back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Care e cel bun sportiv al tuturor timpurilor?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 Sari la pagina:
 
plesuardei

245 mesaje
Membru din: 3/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 August 2009, ora 22:27

Cata dreptate avea @Ticu:prosti ungurii....dar ce unguroaice au...

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 August 2009, ora 04:00

De la: aureldimaa, la data 2009-08-11 22:26:28
De la: nastasemihail, la data 2009-08-11 16:40:48Kasparov, la sah.
La sah,surorile Polgar,toate trei au fost campioane mondiale.Judith Polgar l-a batut pe Spassky si pe Kasparov!
Habar nu aveam. Am zis ca sa aflu cine e cel mai..la sah.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Picasso

3 mesaje
Membru din: 4/10/2009
Postat pe: 4 Octombrie 2009, ora 17:49

De la: danbarbilian, la data 2008-11-30 16:53:21
Pe vremea lui Pele,ceea ce practicau jucatorii cu greu se poate numi fotbal."Era si greu sa dai peste 1000 de goluri".Pele a fost un jucator bunisor,norocul lui e ca a jucat cand fotbalul veritabil nu era inca aparut.Fotbalul adevarat a incepu sa fie practicat de prin anii 1985-86.Nici Maradona nu cred ca are ce cauta in acest top datorita faptului ca se droga.Un adevarat jucator este un model pe teren si in viata de zi cu zi.Cred ca si Dobrin nu are ce cauta in acest clasament datorita vietii sale tumultoase.Singurul jucator roman adevarat este Hagi


Picasso

3 mesaje
Membru din: 4/10/2009
Postat pe: 4 Octombrie 2009, ora 17:59

Ai mare dreptate in privinta asta.Multi vorbesc da' nu cunosc.Ce aveti toti cu Maradona si cu Pele fratilor ! Comparati fotbalul de pe vremuri cu fotbalul de acum(stilul,jocul si forta jucatorilor) .Nu este nici macar la jumatatea 'potentialului' celui care sae jaoca in ziua de azi,asa ca ar trebui sa tinem cont si de conditiile in care se joaca fotbalul,nu neaparat numai de ce au facut jcuatorii sau cate titluri au castigat ei la vremea lor...fotbalul de astazi este mult mai dur si mai greu decat cel de demult si mai greu de asemenea !
daca mi-as da cu parerea, eu il consider de departe pe Ronaldinho cel mai bun jucator care a existat vreodata(si ma refer acum la perioada in care se afla in 'varful' gloriei, si asta la Barca)....faptu' ca a plecat la Milan deja asta a fost primul pas inapoi pe care il putea face deoarece fotbalul italian este cu mult sub cel spaniol,atat la tehnica ,la modul de gandire,cat si la stilul de joc...il defavorizeaza ,asa ca n-o sa mai vedem curand sclipire ale acestuia
GAnditi mai mult cand spuneti ceva ! ! !


111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 8 Octombrie 2009, ora 18:13

Cel mai bun sportiv al tuturor timpurilor este parlamentarul român. Sare de la stânga la dreapta fãrã sã doboare stacheta.


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
9am122283

4 mesaje
Membru din: 24/08/2009
Postat pe: 6 Noiembrie 2009, ora 17:13

De la: danbarbilian, la data 2008-11-17 19:28:17Mereu am fost obsedat de intrebarea care e cel mai bun din cel mai buni.Astept cu nerabdare sa vad care sunt preferatii vostri.Dupa parerea mea cel mai bun este,a fost si va fi Zinedine Zidane(un fost jucator de fotbal).El a impresionat prin talentul sau,prin golurile antologice,prin usurinta cu care stapanea mingea,prin eleganþa driblingului si cel mai important,prin modestia sa.Pe locul 2 se situeaza Ronnie O`Sullivan(jucator de snooker)iar pe 3 Rafael Nadal(jucator de tenis).Astept sa vad alegerile voastre


9am122283

4 mesaje
Membru din: 24/08/2009
Postat pe: 6 Noiembrie 2009, ora 17:21

1. NADIA COMANECI
2. EMIL ZATOPEC
3. MOHAMAD ALI
OAMENI CARE AU REVOLUTIONAT SPORTUL, IAR LA TERMINAREA CARIEREI SPORTIVE CONTINUA SA AJUTE SPORTUL IN GENERAL


Fosta membra 9am.ro

1671 mesaje
Membru din: 26/09/2009
Postat pe: 8 Decembrie 2009, ora 19:05

De la: nastasemihail, la data 2009-08-12 04:00:40
De la: aureldimaa, la data 2009-08-11 22:26:28
De la: nastasemihail, la data 2009-08-11 16:40:48Kasparov, la sah.
La sah,surorile Polgar,toate trei au fost campioane mondiale.Judith Polgar l-a batut pe Spassky si pe Kasparov!
Habar nu aveam. Am zis ca sa aflu cine e cel mai..la sah.

Bobby Fischer !


Ioan 8 ,32. ªi veþi cunoaºte adevãrul, iar adevãrul vã va face liberi.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Decembrie 2009, ora 06:11

lung-gom-pa.....


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

11272 mesaje
Membru din: 21/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Decembrie 2009, ora 06:22

bir-cea-bat-escu


toti avem dreptate,toti aveti dreptate,toti stim adevarul,toti stiti adevarul,fiecare are dreptate,fiecare cunoaste adevarul,FIECARE ARE DREPTATEA SI ADEVARUL SAU- TRAIASCA DREPTATEA si ADEVARUL !!! Nu scuipa niciodata in oglinda!!! Intotdeauna poti face mai mult decat ai facut pana acum,niciodata nu e prea tarziu !!! Tot mai multi oameni ne vor binele,d'aia ne merge rau !!! "Orice adevar trece prin 3 faze:mai intai este ridiculizat, apoi trezeste o opozitie violenta,si in sfarsit este acceptat ca fiind evident de la sine"-Avicena. Daca nu stiu ca nu stiu, atunci mi se pare ca stiu. ANUNT UMANITAR :Rog Prostii si Cretinii,sa stea departe de mine !!! “Nu poti sa tratezi ochiul fara sa tii cont de cap, nu poti sa tratezi capul fara sa tii cont de minte si nu poti sa tratezi mintea fara sa tii cont de sufletul si spiritul omului.” (Zamolxe) http://www.youtube.com/watch?v=tNu44XzTnLY Sunt doua feluri de a-ti trai viata... Unul - de a crede ca nu exista miracole. Altul - de a crede ca totul este un miracol. Albert Einstein DACA N-AM AVEA DEFECTE,NU NE-AR FACE PLACERE SA LE VEDEM PE ALE CELORLALTI,TOTI SUNTEM DEFECTI DESI NOI NE VEDEM NUMAI CALITATILE ....Barbatii conduc lumea. Femeile ii conduc pe barbati.....Caracterul fara inteligenta poate mult, dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic. (CICERO )...Un om singur nu are nici o putere,puterea i-o dau cei care-l sustin...Vorba multa,saracia omului...Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost ...Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permitea inteligenta.....Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.....
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Decembrie 2009, ora 06:24

De la: nastasemihail, la data 2009-12-10 06:11:50lung-gom-pa.....


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

11272 mesaje
Membru din: 21/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Decembrie 2009, ora 06:27

De la: nastasemihail, la data 2009-12-10 06:24:08
De la: nastasemihail, la data 2009-12-10 06:11:50lung-gom-pa.....
[/quote scurt-bum-la


toti avem dreptate,toti aveti dreptate,toti stim adevarul,toti stiti adevarul,fiecare are dreptate,fiecare cunoaste adevarul,FIECARE ARE DREPTATEA SI ADEVARUL SAU- TRAIASCA DREPTATEA si ADEVARUL !!! Nu scuipa niciodata in oglinda!!! Intotdeauna poti face mai mult decat ai facut pana acum,niciodata nu e prea tarziu !!! Tot mai multi oameni ne vor binele,d'aia ne merge rau !!! "Orice adevar trece prin 3 faze:mai intai este ridiculizat, apoi trezeste o opozitie violenta,si in sfarsit este acceptat ca fiind evident de la sine"-Avicena. Daca nu stiu ca nu stiu, atunci mi se pare ca stiu. ANUNT UMANITAR :Rog Prostii si Cretinii,sa stea departe de mine !!! “Nu poti sa tratezi ochiul fara sa tii cont de cap, nu poti sa tratezi capul fara sa tii cont de minte si nu poti sa tratezi mintea fara sa tii cont de sufletul si spiritul omului.” (Zamolxe) http://www.youtube.com/watch?v=tNu44XzTnLY Sunt doua feluri de a-ti trai viata... Unul - de a crede ca nu exista miracole. Altul - de a crede ca totul este un miracol. Albert Einstein DACA N-AM AVEA DEFECTE,NU NE-AR FACE PLACERE SA LE VEDEM PE ALE CELORLALTI,TOTI SUNTEM DEFECTI DESI NOI NE VEDEM NUMAI CALITATILE ....Barbatii conduc lumea. Femeile ii conduc pe barbati.....Caracterul fara inteligenta poate mult, dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic. (CICERO )...Un om singur nu are nici o putere,puterea i-o dau cei care-l sustin...Vorba multa,saracia omului...Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost ...Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permitea inteligenta.....Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.....
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Decembrie 2009, ora 06:33

De la: nastasemihail, la data 2009-12-10 06:11:50lung-gom-pa.....


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
julianradu2004

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Ianuarie 2010, ora 14:56

cu hagi ai "dreptate"...la scuipat este cel mai mare...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 18 Februarie 2010, ora 09:54

De la: aureldimaa, la data 2009-08-11 22:27:42Cata dreptate avea @Ticu:prosti ungurii....dar ce unguroaice au...
naspa unguroaicele

Raporteaza abuz de limbaj
buze

21 mesaje
Membru din: 8/03/2010
Postat pe: 8 Aprilie 2010, ora 11:17

Intrebarea nu este buna.Imposibil de raspuns.

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Aprilie 2010, ora 02:49

Puricele, ca e cel mai bun la sarituri.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 4 Iunie 2010, ora 15:45

Domnule,de departe cel mai bun sportiv al tuturor timpurilor este Luca Toni ...NUMERO UNO .Veti vedea in linkul de mai jos ca am dreptate.

www.youtube.com/watch?v=AXoxHStbAFE&feature=related

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Iunie 2010, ora 17:59

...Muhammad Ali
Nadia Comãneci
Jesse Owens
Ilie Nãstase
Edison Arantes do Nascimento
Michael Schumacher
Michael Jordan
Franz Beckenbauer
Lia Manoliu
Gustav Thöni
N. Dobrin sau Dumitrache
Ingemar Stenmark
I.Paþachin
Erika Hess
Sau :
Juan Manuel Fangio
Franz Klammer (Kaiser)
Annemarie Moser-Pröll
Stephan Eberharter
Bobby Fischer
etc...etc...

toþi au fost mari sportivi, îmi este imposibil s-aleg.

inclusiv Luca Toni , Vannea.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 7 Iunie 2010, ora 08:24

De la: mytcor, la data 2010-06-06 17:59:44...Muhammad Ali
Nadia Comãneci
Jesse Owens
Ilie Nãstase
Edison Arantes do Nascimento
Michael Schumacher
Michael Jordan
Franz Beckenbauer
Lia Manoliu
Gustav Thöni
N. Dobrin sau Dumitrache
Ingemar Stenmark
I.Paþachin
Erika Hess
Sau :
Juan Manuel Fangio
Franz Klammer (Kaiser)
Annemarie Moser-Pröll
Stephan Eberharter
Bobby Fischer
etc...etc...

toþi au fost mari sportivi, îmi este imposibil s-aleg.

inclusiv Luca Toni , Vannea.



Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Iunie 2010, ora 04:48

Weissmuler, inotatorul

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
krOOked

1 mesaj
Membru din: 26/08/2010
Postat pe: 26 August 2010, ora 17:46

Parerea mea ca e Michael Johnson recordmenul Mondial la 400m: 43:18

Raporteaza abuz de limbaj
9am049573

976 mesaje
Membru din: 11/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Septembrie 2010, ora 15:32

Carl Lewis

atlet american care a cistigat 9 medalii de aur si una de argint in 4 probe diferite la 4 olimpiade diferite (1984-1996) si 8 medalii de aur , un argint si un broz la 4 probe diferite la 4 editii diferite ale campionatelor mondiale(19983-1993)

s-a calificat in echipa olimpica americana in 1980 (SUA nu au participat la Olimpiada de la Moscova) si s-a retras din sport in 1997.

cele mai bune performante:

viteza 100 m: 9.86 s (1991)
viteza 200 m: 19.75 s (1983)
saritura in lungime: 8.91 m (1991)
stafeta 4x100 m : 37.40 s (1992)
stafeta 4x200 m : 1:18.68 min (1994- nedepasit pina astazi)

in 1999 a fost declarat "sportivul secolului" de catre Comitetul Olimpic International.

Raporteaza abuz de limbaj
Abatele:Cum poate fi controlatã o populaþie? Rim: În primul rând prin forþã. Abatele: Cînd fraþii mei înaintaºi au fost puºi în situaþia de a controla o lume s-au gindit prima datã la religie. Rim: Mai existã ºi politica! Ea este cel mai folosit instrument pentru a controla o populaþie.Abatele: Desigur. Numai cã e o unealtã nesigurã. Rim: Un popor mai poate fi condus ºi prin acþiuni economice. Abatele: Asta da! Aici ai mare dreptate. Ajunge doar sã spun cã înrobirea omului faþã de valorile materiale este indiscutabil superioarã celei obþinute prin religie.
marco46

3 mesaje
Membru din: 9/11/2010
Postat pe: 9 Noiembrie 2010, ora 22:50

respect parerea fiecaruia dar cam greu sa poti face un clasament.fiecare sport are sportivi exceptionali dar difera ca si mediatizare,complexitate ,priza la public e.t.c si de aceea nu toti pot aprecia valoarea individuala a unuia sau altuia.mai ales ca sunt sporturi de echipa unde conteaza mult si ajutorul colegilor.spunea cineva ca ceea ce juca pele nu era footbal adevarat dar atunci care e cel de acum unde media(presa,televiziunea)te face mare vedeta chiar de nu esti.acum marea majoritate a sporturilor au devenit afacere curata,se invart foarte multi bani,se trucheaza jocuri se folosesc substante care cresc performantele sportive incorect e.t.c.asa ca eu am sa ma abtin de la un clasament al celor mai buni sportivi din simplu motiv ca niciodata nu o sa pot compara pe NADIA COMANECI cu NICOLAE DOBRIN cu IVAN PATZAICHIN sau cu LIA MANOLIU.


9am246924

7 mesaje
Membru din: 15/04/2011
Postat pe: 12 Mai 2011, ora 10:38

intradevar nu putem face clasamente dar din punctul meu de vedere mereu am considerat ca nadia comaneci a impus un standard prin talent si munca.....cred ca acestea sunt criteriile cele mai importante dupa care trebuie catalogati sportivii

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Mai 2011, ora 06:42

Francezul care se urca pe cladiri cu miinile goale.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
cel_de_linga_tine

77 mesaje
Membru din: 25/12/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Decembrie 2011, ora 14:44

Greu de facut un clasamant mai ales ca exista si patriotismul nostru national. Dar ar fi o lista lunga din care nu ar trebui sa lipseasca Maradona, Zidane, Michel Jordan, Ivan Patzaichin, Leonard Doroftei, Dobrin, Nadia Comaneci, iar lista evident ramane deschisa

Raporteaza abuz de limbaj
Complicat sa dai dovada de inteligenta la comanda.
Pagini: << 1 2 3 4 Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Care e cel bun sportiv al tuturor timpurilor?
Mergi la: