back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Singura politica pe lumea asta este banul

 


 
 
mihai_george82

9 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 13 Mai 2009, ora 23:35

Trebuie sa fii cel putin infantil sa mai crezi intr-o ideologie, fie ea democratica, totalistarista,monarhista, etc.

Singura politica ce guverneaza in prezent este banul.

Personal cred ca suntem inca atat de primitivi! Suntem divizati in sute de state pe toata planeta, luptam unii contra altora, defrisam, poluam si ne batem joc de "casa noastra" fara sa ne pese ca fiul/fiica ta pe care o iubesti atat de mult va suferi de pe urma nepasarii tale. Desigur cele spuse mai sus formeaza doar o idee principala, pentru ca adevaratele masuri trebuiesc luate la nivelul corporatiilor, corporatii la care lucrezi si tu si eu, si vecinul, etc.
Bun, dar scopul tuturor lucrurilor acestora care este?

Categoric "BANUL"!

Aceasta entitate artificiala creata de om ingenunchiaza totul in calea ei, absolut totul. Oare de ce? Pentru ca intr-un final sa iti dai seama ca ea nu este o necesitate pentru rasa umana ci un mijloc de control asupra tuturor. O entitate care da dreptul la viata sau sorteste la moarte.

Multe lucruri oribile sau dizgratioase sunt pe planeta asta , dar sa se piarda viata unor oameni din lipsa de bani este cel mai inadmisibil, cel mai grotesc concept cu care poate mentalul meu sa intre in contact.

Sunt multe intrebari si dar am gasit si raspunsuri pe masura!
E timpul sa intelegi si sa iei atitudine, sa participi si tu
www.animus-organization.com www.thezeitgeistmovement.com
www.thevenusproject.com , e vorba despre noi toti.

O intrebare nerostita inca public, dar cunoscuta de clasele conducatoare din intreaga lume este cine va reprezenta umanitatea intr-o configurare galactica, atata timp cat Vaticanul recunoaste prin directorul observatorului astronomic, ca putem afirma ca exista viata inteligenta si organizata in afara planetei noastre, ca atat NASA, cat si Pentagonul au desecretizat o parte din arhivele UFO, ca memebrii ONU au declarat ca au cunostinta de contacte cu reprezentantii altor civillizatii galactice.

Omule iesi din matrice. Zilnic nu vezi decat job, casa, famile, probleme, bani,etc. Stai pe loc o clipa , priveste cu atentie, intelege si ai atitudine.

Raporteaza abuz de limbaj
udar_ntors

9 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 27 Iulie 2009, ora 08:43

mai vezi, m-am tot gandit cum am ajuns in situatia asta.
si daca exista puteri ascunse, mana aia de oameni care conntroleaza totul.
am ajuns singur la concluzia ca nu! nu exista nimic in spatele cortinei.
exista doar coorporatii doritoare de putere, aliante si grupuri imense de oameni inconstienti in lupta lor pentru o viata de lux.
lumea e condusa intr-un mod inconstient de catre coorporatii doritoare de putere si lux.

iar acolo unde este inconstienta in masa la nivel inalt, lucrurile nu o sa ia o intorsatura spre bine nici atunci cand streangu e la gat.

ne asteapta ani buni de distrugere si colaps.
oamenii de rand sunt extrem de usor de manipulat si luati individ cu individ este extrem de greu sa le schimbi mentalitatea, efectul de turma e atat de puternic incat cei mai multi oameni nu stiu sa gandeasca pentru ei, iau lucrurile de bune doar daca vad asta la televizor la stirile de la ora 5.
vorbesc la modul cel mai serios.
am avut niste incercari cu privire la religie si politica pe niste oameni obisnuiti pe alte site-uri, punctul lor de vedere este obtuz si nu vor sub nici o forma sa renunte la el ca individ.
dupa cum observi si aici sunt singurul care sa posteze un raspuns.
daca cineva a mai citit nu a postat nimic indiferent de opinie, din cauza efectului de turma.

iti urez numai bine!
p.s. incearca sa postezi intrebari, nu afirmatii. fa omul curios.


| Varianta pentru tiparire a topicului Singura politica pe lumea asta este BANUL
Mergi la: