back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


buba s a spart...nu mai sunt bani de pensii...

 


 
 
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 4 Iulie 2019, ora 15:14

Un grup de peste 70 de zeci de aleşi ai PSD a depus la Senat o iniţiativă legislativă prin care copiii majori sunt obligaţi să le plătească pensie de întreţinere părinţilor care necesită sprijin material. În cazul în care acest lucru nu este posibil, obligaţia va reveni nepoţilor sau strănepoţilor majori. Sancţiunea prevăzută: pedeapsă cu închisoarea de la şase luni până la trei ani de închisoare sau cu amendă.
Ps. Ce sa intelegem......?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 6 Iulie 2019, ora 11:55

Mai nou....psdistii nu mai fac copii doar pentru alocatie....ii fac acum si pentru pensie....😁

Raporteaza abuz de limbaj
ursu_livia

281 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Lugoj

Postat pe: 9 Iulie 2019, ora 09:08

Jigodie ordinara prin acest comentariu tu vrei sa ucizi pensionari pentru ca acesti oameni nu au nevoie de teroarea ta animalica.
DA SUNT BANI DE PENSII SI PENSIONARII ISI VOR PRIMI PENSIILE MARITE SI IN CONTINUARE ACESTE PENSII SE VOR MARI.
In Romania civilizata din neam in neam parintii au fost sub ocrotirea copiilor, adica copiii completau nevoile banesti ale parintilor, ori le plateau vacantele in tara si-n strainatate.
Dupa ocuparea tarii de catre huliganii stalinisti ,dar mai ales dupa transformarea trantorilor din sate in oraseni s-a ajuns la parasirea parintilor ramasi in sate de catre progeniturile lor ,ajunse acum in iohannsim parlamentari, sefi ai securitatii basist/iohannsite ,ori presh. la Cotroceni.
In timp ce taranoii politizati ai lui basescu si iohannis au averi de miliarde de dolari, in sate parintii lor mor de foame, sunt plini de paduchi .
Doar aceste specimene subumane nu vor sa-si ajute parintii, iar tu, javra ordibara esti unul dintre ei.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 9 Iulie 2019, ora 16:05

Când vorbesc despre „părinți proști” nu mă refer la părinții mei, ci la noțiunea de „bătrâni” față de care suntem învățați din școală că trebuie să avem tot respectul și să-i ascultăm. Ăsta-i adevărul și trebuie să-l recunoaștem altfel o să ne mințim în continuare că suntem un neam cum n-a văzut Parisul. Printre noi sunt mii de vârstnici rupți de realitate, ușor de manipulat, greu de ascultat. Îi acceptăm, că-i iubim, că ne sunt părinți, bunici, nași și mătuși, dar îți vine să-ți smulgi părul din cap uneori. Atât de dificili sunt. Mai ales când vine vorba de probleme elementare de logică:

A. Ați luptat la Revoluție împotriva comuniștilor.

B. După Revoluție ați votat tot comuniști.


C. Astăzi, într-o proporție covârșitoare faceți același rahat, după ce comuniștii împotriva cărora ați luptat (și pe care apoi, repet, ați decis să-i faceți lideri democrați), sunt pe primul loc în sondaje.

Este o ecuație atât de simplă A=B, B=C, C=A. De ce trebuie să vă pierdeți pe drum și să credeți că A+(-B)=C-A, să mai băgați radicali, necunoscute și găleți în ecuație? Cât de greu e pentru un popor să înțeleagă anumite aspecte și să nu se mai sperie de necunoscut precum creștinul de spălatul în zi de post?

De bătrânii retrograzi nu vreau să vorbesc. Sunt o cauză pierdută precum schizofrenia. E-n zadar să-i explici unei mămăițe importanța de a avea un stat tolerant, cu o viziune europeană când ea știe doar ce-i permite strânsoarea baticului. Dar cum se face să ai copii plecați în străinătate la muncă/studii și tu să crezi în continuare că suntem buricul lumii? Cum?

Precum spunea și George Carlin, respectul trebuie câștigat, așa că simplul fapt că ești bătrân nu te validează în ochii mei. Eu nu-s ca Țuțea să prețuiesc o babă-n fața unei icoane în detrimentul unui savant premiat cu Nobel. Nu mă lasă bunul simț să-l pun pe unul mai presus, dar nici logica nu mă lasă să-i pun pe picior de egalitate.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 9 Iulie 2019, ora 23:40

De la: ursu_livia, la data 2019-07-09 09:08:33Jigodie ordinara prin acest comentariu tu vrei sa ucizi pensionari pentru ca acesti oameni nu au nevoie de teroarea ta animalica.
DA SUNT BANI DE PENSII SI PENSIONARII ISI VOR PRIMI PENSIILE MARITE SI IN CONTINUARE ACESTE PENSII SE VOR MARI.
In Romania civilizata din neam in neam parintii au fost sub ocrotirea copiilor, adica copiii completau nevoile banesti ale parintilor, ori le plateau vacantele in tara si-n strainatate.
Dupa ocuparea tarii de catre huliganii stalinisti ,dar mai ales dupa transformarea trantorilor din sate in oraseni s-a ajuns la parasirea parintilor ramasi in sate de catre progeniturile lor ,ajunse acum in iohannsim parlamentari, sefi ai securitatii basist/iohannsite ,ori presh. la Cotroceni.
In timp ce taranoii politizati ai lui basescu si iohannis au averi de miliarde de dolari, in sate parintii lor mor de foame, sunt plini de paduchi .
Doar aceste specimene subumane nu vor sa-si ajute parintii, iar tu, javra ordibara esti unul dintre ei.

Alupigus , baba jegoasa! Un pic de mooooie meritati.
Peste 4 luni, pregatiti-va de emigrare ori puscarie! Al inteles .....Gabi?😁
Ps. Atazi guvernarea penalilor a mai inprumutat 7 miliarde lei........pana cand? Mama voastra de escroci jegosi!

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Buba s a spart...nu mai sunt bani de pensii...
Mergi la: