back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Amicitie cu un fost/a partener/a

 


 
 
piubesc

509 mesaje
Membru din: 14/06/2009
Postat pe: 27 Februarie 2012, ora 21:05

Salutare dragilor,
Aduc in atentia voastra urmatoarea situatie:
Un cuplu care se destrama, deoarece ea il insala pe el, acesta nu suporta asa ceva, vrea despartire, dar dupa ceva timp o cauta sa se impace, iar ea sustine clar: eu nu vreau sa ma intorc la tine, eu sunt fericita cu pers cu care sunt acum...
El renunta...isi vede de viata, intre timp intalneste o alta EA, aceasta il vede ca pe Fat-frumos cu mot in frunte;)) si se implica in relatie dorindu-si o relatie de viitor impreuna. El este afectuos cu ea, ii face declaratii de dragoste, e atent cu ea, chiar au planuri sa se mute impreuna, dar... a aparut brusc o amicitie cu fosta partenera, desi trecura vreo doi ani de relatie cu tipa cu care inca mai e in relatie...
Asta, nebuna fiind, il intreaba de ce si-ar dori sa tina legatura cu fosta partenera dupa doi ani de relatie cu planuri de viitor... el o ignora, ii spune ca o iubeste si ca ea are o problema si el nu o poate rezolva, ca e doar problema ei... au ajuns sa isi ceara despartirea...
Voi cum vedeti lucrurile?

Raporteaza abuz de limbaj
"Cat de fericiti ar trai multi oameni, daca s-ar ocupa de treburile altora la fel de putin pe cat se ingrijesc de ale lor."
9am054469

32 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: Braila

Postat pe: 28 Februarie 2012, ora 08:22

sall, sexul este " carburantul" tuturor fenomenelor , face se se miste megaangrenajul activitatilor umane: uita-te in oras cum , incepand cu orele 14-14,30 incep soferii care detin geamuri fumurii la masini sa misune luandu-si amantele de la serviciu si ducandu-le r/d sa le incalzeasca cu un sex si pe urma sa le dea drumul acasa la barbatii lor gata -"incalzite" .Eu ma uimesc vazand cati barbati din`astia cu geamuri fumurii la masini alearga zi-de-zi dupa sex, ei crezandu-se smecheri...ca barbatii alora care stau acasa si-si asteapta nevestele gata-"incalzite" ar fi mai putin smecheri decat ei, -total fals : si nevestele lor sunt luate si "incalzite" de altii tot asa de smecheri....

Raporteaza abuz de limbaj
baytu_ionut

485 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Februarie 2012, ora 08:42

Sa-nteleg ca te cagi, pui la murat vreo 2 ani si dupa aia il mananci!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
piubesc

509 mesaje
Membru din: 14/06/2009
Postat pe: 28 Februarie 2012, ora 20:12

De la: baytu, la data 2012-02-28 08:42:38Sa-nteleg ca te cagi, pui la murat vreo 2 ani si dupa aia il mananci!!!!

Da, cam asta am inteles si eu, dar tipa asta cu care este el este intr-o incertitudine, pentru ca au o relatie frumoasa, in afara de acest aspect, cel putin din ce imi spune ea... mi-e dificil si sa ii dau vreun sfat, de aceea m-am gandit ca m-ati putea voi ajuta cu vreo solutie/ idee/ parere...

Raporteaza abuz de limbaj
"Cat de fericiti ar trai multi oameni, daca s-ar ocupa de treburile altora la fel de putin pe cat se ingrijesc de ale lor."
| Varianta pentru tiparire a topicului Amicitie cu un fost/a partener/a
Mergi la: