back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Multi romani nu-si vor mai permite strictul necesar de hrana credeti ca vor supravietui?

 


 
Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
 
trendana

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Mai 2010, ora 15:26

Datorita situatiei financiare precare a multor romani ,ei nu-si vor mai putea asigura minimul de subzistenta,credeti ca vor rezista mult timp?Ar fi utile cantine sociale (strict supravegheate)care sa le asigure minimul de hrana sau e mai bine sa scape cine poate?


july

563 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Mai 2010, ora 15:54

Teo Trandafir crede ca da! Ca doar isi cumpara o paine si in fiecare zi rupe o bucata din ea. Probabil asa a ajuns si ea sa fie atat de "slaba"

Raporteaza abuz de limbaj
vero6850

223 mesaje
Membru din: 16/05/2010
Oras: Sighisoara

Postat pe: 26 Mai 2010, ora 16:07

Sinteti foarte pesimiste,dar nu faceti nimic sa va imbunatatiti starea de spirit.
Credeti ca daca va lamentati aici pe forum va aude cineva?
Voi cum contribuiti ca sa aveti o viata mai buna?...incercati si un pic de optimism ca nu strica la casa omului !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5243 mesaje
Membru din: 11/08/2009
Postat pe: 26 Mai 2010, ora 17:23

De la: trendana, la data 2010-05-26 15:26:12Datorita situatiei financiare precare a multor romani ,ei nu-si vor mai putea asigura minimul de subzistenta,credeti ca vor rezista mult timp?Ar fi utile cantine sociale (strict supravegheate)care sa le asigure minimul de hrana sau e mai bine sa scape cine poate?




Cei care l-au votat pe basescu vor rezista ...din ambitie...ca sa dovedeasca faptul ca au facut alegerea corecta ! Cei care l-au votat pe Geoana vor rezista si ei -pentru a dovedi ca "mumia" ,adica iliescu ,a fost un mare sef de stat ! Asa ca existenta statului national nu va fi amenintata -mai ales ca si ungurii tin cu noi-ei au fost mereu la guvernare ! Daca mai adaugam si mafia liberarla -atunci e in ordine -vreo 15 milioane vor suporta foamea si vor sta in banca lor ! Ceilalti care nu suporta au plecat de mult timp din tara ! Iar cei care au mai ramas nu vor fi atat de prosti sa-si riste pielea pentru cei mentionati mai sus !


Raporteaza abuz de limbaj
july

563 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Mai 2010, ora 21:40

vero, sa stii ca nu sunt pesimist,. doar nu pot sa ma prefac ca nu vad realitatea.
In rest, cred ca nu poate sa fie atat de rau incat sa zic ca nu ma mai descurc!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5243 mesaje
Membru din: 11/08/2009
Postat pe: 26 Mai 2010, ora 23:40

De la: vero6850, la data 2010-05-26 16:07:35Sinteti foarte pesimiste,dar nu faceti nimic sa va imbunatatiti starea de spirit.
Credeti ca daca va lamentati aici pe forum va aude cineva?
Voi cum contribuiti ca sa aveti o viata mai buna?...incercati si un pic de optimism ca nu strica la casa omului !




Familia mea ii ajuta pe saracii guvernanti -platim lunar la stat in jur de 25000 de lei -nu de alta ,ne gandim ca daca nu o facem ,pleaca de la guvernare si ne lasa cu ochii in soare ! Asa cel putin daca avem politicieni -putem sa gandim ca avem si o tara ! Sa speram ca nu vor fugi cu ea cu tot ! Sa-i ia ! -



9am134815

44 mesaje
Membru din: 14/09/2009
Postat pe: 28 Mai 2010, ora 16:33

Cum nu mor romancele de futai,nu mor nici romanii de foame,asta-i parerea mea.Cu dumnezeu inainte si cu dracu in spate...


Fosta membra 9am.ro

7245 mesaje
Membru din: 16/10/2009
Postat pe: 28 Mai 2010, ora 16:35

De la: 9am134815, la data 2010-05-28 16:33:08Cum nu mor romancele de futai,nu mor nici romanii de foame,asta-i parerea mea.Cu dumnezeu inainte si cu dracu in spate...



" Minds are like parachutes. They only function when they are open." Sir James Dewar, scientist (1877-1925)
Fosta membra 9am.ro

1507 mesaje
Membru din: 26/05/2010
Postat pe: 28 Mai 2010, ora 16:57

De la: 9am134815, la data 2010-05-28 16:33:08Cum nu mor romancele de futai,nu mor nici romanii de foame,asta-i parerea mea.Cu dumnezeu inainte si cu dracu in spate...


esti tare, amm auzit eu ca in america se moare din asta..mai nou si in spania, dar au cerut romance la adunat de capsuni...

Raporteaza abuz de limbaj
meditatiifranc

5 mesaje
Membru din: 28/05/2010
Postat pe: 28 Mai 2010, ora 21:38

Profesoara limba franceza, experienta in predare, stagiu de studii in Franta, meditez limba franceza orice nivel. Adresa mail: meditatiifranc@yahoo.com

Raporteaza abuz de limbaj
costelcornea

35 mesaje
Membru din: 15/09/2009
Oras: Bacau

Postat pe: 29 Mai 2010, ora 12:17

Am primit, urmatorul mesaj :

Veniti pe 31 mai 2010, ora 11 la GUVERN incepe:

OPERATIUNEA MATRIX SALVATI-VA VIATA, FAMILIA SI IDENTITATEA

operatiuneamatrix. putblog.com/operatiunea- matrix-salvati-va-viata- familia-si-indentitatea/

x Afara FMI din Romania, banii de la FMI se duc la firme particulare ale clasei politice si la corporatiile actionarilor de la FMI: Ford, Eads, bechtel, Airbus, dar nu sunt banii pentru salarii, medicamente, pensii si altele, iar romanii trebuie sa plateasca aceste datorii la FMI.
x Industrie, cercetare, invatamant, agricultura si economie de stat si nu particulare, mafiote si teroriste.
x Etatizarea resurselor energetice naturale ale Romaniei, sa treaca de urgenta in proprietatea statului si sa nu fie cedate precum Marea Neagra, ori cum vor acum cu Rosia Montana.
x Stop regionalisarii Romaniei, desmembrarii Romaniei la ordin extern FMI, SUA-Israel, Rusia, Franta, ungaria si altele.
x Afara NATO din Romania, pentru ca NATO a pregatit refugiati romani si maghiari in Ungaria sa atace Romania in decembrie 1989 si este o organizatie militara terorista.
x Stop CIP-urilor si vaccinarilor criminale evreiesti- sioniste pentru exterminarea poporului roman.
x Alegeri anticipate impotriva independentilor care s-au subordonat lui Basescu datorita presiunilor cu amenintarea dosarelor penale fabricate de comisiile lui Basescu si UNPR nu au participat la vot si nu au avut sigla si program propriu.
x Desfiintarea comisiilor prezidentiale ale lui Basescu pentru ca exista deja in parlamentul si guvernul Romaniei comisii identice si mai mult, aceste comisii se folosesc de STS, SRI si CSAT si fabrica dosare penale impotriva cetatenilor Romaniei. basescu a ajuns dictator in Romania: un infractor cu cele mai multe dosare penale din toata clasa politica din Romania de dupa 1989, face legi in 10 zile.
x Tineri cetateni romani trebuie sa intelegeti ca schimbarile dupa 1989 au fost facute in urma unei lovituri de stat organizata si finantata de actionarii de la FMI in Ungaria si la care au participat toate tarile membre NATO, SUA-Israel si Rusia care au implementat arma sionista: privatizare, restructurare si disponiobilizare, iar clasa politica manipulata de aparente si naiva nu a intrebat poporul roman daca este de acord sa instraineze resursele naturale energetice ale Romaniei, sa distruga industria si economia Romaniei si sa arunce romanii in strada, lasandu-i fara serviciu, slariu si pensie.
x Tineri cetateni romani, daca nu iesiti acum in strada, dupa terminarea studiilor sunteti someri, putreziti de vii pe strada, fara serviciu, salariu si pensie si membri clasei politice va fura si va jefuiesc zilnic prin firmele lor particulare, care nu platesc taxe si impozite.
x Romani, iesirea in strada pentru proteste este solutia, nu plecam din strada pana nu ni se rezolva problemele.
x Trebuie sa facem actiuni de protest zilnice, in strada la toate institutiile statului.
ROMANI -- IN INSTITUTIILE STATULUI ROMAN

STRAINI -- AFARA DIN INSTITUTIILE STATULUI ROMAN

X Singura lupta adevarata este STRADA, asa cum au facut mercenarii si teroristii de la Europa Libera si grupul pentru Dialog Social in Romania in ultimi 2 de ani, cum au facut semnatarii declaratiei din 16 iunie 1989 de la Budapesta, Ungaria pentru atacarea militara terorista a Romaniei in 15 — 22 decembrie 1989 care acum sunt membrii ai comisiilor prezidentiale cu care Basescu conduce Romania.
JOS DICTATURA MERCENARA SI TERORISTA !

JOS DICTATURA BASESCU !

De 20 de ani se fura tot, se rade tot.
STOP DISTRUGERII ROMANIEI.

STOP EXTERMINARII POPORULUI ROMAN

Cei care citesc acest mesaj si doresc sa-si salveze viata, bunastarea, casa, familia, copii si indentitatea sunt rugati sa trimita mai departe acest mesaj, care trebuie sa ajunga cat mai repede la toti cetatenii Romaniei.


Desteptarea Romaniei !
9am187740

190 mesaje
Membru din: 15/05/2010
Postat pe: 29 Mai 2010, ora 14:49

PE DICTATORUL BASESCU, SI CLICA LUI DE CIUMA PORTOCALIU(IN CARDASIE CU UDMR+TRADATORI NEAMULUI)NU LE PASA DE NIMIC, NUMAI SA TRAIASCA EI IN LUX, DESFARU, SI AROGANTA.AU MINTIT PROSTI, CEI CARE AU VOTAT CONTRA BANI, ALIMENTE, PUNGI, UN DICTATOR SI CLICA LUI CARE VA EXTERMINA CINCI MILIOANE DE PENSIONARI.MAI MUL CA HITLER IN RAZBOI.VA FI RECORD MONDIAL, A LUI BASESCU.

Raporteaza abuz de limbaj
9am187345

10 mesaje
Membru din: 9/05/2010
Postat pe: 29 Mai 2010, ora 20:44

De la: karpov, la data 2010-05-26 17:23:31
De la: trendana, la data 2010-05-26 15:26:12Datorita situatiei financiare precare a multor romani ,ei nu-si vor mai putea asigura minimul de subzistenta,credeti ca vor rezista mult timp?Ar fi utile cantine sociale (strict supravegheate)care sa le asigure minimul de hrana sau e mai bine sa scape cine poate?




Cei care l-au votat pe basescu vor rezista ...din ambitie...ca sa dovedeasca faptul ca au facut alegerea corecta ! Cei care l-au votat pe Geoana vor rezista si ei -pentru a dovedi ca "mumia" ,adica iliescu ,a fost un mare sef de stat ! Asa ca existenta statului national nu va fi amenintata -mai ales ca si ungurii tin cu noi-ei au fost mereu la guvernare ! Daca mai adaugam si mafia liberarla -atunci e in ordine -vreo 15 milioane vor suporta foamea si vor sta in banca lor ! Ceilalti care nu suporta au plecat de mult timp din tara ! Iar cei care au mai ramas nu vor fi atat de prosti sa-si riste pielea pentru cei mentionati mai sus !


Raporteaza abuz de limbaj
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Mai 2010, ora 00:21

Cui ii pasa ?

Raporteaza abuz de limbaj
All Things Grow With Love
luter

75 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Postat pe: 30 Mai 2010, ora 15:03

MERGI INCET DAR SIGUR SPRE O DEPRAVARE a intelectul tau si a celor care nu puteti posta o tema de discutie fara sa-l injurati pe base .am mai scris si o sa ma repet ,principalii vinovati sunt alti pe care voi cu barna in ochi nu -i prea vedeti .si acestia de acum au partea lor de vina dar aceasta tara s-a dus p... de suflet de multi ani si cei care platesc suntem noi cei multi si fara zid in fata casei.topic fara chermeza .

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

273 mesaje
Membru din: 26/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Mai 2010, ora 17:24

pai ...de fapt problema asta e de mai demult...de multi ani...sunt destui care de abia supravietuiesc..de pe o zi pe alta...desi muncesc din greu si au facut destul de multe compromisuri cu ei insisi in viata asta...renuntand la o gramada de activitati care obliga la cheltuirea banului...cum ar fi iesirile in oras sau la iarba verde...concediile la munte sau la mare...si chiar a fi in pas cu moda...adica in trend sau a reinoi garderoba...fiind deja un lux la care nici nu se mai gandesc ca o si/l mai permita prea curand!!!....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

273 mesaje
Membru din: 26/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Mai 2010, ora 17:31

ca in viitorul apropiat se intrevede ca o sa o ducem shi mai rau...asta e posibil...nu stiu unde e greseala...si nu stiu daca e corect sa ii judecam numai per cei de la conducerea oficiala a statului...vinovatii niciodata nu se vad...iar tapii ispasitori sunt de obicei aceia mai putin vinovati...care pica la mijloc cum se zice!!
....ce vreau sa spun e ca mi se pare gresit sa il invinovatim numai pe presedintele statului....totusi nu el e cel ce taie si spanzura cu 30 de milioane de romani deodata....ocupa o functie oficiala si atat...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

273 mesaje
Membru din: 26/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Mai 2010, ora 17:43

poate ca...suntem de vina noi...cei care formam poporul pentru ca avem preocupari ne/la/locul/lor...si asta inseamna ca pierdem timpul de pomana....acuma e adevarat ca nu se aplica treaba asta la toti ...dar mai mult de 50 la suta ashtia sunt....sa dau exemple??..o sa o fac...un exemplu e felul in care vad unii locul de munca si ceea ce trebuie ei sa faca acolo...ca nu se tin de treaba si unii se duc la munca doar ca sa aibe unde pleca de acasa si de unde veni...si acolo se duc doar ca sa stea la barfa cu colegii sau mai stiu eu ce....nicidecum sa isi faca treaba pentru care isi incaseaza salariul....adica ma refer la faptul ca sunt destui care nu depun o munca de calitate si au pretentia sa fie bine platiti si toate lucrurile sa mearga bine pentru ei!!!........si asta nu prea se poate....!!...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

273 mesaje
Membru din: 26/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Mai 2010, ora 17:48

alta greseala e ..ca mereu incercam sa copiem modele existentiale streine...fara sa avem in vedere ca...nu ne putem lua doar dupa ce se observa la vedere...caci adevaratele secrete ale succesului nu stau la vedere si nu ti le spune nimeni in mod gratuit!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

273 mesaje
Membru din: 26/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Mai 2010, ora 17:56

in fine ...acel segment al societatii care este format de generatia celor nascuti intre anii 1940-1970..are din punct de vedere social moravuri proaste....si astea se vad de la distanta...cu ochiul liber de catre oricine care nu agreeaza acel stil de viatza....si care dintotdeauna a tintit catre altceva si isi doreste pentru generatia urmasilor ceva pe aceeasi directie

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

273 mesaje
Membru din: 26/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Mai 2010, ora 18:05

faptul ca unele probleme nu sunt tratate cu seriozitate de catre astfel de oameni....in timp ce se da importanta la ceva care nu e cu adevarat important...tot morav prost e ...si ne tine pe loc....caci oricat am incerca sa ne rupem de acea parte a societatii pe care nu o dorim a ne inscrie in ea....se pare ca nu reusim 100% si tot tre sa ii ducem in spinare si pe cei care ne trag in jos prin felul lor de a fi!!

Raporteaza abuz de limbaj
9am125241

235 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Mai 2010, ora 21:41

Ba da' mai opreste si nu=l mai pupa atata in cur pe "oficialul Basescu"!! Mai lasa omul sa traga si el un part si-l pupiiar !

Raporteaza abuz de limbaj
Vested tanar !
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Mai 2010, ora 01:04

De la: luter, la data 2010-05-30 15:03:16MERGI INCET DAR SIGUR SPRE O DEPRAVARE a intelectul tau si a celor care nu puteti posta o tema de discutie fara sa-l injurati pe base .am mai scris si o sa ma repet ,principalii vinovati sunt alti pe care voi cu barna in ochi nu -i prea vedeti .si acestia de acum au partea lor de vina dar aceasta tara s-a dus p... de suflet de multi ani si cei care platesc suntem noi cei multi si fara zid in fata casei.topic fara chermeza .


Ti s-a mai raspuns. Altii aia sunt din aceeasi tagma. Sau nu ? Au aceeasi provenienta. Protipendada au fost aia au rams. Despre depravarea pe care mi- pui in carca ce pot sa spun ? Depravarea mea e mic copil, fata de gainariile lor. Asta e adevarat lor dimensiune. Depravarea mea, precum zici si nu te contrazic din bun simt democratic. Parerea ta. Ai mai fost prin piata in ultimul timp ? Cu depravarea mea, ca daca e a mea se presupune ca o iau cu mine si in piata, ei afla ca au reusit o performanta. Ceva inexplicabil. Nu mai au valoare nici banii (basca ca nu-i avem) dar cand ii avem constatam ca nu mai au valoare nici banii dar nici marfa. Am trait un moment in care mi-era rusine ca cate capsuni a trebuit sa-mi puna omul in punga pentru 20 ron. Ma simteam vinovata gandindu-ma cat a muncit omul ala pana sa le aduca in piata si cat il costa sa stea cu ele la taraba. Eu ma uitam urat la el ca i-am dat 20 ron (ca sunt mari daca nu-i ai) si omul se uita urat la mine cand punea si tot punea capsuni in punga. Ne-am uitat crucis unul la celalat si am realizat non-sensul produs in economie..daca-i putem spune asa. Nu asa trebuie sa stea lucrurile. Omului ala nu trebuie sa-i fie atat de greu si scump sa puna capsunile alea acolo. Aproape ca face munca patriotica cand trage linie. Mie nu trebuie sa-mi pese atat de mult de cei 20 de ron pe care ii duc la piata numai daca ma capitalizez amanand niste plati (facturi, impozite). De aici nu e greu sa vezi circuitul blocat. Daca eu ziza depravata nu-mi platesc factura sau impozitiul, TVA-ul si in general banii catre stat nu se aduna in sac. Vreti voi sa ajungem cu totii niste ageamii care sa fie nevoiti sa munceasca pe o coaja de paine la un moment dat, vreti voi sa generati cat mai multi saraci, ca sa fie bataie pe nimic, sa ne dorim cu disperare nimicul, dar iata ca se pare va sapati groapa singuri. Nu ati incurajat o clasa de mijloc, teoretic a omului care munceste cum trebuie, cat trebuie si atunci cand trebuie, adica cu constiinta, iata aveti o tara de saraci care muncesc pentru a fi niste saraci de la un salariu la altul, care risca sa ramana fara nimic in perspectiva datorita imposibilitatii sustinerii cheltuielilor pe care le au. Ne nenorociti cu buna stiinta si tot voi ne faceti depravati. Asta ma deranjeaza cel mai mult. La cate ma racaie asta pot trece cu vederea cu cea mai mare usurinta.

Raporteaza abuz de limbaj
Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Mai 2010, ora 01:06

Inca ceva. Nu il injur pe Base. Confunzi om cu persoana. Poate fiindca foarte, foarte multi il injura. Pe unde te invarti ? Stai de vorba numai cu acoliti ? Atunci n-ai habar despre dimensiunea lucrurilor. Nu te impiedica de-un ciot, adica eu care ma depravez cum vrei tu.
Pricepe ca ne pasa pentru ca avem copii. Nu stam cu mana intinsa sa ni-i creasca sefu' tau dupa cum sugera. L-am facut perfect responsabil, dupa 5 ani de casnicie in cazul meu. Am asteptat, am cantarit, am evaluat momentull. Nu vreau nimic de la stat si cu atat mai mult sa-mi creasca copilul dar nici sa accept sa-l chinui la infinit. In ultimii ani ii tot spun sa aiba rabdare, ca o sa treaca, ca o sa traim normal, ca nu o sa mai fiu nevoita sa-i promit o treaba si sa nu pot ca m-a pocnit pe neasteptate factura Enel sau alte alea ale caror niveluri si tarife nu sunt comparabile cu nivelul nostru de trai ? Unde vreti sa ne trimiteti pe toti ? In padure ? Sa ramana Prigoana seful betoanelor si a borcanelor de sticla ? Asta vreti ? Scuzati exemplul, e unul ca oricare din sleahta voastra. Antreprenorii vostri de valoare nu sunt suficient de valorosi incat sa aiba dreptul sa decida ei soarta noastra. Nu au dreptul de viata si de moarte asupra noastra. Si daca ar fi oameni de valoare, tot n-ar avea dreptul asta. Am sa mor sustinand asta fiindca o STIU. Am simtul realitatii dezvoltat si asta e ceva in legatura cu bunul simt si constiinta. Daca notiunile astea il injura pe sefu' atunci nu e vina mea. Noi suntem bine veniti de-acasa, sa mai vina si ei. Sa nu-mi mai spuna mie POrigoana ca se traieste decent din cateva meleoane. O trai o luna, doua fara sa plateasca dari si facturi dar pe urma e pe strada, sub pod. Aici vreti sa ne aduceti pe toti. Incercati-va !

Raporteaza abuz de limbaj
Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Mai 2010, ora 01:27

Masuri OHA ! Strategii OHA ! Pana la ora asta totul e OHA ! Au vrut sa faca limonada fara lamai. O sa ajunga sa se injure singuri intre ei sau pe ei insisi. Nu e nevoie sa-i injur eu. Eu doar sustin ca nu mai accept sa-mi chinui copilul. E prea bun ca sa vi-l servesc pe tava. Asa gandesc majoritatea parintilor. Daca am acceptat sa ne chinuti noua viata e una dar cu copiii e ALTA. Nu acceptam ca ai vostrii au mot ca nu e asa se vede clar de la o posta. Rusinica !

Raporteaza abuz de limbaj
Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Mai 2010, ora 02:52

De la: 9am038113, la data 2010-05-30 17:43:58poate ca...suntem de vina noi...cei care formam poporul pentru ca avem preocupari ne/la/locul/lor...si asta inseamna ca pierdem timpul de pomana....acuma e adevarat ca nu se aplica treaba asta la toti ...dar mai mult de 50 la suta ashtia sunt....sa dau exemple??..o sa o fac...un exemplu e felul in care vad unii locul de munca si ceea ce trebuie ei sa faca acolo...ca nu se tin de treaba si unii se duc la munca doar ca sa aibe unde pleca de acasa si de unde veni...si acolo se duc doar ca sa stea la barfa cu colegii sau mai stiu eu ce....nicidecum sa isi faca treaba pentru care isi incaseaza salariul....adica ma refer la faptul ca sunt destui care nu depun o munca de calitate si au pretentia sa fie bine platiti si toate lucrurile sa mearga bine pentru ei!!!........si asta nu prea se poate....!!...


Cine permite asta ? Nu cumva un management incompetent ? Unde e vina ? Pestele de la cap se impute. Nu mai dati vina pe cetateanul lenes, infractor si ce va mai vine. La cei care pot si vor sa faca ceva nu va ganditi ? Sunt multi dar stau blocati de legislatie. Sunt informati, si-au facut niste prevbiziuni si ca atare nu se pot arunca in prapastia economiei pastorite de actualul stat hulpav si prost.

Raporteaza abuz de limbaj
Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
Fosta membra 9am.ro

8971 mesaje
Membru din: 9/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Mai 2010, ora 03:52

De la: broscuta_super_verde, la data 2010-05-31 01:27:43Masuri OHA ! Strategii OHA ! Pana la ora asta totul e OHA ! Au vrut sa faca limonada fara lamai. O sa ajunga sa se injure singuri intre ei sau pe ei insisi. Nu e nevoie sa-i injur eu. Eu doar sustin ca nu mai accept sa-mi chinui copilul. E prea bun ca sa vi-l servesc pe tava. Asa gandesc majoritatea parintilor. Daca am acceptat sa ne chinuti noua viata e una dar cu copiii e ALTA. Nu acceptam ca ai vostrii au mot ca nu e asa se vede clar de la o posta. Rusinica !

si eu care vroiam niste picioare de broscuta !!!

Raporteaza abuz de limbaj
"Stiu cine sunt si imi place asa cum sunt"Am incredere in mine orice s-ar intampla. Sufletul meu stie sa aleaga exact ceea ce am nevoie, sunt convinsa ca exista un rost divin in tot ceea ce se petrece si ca nimic nu este intamplator.....AM SA-MI AMINTESC IN FIECARE DIMINEATA....... -Sa rad mult si des; -Sa castig respectul oamenilor inteligenti si afectiunea copiilor; -Sa obtin aprecierea criticilor corecte si sa indur tradarea prietenilor ipocriti; -Sa apreciez ceea ce este frumos si sa descopar ce este bun in fiecare; -Sa fac astfel ca macar un suflet sa stie ce inseamna dragostea pentru ca traiesti tu; -Sa las in urma mea o lume un pic mai buna.......
9am063282

1 mesaj
Membru din: 30/07/2009
Postat pe: 31 Mai 2010, ora 07:06



Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1507 mesaje
Membru din: 26/05/2010
Postat pe: 31 Mai 2010, ora 12:14

De la: 9am038113, la data 2010-05-30 18:05:35faptul ca unele probleme nu sunt tratate cu seriozitate de catre astfel de oameni....in timp ce se da importanta la ceva care nu e cu adevarat important...tot morav prost e ...si ne tine pe loc....caci oricat am incerca sa ne rupem de acea parte a societatii pe care nu o dorim a ne inscrie in ea....se pare ca nu reusim 100% si tot tre sa ii ducem in spinare si pe cei care ne trag in jos prin felul lor de a fi!!


asta se cheama manipulare si este unul din principiile de baza ale democratiei dambovitene...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

8928 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Postat pe: 31 Mai 2010, ora 12:18

De la: 9am063282, la data 2010-05-31 07:06:37

de ne contestat !

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Multi romani nu-si vor mai permite strictul necesar de hrana credeti ca vor supravietui?
Mergi la: