back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce faceti pe vreme de criza ???

 


 
 
xcomm_office

4949 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Ianuarie 2009, ora 09:51

Lasand la o parte majoritatea discutiilor care sunt despre sex, vreau sa aud parerile voastre referitoare la anii care vin...

Multi dintre noi de fapt nu au nici o idee, dar cum vine taifunul peste noi si o sa ne ne puna cu fundu-n sus, as fi curios daca cineva s-a gandit ce o sa faca cand il loveste criza (ex.ramane fara servici, fara bani, fara casa, fara iubita/iubit, etc).

Acum tema este prea serioasa pentru forumul asta, dar chiar as vrea sa stiu daca cineva s-a gandit la asta(si nu la misto) si ce va face.

Am avut o discutie duminica cu un amic care lucreaza in IT&C, el spunea ca daca o luna nu ia salariu e dezechilibrat...asa se simte peste tot?

Pe scurt, ce naiba faceti pe vreme de criza, cum v-ati gandit ca o sa treceti...puneti bani la ciorapi, va cumparati case, va deschideti afaceri, va da sefu afara, mama afara...

Raporteaza abuz de limbaj
aluizapa

1 mesaj
Membru din: 29/01/2009
Postat pe: 29 Ianuarie 2009, ora 12:29

in primul rand raman o optimista incurabila chiar daca situatia personala e destul de critica momentan(job prost si rar platit,iubit fugit cu mandrele prin lume,...)dar cum va spuneam raman o optimista caut sa evaluez cat mai exact situatia proprie,incerc sa gasesc oportunitati de job-uri pe care le-am ocolit pana acum,strang aproape doar prietenii sinceri si dezinteresati,dau frau imaginatiei creative ca nu se stie ce-ti aduce o idee..cam asta fac eu pe vreme de criza,in rest toate vechi si noi is toate...parca asa era si la toata lumea

Raporteaza abuz de limbaj
xcomm_office

4949 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Ianuarie 2009, ora 15:45

Foarte bine colega, faci bine ce faci
In mare si eu gandesc la fel, unii imi spun ca sunt un pesimist optimist...sau optimist pesimist, depinde de interpretare
Anyway, again

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce faceti pe vreme de criza ???
Mergi la: