleci de acolo .... te ceri afară !
Dacă taci 30 de ani, după atâția ani de ce mai vorbești ? Ca să ce ?

Azazele, ai trăit s-o vezi și p-asta ... de data asta sunt de acord cu tine ... întrutotul ...


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 26 Ianuarie 2009, ora 11:59

asa este,octavian belu este tare in gimnastica dar tot piturca este mai tare in barbut


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 31 Ianuarie 2009, ora 00:18

azazel

militianule ai curaj pentru ca n ai patit ca ala de la cugir caruia i au taiat urechea la revolutie -dar tu de unde esti ?tot de la mizil-daca tot o faci pe sperietoarea poate te caut cu prietenii de la Studiul arhivelor securitatii ,niciodata nu i tarziu sa te prinda seara pe strada vreunul pe care l ai torturat si sa-ti ia beregata sau poate esti vreun satanist psihopat sau vreun pedofil si atunci trebuie repede sa anuntam politia sa puna gheara pe tine-un creier cat de cat dezvoltat si un om relativ sanatos la minte nu poate sa faca afirmatiile pe care le faci tu ca sa infricosezi si sa torturezi psihic in continuare niste copii -si la fel sunt cei care te sustin-ciocu mic militianule si bucura-te ca poporul roman a fost asa prost ca la revolutie a impuscat doar 2 si nu 200 000 cum ar fi trebuit-ca pun pariu ca nu scapai-sau bucura-te ca nu te cauta vreunul sa-ti rupa gatul stii tu pentru ce;
intr-adevar sportivii care afirma ca fara bataie n-ar fi ajuns performeri sunt niste retardati mintal care stiu ca n-ar fi fost apti sa faca ceva in viata
asta-un fel de animale proaste si nu trebuie luati de exemplu;
oamenii aia nu sunt niste eroi si nici nu suntem unii ,ca romani, mandri de ei, asa cum nu sunt eroi nici stalin,nici hitler nici alti criminali decat pentru azazel si pentru atotputernicul(are si asta nume de militian bataus);nici o fiinta care tortureaza si distruge psihic si fizic alta fiinta(una sau 1000 victime-totuna e) nu este erou indiferent daca efectul torturii este un succes sau un esec;e putin complicat pentru creierul tau,militianule? nu stii tu de-astea pentru ca tu aveai norma de batut dusmani ai poporului-spune-le copiilor cu care stai de vorba ,de ce stai cu ciocu mic? sau ti-e frica,animalule? de ce nu vrea nadia sa vorbeasca,zici? cam din acelasi motiv din care nu vrei tu sa-ti povestesti viata-de rusine-ca sa nu se afle porcarii pe care nu vrea sa le spuna-noi cei trecuti de o varsta anume le stim,asa-i?
fetelor care ati suportat tratamentele astea,poate ca legea n-o sa-i mai pedepseasca dar puteti face in asa fel incat sa-i pedepseasca opinia publica,discreditati-i,spuneti tot ce stiti ,in felul asta poate ca fapte din astea se vor imputina ,america este socata pentru ca acolo lumea ia atitudine,pentru ca militienii nu reusesc sa sperie democratia,generatiile noi nu trebuie sa le mai permita ticalosilor de azazeli sa le bage pumnul in gura si sa nu-i lase sa stie ca au si drepturi nu numai indatoriri,indivizi ca azazel si atotputernicul trebuie condamnati pentru instigare la violenta si alte cele pentru ca acesti mostri exista printre noi nu sunt doar virtuali pe site-uri,el poate fi chiar omul de langa tine din autobuz si trebuie dus repede-repede la puscarie-si el si cei care tortureaza oameni indiferent in ce scopuri nobile;
militianule,nu sunt dintre cei care au avut probleme inainte de revolutie ca sa crezi ca am un dinte impotriva ta,pur si simplu am avut apropiati care au incercat sa consoleze un moment sufletele copiilor alora chinuiti de la scoala din deva -ca sa te aud pe tine acuma neo-nazistule ca le facea bine ca le rupea coloana cineva si pe sado-masochistii aia ca ce bine era cand ne torturau aia,ce ne mai placea... ca dupa ai ajungeam vedete... fratilor,nu-i ascultati...nu-i luati de exemplu
nu numai ca este adevarat tot ce spun fetele -si daca nadia nu spune inseamna ca nu-i adevarat ,militianule cap de bostan?ce e nadia,etalon de corectitudine ?-e adevarat mult mai mult decat spun ele dar nu au putere psihica sa rememoreze mai ales ca creierul omului e asa construit ca tinde sa izoleze amintirile dureroase iar omul nu are nici un motiv sa-l rascoleasca ,sa-si provoace durere din nou,asa ca e de inteles ca nu spun dar ar trebui,repet s-o faca pentru ca sa nu se mai repete barbarismele astea
inca ceva,o mare parte din vina este a parintilor acestor copii pentru ca nu se poate sa nu vezi ce ce se intampla -daca te intereseaza intr-adevar,problema e ca multi copii erau adusi pentru ca acasa nu aveau ce sa manance sau nu avea nimeni chef sa aiba grija de ei ,pentru ca aveau niste iresponsabili de parinti si asta e unul din motivele pentru care n-au avut ecou crimele celor amintiti-pentru ca asa se numesc faptele astea-crime.Au trecut multi ani si inca nu mi s-a dezlipit de memorie imaginea fetitelor cat un dop aduse de la 700 km distanta care fugeau dupa mamele lor si strigau: nu ma lasa aici,mama, nu pleca,mama! nici un parinte normal n-ar fi rezistat la asa scene!
in incheiere,cat puteti vorbiti ca sa se auda pe tot globul despre crimele antrenorilor de sport pentru ca altfel n-o sa schimbam nimic si n-o sa evoluam spre democratie iar tu militianule nu te obosi sa-mi raspunzi-ciocu mic- pentru ca ai vazut ce diferenta de inteligenta este intre noi-adica tu ai iq cam cat nr-ul meu de la pantofi-si din 30 de cuvinte te fac sah-mat -nu poti sa te pui cu mine-si ce ti-am spus pana acum a fost bland...


Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 31 Ianuarie 2009, ora 21:53

pentru asco !
mai fata ,io cred ca tu ai baut petrol ...nediluat cand te-ai apucat sa buchisesti pe acest topic !
pentru linistea ta ,io n-am fost militian ,dar am fost preot ortodox si m-am lasat de ...meserie cand mi s-a cerut sa torn fetele care se regulau cu ...profesorii lor de sport !
ai facut si tu parte din aceasta categorie de te dai asa de ...abrupt la mine ?
in rest ce scrii tu este o aiureala .cu siguranta ca ai facut sport dar de ...mana saptea... si oricum te-ai ars cu antrenorul tau .vrei sa te arzi si cu mine ? nu tine fata ...eu nu ma f*t cu oricine...am pretentii mari !


si electronica !
alice_corina

186 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Februarie 2009, ora 15:58

De la: AZAZEL, la data 2008-11-24 20:39:56pt.ramonamizil !
de ce nu stai in banca ta ,aia care zici ca stationeaza prin america ...
apropo ,esti din mizil , orasul ala cu multe saltele relaxa ?
batute sau nebatute dar animalu' asta (!?) de bela karoly le-a facut ce-au fost !
de ce NADIA nu l-a atacat niciodata pe aceasta tema pe susnumitul ? era cea mai indreptatita s-o faca ! asa ca fata draga ,tu si altele ...ciocu' mic si nu-l mai atacati pe acest om caruia romania ii datoreaza atatea !




************
A comentat si Nadia ... Au fost articole intregi in presa la un moment dat cand ea, Nadia, a facut aceleasi dezvaluiri socante.
Daca o sa cauti pe google, sigur vei gasi ...


"Nimic nu este ceea ce pare a fi!"
Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 11 Februarie 2009, ora 16:18

Tot ce pot să zic sunt următoarele: " Sunt înfrângeri care te înalță și succese care te înjosesc". Acesta este un exemplu elogvent.


Când toată lumea gândește la fel înseamnă că nimeni nu gândește.
Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 11 Februarie 2009, ora 16:20

scuze...elocvent.


Când toată lumea gândește la fel înseamnă că nimeni nu gândește.
Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 12 Februarie 2009, ora 17:57

Nu-mi plac dezvaluitorii cu intarziere de zeci de ani.
Imi place ungurul. Chiar daca ar fi cam asa, tot imi place ...

Nu-ti convine, nu sta acolo...!
Nu dau doi bani pe fufele astea indignate care au auzit de la cineva, care a auzit de la cineva, careia i-a spus o prietena ....
Fite ....


Acum nu e momentul !
ecologos23

102 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Martie 2009, ora 19:07

sunt convins ca asa a fost din pacate in aceasta viata sportiva cea adevarata nu cea pe care o vedem noi spectatori e plina de lipsa de fair play droguri dopaje si amenintari si violenta, ceea ce face sa decada acele mari idealuri ale Olimpiadelor, aceasta viata sportiva ar trebui remaniata. Bela ca Bela un adept al lui Attila venit in saua calului, de la asta ce sa te astepti.


Fosta membra 9am.ro

118 mesaje
Membru din: 21/02/2009
Postat pe: 15 Martie 2009, ora 19:27

Va obligat cumva Bela Karoly sa faceti performanta si sa-i inghititi mizeriile. Voi care scrieti nu ati ajuns nimic din cauza lui? Sau ce credeati ca imnul se canta asa pentru oricine?


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 30 Martie 2009, ora 20:59

de la nicicandva,

Bataile si agresiunile verbale pe care Bela Karoly le aplica fostelor componente ale lotului olimpic feminin de gimnastica al Romaniei au ajuns cunoscute si peste Ocean. Componentele lotului olimpic feminin de gimnastica al Romaniei, Trudi Kollar, fosta Emilia Eberle, si Geza Poszar s-au decis sa vorbeasca despre TRATAMENTUL pe care antrenorul li=l aplica pentru a abtine performante.

CREDETI CA ACEASTA ESTE SOLUTIA CEA MAI BUNA PT REUSITA?
SA-TI TERORIZEZI ELEVII?



Si pana acum ce-a facut madamele de nu au declarat nimic ?...ahaaaaaaaaaaa,acum si-au adus aminte de tratamentul lui ? au fost cumva amnezice pana acum ca acum sa-si recapete memoria?
LAS-O BALTA cu prostiile astea.
Datorita lui au ajuns ce-au ajuns.





Fosta membra 9am.ro

22 mesaje
Membru din: 25/03/2009
Postat pe: 15 Aprilie 2009, ora 23:14

BOZGORUL


Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 17:16

De la: 9am18845, la data 2009-04-15 23:14:45BOZGORUL [/quote
Ce ai mah ?
te-au apucat gretzurile , dupa poshirca beuta cu vadra azi noapte ?
de ce-l faci bozgor bai capac de privata . pai daca nu stii ,afla ca bozgorul ala cum ii spui tu in bashcalie a facut ca gimnastica romaneasca sa ajunga unde a ajuns.
da' ce-mi pierd io proshtii cu totzi handicapatzii ca tine ...


si electronica !
madalina_dan

38 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Iunie 2009, ora 14:23

Si eu am facut sport.. si pe mine ma batea sensei si stergea cu mine podeaua de la dojo. Si ce bine mi-a facut! Si eu le povestesc altora de bataile primite, dar nu din cauza "traumei", ci sa le explic ca asa se ajunge la performanta. Singurul meu regret este ca m-am accidentat (si nu la dojo) si nu mai am voie sa fac sport vreodata.
Si pe mine ma intindea de simteam ca mi se rup picioarele, si mie imi tragea un sut de ma duceam de-a dura si nu m-am plans niciodata. Din contra, mama mai avea cate ceva de comentat, dar s-a convins ca in sport asa e normal.
Nu vad ce atata scandal.


Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Torturile lui Bela Karoly au socat America
Mergi la: