back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Dece auto crysler sint cele ma proaste masini?

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
NESIMTITUL

786 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: Cluj

Postat pe: 5 Noiembrie 2008, ora 08:41

Prin tara circula niste rable ca niste broaste testoase,sint masinile americane,cele mai proaste din toate punctele de vedere ATENTIE !!!


Fosta membra 9am.ro

303 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Noiembrie 2008, ora 18:44

nu pot sa cred poate vorbesti Le Baron dar la masini de 5-8 ani vechime lucrurile se schimba apoi vorbim de mercedez care a investit si le-a daruit americanilor tehnologie sa si-o puna in cap si nu este de mirare ca este cea mai vanduta marca pe vechiul continent . Sa amintesc de sebring cu motorul 2.0 tdi de la vw passat sau 300C-ul cu tot trenul de rulare de la E -classe si motorul de 3000 tot de la mercedez apoi vrem nu vrem adevaratul monovolum Voyager-ul a fost prin anii 90 si se pare ca si acum apoi desi purta doar sigla crysler pe capota jeep a impus respect in categoria masinilor de teren prin cherokee si grand cherokee desigur ai dreptate finisajele nu sant chear perfecte nici pe modelele noi in comparatie cu masinile europene dar nici nu poti sa spui ca sant mai jalnice decat cele chinezesti rusesti etc. dar sant serioase la pret fata de cat ofera.


CHIOMPALIUL

360 mesaje
Membru din: 21/11/2008
Oras: Caransebes

Postat pe: 27 Noiembrie 2008, ora 13:42

masina buna si moderna este MAZDA 3 benzina ,2litri,cu toate dotarile super.Mergi cu a 5 a si consum 3,5 -4 %


http://www.youtube.com/watch?v=kYP5FMAhjeo&feature=related
Fosta membra 9am.ro

534 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 1 Decembrie 2008, ora 20:15

www.chrysler.com/en/2008/sebring_convertible/


Sunteti varza mai baieti! Imi pare rau sa va spun. Cate Crysler-uri ati vazut in viata voastra? Si mai ales, cate ati condus?

Uitati-va la un Crysler Sebring sa vedeti macar in poza cum arata, ca-n realitate... Va inteleg, strugurii sunt acrii daca nu ajungi la ei



Fosta membra 9am.ro

303 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 18:28

De la: mona_simona2002, la data 2008-12-01 20:15:13www.chrysler.com/en/2008/sebring_convertible/


Sunteti varza mai baieti! Imi pare rau sa va spun. Cate Crysler-uri ati vazut in viata voastra? Si mai ales, cate ati condus?

Uitati-va la un Crysler Sebring sa vedeti macar in poza cum arata, ca-n realitate... Va inteleg, strugurii sunt acrii daca nu ajungi la ei



Fosta membra 9am.ro

127 mesaje
Membru din: 21/10/2008
Postat pe: 7 Decembrie 2008, ora 12:52

mama mama are un prieten un MPV si asi plange zilele a vrut sa fie mai cu mot decat un vecin de-al lui cu un ptcruiser ce si-a mai luato


Fosta membra 9am.ro

303 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Decembrie 2008, ora 18:25

mpv-ul este ala mare cu 7 locuri ? daca este ala vorbesti de o masina cam vechiuta !? dar chear daca nu este zumzum tot ford este si ma mira sau nu , ca MONA_SIMONA nu a pomenit decat de cabriolet in america ????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Fosta membra 9am.ro

534 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 11 Decembrie 2008, ora 17:15

De la: gigi_braicovici, la data 2008-12-07 18:25:40mpv-ul este ala mare cu 7 locuri ? daca este ala vorbesti de o masina cam vechiuta !? dar chear daca nu este zumzum tot ford este si ma mira sau nu , ca MONA_SIMONA nu a pomenit decat de cabriolet in america ????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nu-mi plac mastodontii care circula pe sosele americane. Prefer variantele sedan si cabrio, indiferent de firma care le produce. Imi place Toyota RAV4 si Nissan Murano ca SUV.

Am ales pentru exemplificare o masina Sebring pentru ca este frumoasa, sprintena si sigura si circula foarte multe pe soselele din SUA.

Postul meu era o replica la titlul acestui topic. Cruiser nu este un model reprezentativ pentru Crysler, a fost o moda de adolescenti teribilisti, la fel ca Volksvagen-ul broscuta varianta noua. Si cum in Romania ajung tot felul de rable, inteleg frustrarea omului. Am vrut doar sa-i arat ca greseste, Crysler produce masini superbe, atat sub aspect estetic cat si tehnic. I-am aratat una care-mi place mie, atat.


Fosta membra 9am.ro

303 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Decembrie 2008, ora 19:43

mona SIMONA sper ca nu consideri PT-ul un jaf si apoi chear ca par intrigat ca nu ai spus de el , nimic ca o masina (a doua)de familie deoarece dispune de suficient spatiu chear daca pare mai putin atragator decat HHR -ul de la chevrolet ,dar in europa cryslerul ramane cea mai adaptata marca americana la cerintele europene si astept cu nerabdare sa apara volga sibir ( sebring )


Fosta membra 9am.ro

534 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 12 Decembrie 2008, ora 01:19

De la: gigi_braicovici, la data 2008-12-11 19:43:49mona SIMONA sper ca nu consideri PT-ul un jaf si apoi chear ca par intrigat ca nu ai spus de el , nimic ca o masina (a doua)de familie deoarece dispune de suficient spatiu chear daca pare mai putin atragator decat HHR -ul de la chevrolet ,dar in europa cryslerul ramane cea mai adaptata marca americana la cerintele europene si astept cu nerabdare sa apara volga sibir ( sebring )


Mie chiar nu-mi place PT Cruiser. prefern VAN-ul ca a doua masina de familie, daca ar fi sa fie Crysler. Am mai zis si-n alt topic, am ales deja un SUV japonez Nissan Murano din 2007 si am si un 4X4 (tot japonez) Toyota RAV4, deci... PT-ul a pierdut batalia.


Fosta membra 9am.ro

127 mesaje
Membru din: 21/10/2008
Postat pe: 18 Decembrie 2008, ora 21:11

eu te intreb ce masina ai tu de bagi comentatii de rahat ai condus vreun crysler eu personal recunosc ca am mustruluit bine modelul tico pana am ramas impresionat de el cand am condus unul si era doar un tico , nu am condus crysler dar tare mi-as dori


Fosta membra 9am.ro

303 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 19 Decembrie 2008, ora 18:50

bravo mona aici este un forum auto si de asta nu stim nimic despre crysler ca noi vorbim ori politica ori masini sau .....................dar nimic sa ne intre in cap sau sa ne fie de folos


free4musique

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 10:14

Vreau sa mi cumpar 4 jante din aliaj (sh) pt un golf 3 pe care sa mearga cauciucurile normale 185/60/R14. Ma poate ajuta cineva.... multumesc anticipat.

ym : free4musique


mihai_mihailescu

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Ianuarie 2009, ora 13:44

Conform bancului cu Radia Ereven " .... da , la vale si cu vant din spate!"


Fosta membra 9am.ro

534 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 29 Ianuarie 2009, ora 18:18

In SUA masinile Crysler sunt apreciate si se vand bine din cel putin trei motive:
- sunt masini solide si puternice
- au un design deosebit, dotari si accesorii pe toate gusturile si pentru toate buzunarele
- sunt masini produse in SUA si ca urmare intretinerea este mica spre deosebire de masinile din import (in special masinile europene).

Dezavantajele ar fi:
- consumul mare de carburant spre deosebire de masinile japoneze sau europene
- problemele tehnice, defectiuni si mici reparatii care apar dupa intre 100,000 si 150,000 de mile si devin tot mai frecvente dupa 200,000 mile.

cam asta e problema la toate masinile americane (la Dodge si la GMC in special, mai putin la Chevrolet). Pentru ei nu este grav pentru ca si asa masinile se schimba aici foarte des, nu prea apuca ele 150,000 - 200,000 mile la un proprietar, ajung la fiare vechi sau.... OUPS! prin alte tari, de-aia vi se pare unora dintre voi ca masinile Crysler sunt proaste.

Este parerea mea, puteti sa o taxati ca fiind subiectiva, dar vreau sa stiu daca a avut cineva din Romania probleme cu o masina Crysler noua. Aproape ca imi vine sa pun pariu ca pana in 100,000 mile n-au facut decat ceea ce a fost absolut necesar - schimbat filtre, cauciucuri si ulei.

Am dreptate sau nu?


Fosta membra 9am.ro

303 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Ianuarie 2009, ora 19:12

DA AI DREPTATE MONA DAR DEFAPT ORICE MASINA CARE TRECE DE 150-200DE MII DE KM INCEPE SA AIBA PROBLEME ASA CA NU ESTE CEVA GRAV LA ACESTE MASINI FATA DE CELE EUROPENE , EU AS SPUNE DESI NU SANT UN ADMIRATOR AL MOTOARELOR AMERICANE CA ELE SANT MAI FIABILE DECAT ALE COMPETITORILOR EUROPENI (OPEL VW RENAULT ) DAR IN EUROPA GASIM CRYSLER &COMPANY(DODGE ,JEEP) CU MOTOARE DE MERCEDEZ DIESEL SI CHEAR SEBRINGUL ESTE CU MOTORUL DIESEL DE LA VW PASSAT DACA TOT VREM ECONOMIE SI FIABILITATE AVEM VARIANTE AMERICANE EXCEPTIONALE !!!!!


George_Diaconu

21 mesaje
Membru din: 26/10/2008
Oras: Iasi

Postat pe: 4 Februarie 2009, ora 20:26

pt. noi Romanii Chryslerul este prost,foarte prost,nu este solid (ex.pt.cruiser,cn o cumpara,poate doar astia mai saraci dar astia mai bogati isi iau de altele) dar am observat ca in america se vinde foarte bn,motiv:Masini mai puternice!


George_Diaconu

21 mesaje
Membru din: 26/10/2008
Oras: Iasi

Postat pe: 5 Februarie 2009, ora 18:59

am facut un test-drive cu Chrysler Sebring,destul de buna masina!Pt cruiser e pentru adolescentii mai aventurieri!


Fosta membra 9am.ro

127 mesaje
Membru din: 21/10/2008
Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 02:39

pentru europa PT-ul nu cred ca se adreseaza doar tinerilor mai incurand celor cu suflet tanar acolo unde un GOLF poate parea prea clasic si de ce nu prea mic


9am15991

2 mesaje
Membru din: 21/03/2009
Postat pe: 22 Martie 2009, ora 13:43

salut...am un chrysler sebring cabrio model 2004 fabricat i U.S.A,are motorul de 2500 CC,benzina..intradevar,in oras mananca cam mult dar in rest este o masina extraordinara,fiabila ,o am de 2 ani si pana acum nu mi-a facut nici un frl de problema..intentionez ca la anul sa o schimb cu nouul model.


9am044905

125 mesaje
Membru din: 5/05/2009
Oras: Ploiesti

Postat pe: 9 Septembrie 2009, ora 14:12

CHRYSLER, mai gagautza.....voi sa fiti sanatosi, in rest, va urez toate cele bune de ce vulpii nu-i plac strugurii?!?....aud?!?!


catalinsacalescu

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ploiesti

Postat pe: 19 Decembrie 2009, ora 14:46

mai cei care comentati aiure: eu am 24 de ani, sunt din ploiesti si vreau sa va spun ca masina pe care am condus-o primii 3 ani de cand sunt cond auto a fost un CRYSLER playmouth din 1989 pe benzina si cutie automata.
era adus din usa ptr un incepator ca mine; ei bine , la aceasta masina,desi vechiuta, pot spune, nu am schimbat nimic, nu m-a lasat la greu si nici la ITP nu am fost respins niciodata; singurul inconvenient era cap cil 2501cmc si implicit taxele pe care eu nu aveam cum sa le achit, ceeace m-a determinat s-o dau, cu o mare strangere de inima;
asa ca.... mai intai conduceti, o astfel de masina si apoi comentati subiecte delicate, ca de fapt ,,..SUNTETI STRAINI DE AC SUBIECT";
multa bafta, la multi ani! si vorbiti numai cand stiti cu adevarat ceva, ca la datul cu parerea suntem asi, noi romanii, saraciile planetei;


9am128028

3 mesaje
Membru din: 5/09/2009
Postat pe: 20 Decembrie 2009, ora 08:51

Nu este adevarat ! Nu sunt nici mai bune si nici mai proaste. Va dau exemplul masinilor italiene sau frantuzesti. Sau toti privim la masinile germane care sunt putin mai fiabile dar la fel de costisitoare. Da , masinile americane pacatuiesc pentru noi la capitolul piese. Sa le obtii este un chin ! Daca ai pe cineva acolo, piesele de schimb obtinute noi, sau second-hand, sunt de departe cele mai ieftine din lume. Nu vorbesc din auzite, am avut masini americane. Chiar Chrysler Grand-Voyager. O masina la care eu si fetita mea ne amintim cu plecere, desi acum avem un SUV japonez. Sunetul unui motor american, electromotorul este inconfundabil. Te unge la inima. Am condus acest Plymouth, care era fireste automat si evident pe benzina peste 100km. ,pana la spital, cu plamanul drept ocupat tot de un proces pneumonic sever. Si am reusit, masina, cutia automata a facut totul, eu doar am tinut masina pe drum. Nu am scapat de ea pentru-ca nu m-ar mai fi satisfacut ! Era ca si noua, avea totul schimbat si nou, motor de 70.000 mile. AM SCHIMBAT-O DATORITA GUVERNANTILOR ROMANI ! Desi era cu cel mai mic motor, avea totusi 3,3 l. suficient cat sa o incadreze in masinile nesimtite " de lux", cu un impozit de 2100 RON anual. SI ERA DIN 1994. Asa lux le-am dorit si Sulfinei si lui Calin Popescu si lui Pogea si tuturor celor care isi bat joc de noi, prostimea platitoare de taxe si impozite. AM TRAIT SI TRAIM RUSINEA SI UMILINTA DE A FI ROMAN !


pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 20 Decembrie 2009, ora 09:02

am trait printre americani aproape 2ani sint mindri de toate masinile lor/ sint bune de bune gusturile difera Chryslerul circula peste tor au ei o mare pasiune insa .trak. urile sint nebuni dupa ele


gbispas

688 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Decembrie 2009, ora 14:11

Mai proasta decat Pontiac Trans Sport,nu are cum sa fie.Are asta un motor ca nu te tine mai mult de 40.000km.O spun si ei,nu ca vorbim noi vorbe,pe aici.


EU
9am_3080

4 mesaje
Membru din: 10/12/2013
Oras: Brasov

Postat pe: 10 Decembrie 2013, ora 10:00

Eu nu stiu cita meserie cunosti tu in acest domeniu, insa te anunt ca masina Chrysler Voiyager este o masina performanta. Consuma la drum intins 7.5 l la suta de km. iar in oras consuma 10 l.
Aceasta masina are demaraj foarte bun, cind urci un drum cu o panta mare masina trage nu ca celelante masini care au 2000 cc. ca trebuie sa le depasesti daca ai pasibilitatea. Eu am un Chrysler Voiager din anul 1999 are la bord 250.000 km. daca o vezi cum arata nu-ti vine sa crezi la 13 ani vechime. Pe scurt:
aceasta masina bate tote masinile cu x-uri din mai multe puncte de vedere.




9am_3080

4 mesaje
Membru din: 10/12/2013
Oras: Brasov

Postat pe: 12 Decembrie 2013, ora 22:21

De la: 9am_3080, la data 2013-12-10 10:00:19Eu nu stiu cita meserie cunosti tu in acest domeniu, insa te anunt ca masina Chrysler Voyager este o masina performanta. Consuma la drum intins 7.5 l la suta de km. iar in oras consuma 10 l.
Aceasta masina are demaraj foarte bun, cind urci un drum cu o panta mare masina trage nu ca celelalte masini care au 2000 cc. ca trebuie sa le depasesti (daca ai pasibilitatea). Eu am un Chrysler Voyager din anul 1999 are la bord 250.000 km. daca o vezi cum arata nu-ti vine sa crezi la 13 ani vechime. Pe scurt:
aceasta masina bate tote masinile cu x-uri, din mai multe puncte de vedere.




9am_3080

4 mesaje
Membru din: 10/12/2013
Oras: Brasov

Postat pe: 14 Decembrie 2013, ora 09:11

De la: 9am_3080, la data 2013-12-10 10:00:19Eu nu stiu cita meserie cunosti tu in acest domeniu, insa te anunt ca masina Chrysler Voyager este o masina performanta. Consuma la drum intins 7.5 l la suta de km. iar in oras consuma 10 l.
Aceasta masina are demaraj foarte bun, cind urci un drum cu o panta mare masina trage nu ca celelalte masini care au 2000 cc. ca trebuie sa le depasesti (daca ai pasibilitatea). Eu am un Chrysler Voiager din anul 1999 are la bord 250.000 km. daca o vezi cum arata nu-ti vine sa crezi la 13 ani vechime. Pe scurt:
aceasta masina bate tote masinile cu x-uri, din mai multe puncte de vedere.



Raporteaza abuz de limbaj
9am_4875

3 mesaje
Membru din: 14/02/2015
Postat pe: 14 Februarie 2015, ora 00:46

sunt cele mai bune nu proaste

Raporteaza abuz de limbaj
9am_5141

1 mesaj
Membru din: 29/04/2015
Postat pe: 29 Aprilie 2015, ora 21:12

Salut sunt un viitor posesor de voyager 2.0 benzina poate cineva sa imi spuna mai multe despre aceasta masina ?

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului DECE AUTO CRYSLER SINT CELE MA PROASTE MASINI?
Mergi la: