back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Nuda veritas

 


 
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 13 Iunie 2011, ora 09:15



Punctul 40 din Circulara secreta a NKVD (KGB) ...003/1947privind tarile din sud-estul Europei ocupate de catre URSS :

ATENTIE , reprezentantii opozitiei politice sa fie inchisi ,sa se prelucreze acei opozanti care se bucura de stima populatiei bastinase inainte ca ei sa se intipareasca in constiinta maselor...trebuie lichidati prin asa numite intamplari neprevazute !

"Ieri,14 martie 1948,pe candtraversa Piata Confederatiei Balcanice (Piata Dorobanti) tanarul NS a fost grav accidentat de un autoturism condus de medicul Busuiocescu Gheorghe(nepotul lui Ion Mihalache) . In stare grava ,victima a fost internata la Spitalul de Urgenta " !

Fisa medicala :
-fractura a colului femural stang
-fractura de baza craniana
-fractura ramurii ilio-pubiene drepte a bazinului
-un ochi deplasat
-amnezie

Medicul Busuiocescu Gheorghe a condus masina in care se afla liderul taranist Ion Mihalache cand acesta a fost arestat la Tamadau in data de 14.07.1947 . Busoicescu a fost lasat sa plece,nefiind arestat !?

............................................................



Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 13 Iunie 2011, ora 09:42



14 martie 1948 Spitalul de Urgenta-salonul 16 !

.....Ma zbat fara sorti de izbanda , sa scap din panza incalcita a acestui urias paianjen . Astept sa fiu prins de clestii infioratoarei aparitii care creste la infinit,nehotarandu-se cum si de unde sa inceapa devorarea mea. Ma retrag cat mai departe din calea acestei primejdii care continua inaintarea spre mine,in aceasta pacla si ghiare intinse ,spre mine ! Incerc sa-mi misc bratele dar acestea nu imi dau ascultare !Icnesc puternic ,dureros,pentru a nu-mi striga teama si frica ce o incerc,ceea ce face ca uriasul paianjen sa se transforme intr-o pasta alb-cenusie,difuza,ca mai apoi , sa ma aflu singur in aceasta nebuloasa incerta .
Percep voci din ce in ce mai apropiate de acest refugiu al meu ,apoi multime de cangi ireale care vor sa ma striveasca.
Tip!Strig! Cangile ma cauta prin ceata ireala in care m-am ascuns! Ma zbat fara putere,prind acele cangi uriase ,dar altele ma cuprind,napustindu-se haotic asupra mea.....Ceata care ma invaluise dispare brusc,cu acel paianjen si acele cangi ascutite....
Sunt inconjurat de oameni echipati in halate albe si albastre care vor sa ma imobilizeze.
-Unde sunt ?
Cine sunt aceste persoane care acum s-au linistit?
Ce vor de la mine ?
Privesc in fata ,peste aceste persoane si ii "intreb" muteste....ce vreti de la mine?.....dar orice miscare a mea ,ramane doar intentie ! Ma aflu legat de un pat metalic ...brate ,piept,mijloc,peste picioare.....exact ca in acea noapte de groaza pe care o "traisem" la postul de jandarmi Ilovat ,cu multi ani in urma.....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 13 Iunie 2011, ora 09:57



DA ! Sunt legat de laturile unui pat de fier si la fel si piciorul stang ! Constat ca cel drept este liber si il pot ridica la verticala . Bratele puternice ale unui halat alb il prinde si-l apasa peste pat ...iar la impotrivirea mea observ un halat albastru cum se arunca peste piciorul meu,la indemnul primit din partea umbrei albe.
- Lasa smiorcaiala ! Ti-e frate sau ruda cumva?
-Bietul baiat!El nu a apucat sa-si traiasca viata,domnule doctor!
-Acoperiti-l,deocamdata nu mai avem nimic de facut ,poate vreun miracol!
Simt paturile care ma acopera si o moleseala calda,dulce,ma cuprinde,aruncandu-ma intr-o nebuloasa in care ma pierd-e liniste totala !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 13 Iunie 2011, ora 10:33



Mi-am revenit din somn ...ori poate din moarte ?
Percep voci in jurul meu ,rasete dar si injuraturile unui individ care se exprima dur....
Realizez situatia...complet dezbracat si imobilizat pe acest pat ,partial acoperit de patura aspra...inteleg ca ma aflu intr-un spital...
Intre patul meu si cel de alaturi ,pe interval,observ doi insi-unul in halat alb iar celalalt intr-un frumos costum si cu o servieta de piele in mana !
-Asta este accidentatul?....intreaba razand,tipul cu servieta
-Asta-i tipul care mi-a distrus masina....raspunde cu un zambet stramb,personajul in halat.
Apropierea celor doi de patul meu o simt ca pe o amenintare ,mai ales a celui cu halat alb.
-Cine esti ?....intreb individul in halat,care-mi arunca priviri ucigatoare...
-Pai, eu sunt ala cu masina ....doctor Busuiocescu...
-Si dumneata ?
-Eu ?Hmmm! Sunt comisarul Tomescu de la" Circulatie" ..Am venit in ancheta,in anchetarea acestui accident de circulatie. Din cele aflate de mine rezulta ca ai vrut sa te sinucizi....un accident banal !
Simt ca nu mai suport,incerc sa ripostez insa constat ca ma balbai,renunt,incercand sa inteleg ce se intampla....incerc sa fiu lucid si logic si daca se poate chiar si rational...aud ca prin ceata pe vecinul de pat spunand "stiti,ii atins la bila"....
Zile si noapti de chin ,atat pentru mine cat si pentru cei trei bolnavi din salon care sunt prezenti la delirul si vaietele mele.
Zi si noapte ,intre viata si moarte ...caderi frecvente in acel neant alb-cenusiu si reveniri in realitatea sordida a spitalului...
Acum abia m-am "trezit" ,langa patul meu se afla unchiul meu ,profesor doctor State Draganescu si o verisoara de-a mea ,invatatoare,undeva prin Mehedinti !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

23741 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Iunie 2011, ora 11:19

Of, Karpov, ce m-ai speriat!!! citisem doar ultima postare si nu te-am mai vazut demult !

Raporteaza abuz de limbaj
Nu te teme ca ai prea mult bun simt
Ebony

14969 mesaje
Membru din: 5/01/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 13 Iunie 2011, ora 13:02


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 13 Iunie 2011, ora 14:34

De la: Ebony, la data 2011-06-13 13:02:01




Ce te miri ? Nu am si eu dreptul la revelatii ? Ca de talent nu poate fi vorba .....


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

875 mesaje
Membru din: 12/03/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 13 Iunie 2011, ora 16:38

De la: _KARPOV, la data 2011-06-13 14:34:28
De la: Ebony, la data 2011-06-13 13:02:01




Ce te miri ? Nu am si eu dreptul la revelatii ? Ca de talent nu poate fi vorba .....


Mie mi-a placut ca lectura pentru ca subiectul e atat de trist ca prefer sa fiu subiectiva: ca fiind produsul unui talent si nu ca ar fi vorba de ceva petrecut in realitate!

Raporteaza abuz de limbaj
Experienta te invata sa pretuiesti mai mult caracterul decat inteligenta. Galina
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 13 Iunie 2011, ora 21:24

De la: _g_alina, la data 2011-06-13 16:38:18
De la: _KARPOV, la data 2011-06-13 14:34:28
De la: Ebony, la data 2011-06-13 13:02:01




Ce te miri ? Nu am si eu dreptul la revelatii ? Ca de talent nu poate fi vorba .....


Mie mi-a placut ca lectura pentru ca subiectul e atat de trist ca prefer sa fiu subiectiva: ca fiind produsul unui talent si nu ca ar fi vorba de ceva petrecut in realitate!




Totul e real...O sa public si extrase din dosarul de la CNSAS unde apare informatorul plantat ca si pacient in salonul in care era internat bunicul meu....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

17703 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 13 Iunie 2011, ora 21:56

foarte dur.... dar real. Offf... si cate au mai fost !!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Daniela
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 13 Iunie 2011, ora 22:48



Sinteza Informativa....Arhiva CNSAS :

Dezvoltarea actiunii informative si rezultatele obtinute ....

In urma accidentului avut la data de 14.03.1948 studentul NS a fost internat la Spitalul de Urgenta .
Pentru supravegherea lui ,precum si pentru identificarea tuturor persoanelor cu care ar lua contact sau care il viziteaza , am instalat un post intr-un pat alaturat de numitul student,sub pretext ca este bolnav.
Din rapoartele primite se constata ca NS este organizatorul si conducatorul principal al organizatiei- Rezistenta Nationala.
Pana in prezent a fost vizitat de 21 de persoane :

printre care cei amintiti anterior si altii precum doctorul Busuiocescu , doctorul State Draganescu,tatal sau, trei veri si o verisoara precum si colegi de ai sai de la Academia Comerciala si de la Facultatea de drept!
Informatiile primite de la agentul nostru informator ,sunt de mare valoare si in mare parte s-au verificat si se confirma.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 13 Iunie 2011, ora 23:03



Pacat ca nu mai este prietenul meu 736=512...juristul (jurista) de la DGFP Constanta....Un ochi critic nu strica sau poate ca o punea de o recenzie...
Asta asa , ca de incurajare...ca altfel imi retrag talentul in zarca timpului ce a fost si care sa speram ca nu va mai fi ....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

425 mesaje
Membru din: 27/03/2011
Postat pe: 13 Iunie 2011, ora 23:11

Adevarul ,,gol'', ,,golutz''...tare as vrea sa stiu si io daca am dosar la CNSAS,care ar data de prin 87-88 cind eram in ,,contradictie'' cu un secretar de partid...urmind in timp ca io sa fiu ,,disponibilizat'' la Cernavoda apoi in constructii dupa ce am mituit trimisu' ministerului muncii de atunci...da' si in constructii o tineam in spumoase cu muncitorii si o taiam acasa devreme...ce par si barba aveam atunci ,,pe placul'' cominternistului meu dobitoc,care tot n-a scapat de mine si s-a pomenit cu mine inapoi la locu' de munca...placerea cea mai mare a mea afost in 89 cind il taiase kkarea de frica ca ii ia gitu' cineva...da si cind a trecut evenimentu' si revenit dobitocu...acu ii pensionar...

Raporteaza abuz de limbaj
vesti bune,dupa multe greutati si suferinte...
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 14 Iunie 2011, ora 15:10



Tortionari – informatori – turnatori –dosare Buftea - Bucuresti 1983-1988


Dumitru Constantin-plutonier
Goran Gheorghe – colonel
Palade N. –maior
Anastasiu Gabriel – locotenent colonel
Marin Gheorghe – locotenent colonel
Barascu Gheorghe – sergent major
Turcu Manea – turnator
Constantin Dumitru – turnator
Stancu Nicolae – capitan
Neagu – informator
Manoliu – informatory
Gheorghe Ion – turnator
Ciocan – sergent major
Dinu – informator
Cristescu – informator
Manolache Nicolae – locotenent
Dumitru – plutonier
Vlad –informator
Mitu Ion – locotenent colonel
Ivan Radu - colonel justitie
Stefanescu Mihai – colonel justitie-procuror militar
Cascarade Marin – capitan
Vlad Barbu – locotenent major
Daju Florin – locotenent colonel
Simion – informator


Resita – Suceava – 1965 – 1968

Marius Ioan – informator
Serban V. – capitan
Prundurel N. – maior
Dumitru Tilica – locotenent major
Vanosu Alexandru – capitan
Lica Ion – informatory
Marcu Ion – informatory
Purdea Moise – maior
Bors Nicolae – capitan
Sallay Aladar – capitan
Steskal Viliam – colonel
Bota Gh. –maior
Angheloiu Nicolae – secretar PCR
Cristescu Nicolae – informatory
Florescu Gh. –securist
Pupaza Gheorghe – capitan
Radulescu Iordache – capitan
Radulescu Dan – informatory
Moldovan Petru – maior
Gavrila Gheorghe – capitan
Popa –locotenent colonel
Socrate Sava – informatory
Soos Stefan – locotenent major
Popescu – capitan
Pirvulescu Ion – locotenent
Combi A. – maior
Nedelcu M. – colonel
Ene Mihai – capitan
Craculeac – maior
Iacob Ilie – informatory
Trifu Gh. – locotenent colonel
Mesar Iosif - maior


Suceava – Vatra Dornei 1959 – 1960 – 1962

Volcescu I. – maior
Petrescu Ionel –turnator ( Buzau )
Moraru Gheorghe – locotenent major
Rosca - colonel
Popescu Silvan. –judecator
Binde M. – judecator
Malanca U. – maior
Moraru Gh.- locotenent major
Tarca Petru – turnator
Tarca Eremia – turnator
Mihai Mandrila – turnator
Negrea Alexa – turnator
Tarca Maria – turnatoare
Lupu S. – locotenent major
Buzila Olga – turnatoare
Ruscanu Petre – informatory
Mihai Gh. – capitan
Aldea Petre – capitan
Munteanu N. – locotenent colonel
Pandelica Gh. – locotenent major
Gheorghe A. – capitan
Croitoru N. – capitan
Ababei M. – locotenent colonel
Druj S. – locotenent major
Petre Nichita Niculita – turnator
Doni T. – prim secretar PMR
Feller M. – maior
Macarei Vasile - turnator
Cretu Vasile- plutonier
Mindrila Nicolae – turnator
Petrescu Elena –turnatoare (Buzau )
Bilboreanu Teodor – turnator
Baciu Stan – capitan
Lostun Ilie –turnator
Iordache Dumitru – turnator
Mindrila Gavril – turnator
Ivan Constantin – locotenent major
Socol M.Petre – locotenent colonel
Popescu Toma – maior
Taranu Gh. – turnator
Turcanu – prim secretar Suceava
Combi A. – capitan


Craiova , Baia de Arama – Resita – Turnu Severin – 1962-1965

Lungu Gh. – locotenent major
Mandoc Constantin – locotenent major
Petrescu Nicolae – informator
Socol Petre – maior
Fatuloiu Gh. – capitan
Popescu Grigore – maior
Floroiu Ion – capitan
Firu Jean – locotenent colonel
Lacrima - capitan



Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 14 Iunie 2011, ora 17:16



Jigodiile din politie si din justitie care l-au arestat si condamnat pe bunicul meu in anul 1948....

Tribunalul Militar Bucuresti ...

jigodia de maior magistrat FANICA GH....Presedinte de clan mafiot

jigodia de maior ANGHELIU GR.

jigodia de capitan LUCA GH. IOAN

jigodia de grefier ...plutonier major sef POTORAC EMILIAN

lepra de procuror militar ...capitan magistrat SORESCU EMILIAN

jigodia de locotenent colonel magistrat militar POMARLEANU DUMITRU

jigodia de magistrat militar locotenent colonel BADUT STEFAN

grefier NOVAC CONSTANTIN

jigodia de magistrat militar ...maior FANICA GH.

jigodia de procuror militar VIRCA VASILE

General maior de justitie ...presedintele sectiei militare....COSTACHESCU STEFAN


locotenent colonel magistrat.....BADUT STEFAN

Magistrati militari...jigodii:

colonel NEGREANU I.
colonel MOCIORNITA D.
colonel CARDEA I.
colonel CASANDRA A.
colonel GEORGESCU C.

jigodia de procuror sef.....colonel magistrat DOBRESCU N.

PS....Sunt curios daca indrazneste vreo progenitura a celor de mai sus ...sa ia atitudine....adica puii de lepre !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

459 mesaje
Membru din: 10/12/2010
Postat pe: 14 Iunie 2011, ora 17:27

De la: _KARPOV, la data 2011-06-14 17:16:24

Jigodiile din politie si din justitie care l-au arestat si condamnat pe bunicul meu in anul 1948....

Tribunalul Militar Bucuresti ...

jigodia de maior magistrat FANICA GH....Presedinte de clan mafiot

jigodia de maior ANGHELIU GR.

jigodia de capitan LUCA GH. IOAN

jigodia de grefier ...plutonier major sef POTORAC EMILIAN

lepra de procuror militar ...capitan magistrat SORESCU EMILIAN

jigodia de locotenent colonel magistrat militar POMARLEANU DUMITRU

jigodia de magistrat militar locotenent colonel BADUT STEFAN

grefier NOVAC CONSTANTIN

jigodia de magistrat militar ...maior FANICA GH.

jigodia de procuror militar VIRCA VASILE

General maior de justitie ...presedintele sectiei militare....COSTACHESCU STEFAN


locotenent colonel magistrat.....BADUT STEFAN

Magistrati militari...jigodii:

colonel NEGREANU I.
colonel MOCIORNITA D.
colonel CARDEA I.
colonel CASANDRA A.
colonel GEORGESCU C.

jigodia de procuror sef.....colonel magistrat DOBRESCU N.

PS....Sunt curios daca indrazneste vreo progenitura a celor de mai sus ...sa ia atitudine....adica puii de lepre !
Pai acum urmasii lor sunt suspusi in magistratura , procuratura, politie, armata iar unele odrasle fac politica si ne invata democratia. Din acest motiv statul nu poate functiona corespunzator si mai au tupeul sa iasa la tv(Petre Roman,Mircea Geoana,Oana Mizil,Melescanu,Voiculescu, etc) pentru a da lectii de democratie originala Iliestiana.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 14 Iunie 2011, ora 17:36



Tabel de la CNSAS cu rudele bunicilor mei condamnati la inchisoare sau la moarte si executati...

1.TOTIR DUMITRU - fratele mamei bunicului meu ...condamnat la moarte si executat ....a fost conducatorul unei organizatii subversive...compusa din 45 de membri....A fost profesor in Turnu Severin,liceul unde a activat ,ii poarta numele. A avut 6 copii , toti au urmat facultatea ...pacalind sistemul
2.TOTIR GHEORGHE ...var primar al bunicului....condamnat la 4 ani
3.TOTIR MURGEALA GRIGORE...var primar....condamnat la 5 ani
4.CAMPEANU 1...var primar al bunicii ....condamnat la varsta de 17 ani ...la 16 ani de inchisoare...
5.CAMPEANU 2.....alt var primar al bunicii condamnat la cativa ani de inchisoare
6.bunicul meu , S.N. ....condamnat la 5 ani de inchisoare....plus inca un an jumate...plus 3 ani de domiciliu fortat....recunoscuti 27 de ani de persecutie politica in baza Legii 118/1990...A avut dosare penale in perioada 1948-iulie 1989 ,in permanenta....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 14 Iunie 2011, ora 17:53



Dupa cum se poate remarca ....s-ar parea ca pentru romani ,turnatoria si colaborationismul .....era un sport national....In dosarele bunicului mai sunt si altii ....peste 250 de persoane...mobilizate pentru a distruge psihic si fizic ,un om......Asa ca nu trebuie sa ne mai miram de ce se intampla ,in prezent...De peste 20 de ani alegem ca presedinte ....jigodii comuniste (javre ordinare )...peste tot ne lovim de cei care ne-au inchis rudele sau care ne-au furat pamantul , padurile si casele..... Ei sau progeniturile lor ...ne conduc....ei si progeniturile lor ...fac cartile....Asa ajunge o EBA sa ne reprezinte tara....o retardata ....care nu se ridica nici macar la nivelul meu...nivel de 8 clase....Si base se mai si lauda cu ea...afirmand ca mai greseste deoarece este un copil inca....Daca aia e copil eu ce mama mai sunt ? Bebelus ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

459 mesaje
Membru din: 10/12/2010
Postat pe: 14 Iunie 2011, ora 17:57

De la: _KARPOV, la data 2011-06-14 17:53:33

Dupa cum se poate remarca ....s-ar parea ca pentru romani ,turnatoria si colaborationismul .....era un sport national....In dosarele bunicului mai sunt si altii ....peste 250 de persoane...mobilizate pentru a distruge psihic si fizic ,un om......Asa ca nu trebuie sa ne mai miram de ce se intampla ,in prezent...De peste 20 de ani alegem ca presedinte ....jigodii comuniste (javre ordinare )...peste tot ne lovim de cei care ne-au inchis rudele sau care ne-au furat pamantul , padurile si casele..... Ei sau progeniturile lor ...ne conduc....ei si progeniturile lor ...fac cartile....Asa ajunge o EBA sa ne reprezinte tara....o retardata ....care nu se ridica nici macar la nivelul meu...nivel de 8 clase....Si base se mai si lauda cu ea...afirmand ca mai greseste deoarece este un copil inca....Daca aia e copil eu ce mama mai sunt ? Bebelus ?
Aici nu pot decat sa-ti dau dreptate, intradevar cu EBA a zbarcit rau Base........

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

425 mesaje
Membru din: 27/03/2011
Postat pe: 14 Iunie 2011, ora 23:28

De la: _KARPOV, la data 2011-06-14 15:10:26

Tortionari – informatori – turnatori –dosare Buftea - Bucuresti 1983-1988


Dumitru Constantin-plutonier
Goran Gheorghe – colonel
Palade N. –maior
Anastasiu Gabriel – locotenent colonel
Marin Gheorghe – locotenent colonel
Barascu Gheorghe – sergent major
Turcu Manea – turnator
Constantin Dumitru – turnator
Stancu Nicolae – capitan
Neagu – informator
Manoliu – informatory
Gheorghe Ion – turnator
Ciocan – sergent major
Dinu – informator
Cristescu – informator
Manolache Nicolae – locotenent
Dumitru – plutonier
Vlad –informator
Mitu Ion – locotenent colonel
Ivan Radu - colonel justitie
Stefanescu Mihai – colonel justitie-procuror militar
Cascarade Marin – capitan
Vlad Barbu – locotenent major
Daju Florin – locotenent colonel
Simion – informator


Resita – Suceava – 1965 – 1968

Marius Ioan – informator
Serban V. – capitan
Prundurel N. – maior
Dumitru Tilica – locotenent major
Vanosu Alexandru – capitan
Lica Ion – informatory
Marcu Ion – informatory
Purdea Moise – maior
Bors Nicolae – capitan
Sallay Aladar – capitan
Steskal Viliam – colonel
Bota Gh. –maior
Angheloiu Nicolae – secretar PCR
Cristescu Nicolae – informatory
Florescu Gh. –securist
Pupaza Gheorghe – capitan
Radulescu Iordache – capitan
Radulescu Dan – informatory
Moldovan Petru – maior
Gavrila Gheorghe – capitan
Popa –locotenent colonel
Socrate Sava – informatory
Soos Stefan – locotenent major
Popescu – capitan
Pirvulescu Ion – locotenent
Combi A. – maior
Nedelcu M. – colonel
Ene Mihai – capitan
Craculeac – maior
Iacob Ilie – informatory
Trifu Gh. – locotenent colonel
Mesar Iosif - maior


Suceava – Vatra Dornei 1959 – 1960 – 1962

Volcescu I. – maior
Petrescu Ionel –turnator ( Buzau )
Moraru Gheorghe – locotenent major
Rosca - colonel
Popescu Silvan. –judecator
Binde M. – judecator
Malanca U. – maior
Moraru Gh.- locotenent major
Tarca Petru – turnator
Tarca Eremia – turnator
Mihai Mandrila – turnator
Negrea Alexa – turnator
Tarca Maria – turnatoare
Lupu S. – locotenent major
Buzila Olga – turnatoare
Ruscanu Petre – informatory
Mihai Gh. – capitan
Aldea Petre – capitan
Munteanu N. – locotenent colonel
Pandelica Gh. – locotenent major
Gheorghe A. – capitan
Croitoru N. – capitan
Ababei M. – locotenent colonel
Druj S. – locotenent major
Petre Nichita Niculita – turnator
Doni T. – prim secretar PMR
Feller M. – maior
Macarei Vasile - turnator
Cretu Vasile- plutonier
Mindrila Nicolae – turnator
Petrescu Elena –turnatoare (Buzau )
Bilboreanu Teodor – turnator
Baciu Stan – capitan
Lostun Ilie –turnator
Iordache Dumitru – turnator
Mindrila Gavril – turnator
Ivan Constantin – locotenent major
Socol M.Petre – locotenent colonel
Popescu Toma – maior
Taranu Gh. – turnator
Turcanu – prim secretar Suceava
Combi A. – capitan


Craiova , Baia de Arama – Resita – Turnu Severin – 1962-1965

Lungu Gh. – locotenent major
Mandoc Constantin – locotenent major
Petrescu Nicolae – informator
Socol Petre – maior
Fatuloiu Gh. – capitan
Popescu Grigore – maior
Floroiu Ion – capitan
Firu Jean – locotenent colonel
Lacrima - capitan




Domnu' Karpov...da ,,pe Buzau'' ...nu-i gasesesti? 1987-1989 ?
sau da-mi macar un reper...
2 is putini...

Raporteaza abuz de limbaj
vesti bune,dupa multe greutati si suferinte...
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 15 Iunie 2011, ora 00:02

De la: Gaius, la data 2011-06-14 23:28:33
De la: _KARPOV, la data 2011-06-14 15:10:26

Tortionari – informatori – turnatori –dosare Buftea - Bucuresti 1983-1988


Dumitru Constantin-plutonier
Goran Gheorghe – colonel
Palade N. –maior
Anastasiu Gabriel – locotenent colonel
Marin Gheorghe – locotenent colonel
Barascu Gheorghe – sergent major
Turcu Manea – turnator
Constantin Dumitru – turnator
Stancu Nicolae – capitan
Neagu – informator
Manoliu – informatory
Gheorghe Ion – turnator
Ciocan – sergent major
Dinu – informator
Cristescu – informator
Manolache Nicolae – locotenent
Dumitru – plutonier
Vlad –informator
Mitu Ion – locotenent colonel
Ivan Radu - colonel justitie
Stefanescu Mihai – colonel justitie-procuror militar
Cascarade Marin – capitan
Vlad Barbu – locotenent major
Daju Florin – locotenent colonel
Simion – informator


Resita – Suceava – 1965 – 1968

Marius Ioan – informator
Serban V. – capitan
Prundurel N. – maior
Dumitru Tilica – locotenent major
Vanosu Alexandru – capitan
Lica Ion – informatory
Marcu Ion – informatory
Purdea Moise – maior
Bors Nicolae – capitan
Sallay Aladar – capitan
Steskal Viliam – colonel
Bota Gh. –maior
Angheloiu Nicolae – secretar PCR
Cristescu Nicolae – informatory
Florescu Gh. –securist
Pupaza Gheorghe – capitan
Radulescu Iordache – capitan
Radulescu Dan – informatory
Moldovan Petru – maior
Gavrila Gheorghe – capitan
Popa –locotenent colonel
Socrate Sava – informatory
Soos Stefan – locotenent major
Popescu – capitan
Pirvulescu Ion – locotenent
Combi A. – maior
Nedelcu M. – colonel
Ene Mihai – capitan
Craculeac – maior
Iacob Ilie – informatory
Trifu Gh. – locotenent colonel
Mesar Iosif - maior


Suceava – Vatra Dornei 1959 – 1960 – 1962

Volcescu I. – maior
Petrescu Ionel –turnator ( Buzau )
Moraru Gheorghe – locotenent major
Rosca - colonel
Popescu Silvan. –judecator
Binde M. – judecator
Malanca U. – maior
Moraru Gh.- locotenent major
Tarca Petru – turnator
Tarca Eremia – turnator
Mihai Mandrila – turnator
Negrea Alexa – turnator
Tarca Maria – turnatoare
Lupu S. – locotenent major
Buzila Olga – turnatoare
Ruscanu Petre – informatory
Mihai Gh. – capitan
Aldea Petre – capitan
Munteanu N. – locotenent colonel
Pandelica Gh. – locotenent major
Gheorghe A. – capitan
Croitoru N. – capitan
Ababei M. – locotenent colonel
Druj S. – locotenent major
Petre Nichita Niculita – turnator
Doni T. – prim secretar PMR
Feller M. – maior
Macarei Vasile - turnator
Cretu Vasile- plutonier
Mindrila Nicolae – turnator
Petrescu Elena –turnatoare (Buzau )
Bilboreanu Teodor – turnator
Baciu Stan – capitan
Lostun Ilie –turnator
Iordache Dumitru – turnator
Mindrila Gavril – turnator
Ivan Constantin – locotenent major
Socol M.Petre – locotenent colonel
Popescu Toma – maior
Taranu Gh. – turnator
Turcanu – prim secretar Suceava
Combi A. – capitan


Craiova , Baia de Arama – Resita – Turnu Severin – 1962-1965

Lungu Gh. – locotenent major
Mandoc Constantin – locotenent major
Petrescu Nicolae – informator
Socol Petre – maior
Fatuloiu Gh. – capitan
Popescu Grigore – maior
Floroiu Ion – capitan
Firu Jean – locotenent colonel
Lacrima - capitan




Domnu' Karpov...da ,,pe Buzau'' ...nu-i gasesesti? 1987-1989 ?
sau da-mi macar un reper...
2 is putini...




Gasca de mai sus e formata doar dintre cei care l-au "instrumentat" pe bunicul meu....Cei 2 din Buzau sunt rude ale bunicii mele......erau sora si cumnatul strabunicii mele.....Printre turnatori , in mare parte erau rude,prieteni,vecini si colegi de serviciu....acestia puteau sa fie si informatori platiti....
Securitatea tinea totusi cont de ceva.....nu luau in considerare turnatoriile persoanelor cu care erai certat....Bunicul meu , prin anii 60 s-a certat cu toti cei aflati prin preajma lui si dupa aia ii injura "la liber" pe comunisti.....Se adunau cate 5-6 turnatori....dadeau cu subsemnatul insa securistul facea mentiunea in dosar ca sunt certati si ca nu poate tine cont de cele declarate de puslamalele respective....Cred ca instantele incepeau sa ceara dovezi concrete ....eventual si din alte surse....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 15 Iunie 2011, ora 00:09



Bunicul meu s-a cam plimbat prin tara ....era un fel de cal breaz , avea alergie la comunisti....
Pe lista de la Baia de Arama...zona Mehedinti....apare unul cu numele de Fatuloiu ...o fi ruda cu militianul Fatuloiu ....cel care a fost stramutat la Roma ....e cu domiciliul fortat....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 16 Iunie 2011, ora 00:04



Va fac o demonstratie....de cat tembelism exista prin anii 50...cat de dobitoci erau unii turnatori....credeau in comunism si in isus hristos.....

................................
DOSAR CNSAS :

Iubite si stimate tovarase Gheorghe gheorghiu dej...

Iubite tovarase dej,tin sa multumesc partidului si guvernului si dvs.personal de grija ce ne-o purtati,atat celor ce muncesc cat si noua celor varstnici (pensionari)PRIN HOTARAREA DIN 13-14 IULIE A.C.CU MARIREA SALARIILOR SI A PENSIILOR SI DE ACEEA TOTI OAMENII DE BUNA CREDINTA SA CAUTE PRIN ORICE MIJLOACE A VA FI RECUNOSCATOR ,PRINTRE CARE VREAU SA FIU SI EU...
MA NUMESC PETRESCU iOAN ,IN VARSTA DE 63 DE ANI,PENSIONAR cfr,LOCUIESC IN BUZAU STR.DOBROGEANU GHEREA NR.53
Si acum sa intru in fondul chestiunii :
Acum vreo cativa ani in urma in comuna Neagra Sarului raionul Vatra Dornei era cu domiciliul obligatoriu individul si reactionarul SN fost si condamnat pentru ca facea parte din clica reactionara national-taraneasca ....Tovarase gheorghe gheorghiu dej ,acest om periculos nu profeseaza nimic ,sade acasa si mereu pleaca cate 15-30 de zile la Bucuresti unde cred ca are legaturi,cu de-ai lui care sunt inca camuflati ,el si in timpul cand era cu domiciliul fortat ,facea aceste plimbari ,in ce scop nu stiu ,dar ceva curat nu poate fi...

etc...etc....etc....

Cam asta era nivelul de prostie in acele vremuri....Prostii din perioada lui Ceausescu erau parca ceva mai destupati.....iar cei din prezent....dumnezeu cu mila.....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 16 Iunie 2011, ora 01:15

.....bunicule....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

425 mesaje
Membru din: 27/03/2011
Postat pe: 16 Iunie 2011, ora 09:51

De la: _KARPOV, la data 2011-06-16 00:04:25

Va fac o demonstratie....de cat tembelism exista prin anii 50...cat de dobitoci erau unii turnatori....credeau in comunism si in isus hristos.....

................................
DOSAR CNSAS :

Iubite si stimate tovarase Gheorghe gheorghiu dej...

Iubite tovarase dej,tin sa multumesc partidului si guvernului si dvs.personal de grija ce ne-o purtati,atat celor ce muncesc cat si noua celor varstnici (pensionari)PRIN HOTARAREA DIN 13-14 IULIE A.C.CU MARIREA SALARIILOR SI A PENSIILOR SI DE ACEEA TOTI OAMENII DE BUNA CREDINTA SA CAUTE PRIN ORICE MIJLOACE A VA FI RECUNOSCATOR ,PRINTRE CARE VREAU SA FIU SI EU...
MA NUMESC PETRESCU iOAN ,IN VARSTA DE 63 DE ANI,PENSIONAR cfr,LOCUIESC IN BUZAU STR.DOBROGEANU GHEREA NR.53
Si acum sa intru in fondul chestiunii :
Acum vreo cativa ani in urma in comuna Neagra Sarului raionul Vatra Dornei era cu domiciliul obligatoriu individul si reactionarul SN fost si condamnat pentru ca facea parte din clica reactionara national-taraneasca ....Tovarase gheorghe gheorghiu dej ,acest om periculos nu profeseaza nimic ,sade acasa si mereu pleaca cate 15-30 de zile la Bucuresti unde cred ca are legaturi,cu de-ai lui care sunt inca camuflati ,el si in timpul cand era cu domiciliul fortat ,facea aceste plimbari ,in ce scop nu stiu ,dar ceva curat nu poate fi...

etc...etc....etc....

Cam asta era nivelul de prostie in acele vremuri....Prostii din perioada lui Ceausescu erau parca ceva mai destupati.....iar cei din prezent....dumnezeu cu mila.....


Stiu strada ,acu' se numeste ,,Alexandru Marghiloman''...nr. nu mai stiu daca corespunde azi...eram curios,pentru ca pe strada asta chiar cunbosc citiva ,dar numele asta nu-l cunosc.Da' o sa aflu...
Bunicul tau a fost un om de onoare si a avut curajul sa si-o pastreze. Multi ,insa nu au putut sa faca asta,s-au vindut pe cuvinte amagitoare,sau au fost favorizati din alte puncte de vedere. Oricum am avut multe jigodii intotdeauna pe linga noi...

Raporteaza abuz de limbaj
vesti bune,dupa multe greutati si suferinte...
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 16 Iunie 2011, ora 18:55

De la: Gaius, la data 2011-06-16 09:51:06
De la: _KARPOV, la data 2011-06-16 00:04:25

Va fac o demonstratie....de cat tembelism exista prin anii 50...cat de dobitoci erau unii turnatori....credeau in comunism si in isus hristos.....

................................
DOSAR CNSAS :

Iubite si stimate tovarase Gheorghe gheorghiu dej...

Iubite tovarase dej,tin sa multumesc partidului si guvernului si dvs.personal de grija ce ne-o purtati,atat celor ce muncesc cat si noua celor varstnici (pensionari)PRIN HOTARAREA DIN 13-14 IULIE A.C.CU MARIREA SALARIILOR SI A PENSIILOR SI DE ACEEA TOTI OAMENII DE BUNA CREDINTA SA CAUTE PRIN ORICE MIJLOACE A VA FI RECUNOSCATOR ,PRINTRE CARE VREAU SA FIU SI EU...
MA NUMESC PETRESCU iOAN ,IN VARSTA DE 63 DE ANI,PENSIONAR cfr,LOCUIESC IN BUZAU STR.DOBROGEANU GHEREA NR.53
Si acum sa intru in fondul chestiunii :
Acum vreo cativa ani in urma in comuna Neagra Sarului raionul Vatra Dornei era cu domiciliul obligatoriu individul si reactionarul SN fost si condamnat pentru ca facea parte din clica reactionara national-taraneasca ....Tovarase gheorghe gheorghiu dej ,acest om periculos nu profeseaza nimic ,sade acasa si mereu pleaca cate 15-30 de zile la Bucuresti unde cred ca are legaturi,cu de-ai lui care sunt inca camuflati ,el si in timpul cand era cu domiciliul fortat ,facea aceste plimbari ,in ce scop nu stiu ,dar ceva curat nu poate fi...

etc...etc....etc....

Cam asta era nivelul de prostie in acele vremuri....Prostii din perioada lui Ceausescu erau parca ceva mai destupati.....iar cei din prezent....dumnezeu cu mila.....


Stiu strada ,acu' se numeste ,,Alexandru Marghiloman''...nr. nu mai stiu daca corespunde azi...eram curios,pentru ca pe strada asta chiar cunbosc citiva ,dar numele asta nu-l cunosc.Da' o sa aflu...
Bunicul tau a fost un om de onoare si a avut curajul sa si-o pastreze. Multi ,insa nu au putut sa faca asta,s-au vindut pe cuvinte amagitoare,sau au fost favorizati din alte puncte de vedere. Oricum am avut multe jigodii intotdeauna pe linga noi...




Cred ca respectivul a decedat prin anii 73-77 iar sotia lui a plecat dupa moartea lui....,in bucovina....Statea , din cate am aflat, intr-o casa la curte...posibil nationalizata...poate chiar o curte comuna....Nu a avut copii

Raporteaza abuz de limbaj
KARP0V_

1890 mesaje
Membru din: 28/02/2013
Postat pe: 11 Iulie 2013, ora 22:00

De la: _KARPOV, la data 2011-06-14 15:10:26

Tortionari – informatori – turnatori –dosare Buftea - Bucuresti 1983-1988


Dumitru Constantin-plutonier
Goran Gheorghe – colonel
Palade N. –maior
Anastasiu Gabriel – locotenent colonel
Marin Gheorghe – locotenent colonel
Barascu Gheorghe – sergent major
Turcu Manea – turnator
Constantin Dumitru – turnator
Stancu Nicolae – capitan
Neagu – informator
Manoliu – informatory
Gheorghe Ion – turnator
Ciocan – sergent major
Dinu – informator
Cristescu – informator
Manolache Nicolae – locotenent
Dumitru – plutonier
Vlad –informator
Mitu Ion – locotenent colonel
Ivan Radu - colonel justitie
Stefanescu Mihai – colonel justitie-procuror militar
Cascarade Marin – capitan
Vlad Barbu – locotenent major
Daju Florin – locotenent colonel
Simion – informator


Resita – Suceava – 1965 – 1968

Marius Ioan – informator
Serban V. – capitan
Prundurel N. – maior
Dumitru Tilica – locotenent major
Vanosu Alexandru – capitan
Lica Ion – informatory
Marcu Ion – informatory
Purdea Moise – maior
Bors Nicolae – capitan
Sallay Aladar – capitan
Steskal Viliam – colonel
Bota Gh. –maior
Angheloiu Nicolae – secretar PCR
Cristescu Nicolae – informatory
Florescu Gh. –securist
Pupaza Gheorghe – capitan
Radulescu Iordache – capitan
Radulescu Dan – informatory
Moldovan Petru – maior
Gavrila Gheorghe – capitan
Popa –locotenent colonel
Socrate Sava – informatory
Soos Stefan – locotenent major
Popescu – capitan
Pirvulescu Ion – locotenent
Combi A. – maior
Nedelcu M. – colonel
Ene Mihai – capitan
Craculeac – maior
Iacob Ilie – informatory
Trifu Gh. – locotenent colonel
Mesar Iosif - maior


Suceava – Vatra Dornei 1959 – 1960 – 1962

Volcescu I. – maior
Petrescu Ionel –turnator ( Buzau )
Moraru Gheorghe – locotenent major
Rosca - colonel
Popescu Silvan. –judecator
Binde M. – judecator
Malanca U. – maior
Moraru Gh.- locotenent major
Tarca Petru – turnator
Tarca Eremia – turnator
Mihai Mandrila – turnator
Negrea Alexa – turnator
Tarca Maria – turnatoare
Lupu S. – locotenent major
Buzila Olga – turnatoare
Ruscanu Petre – informatory
Mihai Gh. – capitan
Aldea Petre – capitan
Munteanu N. – locotenent colonel
Pandelica Gh. – locotenent major
Gheorghe A. – capitan
Croitoru N. – capitan
Ababei M. – locotenent colonel
Druj S. – locotenent major
Petre Nichita Niculita – turnator
Doni T. – prim secretar PMR
Feller M. – maior
Macarei Vasile - turnator
Cretu Vasile- plutonier
Mindrila Nicolae – turnator
Petrescu Elena –turnatoare (Buzau )
Bilboreanu Teodor – turnator
Baciu Stan – capitan
Lostun Ilie –turnator
Iordache Dumitru – turnator
Mindrila Gavril – turnator
Ivan Constantin – locotenent major
Socol M.Petre – locotenent colonel
Popescu Toma – maior
Taranu Gh. – turnator
Turcanu – prim secretar Suceava
Combi A. – capitan


Craiova , Baia de Arama – Resita – Turnu Severin – 1962-1965

Lungu Gh. – locotenent major
Mandoc Constantin – locotenent major
Petrescu Nicolae – informator
Socol Petre – maior
Fatuloiu Gh. – capitan
Popescu Grigore – maior
Floroiu Ion – capitan
Firu Jean – locotenent colonel
Lacrima - capitan





Raporteaza abuz de limbaj
KARP0V_

1890 mesaje
Membru din: 28/02/2013
Postat pe: 11 Iulie 2013, ora 22:02

De la: _KARPOV, la data 2011-06-14 17:16:24

Jigodiile din politie si din justitie care l-au arestat si condamnat pe bunicul meu in anul 1948....

Tribunalul Militar Bucuresti ...

jigodia de maior magistrat FANICA GH....Presedinte de clan mafiot

jigodia de maior ANGHELIU GR.

jigodia de capitan LUCA GH. IOAN

jigodia de grefier ...plutonier major sef POTORAC EMILIAN

lepra de procuror militar ...capitan magistrat SORESCU EMILIAN

jigodia de locotenent colonel magistrat militar POMARLEANU DUMITRU

jigodia de magistrat militar locotenent colonel BADUT STEFAN

grefier NOVAC CONSTANTIN

jigodia de magistrat militar ...maior FANICA GH.

jigodia de procuror militar VIRCA VASILE

General maior de justitie ...presedintele sectiei militare....COSTACHESCU STEFAN


locotenent colonel magistrat.....BADUT STEFAN

Magistrati militari...jigodii:

colonel NEGREANU I.
colonel MOCIORNITA D.
colonel CARDEA I.
colonel CASANDRA A.
colonel GEORGESCU C.

jigodia de procuror sef.....colonel magistrat DOBRESCU N.

PS....Sunt curios daca indrazneste vreo progenitura a celor de mai sus ...sa ia atitudine....adica puii de lepre !



Raporteaza abuz de limbaj
gerard

1100 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 13 Octombrie 2016, ora 16:20

Adevarul este ca sunt prea multi prosti!

Raporteaza abuz de limbaj
gerard

1100 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 13 Octombrie 2016, ora 16:22

Prostia se dovedeste la alegeri.......

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului NUDA VERITAS
Mergi la: