back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Pdl+psd noul guvern!!!!! ce parere aveti?

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
alincaba

138 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 8 Decembrie 2008, ora 17:39

Ce ziceti voi ca psd`ul exclude udmr-ul...:) mi-e unul imi place ceea ce au propus psd-ul si imi convine coalitia asta.:) ziceti voi

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Decembrie 2008, ora 23:15

Mie nu prea imi vine sa cred ...
Dar mi-ar placea pentru ca m-au scarbit ametitit de la PNL care nu au habar pe ce lume se afla cu pretentiile lor absurde, stupide...

In rest, nu se va schimba nimic. Astia doi se vor incaiera daca Geoana nu-si schimba fitele ... o sa predomine greii de genul lui Mitrea ...


Acum nu e momentul !
blondesa

15 mesaje
Membru din: 6/12/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 8 Decembrie 2008, ora 23:22

cred ca PDL vrea si pe UDMR pentru cazul in care PSD dupa formarea guvernului ar dezerta sa ramina guvern minoritar,la anu 2009 sa se joace batuta.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 08:58

nu cred ca vor guverna impreuna...ar fi o tampenie sinucigasa cred a PSD-ului... Vor fi ciuca batailor si plimbarilor pe la DNA ca sa vada poporu' ca Presedintele si PDL-ul lupta cu coruptii din PSD...Asta pana in 2009 cand asa cum PNL a scos PD din guvern PDL va scoate PSD-ul mototolit si macinat de guvernare (in primavara o sa ne ia si oleaca dracu cu criza). Fiind la guvernare cu PDL, PSD-ul nu cred ca va avea un candidat serios pentru functia de presedinte asa ca singura opozitie va ramane un PNL de max 18%...Ca sa nu mai vorbim de faptul ca odata cu scoaterea PSD din guvern vor fi si destui care schimba barca....
Concluzia ar fi ca daca are cat de cat cap pe umeri si instinct de autoaparare, PSD-ul va ramane in opozitie. Bani fac slava Domnului din primarii si consilii judetene, deci ar trebui sa mai rabde 1 an in opozitie si apoi dupa ce criza isi face de cap prin Romanica sa vina ei pe cai mari, prin septembrie 2009 motiune de cenzura cu PNL; cade guvernul; Basescu va fi super erodat de guvernare pentru ca se va deconta tot la el...el a facut guvern cu ai lui etc...deci ar avea o mare sansa sa-si impuna presedintele care va numi un premier din partea PSD


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 15:09

Abia acum au inteles ca Basescu nu glumeste si ca toti neispravitii care invocau nu stiu ce drept sa se autonumeasca prim-ministri s-au inselat. Rau de tot.
Au inteles in sfarsit ca Basescu va pune prim-ministru pe cine vrea el si ca asta este perfect legal. Constitutia aia facuta cu curu' chiar de ei le-a venit de hac. PSD va face casa buna cu PDL din interes si primul-ministru va cel pe care-l vrea Basescu. Indiferent de cine si ce vrea. Se va face cum vrea Basescu pentru ca nimeni nu-si doreste alegeri dupa ce au cheltuit saci de bani. Cu exceptia lui Vanghelie si a lui Mazare si a altor primari care au sacii in caruta si nu le pasa de sacii altora din propriul partid. Dar aia interesatii sunt mai multi adica exact cati au votat ieri pentru iubirea cu PDL "in interesul poporului" ....
Poporul n-a transat povestea. Le-a acordat cam aceeasi incredere. Asta este democratia. S-a intamplat si la nemti si n-au disparut ....
Eroare, pe la DNA vor defila PNL-isti si ei vor plati oalele sparte pentru toate cele ce nu merg.
O chestie ma cam nedumireste : Antenele voiculesciene n-au cotit macazul ... Sa fie un semn de debarcare a PC ?
Vom vedea.
Orice se va intampla va fi cum vrea Basescu ! Nimeni nu poate sa-i tina piept deocamdata. Singurul care ar mai fi putut misca ceva era Iliescu dar l-au cam tras la depou si, desi mai maraie el si Mazare si Marean, nu mai e ce a fost .... si nici n-o sa mai fie pentru ca a crescut deja o haita suficient de puternica in stare sa-i vina de hac.
Sfarsitul povestii !


Acum nu e momentul !
pusy_55

283 mesaje
Membru din: 11/11/2008
Oras: Ploiesti

Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 17:44

CATASTROFA NATIONALA! Sa pui sa manance din aceeasi troaca si porcul si magarul! Ce poate sa iasa din acest nou guvern? un mare FASSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.Nu sunt adeptul inrait al libelarilor,dar daca raman in opazitie in 6 luni vor castiga electorat pana la 30%.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 19:01

A MAI FOST FFFFFFFFFFFFFF SSSSSSSSSSSSSS NNNNNNNNNNNNNN.


petricaromosan

16 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Alba-Iulia

Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 19:58

este o cununie cu doi nasi (prim ministrii) , care se desparte la jumatatea mandatului


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 10 Decembrie 2008, ora 13:39

S-a intamplat !
E Stolojan. Cum era de asteptat .... Cum era anuntat de multa vreme ....
A si inceput Orban sa manance rahat ...
Sper sa-i fugareasca astia cu DNA-ul si sa-i si bage la puscarie macar pe liberali, asa, ca sa mai radem, ca prea m-au disperat cu tupeul lor fara margini.


Acum nu e momentul !
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 10 Decembrie 2008, ora 13:56

Ca o sa fugareasca liberalii pe la dna e una...macar sunt formal in opozitie, da sa vezi in mai -iunie cel tarziu cum incepe la psd-isti..."coruptilor, uite ce ati facut cu tarisoara" si-i da afara din guvern

Cat de stolojan.... nu stiu daca e o alegere buna sa imparta cascavalul...nu pare foarte prezent...


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 10 Decembrie 2008, ora 13:59

de fapt eu inca mai cred ca va fi guvern minoritar PDL-UDMR, asa ca aia cu scosul psd-ului din guvern ramane cu semnul intrebarii


Teo60

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 11 Decembrie 2008, ora 07:01

si-au dat arama pe fata toti politicienii romani au uitat de principii si doctrine, mai bine zis eu cred ca nici nu au avut vreo data asa ceva, ne indreptam usor usor catre partidul unic conducator al lui BASESCU CINE NU E CU NOI E IMPOTRIVA
PDL A GASIT TAPUL ISPASITOR PENTRU PROPRIILE GRESELI
UTE ASA REVENIM LA SOLUTII IMORALE, PE CARE IA-U DENIGRAT ETC. ETC.
SINCER VORBIND NU CRED CA VA REZISTA ACEST GUVERN, DUPA INVESTITURA VOR INCEPE CERTURILE, DIN PACATE PENTRU ROMANIA,


Fosta membra 9am.ro

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 16:15

Dragilor, domnul Presedinte va mai pregatit inca o "etapa de negociere".
Avind in vedere ca nu a jucat toate cartile, sa vedem care este adevaratul premier. As vrea sa va supun atentiei urmatorul scenariu:
In aceasta saptamina 15 - 21 decembrie, PSD-ul + PC- ul nu ii va oferii increderea domnului Emil BOC, nici PNL-ul si nici UDMR-ul. In aceasta situatie Cabinetul Emil BOC, nu va primi votul de incredere.
In paralel, se vor face citeva demersuri - nu multe - ca o serie re "razvratiti" care nu mai au rabdare - si care vor sa-si recupereze investitia facuta in campanie - sa treaca in tabara PDL. Este nevoie de 11voturi de la PSD-PC si 10 de la PNL. Cu un PDL revigorat, domnul Presedinte va avea curaj sa desemneze o persoana tinara. Deocamdata nu va spun mai mult. Un lucru e cert, Presedintele mai are nevoie de timp, iar Premierul care o sa fie poarta ochelari cu dioptrii negative, si stie multe.


pusy_55

283 mesaje
Membru din: 11/11/2008
Oras: Ploiesti

Postat pe: 16 Decembrie 2008, ora 18:14

Nu tine.NU este un guvern PDL+PSD ci un guvern Basescu.MINCIUNA.Am votat una si a iesit un drac.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 16 Decembrie 2008, ora 21:42

toti cei care ati fost la vot si ati votat pnl,pdl,psd sau udmr va doresc sa nu muriti pana cand nu veti suferi de cel putin trei ori mai mult decat ceilalti care au votat cu altii sau nu au mers de loc la vot,asa sa v-ajute dumnezeu,acum si pururea si-n veacul vecilor,amin!


pusy_55

283 mesaje
Membru din: 11/11/2008
Oras: Ploiesti

Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 18:26

TUSEA SI JUNGHIUL si CANCERUL LA cotroceni


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 18 Decembrie 2008, ora 10:46

Amuzant ....


Acum nu e momentul !
parcasviu

111 mesaje
Membru din: 26/10/2008
Oras: Targoviste

Postat pe: 18 Decembrie 2008, ora 13:05

De la: Atotputernicul, la data 2008-12-09 15:09:09Abia acum au inteles ca Basescu nu glumeste si ca toti neispravitii care invocau nu stiu ce drept sa se autonumeasca prim-ministri s-au inselat. Rau de tot.
Au inteles in sfarsit ca Basescu va pune prim-ministru pe cine vrea el si ca asta este perfect legal. Constitutia aia facuta cu curu' chiar de ei le-a venit de hac. PSD va face casa buna cu PDL din interes si primul-ministru va cel pe care-l vrea Basescu. Indiferent de cine si ce vrea. Se va face cum vrea Basescu pentru ca nimeni nu-si doreste alegeri dupa ce au cheltuit saci de bani. Cu exceptia lui Vanghelie si a lui Mazare si a altor primari care au sacii in caruta si nu le pasa de sacii altora din propriul partid. Dar aia interesatii sunt mai multi adica exact cati au votat ieri pentru iubirea cu PDL "in interesul poporului" ....
Poporul n-a transat povestea. Le-a acordat cam aceeasi incredere. Asta este democratia. S-a intamplat si la nemti si n-au disparut ....
Eroare, pe la DNA vor defila PNL-isti si ei vor plati oalele sparte pentru toate cele ce nu merg.
O chestie ma cam nedumireste : Antenele voiculesciene n-au cotit macazul ... Sa fie un semn de debarcare a PC ?
multa dreptate are fatuca ksenia,la o basina un boc mai lipsea,la restul nu am cuvinte
Vom vedea.
Orice se va intampla va fi cum vrea Basescu ! Nimeni nu poate sa-i tina piept deocamdata. Singurul care ar mai fi putut misca ceva era Iliescu dar l-au cam tras la depou si, desi mai maraie el si Mazare si Marean, nu mai e ce a fost .... si nici n-o sa mai fie pentru ca a crescut deja o haita suficient de puternica in stare sa-i vina de hac.
Sfarsitul povestii !


parcasviu

111 mesaje
Membru din: 26/10/2008
Oras: Targoviste

Postat pe: 18 Decembrie 2008, ora 13:07

Te inseli amarnic Atotputernicul,are dreptate fatuca Ksenia ,la o basina un boc mai lipsea,pentru restul ma abtin la comentarii


pusy_55

283 mesaje
Membru din: 11/11/2008
Oras: Ploiesti

Postat pe: 18 Decembrie 2008, ora 15:13

CATASTROFA


florescu_vasile2001_2

326 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Decembrie 2008, ora 17:40

Sa faci p-olitica si palate...Ia eu sa-i votez si seara sa-i ascult la tv....Ei nu, ca sunt fraier.Am atatea de citit...Ma tretrag in insula mentala.Asa pot sa rezist...


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Decembrie 2008, ora 17:44

ntttz ! incepe cu boc o perioada labelepoc- va fi liniste-n tara ! nimeni -in afara de pnl- nu va fi chemat la dna ; zeus va sta cu ochii pe "familia reunita ",dar nu-i va deranja pe copii prea mult,intrucit la anu' trebuie sa fie reales....criza e pe noi cit capra,dar ne mai imprumutam un pic de la fmi si,mai vedem noi ! la anu' si la multi ani !


Fosta membra 9am.ro

394 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Decembrie 2008, ora 19:12

ksenia ;) ma faci sa rad, cred ca tu ai venit in romania dupa 2004


marian_bd_rotaru

1883 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Barlad

Postat pe: 20 Decembrie 2008, ora 10:46

Este jenanat . Un guvern in care intra amantele lui Basescu , in care intra oameni a caror cariera profesionala este lipsita de performanta , gen Videanu , cu un prim ministru total neavenit , gen Boc . Alianta psd , pd - l , a condus la reinfiintarea fsn - ului , cea mai sinistra organizatie politica a Romaniei postrevolutionare .


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 20 Decembrie 2008, ora 11:08

De la: marian_bd_rotaru, la data 2008-12-20 10:46:59Este jenanat . Un guvern in care intra amantele lui Basescu , in care intra oameni a caror cariera profesionala este lipsita de performanta , gen Videanu , cu un prim ministru total neavenit , gen Boc . Alianta psd , pd - l , a condus la reinfiintarea fsn - ului , cea mai sinistra organizatie politica a Romaniei postrevolutionare .


Domnule Rotaru,
de mai multa vreme ma dezamagesti ...
Acum insa, ai devenit merituosul castigator al premiului pentru titlul de JIGODIE DE FRUNTE !
Tare mult detest pe cei care fac afirmatii serioase legate de cine cu cine face sex, facute de catre unii carora le curg balele cand se infig cu privirea in tatele unei femei frumose, n-ajung la ele, si incep cu presupunerile scabroase.
Daca ai fi urmarit-o pe Udrea ai fa putut constata ca nu e deloc proasta.
Daca ai urmarit-o si n-ai inteles asta, inseamna ca tu esti prost.
Daca n-am dreptate nici in privinta ei si nici intr-a ta, atunci eu sunt prost !


Acum nu e momentul !
Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Decembrie 2008, ora 08:40

Dezastru, saracie , somaj , minciuni, mafie ,e.t.c.


Ticu
Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Decembrie 2008, ora 09:15

De la: ticu, la data 2008-12-22 08:40:07Dezastru, saracie , somaj , minciuni, mafie ,e.t.c.


Domnule Ticu, spune-mi ceva nou !
Si multumeste-i lui Tariceanu si bandei lui de handicapati care s-au crezut vesnic la carma indiferent de votul popular.
Si celor 60% de cetateni cu drept de vot care au avut altceva de facut decat sa vina la vot, la votul cu referendumul despre uninominal ...

Asta a vrut poporul asta al nostru... Politicienii nu fac decat sa puna in practica ce doreste poporul. Vorbesc despre poporul care primea plase cu orice in ele ca sa-l voteze pe unul sau pe altul .... si care acum va plati pentru asta, inmiit !

Semne bune anul n-are !
La muti ani si .... zambiti ! Maine, va fi si mai rau !

Dar, mai e o vorba de la table : Dumnezeu tine cu prostii ! .... asa ca, sa nu ne pierdem cu firea ...


Acum nu e momentul !
Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Decembrie 2008, ora 14:47

De la: Atotputernicul, la data 2008-12-23 09:15:51
De la: ticu, la data 2008-12-22 08:40:07Dezastru, saracie , somaj , minciuni, mafie ,e.t.c.


Domnule Ticu, spune-mi ceva nou !
Si multumeste-i lui Tariceanu si bandei lui de handicapati care s-au crezut vesnic la carma indiferent de votul popular.
Si celor 60% de cetateni cu drept de vot care au avut altceva de facut decat sa vina la vot, la votul cu referendumul despre uninominal ...

Asta a vrut poporul asta al nostru... Politicienii nu fac decat sa puna in practica ce doreste poporul. Vorbesc despre poporul care primea plase cu orice in ele ca sa-l voteze pe unul sau pe altul .... si care acum va plati pentru asta, inmiit !

Semne bune anul n-are !
La muti ani si .... zambiti ! Maine, va fi si mai rau !

Dar, mai e o vorba de la table : Dumnezeu tine cu prostii ! .... asa ca, sa nu ne pierdem cu firea ...
Ai spus purul adevar, asa este, ne potrivim in idei si asta-mi place. ! Esti OK si E OK !


Ticu
Fosta membra 9am.ro

255 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Decembrie 2008, ora 17:06

Zarurile au fost aruncate! Iata ca avem un nou guvern,disputat,comentat,spalat in clabuci de adversari care mai ieri erau
amici,ce mai tura vura,lupta pentru ciolan a simtit-o si orbul. Moral sau imoral,solutie normala sau anormala,va face sa curga multa cerneala si sa aprinda multe creiere infierbantate sa balacareasca cu bulbuci. Dar ce mai este moral azi in politica? Si totusi am sa dezamagesc pe acei sustinatori ai partidelor care au ratat la mustata trenul Guvernarii.
Basescu,in pofida celor care l-au latrat dar n-au reusit sa-l muste iremediabil,s-a dovedit un politician abil,iute de scos asi din maneca,fapt recunoscut chiar de vajnicii lui adversari. El nu mai are alta solutie inainte de a se sinucide politic, decat sa faca tot ce-i va sta in priceperea lui,care a dovedit ca o are,ca aceasta guvernare sa reziste cu orice pret 4 ani.
Dar nu-i suficient,ii va biciui astfel incat sa obtina increderea electoratului celor doua partide,chiar si a partii nehotarate pana acum,prin cateva reforme care ar putea sa aduca real o democratie si o buna stare pe plan social.
S-ar putea sa asistam si la a doua legislatura a acestui guvern,hotarat sa nu
dea cu piciorul la unica sansa dar si la o parte a privilegiilor,care chuiar daca nu vor mai fi ca in prezent,vor fi convenabile.
Sigur Basescu nu va avea candidat nici chiar in S. Oprescu. Bucurestiul nu este tara,rezultatele din Bucuresti nu vor eclipsa popularitatea lui Basescu.
Si ca sa impingem scenariul si mai departe,am putea asista la o victorie a lui Geoana dupa ce Basescu nu va mai avea dreptul sa candideze,chiar daca,prin intrigi si masinatiuni,Geoana va pierde sefia PSD-ului


Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Decembrie 2008, ora 18:20

raman la parerea ca :

Ce n-a reusit Geoana-n 4 ani reuseste T.Basescu intr-un an-doi, reformarea FSN !...vis din " 92...s-acum....poa# sa taie si AT-urile liberale prin M.J.
Are la dispozitie si rezerve de cadre, M.R.Ungureanu,T.Paleologu, A.saftoiu , & , &, &....

asteptam conasilor, n-avem ce face !....

asomati !....ignat executati !...ne conf. normelor UE,...n-asa ?...


Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului PDL+PSD noul guvern!!!!! CE parere aveti?
Mergi la: