back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Pdl+psd noul guvern!!!!! ce parere aveti?

 


 
Pagini: << 1 2 Sari la pagina:
 
ioanvirgilsavu

143 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Decembrie 2008, ora 19:25

toti sant niste draci

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Decembrie 2008, ora 00:57

mda !...ei cu ei, noi cu voi ,voi cu ai lor, papusarii tuturor !...


bilbe

409 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Decembrie 2008, ora 02:30

NOI CU NOI ,CU VOTUL DE LA VOI!
PLATITI TAXE SI IMPOZITE SA NE TINETI PE NOI


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Decembrie 2008, ora 11:38

@mytcor : Craciun fericit ! pace-n inima si minte ! sa fii sanatos si anul care vine sa-ti aduca bucurii !

tuturor prietenilor de pe forum,le doresc tot binele din lume si
LA MULTI ANI !


Teo60

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 28 Decembrie 2008, ora 10:39

mvtcor, felicitari esti tare, si din pacate ai f multa dreptate

LAMULTI ANI !!! TUTUROR DE PE FORUM


bilbe

409 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Decembrie 2008, ora 11:08

Si Basescu se va inamoli rau in boc. Boc ,incapabil sa tina pasul cu programul lui Tariceanu va ma reduce cifrele si ca intodeauna va motiva ca a dobindit mostenire grea de la vechiul guvern,va face reorganizari populiste si ilegale,nerespectind legile la fel ca Basescu.In schimb PSD ul va realiza ceva care sa multumeasca electoratul si in 2009 la presidentie va veni cel mai potrivit om care cu dragoste pentru Romania,va scoate tara din mizerie.


va_ciuruim

225 mesaje
Membru din: 10/11/2008
Oras: Turnu Magurele

Postat pe: 29 Decembrie 2008, ora 14:03

De la: bilbe, la data 2008-12-24 02:30:31 NOI CU NOI ,CU VOTUL DE LA VOI!
PLATITI TAXE SI IMPOZITE SA NE TINETI PE NOI

CE PARERE ?SALARIUL SA MEARGA CA MANDATUL TRECE !


conform cercetarilor facute sa stabilit ca black-friday și silver9am ,apartin aceluiaș ID,,o persoana care vrea sa compromita PDL ul prin prezentarea de afirmații oneroase și injuri ,cautași sa-l izolați.
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 21 Ianuarie 2009, ora 09:50

Nici nu mai stii ce sa crezi, toata ziua fac si desfac ministrii, sa se apuce o data de treaba sa lase intrigile, ca de aia au fost alesi, tara are nevoie de guvern serios, parerea mea.....si la munca cu tot poporul sa se ridice si romanasii sa o duca bine.


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Ianuarie 2009, ora 15:29

@iuri,ma faci sa rid ! uitindu-ma la avatarul tau,as zice ca si tu stii ca nava-i pe cale sa se scufunde ! indemnul tau ar suna mai bine cam asa : scapa cine poate !


Fosta membra 9am.ro

4 mesaje
Membru din: 10/01/2009
Postat pe: 22 Ianuarie 2009, ora 13:59

cea mai proasta combinatie


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 22 Ianuarie 2009, ora 14:47

Da Gabigabi, poate ca asa este treaba nu merge,de aia zic, ce potzi sa mai crezi oare?


pusy_55

283 mesaje
Membru din: 11/11/2008
Oras: Ploiesti

Postat pe: 22 Ianuarie 2009, ora 21:07

GROAZNIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


lorduljohn

499 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 21:29

NU EXISA GUVERN , NICI PRIM MINISTRU !
AVEM UN PRESEDINTE PRIM MINISTRU CARE INCA SE CREDE CAPITAN DE VAPOR SI SE COMPORTA CA ATARE AVAND IN FATA O ADUNATURA DE MARIONETE !
ASTA E !
AM PUS IN URNE CE AM DORIT SI A IESIT CE TREBUIA SA IASA !

DIXIT !


gigilipianu

443 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Jiu

Postat pe: 7 Februarie 2009, ora 14:42

Am parere proasta. Desigur acum este mai usor de spus o parere pentru ca deja incep sa se vada roadele acestei colalitii. Chiar si cei care i-au votat au inteles cred ce greseala au facut. Daca nu au inteles nu este timpul pierdut. Dar dat-mi voie sa va spun de acum ce va mai urma. Va mai urma o serie de gafe si de prostii, ilegalitati nerespecari de legi mai teribil decat pana acum toate justificate prin criza economica. Asa ca paradoxal aceasta criza este un paravan bun pentru toti profitorii, mafiotii si incompetentii. Asa ca din pacate populatia nu-i va amenda prea mult pentru ceea ce au facut prost ci mai mult pentru ceea ce nu au facut dar nu au putut saracutii de ei din cauza crizei economice. Acum daca vrei sa stii cu adevarat ce se intampla sau se va intampla trebuie sa te detasezi de prejudecati, sa analizezi la rece si sa vezi ce-i de facut la urmatoarele alegeri. Este din ce in ce mai limpede ca ne trebuie un pumn de fier in capul natiei caci altfel nu mai terminam cu joaca si experimentele si ne trebuie urgent o curatenie interna si reabilitare internationala. Cu cat mai repede cu atat mai bine. Cine nu gandeste plateste si foarte mult pagubeste. Nu in bani sau avere ci in ani de viata irositi. Paradoxal este ca multi tineri si din cei de pe FORUM vor avea parte de cele mai multe dezamagiri. Eu acum in apropiere de pensie (de stat deocamdata si care nu va fi niciodata prea buna) stiu sa fac orice si chiar ma gandesc sa ma mai angajez si la alte joburi. Dar ce s-or face unii care nu stiu decat sa piarda timpul degeaba pe FORUM, sa scuipe, sa jigneasca, sa rada in oglinda, cand, vai, nici nu stiti ce va urma si la ce incercari grele veti mai fi pusi in continuare. Logos.


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Februarie 2009, ora 09:09

chiar despre "mina de fier" sau pumnul cum ai spus tu@gigilipianu,am vorbit cu @atot...pe forumul lui"basescu"si remarcam cita contradictie este intre ea/ el ( pumnul si palma) si democratia ; se anihileaza reciproc ! iar criza asta-i vine llui Zeus,manusa ! asa ca,intrebarea corecta ar fi,dupa parerea mea : stiu romanii ce vor ?


pusy_55

283 mesaje
Membru din: 11/11/2008
Oras: Ploiesti

Postat pe: 9 Februarie 2009, ora 18:46

MENAJERIE


Andrei_M

19 mesaje
Membru din: 11/10/2009
Postat pe: 29 Noiembrie 2009, ora 02:46

www.gambling-free-tips.com
Metode si sfaturi despre cum sa faci bani.


florescu_vasile2001_2

326 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Decembrie 2009, ora 18:16

".......Omul cat traieste-n viata/........../Lupta ca sa-si faca casa,/...../Iar la groapa cand il duce,/.../Toate neamurile-l plange,/.../..."Mana de fier" Cu cat inaintez in varsta cu atat realizez ca" mana de fier" are mai multe laturi pozitive decat -democratia.(Chiar si la ceausescu..).Istoria imi demonstreaza ca marii conducatori ai unei natiuni au fost dictatori.Ca nu totul a fost perfect,se intampla la ceea ce numim omenire...,(Ocazie cu care "democeatii" arata cu destiul...)..Democratia romaneasca, de la aparitia primelor idei liberale, a dus la tot ceea ce s-a intamplat rau in istoria acestei tari.Ca au venit comunistii,...se trage tot de la interesele gresite de clica liberala;ceea ce se intampla si astazi...Acum il inteleg cel mai bine pe cetateanul turmentat...Asa am fost,si asa vom ramane pana ne vine mintea...Mana de fier.


Fosta membra 9am.ro

3030 mesaje
Membru din: 16/06/2009
Oras: Brasov

Postat pe: 8 Decembrie 2009, ora 16:01

Eu cred ca ar trebui un guvern de dreapta sa iesim din criza.Cu PSD a fost si am vazut cum a mers.


GINA
Fosta membra 9am.ro

48 mesaje
Membru din: 31/08/2009
Postat pe: 8 Decembrie 2009, ora 16:34

PSD pentru o aliant cu partidul BASESCIAN ar trebui sa aiba toti membrii beti.Nu contaza ce beau daca se imbata,dar sa nu fie pe bani publici.


gigilipianu

443 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Jiu

Postat pe: 10 Decembrie 2009, ora 15:39

Din pacate "Zarurile au fost aruncate" ! Acum nu se mai poate face nimic. Va veni ziua cand multi vor dori sa vina un VADIM si acesta nu va mai putea veni. Deocamdata nu vor trece 6 luni si, in special unii care l-au votat pe candidatul Traian Basescu, isi vor roade unghiile si isi vor frange mainile cu care au introdus buletinul de vot in urna. Am intalnit oameni seriosi care, in mod neasteptat pentru mine, au votat cu acest om care va face mult rau Romaniei si romanilor. Nu va reprosez d-stra nimic, pentru ca nu stiti multe lucruri. Devreme ce alianta PSD + PNL s-au comportat atat de inconstient la loviturile lui Traian Basescu care lovituri puteau fi usor anticipate inca de la demisia lui NICA din Guvernul BOC. Nici macar zambetul sinistru al lui Traian Basescu aruncat ori de cate ori era atacat de adversari sau de reprezentanti massmedia nu l-a citit nimeni. Strategia lui Traian Basescu, de-a dreptul diabolica si neonoranta pentru noi ceilalti dar foarte eficienta pentru el, nu a fost inteleasa nici macar de multi membrii marcanti chiar din PDL. Linistea cu care acesta si-a dus la indeplinire toate actiunile de fraudare nu a fost simtita de multi dintre noi. Marturisesc, cu toate ca eu l-am simtit de mult, ca unele actiuni ale sale m-au surprins si pe mine. Unele dintre acestea inca nu se stiu nici acum si vor fi date in vileag mai tarziu cand acestuia nici nu-i va pasa. Desi Vadim a anticipat in mare parte dimensiunile fraudei nici acesta nu le-a stiut si nu le stie inca pe toate. Chiar daca viitoare lege a alegerilor presidentiale le va anihila aproape in intregime aceste fraude vor putea fi evitate si prin modernizarea sistemului de vot. Vom ramane in istorie insa cu cea mai frauda electorala din lume luata prin prisma strategiei complicate si lipsite de orice transparenta cu care nici macar COSA NOSTRA nu s-ar putea lauda. Aveti rabdare ca veti mai afla multe lucruri si de acum incolo despre acest scrutin atat de nefast pentru romani. Orice Guvern s-ar face daca Presedintele continua amestecul sau si nu sta in banca lui, conform atributiilor constitutionale, acesta nu va rezista. Veti avea ocazia sa asistati la inca mai multe motive populare care-i va motiva actiunile si va adormi spiritul de revolta al romanilor.


Fosta membra 9am.ro

3030 mesaje
Membru din: 16/06/2009
Oras: Brasov

Postat pe: 11 Decembrie 2009, ora 23:02

In nici un caz. Nu se poate asa ceva - nu merge , nu sant compatibili.


GINA
Fosta membra 9am.ro

3030 mesaje
Membru din: 16/06/2009
Oras: Brasov

Postat pe: 12 Decembrie 2009, ora 16:28

Solutia asta nu este buna . Cred ca se va gasi o formula cu UDMR, minoritati si PNL daca dansii o sa doreasca.Mai sant si independentii.


GINA
Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 12 Decembrie 2009, ora 18:49

De la: 9am076753, la data 2009-12-08 16:01:12Eu cred ca ar trebui un guvern de dreapta sa iesim din criza.Cu PSD a fost si am vazut cum a mers.















Pai a fost si guvern de dreapta la conducere, si parca am dus-o mai rau ca cel de stanga , poate unul de ambele parti !


Ticu
Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 12 Decembrie 2009, ora 18:54

De la: 9am076753, la data 2009-12-12 16:28:20Solutia asta nu este buna . Cred ca se va gasi o formula cu UDMR, minoritati si PNL daca dansii o sa doreasca.Mai sant si independentii.




Fara UDMR; o alianta cu aceasta miscare nazista, inseamna vanzare si tradare de tara , ei au un sigur scop in Romania,sa federalizeze tara , prin acapararea Ardealului . ! Afara in suturi cu fascismul UDMR !


Ticu
Fosta membra 9am.ro

2 mesaje
Membru din: 11/12/2009
Oras: Campina

Postat pe: 12 Decembrie 2009, ora 18:58

pai nu cred ca udmr vrea binele romaniei ci doar al lor.


Fosta membra 9am.ro

3030 mesaje
Membru din: 16/06/2009
Oras: Brasov

Postat pe: 13 Decembrie 2009, ora 21:23

Nu cred, dar abia astept sa avem un guvern si sa munceasca si parlamentarii nostri ca tot noi i-am ales iar ei isi bat joc de noi.


GINA
Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 17 Decembrie 2009, ora 17:52

PDL? - dezastrul Romaniei - partid infect !!!!!!


Ticu
9am042871

1 mesaj
Membru din: 2/05/2009
Postat pe: 17 Decembrie 2009, ora 17:59

gigilipianule, ai probleme serioase de echilibru sau, mai rau, esti profund interesat !


Fosta membra 9am.ro

3030 mesaje
Membru din: 16/06/2009
Oras: Brasov

Postat pe: 18 Decembrie 2009, ora 16:05

Dupa cum merg lucrurile in politica romaneasca , configuratia actuala va fi alta .Daca intelegere nu e ,asta e situatia . Deci PD-L, UDMR , Independenti si sustinere si de la Minoritati.


GINA
Pagini: << 1 2 Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului PDL+PSD noul guvern!!!!! CE parere aveti?
Mergi la: