back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Nasterea poporului roman si...a limbii sale

 


 
Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
 
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 16 Iunie 2010, ora 18:35

E vara,e cald,e campionat mondial cu vuvuzele la care nu ma uit din pricina caldurii si totusi,plictiseala isi arata coltii si pe yuppy unde lumea nu dparme din pricina celor 2000 de cuvinte pur romanesti ratacite prin limba punjabi.Hotarit lucru,pe Yuppy nu te plictisesti nici daca te-ai nascut plictisit dintr-o mama absenta si un tata contemplativ pa sistem.Acum ce sa fac eu,sa las cercetarile mele la care lucrez de 23 de ani ca sa stau sa va explic voua cum e cu cuvintele alea si daca vreti mai mult,cum e cu formarea limbii romane?Si ce hal de intrebare e asta,cica la ce lucrez eu acum?Adica se chinuie Mossad-ul,Ku klux Klan-ul,pigmeii din Africa,Adi Minune...ma rog,tot un pigmeu e si asta,mogulii,masonii si armata de eliberare a satului Cocani,comuna Crevedia judetul Dimbovita sa-mi fure rezultatele cercetarilor si voi n-ati auzit despre ce e vorba?N-aveti cablu sau ce?Ma rog,sint interesat sa aflu daca dinozaurii din specia T-Rex faceau dragoste si nu doar sex...si daca o faceau in 69.Ca daca da atunci e belea mare de tot,nu se rezolva enigma disparitiei lor dar se amplifica la maxim sentimentul de mare parere de rau ca aceste animale dragalase si atit de emancipate si de open mind pe sistem au fost rase de pe suprafata pamintului de o stricaciune de meteorit care a lovit pamintul provocind un tsunami urias in oceanul planetar.
Buuun,hai sa lasam mangleala asta si sa revenim la oile noastre.Decebalus per Scorilo a fost un barbos amarastean care a fost uns de o mina de daci morti de beti,conducator peste toti muntii padurosi,apele limpezi,cerul albastru si marea cea sarata de la nord la sud si de la est la vest de stinca pe care stateau toti sa cada de beti ce erau.Ca era un obicei al vremii,din cauza densitatii scazute,ca ala care din cauza vinului avea impresia ca domneste peste cineva sa se urce pe o stinca inalta iar de acolo sa bage pastila cu aia ca el domneste peste tot ce vede pina la linia orizontului.Odata stabilite hotarele,se trimit niste daci vitezi cu tarusi in tolba,catre toate directiile ca sa marcheze ei teritoriul.De regula,dacii viteji cu tarusi cu tot nu se mai intorc din calatorie.Invariabil,unde s-a descoperit un tarus s-a descoperit si scheletul lustruit de lupi al dacului cel viteaz.Decebalus avea barba dar toti dacii aveau barbi la fel ca a lui.Si atunci ca si acum,barbatii aveau aceeasi dilema existentiala,cine o are mai mare sau mai lunga,cum vreti voi! Asemanarile nu se opresc aici,din picturile rupestre se poate limpede vedea cum dacii barbosi si viteji fugeau pe sistem turbo de animalele carnivore pe un perete iar pe ceilalti vinau cu cruzime animalele ierbivore si nevinovate.Ca si azi,ne dam umili la o parte din fata unui Q7 din care un burtos ne scuipa seminte in par si-l luam la 3 coaste pe amarasteanul vai mortii lui care cere si el o paine trimitindu-l la ma-sa-n uter sau mai rau,la munca!
Mi-aduc aminte parca ar fi fost ieri,era intr-o zi insorita de vara din anul 87 dupa hippyot(n.r. Jesus),pe 12 iunie,sigur pe 12 ca pe 11 nu s-a lucrat in Dacia atunci,cind o sama de daci intelepti si ranga de beti,l-au uns mare sef pe Decebalus fiul lui Scorilo cel mai mare si mai viteaz dintre traci.Incepea o era noua in istoria neamului nostru.Ca sa sarbatoreasca evenimentul,D.C. asa i se zicea in popor,si-a tras o bagaboanta buna in traci,ca sa zic asa si cu ea s-a urcat pe stinca suspinelor,unde apa a scobit piatra si a format o albie in care se balacea D.C adesea.Iata-l in jacuzzi impreuna cu focoasa lui data tracului de buna ce era,fumind pipa plictiselii cum facem multi dintre noi pe Yuppy.Cind si cind,din strafundul albiei ieseau la suprafata bule de aer care raspindeau un traditional damf de fasole batuta cu ceapa prajita.Bruneta simandicoasa baga des capul la fund unde-l actiona in judecata pe basinos,luindu-i intre buzele carnoase organul de stat dac centralizat impreuna cu tot neamul lui de copii daci si cruzi.Viitorul natiunii romane era in gura ei iar cind marele dac D.C. dadea capul pe spate cu ochii umflati racnind:veveritaaaa,mazareeee,varzaaa,viezureeee,cuvinte dacice care simbolizeaza orgasmul era clar ca gura brunetei era deja incubator.Cu o miscare brusca dacul trase de par bruneta afara din apa iar aceasta cu gura plina...inghitii hulpava toti dacisorii lui Decebalus sub privirea lui lesinata si parinteasca.Profitind de ocazie,bruneta se lingusi pe linga Decebalus Fix Golitus,care in halul in care era putea sa promita orice si-l facu sa accepte ca la viitoarea invazie sa se lase batut ca sa potoleasca dorinta de globalizare si multiculturalism in gura a femeilor dace nesatule si nefericite.Dacul o saruta pe frunte si zise fie...ma las batut!O eventuala ocupatie straina avea si alt avantaj,acela ca armata de ocupatie avea sa stringa recoltele,ca nu e chiar asa cum zice istoria despre harnicia neamului nostru.Prin urmare,notati-va ca semintele erau aduse de vint sau scapate din cioc de pasari,incolteau singure,plantele cresteau udate de apa ploilor si cresteau in pla mea cit calul cu tot cu calaret, cum delireaza aia prin cartile de istorie, tocmai din cauza ca nu le recolta nimeni niciodata.
Anul de gratie 87 after Jay C,la hotar apar primele legiuni din garzile pretoriene conduse de Fuscus Virillus Furuncullus trimise de bagabontul de Domitian sa-l pedepseasca pe Decebal.Femeile dace simt miros de examene orale la latina si dau navala in gasca la riu unde se pun toate in pozitia de aparare a neamului numita in popor capra nesatula,pe coate si cu cu:rurile ridicate amenintator impotriva cotropitorilor,facindu-se la vrajeala c-ar spala rufe.S-au descoperit multe dovezi al curajului femeilor dace in special imagini pe diverse materiale dar nici una din ele n-a fost vreodata expusa in vreun muzeu pentru simplul motiv ca prea rideau ele cind stateau capra in desenele alea si dati-o dreaq de smecherie,ce pla mea sa inteleaga copiii nostri din asta,ca singele dac e prea fierbinte,ca asuprirea pe la spate e belea pe sistem,sau ca totul era o diversiune menita sa vlaguiasca pe dusmani urmind ca acestia sa-si ia in freze apa clocotita,bolovani sau cosuri cu serpi veninosi? Personal,nu le am eu cu istoria dar sa moara mama daca nu am rezerve mari vis a vis de apa aia fiarta,serpi si bolovani.Nu erau dacii atit de risipitori.OK,peisajul cu femeile dace asteptind dornice si resemnate cotropitorii romani la riu in pozitia caprei nesatule era de-a dreptul idilic.Pe praful si pe poluarea asta plus nesiguranta unui loc de munca stabil, mai ca as trai pe vremea dacilor,dar musai la riul ala si musai cu coif de roman pe cap. Totusi un pic de suspans tot e,ca istoria e plina de asa ceva.Romanii au simtit miros de piz...veverita incinsa de femeie daca de la departare dar, spre disperarea stramoaselor noastre,au decis sa faca tabara unde erau si o la_ba trista dar inteligenta pe sistem,urmind a se odihni ca erau terminati in urma marsului din Roma catre nicaieri cum era numita tara dacilor.Excesiv de nervoase femeile dace se intorc bosumflate de la riu unde au spalat ca Indesitele automate de cite 45 de ori izmenele barbatilor daci si degeaba,nimeni nu le-a cotropit si pe ele saracutele,macar o data,macar o m-ie in viteza calului sau o palma de viteaz pe c-r nu si-au luat si ele asa ca decid in corpore seara de migrene,urmind sa se dea ranite si obosite de oftica,sa foloseasca castravetii si sa refuze orice avans sexual din partea sotilor lor barbosi.Daca ma gindesc bine cam la fel se procedeaza si azi,la peste 2000 de ani distanta cu singura deosebire ca acum femeile isi pun castravetii pe ochi cu maioneza cu tot iar atunci nevinovata leguma avea un rol mult mai firesc si mai natural,vremurile de atunci fiind ca atare mult mai vesele si mai smechere decit acum!Romanii se pun pe mincat si pe baut iar apoi o dau in petrecere pina cad lati.Printre mormanele de legionari romani beti ranga si incurcati in scuturi,sabii si sandale romane,apar de nicaieri o gramada de bruneti cu lanturi si cocosei de aur la git care-i lasa pe romani in latina goala si care apoi se imbraca cu uniformele lor.A doua zi,cu noaptea in cap,harnicele femei dace au tabarit pe albia riului luind pozitia de aparare,poalele in cap si cu-rul sus,mindrul si frumosul cu:r dac care alaturi de carbune si aur a fost bogatia neamului nostru.Orele treceau anevoios,femeile dace cu obrajii incinsi de asteptare cotcodaceau intre ele spalind din nou izmenele dacilor lor.Acestia stateau in pla goala pe crestele muntilor,in locul numit Tapae,un culoar ingust marginit de pereti inalti si stincosi de unde urma,daca romanii puneau botul si intrau acolo,sa le arunce in cap vestitele cosuri cu vipere vii,apa clocotita si bolovani.I asteptarea romanilor,dacii in cu:rul gol faceau glume smechere intre ei gen:auzi Tarabostes,femeia ta e cam harnica azi,poate prea harnica,mult mai harnica decit ti-a promis ea in fata lui Zamolxe ca o sa fie,dupa care dacul facu strengar cu ochiul.Tarabostes era un tip inteligent care spargea castane in dinti scuipa miezul si minca dintii sparti.Prin urmare acesta tinea la caterinca asa ca riposta,lasa Demostenos ca nici a ta nu e mai breaza,am vazut eu ca de la o vreme spala in 3 ture,zi si noapte si de aia esti tu asa de bronzat la pla si ai abdomenul ca Stallone pa sistem,ca stai toata ziua in cu:rul gol iar nevasta-ta nu mai face mincare acasa.Dacii se pun pe ris de se cutremura vaile.Apar primele steaguri romane la orizont dar o iscoada lesinata de atita alergat anunta ca la riu se dau lupte crincene.Dacii in pla goala sint ingroziti mai mult de faptul ca femeile lor au fost surprinse cu c:urul sus iar izmenele lor se duc pu:lii de suflet pe riu in jos si nu-si imagineaza de nici o culoare cum kilul meu sa lupte in cracii goi, mai ales ca pictorul neamului deja s-a apucat de gravat peretii unei pesteri in amintirea luptei de la Tapae care urma sa aibe loc dintr-un moment in altul,iar acolo,pe pereti,toti dacii au izmene!Nu te joci cu istoria fratioare ca istoria nu te iarta daca te prinde cu c:urul gol,e dovedita asta Curiosi din fire,dacii pun cornuri de zimbru la urechi sa auda mai bine zgomotul luptei din vale si ce aud ei,nu e chiar hi-fi dar destul sa-ti imaginezi curajul si inflacararea cu care au luptat femeile dace:aaaah,yes,yes,yes,vai di mini ce grossen palosh,ioi,ioi,parca am paprika in veverita(asta e o daca mai dinspre Arad...)...ioi ce bini ii,iahabibi Roma,we no speak americano,americano,americano...ti voglio bene mascalzone gelato e bruneto,oau,wow,mamaaaaaaa da tare ca moooor,que serra serra,whatever will be will be...vineeee,esteeeeee!Cind dacii au auzit ,,Esteeee" au stiut ca cineva tocmai a murit,inauntru sau afara! Dupa o vreme zgomotele incetara.Dacii au pregatit degeaba cazanele cu apa fiarta si serpii veninosi ca romanii n-au mai venit.Totusi,o iscoada la fel de lesinata ca prima din cauza alergaturii,a instiintat pe Decebalus Dezamagitus,ca undeva departe spre vest,e o armata de nudisti cu steaguri romane care merg agale cu capetele plecate spre Roma!Decebalus Intrigatus ridica din sprincene taman cind armata de femei dace,transpirate,cu camasile rupte si obrajii rosii isi face aparitia.Dintre acestea,una mai tupeista cu parul vilvoi si veverita satisfacuta daca ne uitam atent la ochii veveritei dati peste cap si limba care atirna printre dinti intr-o parte,iese la inaintare si face o dedicatie cel putin curioasa dupa vorba si dupa accent:
Haoleu preaconfuzule,prea dibaciule,viteazule si nonsalantule,sa mor in c:ur daca mai e picior de roman statut pe-acilea,ne-am luptat toate de ne-am rupt veveritele sa dovedim ca havem character sa moara mama,de aceea,eu,Isadora iti dedic cintecul asta pe care-l cinta dacii la bucurie si la necaz.Pentru Decebalus per Izmenus,sa se stie,si pentru familia lui,pentru maicuta lui care l-a crescut si copiii lui de valoare,pentru toti invitatii din aceasta seara sa se stie,ia-auzi ce zice cintecul barbosule:
Suparaaaat,suparat sint doamne iara,
Suparaaat,fara numar fratioare,
Ne-am luptaaat,veverita-i arma tare
Cind le-o dam dusmanii moare
Suparaaaat!
Dacii in pla goala aplauda si par a nu fi deranjati de accentul straniu al femeilor lor,asemanare izbitoare cu barbatii de azi care la fel,nu ne bunghim mereu de accentele pe care le dobindesc femeile noastre care mai ramin peste program la servici.Toata lumea e in delir iar Isadora paseaza microfonul fetei lui Decebalus,Ana Narcisa,17 ani,oral,normal si anal pe doua duble de orz,o vadra de vin si un fagure de miere ora,vine si la domiciliul clientului daca-i pui cal la dispozitie.Cind ia Narcisa microfonul in mina se aude un oftat greu printre dacii care se tin cu mainile de co:aie iar pe Isaura o iau deja la posta citiva daci tacuti si autodidacti.Narcisa zice,pentru taticul meu care va ramine in istorie de-ampulea ca nu el l-a ucis pe Fuscus Virillus Furuncullus ci eu,care l-am atras cu veverita mea si l-am tinut intr-un coitus intreruptus pina i s-au umflat ochii in cap,de la fata lui Narcisa sa se stie cea mai frumoasa cintare care se exista sa se stie,taticule,ia auzi ce zice fata ta aici:
Suparaaat?Ai crezut ca-s fata mare
Si-ai visaaaat,sa-ti conduc Dacia-n vale
Dar pacaaaat,ca nu-s proasta ca matale
Si-am luat jos la riu la p:ula,fara nume,fara numar
C-am crezut ca-i de romani nu de tigani caldarari
Si-am vrut mindru sa te fac,tara de dusmani sa scap!
Suparaaaat!
Cind Narcisa termina strofa asta,dacii incep sa se dezlantuie,sar unii peste altii ca la concertele rock iar unii dintre ei mai nimeresc in cite o sabie scoasa din intimplare,motiv pentru care,pictorul neamului deseneaza la greu pe un perete,transpirat de frica,daci care petrec post mortem!Decebalus Mucius Sensibilus baga mina la briu si scoate o punga de Dromiheti dacici,din aur,moneda locala,1 DHD=2 EURO si tinde sa creasca.Apoi isi sterge o lacrima rebela si arunca punga de dromiheti pe fii-sa facind cu mina pe brat semnul fara numar fara numar!Narcisa simte ca e rost de bani si baga:pentru tatal meu de la fata lui si pentru maicuta care m-a facut sa traiasca:
Suparaaat?Lasa tata ca e bine
Sint beleaaa si-am in vene singe trac
Care fierbe dupa pla de tigan romanizat
Suparaaaat?
Dacii in erectie aplauda furtunos si asa s-a mai scris o pagina din istoria erotica a neamului romanesc.Dupa plecarea rusinoasa a legiunilor romane,limba noastra s-a imbogatit totusi cu cuvinte noi si pitoresti ca:belea,bagabont,bengos,bulau,smen,babardeala,babaroase,manea,cocalar,saftea,chilipir,ciordit,parandarat,mucles, etc.Neavind nimic altceva care sa poata fi dat dar si acceptat de altii am reusit totusi sa exportam 2000 de cuvinte in Punjabi dar cred ca nu utilitatea sau frumusetea lor i-a facut pe acestia sa le accepte ci faptul ca ne inrudim cu ei in texte si-n gesturi plus ca aia luau oricum orice si oricum de la oricine.Asa ca nu vad latinitatea asta nicaieri mai ales ca la noi,cele mai dulci,mai folosite,mai iubite,si mai dorite cuvinte sint cu:rva si pi;zda care din pacate sint de origine slavona. Parerea mea e ca limba romana s-a format din tot ce ne-au dat altii prin gura imbogatindu-ne mereu vocabularul si frigiderele iar ca o concluzie finala,gura romaneasca a fost,este si va fii una mereu primitoare si fara resentimente! Pupici in burici daca ma intelegeti!
P.S. Saxon Vulgarus daca apare gorila iar!

Raporteaza abuz de limbaj
Saxon1

850 mesaje
Membru din: 18/03/2014
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 Iunie 2010, ora 18:36

Sa i se taie capul gorilei!

Raporteaza abuz de limbaj
Ma consider exact visul unei nopti de vara al oricarei femei care sta la bloc. Adica RAID, contro mosche e zanzare.
Fosta membra 9am.ro

632 mesaje
Membru din: 14/03/2010
Postat pe: 16 Iunie 2010, ora 18:45

mama ei de profesoara de istorie..cum ne-a mintit in fata....

Raporteaza abuz de limbaj
loading new asshole script..please wait...
areku

7604 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Iunie 2010, ora 18:54

De la: Saxon, la data 2010-06-16 18:36:23Decebalus Mucius Sensibilus baga mina la briu si scoate o punga de Dromiheti dacici,din aur,moneda locala,1 DHD=2 EURO si tinde sa creasca.Apoi isi sterge o lacrima rebela si arunca punga de dromiheti pe fii-sa facind cu mina pe brat semnul fara numar fara numar!Narcisa simte ca e rost de bani si baga:pentru tatal meu de la fata lui si pentru maicuta care m-a facut sa traiasca:
Suparaaat?Lasa tata ca e bine
Sint beleaaa si-am in vene singe trac
Care fierbe dupa pla de tigan romanizat
Suparaaaat?
Dacii in erectie aplauda furtunos si asa s-a mai scris o pagina din istoria erotica a neamului romanesc.Dupa plecarea rusinoasa a legiunilor romane,limba noastra s-a imbogatit totusi cu cuvinte noi si pitoresti ca:belea,bagabont,bengos,bulau,smen,babardeala,babaroase,manea,cocalar,saftea,chilipir,ciordit,parandarat,mucles, etc


si uite asa a luat nastere poporul r...roman...

Raporteaza abuz de limbaj
live your life so u have nothing to regret
areku

7604 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Iunie 2010, ora 18:55

De la: theinterzisu, la data 2010-06-16 18:45:46mama ei de profesoara de istorie..cum ne-a mintit in fata....

nu ne a mintit ...a omis sa ne spuna..una alta:))

Raporteaza abuz de limbaj
live your life so u have nothing to regret
Fosta membra 9am.ro

632 mesaje
Membru din: 14/03/2010
Postat pe: 16 Iunie 2010, ora 19:01

De la: areku, la data 2010-06-16 18:55:28
De la: theinterzisu, la data 2010-06-16 18:45:46mama ei de profesoara de istorie..cum ne-a mintit in fata....

nu ne a mintit ...a omis sa ne spuna..una alta:))


pai normal..ca daca imi zicea de veverite de atunci imi bagam conexiunea in ele de cazane cu whisky fiert romanesc

Raporteaza abuz de limbaj
loading new asshole script..please wait...
Fosta membra 9am.ro

7554 mesaje
Membru din: 24/12/2012
Postat pe: 16 Iunie 2010, ora 19:50

ah...yes...gut...mamaaaa !!! ce mi-a placut !!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

632 mesaje
Membru din: 14/03/2010
Postat pe: 16 Iunie 2010, ora 20:13

ok..am vazut de unde se (si-o) trage poporul roman..dar 'limba' sa? suntem un popor de limbisti cumva? si ma refer strict la barbati cu barba acum..

Raporteaza abuz de limbaj
loading new asshole script..please wait...
areku

7604 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Iunie 2010, ora 20:27

De la: theinterzisu, la data 2010-06-16 20:13:09ok..am vazut de unde se (si-o) trage poporul roman..dar 'limba' sa? suntem un popor de limbisti cumva? si ma refer strict la barbati cu barba acum..

chiar...avem yuppysti cu barba?

Raporteaza abuz de limbaj
live your life so u have nothing to regret
Fosta membra 9am.ro

632 mesaje
Membru din: 14/03/2010
Postat pe: 16 Iunie 2010, ora 20:35

De la: areku, la data 2010-06-16 20:27:30
De la: theinterzisu, la data 2010-06-16 20:13:09ok..am vazut de unde se (si-o) trage poporul roman..dar 'limba' sa? suntem un popor de limbisti cumva? si ma refer strict la barbati cu barba acum..

chiar...avem yuppysti cu barba?



sper ca nu..pt ca doamnele se irita usor.....

Raporteaza abuz de limbaj
loading new asshole script..please wait...
Oksana_

1552 mesaje
Membru din: 13/06/2010
Postat pe: 16 Iunie 2010, ora 21:02

Nu te dezminti @saxon

Mai ca imi vine sa o listez si sa i-o dau lui maicamea sa o citeasca. Sunt sigura ca o abordare mai neconventionala decat asta nu a lecturat in viata ei :))

Btw, daca n-ai ce face intr-o zi ploioasa cauta sa citesti istoria Romei antice scrisa de Indro Montanelli. Nu e chiar atat de vesela precum a ta , dar merita :D

Raporteaza abuz de limbaj
honeybuns

1057 mesaje
Membru din: 4/11/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 16 Iunie 2010, ora 21:06

De la: areku, la data 2010-06-16 20:27:30[
chiar...avem yuppysti cu barba?


destui...

Raporteaza abuz de limbaj
Whenever you talk to me, shut up!!!
Fosta membra 9am.ro

632 mesaje
Membru din: 14/03/2010
Postat pe: 16 Iunie 2010, ora 21:14

De la: honeybuns, la data 2010-06-16 21:06:29
De la: areku, la data 2010-06-16 20:27:30[
chiar...avem yuppysti cu barba?


destui...




...yuppysti inseamna si femei?...ca daca sunt si femei cu barba,imi dau demisia...

Raporteaza abuz de limbaj
loading new asshole script..please wait...
areku

7604 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Iunie 2010, ora 21:17

De la: theinterzisu, la data 2010-06-16 21:14:55
De la: honeybuns, la data 2010-06-16 21:06:29
De la: areku, la data 2010-06-16 20:27:30[
chiar...avem yuppysti cu barba?


destui...




...yuppysti inseamna si femei?...ca daca sunt si femei cu barba,imi dau demisia...

femeia aredoar mustata....barba si o da jos

Raporteaza abuz de limbaj
live your life so u have nothing to regret
honeybuns

1057 mesaje
Membru din: 4/11/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 16 Iunie 2010, ora 21:30

De la: theinterzisu, la data 2010-06-16 21:14:55


...yuppysti inseamna si femei?...ca daca sunt si femei cu barba,imi dau demisia...


da-ti-o...

Nu toate femeile isi dau barba jos...

Raporteaza abuz de limbaj
Whenever you talk to me, shut up!!!
areku

7604 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Iunie 2010, ora 22:57

De la: honeybuns, la data 2010-06-16 21:30:05
De la: theinterzisu, la data 2010-06-16 21:14:55


...yuppysti inseamna si femei?...ca daca sunt si femei cu barba,imi dau demisia...


da-ti-o...

Nu toate femeile isi dau barba jos...

ai prietene ?posteaza o poza..:))))... ...deschidem un circ...animale avem...deja....si alte ciudatzeni pe aici...mai tre si niste pers.speciale

Raporteaza abuz de limbaj
live your life so u have nothing to regret
honeybuns

1057 mesaje
Membru din: 4/11/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 17 Iunie 2010, ora 02:34

Era sa uit sa-l felicit pe Saxon...dar mi-am adus aminte inainte sa sar in pat...asa ca domnu' Saxon...GOOD JOB...
ps. lasa gorila in pace ca este dragutza...stiu eu altii carora ar trebui sa li se taie capul... ... ...inca ma gandesc care...

Raporteaza abuz de limbaj
Whenever you talk to me, shut up!!!
Saxon1

850 mesaje
Membru din: 18/03/2014
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 17 Iunie 2010, ora 10:20

De la: honeybuns, la data 2010-06-17 02:34:37Era sa uit sa-l felicit pe Saxon...dar mi-am adus aminte inainte sa sar in pat...asa ca domnu' Saxon...GOOD JOB...
ps. lasa gorila in pace ca este dragutza...stiu eu altii carora ar trebui sa li se taie capul... ... ...inca ma gandesc care...

Si noi,consiliul oamenilor de bine reuniti in Liga Anti Brutalitate Si Agresiune,pe scurt LABA sintem cu ochii pe tine sa vedem la ce cap te-ai gindit tu sa atentezi!


Ma consider exact visul unei nopti de vara al oricarei femei care sta la bloc. Adica RAID, contro mosche e zanzare.
Saxon1

850 mesaje
Membru din: 18/03/2014
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 19 Iunie 2010, ora 09:23

Si apropos,spune-i lui Daria sa citeasca chestia asta,trebuie sa-i placa istoria!

Raporteaza abuz de limbaj
Ma consider exact visul unei nopti de vara al oricarei femei care sta la bloc. Adica RAID, contro mosche e zanzare.
Fosta membra 9am.ro

17703 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 19 Iunie 2010, ora 10:07

- bunicule, spuneai ca esti pasionat de istorie, dar vad in biblioteca numai carti de sexologie
- ehei, dragul meu, pt mine asta deja e istorie....

Raporteaza abuz de limbaj
Daniela
Saxon1

850 mesaje
Membru din: 18/03/2014
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 19 Iunie 2010, ora 10:15

De la: yuppy013093, la data 2010-06-19 10:07:03- bunicule, spuneai ca esti pasionat de istorie, dar vad in biblioteca numai carti de sexologie
- ehei, dragul meu, pt mine asta deja e istorie....

Sa-nteleg ca-ti place istoria asta dar nu stii cum s-o spui? Ca sa ma pici cu ceara si povesti despre legumele care fac tenul frumos n-o sa scriu in veci!

Raporteaza abuz de limbaj
Ma consider exact visul unei nopti de vara al oricarei femei care sta la bloc. Adica RAID, contro mosche e zanzare.
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 19 Iunie 2010, ora 10:47

De la: Saxon, la data 2010-06-19 09:23:52Si apropos,spune-i lui Daria sa citeasca chestia asta,trebuie sa-i placa istoria!


Daca tu crezi ca n-am citit-o pana acum, inseamna ca nu ma cunosti suficient, doar ca nu am avut timp sa postez...In ultima perioada sunt cam "pe fuga", ca si acum...

Si da, chiar mi-a placut istoria, mai ales cea a Romaniei, unde am luat 10!

Sau credeai ca doar tu o...cunosti?!

P.S. Cand mai scrii ceva si observi ca nu reactionez imediat, vezi ca si eu am PM...poate te lasa pardalnica de inima si imi trimiti si mie o "atentionare", sa nu mai caut ca bezmetica, nemaivorbind de faptul ca exista riscul sa nu aflu si sa fiu "in suferinta" din cauza lipsei buneidispozitii pe care fiecare postare a ta mi-o produce!

Buna dimineata!

Va doresc, tuturor, un weekend minunat!

Eu...am muuulta treaba azi...

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Saxon1

850 mesaje
Membru din: 18/03/2014
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 19 Iunie 2010, ora 14:57

Am inteles,nu mai fac!

Raporteaza abuz de limbaj
Ma consider exact visul unei nopti de vara al oricarei femei care sta la bloc. Adica RAID, contro mosche e zanzare.
Fosta membra 9am.ro

7296 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Postat pe: 21 Iunie 2010, ora 10:06

SAXOANE...mama...dupa tot ce citii....oh!deci d-aia fierbe sangele-n mine in halul asta!.... pfuaaaaaaaaa!!!astept pupicii in buric pa sistem sa moara...pa bune!!

Raporteaza abuz de limbaj
Saxon1

850 mesaje
Membru din: 18/03/2014
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 21 Iunie 2010, ora 11:01

De la: frelid, la data 2010-06-21 10:06:09SAXOANE...mama...dupa tot ce citii....oh!deci d-aia fierbe sangele-n mine in halul asta!.... pfuaaaaaaaaa!!!astept pupicii in buric pa sistem sa moara...pa bune!!

Pup in buric pa sistem sa moara mama daca-mi aduce cineva izmenele de la riu,ca daca mea a luat-o si sus si pe riu in jos de la romani si mi-a lasat izmenele de izbeliste iar ea a plecat la Roma sa ingrijeasca senatori batrini!

Raporteaza abuz de limbaj
Ma consider exact visul unei nopti de vara al oricarei femei care sta la bloc. Adica RAID, contro mosche e zanzare.
Fosta membra 9am.ro

7296 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Postat pe: 21 Iunie 2010, ora 11:16

De la: Saxon, la data 2010-06-21 11:01:16
Pup in buric pa sistem sa moara mama daca-mi aduce cineva izmenele de la riu,ca daca mea a luat-o si sus si pe riu in jos de la romani si mi-a lasat izmenele de izbeliste iar ea a plecat la Roma sa ingrijeasca senatori batrini!
daca ti le aduc eu...in afara okilor si a vorbelor ..ce-mi iese la afacerea asta??

Raporteaza abuz de limbaj
Saxon1

850 mesaje
Membru din: 18/03/2014
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 21 Iunie 2010, ora 15:20

De la: frelid, la data 2010-06-21 11:16:49
De la: Saxon, la data 2010-06-21 11:01:16
Pup in buric pa sistem sa moara mama daca-mi aduce cineva izmenele de la riu,ca daca mea a luat-o si sus si pe riu in jos de la romani si mi-a lasat izmenele de izbeliste iar ea a plecat la Roma sa ingrijeasca senatori batrini!
daca ti le aduc eu...in afara okilor si a vorbelor ..ce-mi iese la afacerea asta??

Numai la combinatii se gindesc dacele astea...ma miram eu de unde avem atita spirit intreprinzator pa sistem!Toata treaba e sa iasa ceva...altfel nu se combina.
P.S. ...sa moara mama!

Raporteaza abuz de limbaj
Ma consider exact visul unei nopti de vara al oricarei femei care sta la bloc. Adica RAID, contro mosche e zanzare.
Fosta membra 9am.ro

2349 mesaje
Membru din: 6/12/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 21 Iunie 2010, ora 18:25

Ce p...alaria mea aveti cu sistemu' asta?
In alta ordine de idei... Citind toata istoria asta, am ajuns la concluzia ca printre stramoasele mele nu se numara si tracele-dacele alea pomenite mai sus. Ca sunt alergica la castraveti...

Raporteaza abuz de limbaj
tot eu...
Saxon1

850 mesaje
Membru din: 18/03/2014
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Iunie 2010, ora 10:31

De la: Lucia38, la data 2010-06-21 18:25:10Ce p...alaria mea aveti cu sistemu' asta?
In alta ordine de idei... Citind toata istoria asta, am ajuns la concluzia ca printre stramoasele mele nu se numara si tracele-dacele alea pomenite mai sus. Ca sunt alergica la castraveti...

Da morcovii...morcovii iti plac?Ca se cultivau la fel de mult in Dacia ca si castravetii!

Raporteaza abuz de limbaj
Ma consider exact visul unei nopti de vara al oricarei femei care sta la bloc. Adica RAID, contro mosche e zanzare.
Fosta membra 9am.ro

2349 mesaje
Membru din: 6/12/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 22 Iunie 2010, ora 19:06

De la: Saxon, la data 2010-06-22 10:31:49
De la: Lucia38, la data 2010-06-21 18:25:10Ce p...alaria mea aveti cu sistemu' asta?
In alta ordine de idei... Citind toata istoria asta, am ajuns la concluzia ca printre stramoasele mele nu se numara si tracele-dacele alea pomenite mai sus. Ca sunt alergica la castraveti...

Da morcovii...morcovii iti plac?Ca se cultivau la fel de mult in Dacia ca si castravetii!

Din pacate, numai aia fierti...
Si nu mai insista cu chestia asta ca eu chiar n-am asa stramoase in arborele meu genealogic. Sau... mai stii?

Raporteaza abuz de limbaj
tot eu...
Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Nasterea poporului roman si...a limbii sale
Mergi la: