back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


A murit constantin ticu dumitrescu

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
nicicandva

28 mesaje
Membru din: 9/07/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 14:39

Constantin Ticu Dumitrescu a murit vineri dimineata, in urma unor complicatii pe fondul unei boli de ficat, dupa o lunga suferinta care s-a acutizat in ultima vreme.
Implinise in luna mai 80 de ani si se lupta cu boala in ultima vreme, initiatorul Legii de deconspirare a Securitatii scriindu-si memoriile dupa ce a aflat diagnosticul incurabil.

dumnezeu sa-l ierte !

Raporteaza abuz de limbaj
iulidan2

156 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 14:52

Dumnezeu sa-l odihneasca !
neocomunistii pot respira usurati, asa oameni apar putini la 100 de ani, el si cu Corneliu Coposu, raman adevarate etaloane morale pentru tanara generatie, care va fi ferita sa stie cate ceva despre ei, prin grija sistemului de invatamant, probabil.


ionescu_natalia

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ploiesti

Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 17:54

Dumnezeu sa-l odihneasca! Nu il poate inlocui nimeni, a fost un vajnic prahovean, ca si mine, ca si familia mea!


marian_bd_rotaru

1883 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Barlad

Postat pe: 6 Decembrie 2008, ora 06:55

DUMNEZUE sa - l odihneasca . Face parte dintre eroi Romaniei ! Sper ca visul sau de a vedea Romania eliberata de bolsevici si de reinstaurare a Monarhiei Contititionale , sa se implineasca . Deasemeni sper ca memoriile sale , atat cat a putut scrie , sa - i fie publicate .


broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Decembrie 2008, ora 14:00

Omagiu si recunostinta! Pace sufletului sau!


Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Decembrie 2008, ora 01:24

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !


Acum nu e momentul !
bota_titus

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 19:51

omul trimis de dumnezeu pentru romani


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 10 Decembrie 2008, ora 21:12

Vedeti ca despre oamenii de valoare nu se inghesuie sa scrie nimeni ?
Nu se gasesc citate, nu sunt decupaje de prin ziare ....
A murit un om si nu se prea gasesc lucruri bune de spus despre el ...
Trist....


Acum nu e momentul !
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 11 Decembrie 2008, ora 00:27

De la: Atotputernicul, la data 2008-12-10 21:12:03Vedeti ca despre oamenii de valoare nu se inghesuie sa scrie nimeni ?
Nu se gasesc citate, nu sunt decupaje de prin ziare ....
A murit un om si nu se prea gasesc lucruri bune de spus despre el ...
Trist....


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 11 Decembrie 2008, ora 00:32

taticu iar bati campii unde ai vazut tu ceva bun la nenea ticu?ai colaborat cu el la secu?sau ai fost coleg la pnt-cd cu el?despre lichele numai de bine,mai trebuie sa moara si dintre jigodii nu numai oameni cinstiti si corecti[macar de-ar muri toate jigodiile gen ticu,tariceanu,iliescu,patriciu,vantu,basescu si altii ca ei,ce bine ar fi]s-auzim numai de bine!


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Decembrie 2008, ora 18:27

De la: florin_bad_boy2006, la data 2008-12-11 00:32:28taticu iar bati campii unde ai vazut tu ceva bun la nenea ticu?ai colaborat cu el la secu?sau ai fost coleg la pnt-cd cu el?despre lichele numai de bine,mai trebuie sa moara si dintre jigodii nu numai oameni cinstiti si corecti[macar de-ar muri toate jigodiile gen ticu,tariceanu,iliescu,patriciu,vantu,basescu si altii ca ei,ce bine ar fi]s-auzim numai de bine!


Mai Florine, abia acum vad postul tau ....
Mai baiete, nu stii ce vorbesti ... n-ai minte deloc copile.
Cine ti-a spus tie ca ticu a colaborat cu Securitatea aia rea ? Nu cumva aia de la Securitatea cea rea ? Tu l-ai cunoscut pe Ticu sa-l faci jigodie ? Ai aivut de suferit ceva din cauza lui ? Adica pentru tine n-are nici o importanta ca omul ala a stat ani buni in puscarie pentru convingerile lui si a fost unul dintre putinii care au luptata pentru o lege pe care i-au schilodit-o tocmai colegii lui din PNT-cd ? Pe securistii aia rai care determinau oamenii sa devina informatori, pe activistii PCR care-i coordonau si le trasau linia directoare si conduita precum si inamicii ce trebuiau inilaturati, exterminati fizic, ii cunosti ? Ii condamni ?
Regret Florine dar m-ai dezamagit atat de tare incat te-as ruga sa ma ignori pe viitor. Nu ma mai interesezi deloc, esti atat de subtire in modul cum gandesti ca nu vreu sa mai pierd vremea cu tine. La batranete se vor gasi mucosi care sa te puna la zid pentru tara pe care, vor socoti ei, le-ai lasat-o tu mostenire. Abia atunci ai sa-ti aduci aminte de nechibzuinta de care dai dovada acum cand vorbesti asa cu atata usurinta despre Ticu.
Adio, amice !


Acum nu e momentul !
homemarcel0

1937 mesaje
Membru din: 19/12/2008
Postat pe: 24 Decembrie 2008, ora 23:47

De la: Atotputernicul, la data 2008-12-24 18:27:46
De la: florin_bad_boy2006, la data 2008-12-11 00:32:28taticu iar bati campii unde ai vazut tu ceva bun la nenea ticu?ai colaborat cu el la secu?sau ai fost coleg la pnt-cd cu el?despre lichele numai de bine,mai trebuie sa moara si dintre jigodii nu numai oameni cinstiti si corecti[macar de-ar muri toate jigodiile gen ticu,tariceanu,iliescu,patriciu,vantu,basescu si altii ca ei,ce bine ar fi]s-auzim numai de bine!


Mai Florine, abia acum vad postul tau ....
Mai baiete, nu stii ce vorbesti ... n-ai minte deloc copile.
Cine ti-a spus tie ca ticu a colaborat cu Securitatea aia rea ? Nu cumva aia de la Securitatea cea rea ? Tu l-ai cunoscut pe Ticu sa-l faci jigodie ? Ai aivut de suferit ceva din cauza lui ? Adica pentru tine n-are nici o importanta ca omul ala a stat ani buni in puscarie pentru convingerile lui si a fost unul dintre putinii care au luptata pentru o lege pe care i-au schilodit-o tocmai colegii lui din PNT-cd ? Pe securistii aia rai care determinau oamenii sa devina informatori, pe activistii PCR care-i coordonau si le trasau linia directoare si conduita precum si inamicii ce trebuiau inilaturati, exterminati fizic, ii cunosti ? Ii condamni ?
Regret Florine dar m-ai dezamagit atat de tare incat te-as ruga sa ma ignori pe viitor. Nu ma mai interesezi deloc, esti atat de subtire in modul cum gandesti ca nu vreu sa mai pierd vremea cu tine. La batranete se vor gasi mucosi care sa te puna la zid pentru tara pe care, vor socoti ei, le-ai lasat-o tu mostenire. Abia atunci ai sa-ti aduci aminte de nechibzuinta de care dai dovada acum cand vorbesti asa cu atata usurinta despre Ticu.
Adio, amice !



... usurel cu supararea ... nimeni nu le stie pe toate ... iar florin de abia a auzit de securitate ... el si-o inchipue pe cea din ''90 ... florine, se vorbeste de securitatea de dupa razboi ... cea plina de idioti si activisti rusi ... cea care a ras pur si simplu aproape 3 milioane de romani pe simplu considerent ca stiau sa citeasca ... fara prea mari exagerari ...


florescu_vasile2001_2

326 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Decembrie 2008, ora 06:54

De la: florin_bad_boy2006, la data 2008-12-11 00:32:28taticu iar bati campii unde ai vazut tu ceva bun la nenea ticu?ai colaborat cu el la secu?sau ai fost coleg la pnt-cd cu el?despre lichele numai de bine,mai trebuie sa moara si dintre jigodii nu numai oameni cinstiti si corecti[macar de-ar muri toate jigodiile gen ticu,tariceanu,iliescu,patriciu,vantu,basescu si altii ca ei,ce bine ar fi]s-auzim numai de bine!
sa-ti permiti saemenea jigniri...trebuie a FII...


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 23 Ianuarie 2009, ora 07:37

Domnii mei,cati dintre dumneavoastra l-ati cunoscut personal pe ticu?Cati dintre dumneavoastra ati discutat cu fostii detinuti politici despre ticu?Cati dintre dumneavoastra ati fost sau sunteti membri ai P.N.T.-C.D.?Va rog frumos,inainte de a emite pareri sa va informati,s-auzim numai de bine!


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 26 Ianuarie 2009, ora 19:30

Nu l-am cunoscut personal pe Ticu Dumitrescu ...
Spune-ne ce ai de spus, informeaza-ne tu care zici ca stii mai multe ....
Hai, povesteste !


Acum nu e momentul !
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 26 Ianuarie 2009, ora 21:09

nene silviu,ar fi multe de spus,dar sincer prefer sa ti le spun personal mata,cand ne-om intalni,ok?nu am secrete dar nu sunt dispus sa-mi afisez viata si trairile chiar asa in public,intelegi?iti multumesc pt.intelegere si s-auzim numai de bine!


Fosta membra 9am.ro

10 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 15:01

Cam ce ai vrea?
Intr-o tara in care de 20 de ani e promovata incompetenta si nonvaloarea te astepti la altceva??
A trai in ziua de azi avand ,,principii" e ca si cum ai face contra vantului.
asa ca sa nu ne mai miram de ceea ce se intampla in jurul nostru.
Pacat de el, dar cred ca in primul rand pact de noi, dar asta e!!!!


Fosta membra 9am.ro

48 mesaje
Membru din: 31/08/2009
Postat pe: 22 Septembrie 2009, ora 18:18

trebuia sa crape de mult.cine ne garanteaza ca a fost un personaj onest in legatura cu evenimentele epocii?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????


viorica62

4 mesaje
Membru din: 21/09/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Septembrie 2009, ora 09:27

Dumnezeu sa-l ierte .Incet incet se duc cei carora le-a pasat de ce se-ntampla in tara asta .L-am cunoscut prin intermediul tv-ului,l-am vazut la congresele taranistilor si la intrunirile noastre din Ploiesti.Mare om mare suflet.Viorica


vcomiselu
9am042611

48 mesaje
Membru din: 1/05/2009
Postat pe: 6 Noiembrie 2009, ora 15:55

De la: Subredul, la data 2008-12-10 21:12:03Vedeti ca despre oamenii de valoare nu se inghesuie sa scrie nimeni ?
Nu se gasesc citate, nu sunt decupaje de prin ziare ....
A murit un om si nu se prea gasesc lucruri bune de spus despre el ...
Trist....


9am042611

48 mesaje
Membru din: 1/05/2009
Postat pe: 6 Noiembrie 2009, ora 15:57

Acest mort a murit de prea multa rautate.


gabymarinescu_pulsar

375 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Noiembrie 2009, ora 19:32

Numai scarba de Iliescu traieste intr-o continua nesimtire spre disperarea romanilor patrioti onesti.....


simolaszlo

2 mesaje
Membru din: 21/02/2009
Oras: Oradea

Postat pe: 27 Ianuarie 2010, ora 06:59

Sã-i fie þãrâna uºoarã. Sã se odihneascã în pace. Restul rãmâne tot aºa.

Raporteaza abuz de limbaj
reio

486 mesaje
Membru din: 13/11/2009
Postat pe: 27 Ianuarie 2010, ora 08:50

Dumnezeu sa-l ierte !
La TV nu am vazut stirea ci doar stiri repetate obsesiv despre vechi personaje care tot apar de ani buni.
Cred ca a fost printre putinii oameni publici care au incerat cu adevarat sa faca ceva, numai ca s-au grabit vechii si actualii nomenclaturisti sa-i arunce in derizoriu legea lustratiei pe care a propus-o... si astia au fost multi nenica...

Raporteaza abuz de limbaj
florescu_vasile2001_2

326 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Ianuarie 2010, ora 14:31

Am avut onoarea sa-L cunosc prin anul 2001.Defapt mi-a facut cunostinta un coleg de-al dansului.Un coleg de puscarie politica-ing.Mircea Dumitrescu.Mircea Dumitrescu era prietenul meu de 7-8 ani .Pastoream albinele prin paduri ,zile si nopti...Doar in ultimii ani am aflat cat a suferit de pe urma parerilor politice.Nopti intregi imi povestea despre colegii lui de suferinta,bine-nteles si de Ticu Dumitrescu...De atunci am inteles corect adevarata istorie a neamului nostru.Cele 30- 40 de minute ,cat am stat de vorba cu d-l Constantin Ticu Dumitrescu mi-au intarit cunostintele.Astfel de oameni sunt romani adevarati care s-au jertfit pentru tara.TOATA STIMA PENTRU DANSII !

Raporteaza abuz de limbaj
floarebernad_yahoo_com

20 mesaje
Membru din: 1/05/2009
Oras: Oradea

Postat pe: 27 Ianuarie 2010, ora 23:24

Se duc incet toti cei ce mai credeau in ceva, raman doar lichelele. D-zeu sa-i dea odihna vesnica!

Raporteaza abuz de limbaj
Bernad Floare
eumi

27 mesaje
Membru din: 5/07/2009
Oras: Ploiesti

Postat pe: 8 Martie 2010, ora 06:43

Dumnezeu sa-l ierte!-pe Ticu si sa-i ierte pe toti care vorbesc prostii.

Raporteaza abuz de limbaj
Eumi
9am134815

44 mesaje
Membru din: 14/09/2009
Postat pe: 16 Aprilie 2010, ora 15:22

A mai murit un idiot,poate io lua dupa el si pe ailati,da doamne!!!

Raporteaza abuz de limbaj
eumi

27 mesaje
Membru din: 5/07/2009
Oras: Ploiesti

Postat pe: 17 Aprilie 2010, ora 14:45

Dumnezeu sa-l ierte!

Raporteaza abuz de limbaj
Eumi
Fosta membra 9am.ro

8971 mesaje
Membru din: 9/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Aprilie 2010, ora 14:48

De la: eumi, la data 2010-03-08 06:43:00Dumnezeu sa-l ierte!-pe Ticu si sa-i ierte pe toti care vorbesc prostii.


Raporteaza abuz de limbaj
"Stiu cine sunt si imi place asa cum sunt"Am incredere in mine orice s-ar intampla. Sufletul meu stie sa aleaga exact ceea ce am nevoie, sunt convinsa ca exista un rost divin in tot ceea ce se petrece si ca nimic nu este intamplator.....AM SA-MI AMINTESC IN FIECARE DIMINEATA....... -Sa rad mult si des; -Sa castig respectul oamenilor inteligenti si afectiunea copiilor; -Sa obtin aprecierea criticilor corecte si sa indur tradarea prietenilor ipocriti; -Sa apreciez ceea ce este frumos si sa descopar ce este bun in fiecare; -Sa fac astfel ca macar un suflet sa stie ce inseamna dragostea pentru ca traiesti tu; -Sa las in urma mea o lume un pic mai buna.......
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului A murit Constantin Ticu Dumitrescu
Mergi la: