back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Anca parghel

 


 
 
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 21:15

....... let's light a candle....

Raporteaza abuz de limbaj
Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Decembrie 2008, ora 02:01

Un preot spunea ca sufletul celor care se sting in postul Craciunului, trece dincolo usor si ajunge direct in Cerurile Raiului fara sa treaca nici o vama. Se spune ca "cerurile sunt deschise pana dupa Boboteaza". Imi place sa cred acest lucru, mai ales pentru ca de cand l-am auzit am acordat atentie si as putea spune ca in postul Craciunului mor doar oamenii buni, desavarsiti si fara de vina. Condoleante familiei... Odihneasca-se in pace.


All Things Grow With Love
Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Decembrie 2008, ora 02:45

Mai ca-ti vine sa mori in postul craciunului ... nu alta...
Biata Anca Parghel a facut cancer la san acum 15 ani si ... fiind o fire foarte optimista a crezut ca e o treaba incheiata. Dupa spusele ei, nu s-a pazit ... Ar fi trebuit sa-si faca si histerectomie totala dar se pare ca a fost prost sfatuita, sau mai bine spus n-a fost bine sfatuita. ...
Poate ca daca ar fi avut mai multa grija de ea, daca s-ar fi protejat mai mult, ar fi trait mai mult ... numeni nu stie.
Dumnezeu s-o odihneasca in pace !


Acum nu e momentul !
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Decembrie 2008, ora 03:04



All Things Grow With Love
dagaio

1073 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Decembrie 2008, ora 06:21

E foarte trist sa vezi ca lumea se imputineaza de oameni cu adevarat valorosi.

E bine ca aceste suflete ajung acolo unde le este locul.

E trist ca aceste suflete nu raman mai mult pentru a invata sufletele ramase pe Pamant sa evolueze, sa iubeasca, sa devina mai frumoase.

E trist ca ramane un gol.

E bine daca noi am invatat ceva din asta.


O femeie inteligenta, o femeie care a stiut sa ramana femeie, o femeie care a iubit enorm, o adevarata artista ce a reusit sa lumineze pe multi si sa surprinda cu naturaletea ei, fara sa fie perfecta, un suflet foarte deosebit, o valoare romanesca - ANCA PARGHEL




dagaio

1073 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Decembrie 2008, ora 06:23



ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 Martie 2009, ora 17:04

Ma alatur si eu ...si spun Dumnezeu sa o odihneasca in pace ... am admirat o , am apreciat o , o mama care a lasat in urma ei urmasi ... sa traiti si sa o pomeniti pe mama voastra ... o luptatoare ... am aflat cu putin inainte sa fiu si eu diagnosticata cu o forma de cancer / limfom nonhodgkin / ca i a recidivat cancerul ... urmaream emisiunile in care aparea ... o urmaream pe toate posturile ... pentru mine nu numai valoarea ei ca artist ma face sa o respect ci ca mama , ca femeie , ca luptatoare , a luptat cu atita demnitate si nimic nu i a stat in cale sa mearga sa se roage la SFANTUL NECTARIE ... undeva ... acolo sus o va ocroti mereu... o lacrima si o luminare pentru sufletul ei ... sa nu uitati si de ea ... Doamne , ocroteste o si odihneste o in pace ...


liviu_doru2008

87 mesaje
Membru din: 17/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Mai 2009, ora 17:16



CREDINTA SI CALITATE !!!
ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Mai 2009, ora 23:50

Spun iar , Dumnezeu sa o odihneasca in pace ! Am citit undeva atitea mizerii scrise ... de ce ??? ... eu ma rog si o sunt atit de fericita ca a lasat doi barbati frumasi si cu un caracter deosebit... pentru voi .... fii ANCAI PARGHEL , multa sanatate si sa o pomeniti si sa ii respectati toate randuielile ortodoxe !


ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Mai 2009, ora 23:50

Spun iar , Dumnezeu sa o odihneasca in pace ! Am citit undeva atitea mizerii scrise ... de ce ??? ... eu ma rog si o sunt atit de fericita ca a lasat doi barbati frumasi si cu un caracter deosebit... pentru voi .... fii ANCAI PARGHEL , multa sanatate si sa o pomeniti si sa ii respectati toate randuielile ortodoxe !


ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 August 2009, ora 14:44

Mesaj pentru memoria unui om deosebit ! ... in rugaciunile mele o port si ma rog ca sufletul ei sa se odihneasca in pace ...iar voi copii ei. ..de acum oameni maturi si realizati .. cit de cit ... sa i faceti toate rinduielile si sa traiti sanatosi sa o pomeniti ..pe cea care va fost fiinta cea mai draga ... pentru mine a fost un exemplu de lupta cu boala ei ... mereu ma gindesc cita putere avea sa rida si sa paraseasca aceasta lume plina de rautati ...


Fosta membra 9am.ro

2 mesaje
Membru din: 24/09/2009
Postat pe: 24 Septembrie 2009, ora 08:26

De la: 9am033287, la data 2009-05-22 17:16:39


Fosta membra 9am.ro

2310 mesaje
Membru din: 6/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 01:31

Vedeti ca lumea a si uitat-o pe Anca Parghel ?
Se mai dau cantecele ei ?
Mai pomeneste cineva despre ea ?
La fel este si cu Stefan Iordache, Pitis, Moldovan Ovidiu, Amza Pelea, ... si cati altii.
La fel va fi si cu Dinica despre care se tot dau toti de ceasul mortii sa se vada in fata, cu ocazia unui nou deces.
Din pacate teoria mea, bazata pe constatarea unei realitati, se confirma.
Dumnezeu sa te odihneasca, Anca !


Un om inteligent poate spune de multe ori o prostie, dar un prost nu poate spune niciodata ceva inteligent.
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 18:34

Anul trecut nu am gasit ultimul album inregistrat "Colinde pentru Romania". Sper sa il gasesc anul asta daca se va distribui. Sper ca va canta si in casa noastra de sarbatorile iernii !


Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 20:03

... da si eu as vrea sa l am .. sa mi cinte in casa mea ...dumnezeu sa o odihneasca in pace ... ///// tu .. broscuta verde ... am avut un accident .. in 16 oct.. 3 luni va fi recuperarea mea .. operatie platou tibial si in sold .... nu mi ajungea cancerul limfatic..si totusi .. multumesc lui dumnezeu ...


Fosta membra 9am.ro

2310 mesaje
Membru din: 6/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 17:41

De la: ioanapana2307, la data 2009-11-16 20:03:50... da si eu as vrea sa l am .. sa mi cinte in casa mea ...dumnezeu sa o odihneasca in pace ... ///// tu .. broscuta verde ... am avut un accident .. in 16 oct.. 3 luni va fi recuperarea mea .. operatie platou tibial si in sold .... nu mi ajungea cancerul limfatic..si totusi .. multumesc lui dumnezeu ...


Treci imediat pe terapia Gerson !
Stiu oameni care traiesc de ani de zile, dupa ce au avut cancerul asta.
Nu mai pierde vremea.
Cauta-ma si-ti spun despre ce si cum.
Noi o urmam si ii merge bine sotiei mele ... si mai stim si pe altii care traiesc.


Un om inteligent poate spune de multe ori o prostie, dar un prost nu poate spune niciodata ceva inteligent.
Iulius_HomoLudens

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Decembrie 2009, ora 13:09

Dumnezeu s-o odihneasca in veci pe minunata Anca Parghel.
O femeie ca o zana !


ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 15 Decembrie 2009, ora 17:07

De la: Silviu, la data 2009-11-17 17:41:09
De la: ioanapana2307, la data 2009-11-16 20:03:50... da si eu as vrea sa l am .. sa mi cinte in casa mea ...dumnezeu sa o odihneasca in pace ... ///// tu .. broscuta verde ... am avut un accident .. in 16 oct.. 3 luni va fi recuperarea mea .. operatie platou tibial si in sold .... nu mi ajungea cancerul limfatic..si totusi .. multumesc lui dumnezeu ...


Treci imediat pe terapia Gerson !
Stiu oameni care traiesc de ani de zile, dupa ce au avut cancerul asta.
Nu mai pierde vremea.
Cauta-ma si-ti spun despre ce si cum.
Noi o urmam si ii merge bine sotiei mele ... si mai stim si pe altii care traiesc.
//// aici am vazut ca mi ai scris SDilviu ... de aceea te am contactat ... scuze .. sanatate !


ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 15 Decembrie 2009, ora 17:07

De la: Silviu, la data 2009-11-17 17:41:09
De la: ioanapana2307, la data 2009-11-16 20:03:50... da si eu as vrea sa l am .. sa mi cinte in casa mea ...dumnezeu sa o odihneasca in pace ... ///// tu .. broscuta verde ... am avut un accident .. in 16 oct.. 3 luni va fi recuperarea mea .. operatie platou tibial si in sold .... nu mi ajungea cancerul limfatic..si totusi .. multumesc lui dumnezeu ...


Treci imediat pe terapia Gerson !
Stiu oameni care traiesc de ani de zile, dupa ce au avut cancerul asta.
Nu mai pierde vremea.
Cauta-ma si-ti spun despre ce si cum.
Noi o urmam si ii merge bine sotiei mele ... si mai stim si pe altii care traiesc.
//// aici am vazut ca mi ai scris SDilviu ... de aceea te am contactat ... scuze .. sanatate !


Fosta membra 9am.ro

2310 mesaje
Membru din: 6/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 15 Decembrie 2009, ora 19:40

De la: ioanapana2307, la data 2009-12-15 17:07:41
De la: Silviu, la data 2009-11-17 17:41:09
De la: ioanapana2307, la data 2009-11-16 20:03:50... da si eu as vrea sa l am .. sa mi cinte in casa mea ...dumnezeu sa o odihneasca in pace ... ///// tu .. broscuta verde ... am avut un accident .. in 16 oct.. 3 luni va fi recuperarea mea .. operatie platou tibial si in sold .... nu mi ajungea cancerul limfatic..si totusi .. multumesc lui dumnezeu ...


Treci imediat pe terapia Gerson !
Stiu oameni care traiesc de ani de zile, dupa ce au avut cancerul asta.
Nu mai pierde vremea.
Cauta-ma si-ti spun despre ce si cum.
Noi o urmam si ii merge bine sotiei mele ... si mai stim si pe altii care traiesc.
//// aici am vazut ca mi ai scris SDilviu ... de aceea te am contactat ... scuze .. sanatate !


Asa este, ti-am scris deja ca vreau sa te ajut cu ce pot.
nu da inapoi !
Scrie-mi pe adresa pe care ti-am trimis-o !


Un om inteligent poate spune de multe ori o prostie, dar un prost nu poate spune niciodata ceva inteligent.
9am177593

19 mesaje
Membru din: 12/12/2009
Postat pe: 15 Decembrie 2009, ora 21:22

am cunoscuto foarte putin dar imi aduc aminte la biserca ,de ia ca om,din lucrurile frumoase povestite de
altii care au cunoscuto,copii familia sa nu se indurereze atit de tare ca MAMA LOR ESTE UNDE INCERI SALASLUIESC,IN LOC LUMINAT, IN LOC CU VERDEATA,UNDE NU ESTE DURERE NICI SUSPIN,DUMNEZEU SA O IERTE DACA A SAVIRSIT CEVA CU VOIE SU FARA DE VOIE,CU LUCRUL SAU CU CUVINTUL,DACA A AMARIT PE CINEVA ,SAU A ASUPRIT PE TOATE SA LE IERTE CA NIMENI NU ESTE FARA DE PACAT! AMIN

IAR NOI TREBUIE SA NE RUGAM UNUL PENTRU ALTUL CA DUMNEZEU SA NE FEREASCA DE ASTFEL DE RAUTATI DIAVOLESTI,DUMNEZEU O STIE PE ACEA FEMEIE CARE IA PROVOCAT ACEL CANCER SI SAI DEA DUMNEZEU PUTERE SA RABDE SI MAI MULTE DECIT ACESTE MIZERII! PACAT DAR
DIN CE IN CE OAMENI IL CHEAMA PE CEL NECURAT SAI AJUTE IN MIRSAVIILE LOR! MA IERTATI!


ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 Decembrie 2009, ora 15:04

Dumnezeu sa o odihneasca in pace si sa o aseze acolo unde merita ! copiilor ei ... multa putere si sanatate .. o mama luptatoare ati avut .. sa ii faceti cinste .. succese noi , baieti !


9am177593

19 mesaje
Membru din: 12/12/2009
Postat pe: 5 Ianuarie 2010, ora 04:37

ACEI TRANDAFIRI FRUMOSI II AVEA PE BATISTELE DE LA BISERICA,AM PRIMIT SI EU UNA DAR AM LASATO LA O FOSTA ............IOANA...........D-ZEU SA O IERTE SI SA POATA BAIETI SAI FACA RINDUIELILE,DUPA DATINA!
UN TRECATOR IN ACEA BISERICA SI MA BUCUR CA MACAR AM REUSIT SAI DUC COSCIUGUL IN ACEA ZI!
MAM USURAT, SIMTEAM CA ZBOR!
IAR PARINTELE MI-A SPUS CA ASA SE INTIMPLA DACA CINEVA ITI FACE VRAJI,CIND TE APROPII DE CINEVA CARE A MURIT SI SA CHINUIT AICI PE PAMINT,D-ZEU INGADUIE SA IA CU EL DINCOLO CE AI MAI GREU PE TINE,SI ASA A FOST CA NU A MAI TRECUT MULT TIMP SI TOTUL SA DESTRAMAT,A FOST VIS SAU POEZIE,DECIT D-ZEU O STIE!
DUMNEZEU SA O IERTE!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 5 Ianuarie 2010, ora 14:15

De la: 9am177593, la data 2010-01-05 04:37:28ACEI TRANDAFIRI FRUMOSI II AVEA PE BATISTELE DE LA BISERICA,AM PRIMIT SI EU UNA DAR AM LASATO LA O FOSTA ............IOANA...........D-ZEU SA O IERTE SI SA POATA BAIETI SAI FACA RINDUIELILE,DUPA DATINA!
UN TRECATOR IN ACEA BISERICA SI MA BUCUR CA MACAR AM REUSIT SAI DUC COSCIUGUL IN ACEA ZI!
MAM USURAT, SIMTEAM CA ZBOR!
IAR PARINTELE MI-A SPUS CA ASA SE INTIMPLA DACA CINEVA ITI FACE VRAJI,CIND TE APROPII DE CINEVA CARE A MURIT SI SA CHINUIT AICI PE PAMINT,D-ZEU INGADUIE SA IA CU EL DINCOLO CE AI MAI GREU PE TINE,SI ASA A FOST CA NU A MAI TRECUT MULT TIMP SI TOTUL SA DESTRAMAT,A FOST VIS SAU POEZIE,DECIT D-ZEU O STIE!
DUMNEZEU SA O IERTE!!!!!!!!!
//// SA O IERTE DUMNEZEU SI SA O AIBA IN PAZA LUI ! ASA MA BUCUR CA AI AJUTAT CU CEVA SI TE AI AJUTAT PE TINE ! DACA AS FI STIUT ... L AS FI PUS PE FRATII MEI SI PE SOT SA AJUTE LA DUCEREA SICRELOR CELOR APROPIATI SAU AL ALTORA ... AM AVUT PE CINEVA CARE S A TINUT DE FAMILIA NOASTRA .. AM PRINS O .. AM VAZUT O .. DAR PRIN RUGACIUNI SI VOIA LUI DUMNEZEU AM AFLAT O !!! COPIILOR , ANCAI , LE DORESC UN AN BUN SI SA O POMENEASCA PE MAMA LOR !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3915 mesaje
Membru din: 13/01/2010
Postat pe: 23 Ianuarie 2010, ora 19:19

O lacrima , o floare si un gand bun in memoriam.

Raporteaza abuz de limbaj
9am189696

38 mesaje
Membru din: 16/06/2010
Postat pe: 25 Noiembrie 2010, ora 19:07


Broscuta draga,
Vezi ca e un mic magazin vizavi de Hotel Intercontinental unde se gasesc CD-uri si DVD-uri in special cu actori si cantareti romani, de calitate, pe care in general nu le gasesti in alta parte. Poate o au si pe Anca Parghel.
Succes si multa sanatate !

Raporteaza abuz de limbaj
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Noiembrie 2010, ora 18:39

Multumesc !

Raporteaza abuz de limbaj
All Things Grow With Love
Fosta membra 9am.ro

1257 mesaje
Membru din: 20/07/2010
Oras: Buzau

Postat pe: 26 Noiembrie 2010, ora 18:49

Anca...o mare doamna a muzici noastre...rari asemenea oameni...
www.youtube.com/watch?v=4bbX9xxXhXA
Dumnezeu fie cu ea...
www.youtube.com/watch?v=4bbX9xxXhXA

Raporteaza abuz de limbaj
ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 27 Noiembrie 2010, ora 20:44

Da , a fost o stea ! Dumnezeu o va avea in paza ! Lacrimi si flori pe mormintul ei ! Pentru mine a fost un exemplu de femeie luptatoare , nu stiam ca avea cancer cind am aflat ca am si eu dar de alt tip / limfatic .

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului ANCA PARGHEL
Mergi la: