back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


...varsta la care ar "trebuii" sa ne casatorim.....

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
elly_mera

7 mesaje
Membru din: 20/02/2009
Postat pe: 22 August 2011, ora 21:48

... deci,vreau sa aud si eu niste pareri..in legatura cu:casatoriile!..ce s-a intamplat cu lumea din ziua de azi de isi pun pirostriile in cap de la 21 de ani???...imi gasesc colegi de liceu pe facebook care nu mai au poza cu coronita in biserica..ci direct cu copilul ..sunt intr-o relatie stabila,am 21 de ani,locuiesc cu prietenul de 2 ani..si noi consideram ca la varsta asta trebuie sa fim NOI pe primul plan..si nu un copil..iar restul oamenilor se contrazic cu noi..voi ce parere aveti despre asta?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4000 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 22 August 2011, ora 21:57

Eu cred ca exagerezi cu casatoriile la 21 de ani.Statistica spune ca media varstei de casatorie a urcat in Romania de la 24 la 26-28 de ani,de asemeni primul copil vine in medie la varsta de 26-28 de ani in Romania.Exemplele ce le dai tu la 21 de ani is doar copilasi fu.taciosi ce uita sa-si puna caciulita..

Te casatoresti cand ai chef nu stiu sa existe o varsta anume propice pentru asta.Eu personal nu vad de ce e musai sa te casatoresti ca sa vietuiesti cu o persoana,am inteles ca zertificatu ala iti mareste simtu proprietatii dar cei care nu il au??...Pana la urma societatea romaneasca evolueaza/involueaza inspre relatii ce contin mai multi kilobiti decat sentimente si mai multe "k"-uri decat "ca"...

Raporteaza abuz de limbaj
“You either die as a hero, or live long enough to see yourself become the villain ”
gabriel_busu

2 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 23 August 2011, ora 07:16

asa e NIGMA, plus ca nu are relevanta varsta, pentru reusita sau esec, depinde doar de persoanele in cauza.

Raporteaza abuz de limbaj
kolonics_ing_2

35 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 August 2011, ora 07:29

asa e

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1470 mesaje
Membru din: 5/07/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 August 2011, ora 09:13

...varsta la care ar "trebuii" sa ne casatorim.....

Ce-i cu ghilimelele alea?
Citezi dintr-un agramat? ...sau subliniezi ironia cuvantului?

Oricum ideea sugereaza un check-list al vietii:
-pana la trei ani sa-l pronuntam pe R
-pana la 6 ani sa terminam gradinita
-pana la 18 ani sa terminam scoala minim necesara
-pana la 25 sa stam pe picioarele noastre
-pana la 40 sa devenim sefi
-pana la 50 sa vedem jumatate de lume......

........etc, etc, etc

Undeva pe acolo trebuie sa apara si casatoria, sa zicem pana la 30, sa avem grija sa o bifam pe lista Asta cred eu ca este gresit, casatoria este gasirea omului cu care vrei sa-ti petreci viata pentru totdeauna, nu poti sa decizi la ce varsta se va intampla. Altfel, daca decizi ca e timpul sa te casatoresti si o faci cu cine se intampla sa fie la indemana si cat de cat convenabil, ajungi sa inseli, sa te intrebi de ce e viata searbada, de ce nu te intelege nimeni, de ce te-ai casatorit...


Am gusturi simple. Mã mulþumesc cu ce-i mai bun. Oscar Wilde
Fosta membra 9am.ro

1479 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 23 August 2011, ora 09:31

De la: _Emm, la data 2011-08-23 09:13:20...varsta la care ar "trebuii" sa ne casatorim.....

Ce-i cu ghilimelele alea?
Citezi dintr-un agramat? ...sau subliniezi ironia cuvantului?

Oricum ideea sugereaza un check-list al vietii:
-pana la trei ani sa-l pronuntam pe R
-pana la 6 ani sa terminam gradinita
-pana la 18 ani sa terminam scoala minim necesara
-pana la 25 sa stam pe picioarele noastre
-pana la 40 sa devenim sefi
-pana la 50 sa vedem jumatate de lume......

........etc, etc, etc

Undeva pe acolo trebuie sa apara si casatoria, sa zicem pana la 30, sa avem grija sa o bifam pe lista Asta cred eu ca este gresit, casatoria este gasirea omului cu care vrei sa-ti petreci viata pentru totdeauna, nu poti sa decizi la ce varsta se va intampla. Altfel, daca decizi ca e timpul sa te casatoresti si o faci cu cine se intampla sa fie la indemana si cat de cat convenabil, ajungi sa inseli, sa te intrebi de ce e viata searbada, de ce nu te intelege nimeni, de ce te-ai casatorit...


Emmmmmm, what's up doc, daca nu-ti gasesti omul pana la 30, ca la jocurile de noroc, noroc bun, dar si daca il vei gasi vei avea momente cand te vei gandi "oare asta e sufletul meu pereche?" concluzia: oricum il inseli


Si suferinta e buna la ceva.O altfel de viata daca am avea, altfel ne-am bate joc de ea
Alladyn

6 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Slatina

Postat pe: 23 August 2011, ora 09:32

Restul oamenilor care se contrazic cu noi in ceea ce priveste casatoria sunt in generl parintii, cel putin in cazul meu, ma tot intreaba, da tu nu te mai insori bai baiatule ? La 26 de ani a mei eu nu simt ca e un lucru absolut necesar, insa daca e sa calculam varsa la care s-au casattorit parintii nostrii, varsta medie ar fi undeva la 22 de ani.

Deci in concuzie, zic eu ca varsta ideala sa te casatoresti depinde de tine si de persoana cu care iti imparti viata, daca a gasit-o sau nu !

Raporteaza abuz de limbaj
I have existed from the morning of the world and I shall exist until the last star falls from the night. Although I have taken the form of Gaius Caligula, I am all men as I am no man and therefore I am a God.
Fosta membra 9am.ro

1470 mesaje
Membru din: 5/07/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 August 2011, ora 09:38

De la: Corrrnell, la data 2011-08-23 09:31:31
Emmmmmm, what's up doc, daca nu-ti gasesti omul pana la 30, ca la jocurile de noroc, noroc bun, dar si daca il vei gasi vei avea momente cand te vei gandi "oare asta e sufletul meu pereche?" concluzia: oricum il inseli


..pai daca-ti trece asta prin minte inseamna ca nu l-ai gasit, ardelene

Raporteaza abuz de limbaj
Am gusturi simple. Mã mulþumesc cu ce-i mai bun. Oscar Wilde
aly_a

100 mesaje
Membru din: 12/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 August 2011, ora 09:47

De la: Nigma, la data 2011-08-22 21:57:50Eu cred ca exagerezi cu casatoriile la 21 de ani.Statistica spune ca media varstei de casatorie a urcat in Romania de la 24 la 26-28 de ani,de asemeni primul copil vine in medie la varsta de 26-28 de ani in Romania.Exemplele ce le dai tu la 21 de ani is doar copilasi fu.taciosi ce uita sa-si puna caciulita..

Te casatoresti cand ai chef nu stiu sa existe o varsta anume propice pentru asta.Eu personal nu vad de ce e musai sa te casatoresti ca sa vietuiesti cu o persoana,am inteles ca zertificatu ala iti mareste simtu proprietatii dar cei care nu il au??...Pana la urma societatea romaneasca evolueaza/involueaza inspre relatii ce contin mai multi kilobiti decat sentimente si mai multe "k"-uri decat "ca"...


Alo, alo!! Nigma! vrei sa ma supar pe tine? Eu m-am casatorit la 20 ani si am facut fata la 22 (si n-am uitat de caciulitza, chiar mi-am dorit copilul asta mai mult ca orice). Deci nu fac parte din statistica asta noua realizata de ei. Referitor la "Zertificatul" ala parerea mea este ca nu iti intareste relatia cu nimic si nu-ti mareste nimic! (nici simtu` proprietatii nici... altceva ) .

Raporteaza abuz de limbaj
Viata are jocurile ei, insa eu am Regulile mele! :D
Fosta membra 9am.ro

1479 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 23 August 2011, ora 09:49

De la: _Emm, la data 2011-08-23 09:38:42
De la: Corrrnell, la data 2011-08-23 09:31:31
Emmmmmm, what's up doc, daca nu-ti gasesti omul pana la 30, ca la jocurile de noroc, noroc bun, dar si daca il vei gasi vei avea momente cand te vei gandi "oare asta e sufletul meu pereche?" concluzia: oricum il inseli


..pai daca-ti trece asta prin minte inseamna ca nu l-ai gasit, ardelene


do you know any jokes wiht chemists? Na

sper sa nu ma citeasca za girlfriend ca jar mananc, dar o sa ai, daca nu acum, atunci dupa casatorie,sau poate esti foarte inteleapta,adica opusul meu, din ce am auzit,fiind la poli opusi, ar trebui sa ne atragem sa ne retragem

Raporteaza abuz de limbaj
Si suferinta e buna la ceva.O altfel de viata daca am avea, altfel ne-am bate joc de ea
Fosta membra 9am.ro

1470 mesaje
Membru din: 5/07/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 August 2011, ora 09:54

De la: Corrrnell, la data 2011-08-23 09:49:06
De la: _Emm, la data 2011-08-23 09:38:42
De la: Corrrnell, la data 2011-08-23 09:31:31
Emmmmmm, what's up doc, daca nu-ti gasesti omul pana la 30, ca la jocurile de noroc, noroc bun, dar si daca il vei gasi vei avea momente cand te vei gandi "oare asta e sufletul meu pereche?" concluzia: oricum il inseli


..pai daca-ti trece asta prin minte inseamna ca nu l-ai gasit, ardelene


do you know any jokes wiht chemists? Na

sper sa nu ma citeasca za girlfriend ca jar mananc, dar o sa ai, daca nu acum, atunci dupa casatorie,sau poate esti foarte inteleapta,adica opusul meu, din ce am auzit,fiind la poli opusi, ar trebui sa ne atragem sa ne retragem


Ba n-o sa am ...nu zic ,,da" pana nu sunt sigura ca altfel viata nu are rost.
...apropo de girlfriend, vezi ca ai bagat la IKEA niste lampi reci, poate o pacalesti sa le mananci pe alea

Raporteaza abuz de limbaj
Am gusturi simple. Mã mulþumesc cu ce-i mai bun. Oscar Wilde
Fosta membra 9am.ro

1479 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 23 August 2011, ora 10:25

De la: _Emm, la data 2011-08-23 09:54:08
De la: Corrrnell, la data 2011-08-23 09:49:06
De la: _Emm, la data 2011-08-23 09:38:42
De la: Corrrnell, la data 2011-08-23 09:31:31
Emmmmmm, what's up doc, daca nu-ti gasesti omul pana la 30, ca la jocurile de noroc, noroc bun, dar si daca il vei gasi vei avea momente cand te vei gandi "oare asta e sufletul meu pereche?" concluzia: oricum il inseli


..pai daca-ti trece asta prin minte inseamna ca nu l-ai gasit, ardelene


do you know any jokes wiht chemists? Na

sper sa nu ma citeasca za girlfriend ca jar mananc, dar o sa ai, daca nu acum, atunci dupa casatorie,sau poate esti foarte inteleapta,adica opusul meu, din ce am auzit,fiind la poli opusi, ar trebui sa ne atragem sa ne retragem


Ba n-o sa am ...nu zic ,,da" pana nu sunt sigura ca altfel viata nu are rost.
...apropo de girlfriend, vezi ca ai bagat la IKEA niste lampi reci, poate o pacalesti sa le mananci pe alea



Ce tanara esti!

Raporteaza abuz de limbaj
Si suferinta e buna la ceva.O altfel de viata daca am avea, altfel ne-am bate joc de ea
Fosta membra 9am.ro

1470 mesaje
Membru din: 5/07/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 August 2011, ora 10:33

De la: Corrrnell, la data 2011-08-23 10:25:34
Ce tanara esti!


...mai bine ,,tanara" decat fara speranta

Raporteaza abuz de limbaj
Am gusturi simple. Mã mulþumesc cu ce-i mai bun. Oscar Wilde
Fosta membra 9am.ro

1479 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 23 August 2011, ora 10:41

De la: _Emm, la data 2011-08-23 10:33:23
De la: Corrrnell, la data 2011-08-23 10:25:34
Ce tanara esti!


...mai bine ,,tanara" decat fara speranta


adevarat graiesti , nu am vrut sa pun fetisoara asta

Raporteaza abuz de limbaj
Si suferinta e buna la ceva.O altfel de viata daca am avea, altfel ne-am bate joc de ea
Azgard

657 mesaje
Membru din: 28/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 August 2011, ora 11:24

De la: _Emm, la data 2011-08-23 10:33:23
De la: Corrrnell, la data 2011-08-23 10:25:34
Ce tanara esti!


...mai bine ,,tanara" decat fara speranta

tanar si nelinistit si ti se potriveste si poza

Raporteaza abuz de limbaj
burn baby, burn ...
Azgard

657 mesaje
Membru din: 28/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 August 2011, ora 11:33

De la: Nigma, la data 2011-08-22 21:57:50Eu cred ca exagerezi cu casatoriile la 21 de ani.Statistica spune ca media varstei de casatorie a urcat in Romania de la 24 la 26-28 de ani,de asemeni primul copil vine in medie la varsta de 26-28 de ani in

... deci, dupa ce o lasa grea ,... ce sa faca o si ia de nevasta
Ps : Eu nu cred ca exista suflete pereche, de care atunci cand ai dat de ei te si casatoresti, ci exista o serie de oameni ce au potentialul sa ajunga acea jumatate pentru fiecare in parte ...,vorba aia : ca doua jumatati sa formeze un intreg, trebui mai intati acele jumatati sa fie un intreg de sine statator...
parerea mea...

Raporteaza abuz de limbaj
burn baby, burn ...
Fosta membra 9am.ro

7327 mesaje
Membru din: 26/08/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 23 August 2011, ora 11:57

De la: maya_03, la data 2011-08-22 21:48:07... deci,vreau sa aud si eu niste pareri..in legatura cu:casatoriile!..ce s-a intamplat cu lumea din ziua de azi de isi pun pirostriile in cap de la 21 de ani???...imi gasesc colegi de liceu pe facebook care nu mai au poza cu coronita in biserica..ci direct cu copilul ..sunt intr-o relatie stabila,am 21 de ani,locuiesc cu prietenul de 2 ani..si noi consideram ca la varsta asta trebuie sa fim NOI pe primul plan..si nu un copil..iar restul oamenilor se contrazic cu noi..voi ce parere aveti despre asta?


Si mie mi se pare putin ciudat :) pentru ca si eu ca si tine sunt in aceasi situatie :)

Am terminat liceul acum 2 ani,si deja am fost la nunta unui coleg,iar in otcombrie urmeaza nunta unei colege...

Nush cei cu ei,sincer sa fiu probabil jumate din decizia asta este pura curiozitate,eu unul am incercat s-ai explic dar cine is eu s-ai spun cu cine s-asi traiasca viata la urma urmei nu ?? :)

Raporteaza abuz de limbaj
Sa fii ce vrei tu sa fii,nu ce vor altii,Sa faci ce vrei tu sa faci,nu ce fac altii,Sa gandesti cum gandesti tu,nu cum o fac altii,N-o sa ma vezi sa uit cine sunt da` o sa-i vezi p altii
Azgard

657 mesaje
Membru din: 28/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 August 2011, ora 12:08

De la: Goku, la data 2011-08-23 11:57:35
De la: maya_03, la data 2011-08-22 21:48:07... deci,vreau sa aud si eu niste pareri..in legatura cu:casatoriile!..ce s-a intamplat cu lumea din ziua de azi de isi pun pirostriile in cap de la 21 de ani???...imi gasesc colegi de liceu pe facebook care nu mai au poza cu coronita in biserica..ci direct cu copilul ..sunt intr-o relatie stabila,am 21 de ani,locuiesc cu prietenul de 2 ani..si noi consideram ca la varsta asta trebuie sa fim NOI pe primul plan..si nu un copil..iar restul oamenilor se contrazic cu noi..voi ce parere aveti despre asta?


Si mie mi se pare putin ciudat :) pentru ca si eu ca si tine sunt in aceasi situatie :)

Am terminat liceul acum 2 ani,si deja am fost la nunta unui coleg,iar in otcombrie urmeaza nunta unei colege...

Nush cei cu ei,sincer sa fiu probabil jumate din decizia asta este pura curiozitate,eu unul am incercat s-ai explic dar cine is eu s-ai spun cu cine s-asi traiasca viata la urma urmei nu ?? :)

pai vine 2012 ..., si vorba aia : daca nu azi, cand ? ca la anul se termina lumea

Raporteaza abuz de limbaj
burn baby, burn ...
Fosta membra 9am.ro

7327 mesaje
Membru din: 26/08/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 23 August 2011, ora 13:23

De la: Azgard, la data 2011-08-23 12:08:54
De la: Goku, la data 2011-08-23 11:57:35[quote
pai vine 2012 ..., si vorba aia : daca nu azi, cand ? ca la anul se termina lumea


la asta nu m-am gandit =)))

Raporteaza abuz de limbaj
Sa fii ce vrei tu sa fii,nu ce vor altii,Sa faci ce vrei tu sa faci,nu ce fac altii,Sa gandesti cum gandesti tu,nu cum o fac altii,N-o sa ma vezi sa uit cine sunt da` o sa-i vezi p altii
Fosta membra 9am.ro

675 mesaje
Membru din: 2/09/2010
Postat pe: 23 August 2011, ora 13:34

nu exista!

Raporteaza abuz de limbaj
...........nu-i
Fosta membra 9am.ro

4000 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 23 August 2011, ora 15:52

De la: aly_a, la data 2011-08-23 09:47:06
De la: Nigma, la data 2011-08-22 21:57:50Eu cred ca exagerezi cu casatoriile la 21 de ani.Statistica spune ca media varstei de casatorie a urcat in Romania de la 24 la 26-28 de ani,de asemeni primul copil vine in medie la varsta de 26-28 de ani in Romania.Exemplele ce le dai tu la 21 de ani is doar copilasi fu.taciosi ce uita sa-si puna caciulita..

Te casatoresti cand ai chef nu stiu sa existe o varsta anume propice pentru asta.Eu personal nu vad de ce e musai sa te casatoresti ca sa vietuiesti cu o persoana,am inteles ca zertificatu ala iti mareste simtu proprietatii dar cei care nu il au??...Pana la urma societatea romaneasca evolueaza/involueaza inspre relatii ce contin mai multi kilobiti decat sentimente si mai multe "k"-uri decat "ca"...


Alo, alo!! Nigma! vrei sa ma supar pe tine? Eu m-am casatorit la 20 ani si am facut fata la 22 (si n-am uitat de caciulitza, chiar mi-am dorit copilul asta mai mult ca orice). Deci nu fac parte din statistica asta noua realizata de ei. Referitor la "Zertificatul" ala parerea mea este ca nu iti intareste relatia cu nimic si nu-ti mareste nimic! (nici simtu` proprietatii nici... altceva ) .

Aly daca te mania pe mine ti-a trece de nu sanatosi sa fim ...Nu m-am referit la tine ca individ ci la o medie a mai multor indivizi..Acuma ca tu ai facut copil la 22 si l-ai facut ca ai vrut tu toata stima sincer asa e cel mai bine macar apuci sa iti vezi si nepotii in timp ce imbatranesti ..Si statistica era facuta undeva anu trecut ..

Raporteaza abuz de limbaj
“You either die as a hero, or live long enough to see yourself become the villain ”
Mefisto_yuppy

1 mesaj
Membru din: 15/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 August 2011, ora 19:41

Nu existã așa ceva, nu existã o vârstã limitã la care trebuie sã-ți pui „cãtușele”...
Pur și simplu atunci când ai gãsit persoana potrivitã, faci pasul ãsta. Problema e cã trebuie sã ți-l și asumi. Adicã, dacã ai zis cã „ãsta e!”, ãla sã fie, fãrã alte combinații de N luate câte K...
Bine, asta e teoria, cã de multe ori practica ne dovedește taman contrariul. Ãsta este unul din motivele pentru care viața rãmâne atât de palpitantã.
Una peste alta, am întâlnit și oameni care și la mai bine de douã decenii dupã cãsãtorie tot se mai iubesc și aproape cã sunt la fel ca-n prima zi în care s-au cunoscut.
Concluzie: ascultã-ți inima, nu gura lumii. Și nu judeca doar cu inima, încearcã sã te obiectivezi puțin, pentru cã altfel riști sã intri în „sãptãmâna chioarã” și când deschizi ochii (been there, done that)... Dupã cum spune proverbul englez: „Love is the wine of life. Yes, and marriage is the moorning after...”

Raporteaza abuz de limbaj
adnas

152 mesaje
Membru din: 9/10/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 August 2011, ora 19:58

Eu nu cred in casatoriile precoce,astea se fac in urma entuziasmului sexual ,mica doza de iconstienta (scuze dar asa gindesc )si dorinta de a face un copil in ideea ca el va va tine legati pe viata (total gresit )Cred ca mai normal ar fi sa-ti traiesti cele mai frumoase povesti de dragoste ,fara explicatii si dureri de cap,si asa capeti si experienta de viata cu bune ,cu rele,te maturizezi,sti ce vrei,traiesti momente unice pline de dorinta si urmate de discutii placute care va apropie si mai mult(sa aveti puncte comune,sa aveti ce discuta si dupa )sa fi pregatita sa mai si ierti cite un pic,atunci cred ca e momentul,desi nimeni nicio data nu detine secretul reusitei,dar nu la primul impuls.

Raporteaza abuz de limbaj
aly_a

100 mesaje
Membru din: 12/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 August 2011, ora 22:18

De la: Goku, la data 2011-08-23 13:23:10
De la: Azgard, la data 2011-08-23 12:08:54
De la: Goku, la data 2011-08-23 11:57:35[quote
pai vine 2012 ..., si vorba aia : daca nu azi, cand ? ca la anul se termina lumea


la asta nu m-am gandit =)))


oameni buni mai puneti-va si voi la curent cu noutatile. cica luna viitoare (respectiv septembie pe 18) va cadea o cometa pe pamant!!! nu mai au oamenii astia nici o luna la dispozitie pt nunta, copil etc... ce ne faceeeeemm???

Raporteaza abuz de limbaj
Viata are jocurile ei, insa eu am Regulile mele! :D
Fosta membra 9am.ro

4000 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 24 August 2011, ora 22:27

De la: aly_a, la data 2011-08-24 22:18:41

oameni buni mai puneti-va si voi la curent cu noutatile. cica luna viitoare (respectiv septembie pe 18) va cadea o cometa pe pamant!!! nu mai au oamenii astia nici o luna la dispozitie pt nunta, copil etc... ce ne faceeeeemm???


Luna viitoare vine o noua apocalipsa???? yuppyyyyyyyy mai scapam de plictiseala..

Are cineva calendarul cu apocalipsele posibile pe anu asta si cel ce va urma?? sa stiu cum sa-mi planific concediul printre doi asteroizi,a doua venire a lui Iisus si rascularea mayasilor

Raporteaza abuz de limbaj
“You either die as a hero, or live long enough to see yourself become the villain ”
Fosta membra 9am.ro

4090 mesaje
Membru din: 1/08/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 August 2011, ora 23:13

De la: Nigma, la data 2011-08-24 22:27:32
De la: aly_a, la data 2011-08-24 22:18:41

oameni buni mai puneti-va si voi la curent cu noutatile. cica luna viitoare (respectiv septembie pe 18) va cadea o cometa pe pamant!!! nu mai au oamenii astia nici o luna la dispozitie pt nunta, copil etc... ce ne faceeeeemm???


Luna viitoare vine o noua apocalipsa???? yuppyyyyyyyy mai scapam de plictiseala..

Are cineva calendarul cu apocalipsele posibile pe anu asta si cel ce va urma?? sa stiu cum sa-mi planific concediul printre doi asteroizi,a doua venire a lui Iisus si rascularea mayasilor

sa ma anuntati si pe mine dupa apocalipsa

Raporteaza abuz de limbaj
analizez, judec si dau verdicte!
reality65

28 mesaje
Membru din: 17/01/2011
Postat pe: 25 August 2011, ora 15:24

De la: aly_a, la data 2011-08-23 09:47:06
De la: Nigma, la data 2011-08-22 21:57:50Eu cred ca exagerezi cu casatoriile la 21 de ani.Statistica spune ca media varstei de casatorie a urcat in Romania de la 24 la 26-28 de ani,de asemeni primul copil vine in medie la varsta de 26-28 de ani in Romania.Exemplele ce le dai tu la 21 de ani is doar copilasi fu.taciosi ce uita sa-si puna caciulita..

Te casatoresti cand ai chef nu stiu sa existe o varsta anume propice pentru asta.Eu personal nu vad de ce e musai sa te casatoresti ca sa vietuiesti cu o persoana,am inteles ca zertificatu ala iti mareste simtu proprietatii dar cei care nu il au??...Pana la urma societatea romaneasca evolueaza/involueaza inspre relatii ce contin mai multi kilobiti decat sentimente si mai multe "k"-uri decat "ca"...


Alo, alo!! Nigma! vrei sa ma supar pe tine? Eu m-am casatorit la 20 ani si am facut fata la 22 (si n-am uitat de caciulitza, chiar mi-am dorit copilul asta mai mult ca orice). Deci nu fac parte din statistica asta noua realizata de ei. Referitor la "Zertificatul" ala parerea mea este ca nu iti intareste relatia cu nimic si nu-ti mareste nimic! (nici simtu` proprietatii nici... altceva ) .
Se pare ca tu esti exceptia care intareste regula.Felicitari pentru faptul ca ti-ai gasit jumatatea.As vrea sa mai vad si peste 5-7-10 ani daca mai ai acceasi parere. Sa fii iubita !!

Raporteaza abuz de limbaj
Azgard

657 mesaje
Membru din: 28/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 August 2011, ora 16:42

De la: aly_a, la data 2011-08-24 22:18:41
De la: Goku, la data 2011-08-23 13:23:10
De la: Azgard, la data 2011-08-23 12:08:54
De la: Goku, la data 2011-08-23 11:57:35[quote
pai vine 2012 ..., si vorba aia : daca nu azi, cand ? ca la anul se termina lumea


la asta nu m-am gandit =)))


oameni buni mai puneti-va si voi la curent cu noutatile. cica luna viitoare (respectiv septembie pe 18) va cadea o cometa pe pamant!!! nu mai au oamenii astia nici o luna la dispozitie pt nunta, copil etc... ce ne faceeeeemm???

ce ne facem ?, ne inmultim ca iepurii

Raporteaza abuz de limbaj
burn baby, burn ...
9am074030

9 mesaje
Membru din: 13/06/2009
Postat pe: 26 August 2011, ora 04:12

TE CASATORESTI CAND SIMTI CA ESTI PREGATITA NU CUM E AZI OBICEIUL PENTRU CA VEI AVEA UN COPIL. LA 21 DE ANI ESTI DOAR LA INCEPUTUL VIETII, NU ARE ROST SA TORNI ACUM UN COPIL CAND AI VIATA IN FATA...

Raporteaza abuz de limbaj
aly_a

100 mesaje
Membru din: 12/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 August 2011, ora 09:14

De la: Azgard, la data 2011-08-25 16:42:19
De la: aly_a, la data 2011-08-24 22:18:41
De la: Goku, la data 2011-08-23 13:23:10
De la: Azgard, la data 2011-08-23 12:08:54
De la: Goku, la data 2011-08-23 11:57:35[quote
pai vine 2012 ..., si vorba aia : daca nu azi, cand ? ca la anul se termina lumea


la asta nu m-am gandit =)))


oameni buni mai puneti-va si voi la curent cu noutatile. cica luna viitoare (respectiv septembie pe 18) va cadea o cometa pe pamant!!! nu mai au oamenii astia nici o luna la dispozitie pt nunta, copil etc... ce ne faceeeeemm???

ce ne facem ?, ne inmultim ca iepurii


sau ca puii de gaina, ca aia ies mai multi

Raporteaza abuz de limbaj
Viata are jocurile ei, insa eu am Regulile mele! :D
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului ...varsta la care ar "trebuii" sa ne casatorim.....
Mergi la: