back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce parere aveti despre problema "gainilor stresate"?

 


 
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
 
redactor9AM

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Aprilie 2010, ora 14:18

Sunt putin in dubiu in ceea ce priveste acest subiect. Voi ce credeti? Ouale acelea sunt bune sau chiar sunt toxice pentru organism? Si gainile.... mor cand aud cum sunt tratate... Ce ar trebui facut?


Fosta membra 9am.ro

4462 mesaje
Membru din: 27/02/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Aprilie 2010, ora 14:24

stiu eu...sa trecem la utilizarea oualor de porc, vita...?

poate sa para o gluma, dar in marile ferme producatoare de oua se instituise o mica "jmekerie".
s-a observat ca gainile oua cand vad ele o noua zi, adica un ou pe zi, si le-au instalat becuri cu lumina alba, sa faca cate doua oua pe zi!
cei de la protectia animalelor s-au sesizat, si exista o norma in UE pentru ca gainilor ouatoare sa li se asigure 8 ore de intuneric!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

946 mesaje
Membru din: 2/04/2010
Postat pe: 21 Aprilie 2010, ora 14:26

Eu zic ca asta-i un subiect care i-ar putea smulge lacrimi lui karpov, deci, cer sa fie sters!

Raporteaza abuz de limbaj
"Daca poti ajuta, atunci ajuta. Dar daca nu poti face asta, cel putin nu face rau."
Fosta membra 9am.ro

7245 mesaje
Membru din: 16/10/2009
Postat pe: 21 Aprilie 2010, ora 19:17

De la: redactor9AM, la data 2010-04-21 14:18:29Sunt putin in dubiu in ceea ce priveste acest subiect. Voi ce credeti? Ouale acelea sunt bune sau chiar sunt toxice pentru organism? Si gainile.... mor cand aud cum sunt tratate... Ce ar trebui facut?

daca le prepari la o temperatura de peste 70gr. iese tot stresul......
da' tu ce parere ai despre STRESUL societatii disperate de lipsa locurilor de munca?? sa fie oare ouale si gainile stresate de vina??

Raporteaza abuz de limbaj
" Minds are like parachutes. They only function when they are open." Sir James Dewar, scientist (1877-1925)
MAMITZA

119 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Aprilie 2010, ora 15:17

BUNA ZIUA, BUCURIILOR ! IACA-TA CE SUBIECT INTERESANT NE OFERA NOUA, SPRE DISCUTII, UN "REDACTOR 9AM": CAT DE STRESATE SUNT UNELE GAINI SI CAT DE BUNE SUNT OUALELE LOR ... INCERC SA-MI DAU SI EU CU PAREREA. POTRIVIT ESTIMARILOR BIROULUI DE RECENSAMANT AL SUA, IN PREZENT, IN LUME TRAIESC 6,7 MILIARDE DE OAMENI, CU PERSPECTIVA CA IN 2012, ACEASTA PLANETA SA SUPORTE PESTE 7 MILIARDE DE OAMENI ...., DECI, CUMVA ACESTI OAMENI TREBUIE HRANITI. NU NUMAI CU OUA, DAR ACESTEA FAC PARTE DINTRE ALIMENTELE DE BAZA, COMPLEXE IN CONTINUT SI NECESARE INCA DE LA MASA DIVERSIFICATA A BEBELUSILOR. EU CRED CA, INTRUCAT ACELE GAINI AU CRESCUT IN ACELE CONDITII INCA DIN FAZA DE "PUICUTZE", TOTUL SA LI SE PARA FOARTE NORMAL MEDIUL LOR DE VIATA . OUL NU POATE FI TOXIC, DECAT DACA ACELE GAINI SUNT HRANITE CU CEVA TOXIC. DACA SUNT " PROGRAMATE" SA FACE DOUA OUA PE ZI SI HRANA LOR VA FI CALCULATA ASTFEL CA FIECARE OU SA CONTINA ACELASI FEL DE SUBSTANTE SI IN ACEEASI CANTITATE. DAR, OAMENII MILENIULUI TREI AU ALTERNATIVE LA "OUALE INGHESUITE" : OUALELE BIO, SEMI-BIO SAU CELE DIN "BATATURA" RUDELOR DE LA TARA .... ASA CA, DOMNISOARA "REDACTOR9AM" PASTREAZA-TI LACRIMILE PENTRU ALTE FAPTURI ALE DOMNULUI, RESPECTIV, OAMENI ! SUNTEM INFORMATI, SLAVA DOMNJULUI, DESPRE TIPURILE DE OUA DIN COMERT, FUNCTIE DE HRANA SI CONDITIILE LOR DE CRESTERE, DECI PUTEM ALEGE ! SUCCES TUTUROR SI NUMAI BINE !

Raporteaza abuz de limbaj
DDR
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 22 Aprilie 2010, ora 15:20

De la: herra, la data 2010-04-21 19:17:48
De la: redactor9AM, la data 2010-04-21 14:18:29Sunt putin in dubiu in ceea ce priveste acest subiect. Voi ce credeti? Ouale acelea sunt bune sau chiar sunt toxice pentru organism? Si gainile.... mor cand aud cum sunt tratate... Ce ar trebui facut?

daca le prepari la o temperatura de peste 70gr. iese tot stresul......
da' tu ce parere ai despre STRESUL societatii disperate de lipsa locurilor de munca?? sa fie oare ouale si gainile stresate de vina??
stresate de norul vulcanic

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Aprilie 2010, ora 15:36

Inca o exagerare cu aceste oua. Asa e cind terarportezi numai la cifre oarbe. Ouale stresate sint alea cu inceput de stricat. Eu am mincat si oua mai vechi si nu am patit nimic. Trebuie sa maninci eventual vit C, sau citrice, daca ai dubii. Cam atit. Si se rezolva. Oricum un ou stricat are niste semnalmente clare, se scoate f usor din ou, e putin apos, citeodata f usor galbui. iar cind miroase, e clar. De fapt daca dati la un ciine un ou cu dubii, va spune el mai bine. Il papa sau nu. Unul mai batrin, ca astia stiu.
Este o exagerare la fel ca si norul vulcanic.
Daca fierbi oul la peste 70-80 grade C, dispar si microorganismele. Iar toxinele oricum sint mult mai putine decit subsatantele utile.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
9am133441

1 mesaj
Membru din: 11/09/2009
Postat pe: 23 Aprilie 2010, ora 13:05

Parerea mea: poate exista productie mare de oua de la gaini si daca au un spatiu cat de cat la dispozitie (nu sa se omoare calcandu-se in picioare), plus ca daca gainile astea stau si printre tone de gainati si cadavre ale ”suratelor”...sincer, nu stiu cat de santoase sunt ele si implicit carnea si ouale lor... Cine considera ca e ok si asa....sa nu se mire ca mai tarziu va avea probleme de sanatate. Refuz sa cred ca din animalele tinute in astfel de conditii rezulta produse sanatoase. Eu cred ca se poate si altfel. Nu zice nimeni sa le legeni in brate si sa se le canti de noapte buna...dar nici chiar asa.....
P.S.: Este doar o parere, sper sa nu inceapa un sir interminabil de contre

Raporteaza abuz de limbaj
gabymarinescu_pulsar

375 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Aprilie 2010, ora 18:07

Un timpit arunca o piatra in balta si multi dobitoci se ineaca aruncandu-se dupa ea s-o scoata!


Fosta membra 9am.ro

7245 mesaje
Membru din: 16/10/2009
Postat pe: 23 Aprilie 2010, ora 21:31

De la: gabymarinescu_pulsar, la data 2010-04-23 18:07:49Un timpit arunca o piatra in balta si multi dobitoci se ineaca aruncandu-se dupa ea s-o scoata!

bine ca am iesit la timp.....

Raporteaza abuz de limbaj
" Minds are like parachutes. They only function when they are open." Sir James Dewar, scientist (1877-1925)
Fosta membra 9am.ro

7 mesaje
Membru din: 22/12/2009
Oras: Pascani

Postat pe: 24 Aprilie 2010, ora 12:43

E nomal gainile sa fie stresate au shi ele creier. Las la o parte gluma pentru a ma exprima onest in acest subiect, vegetarian fiind shi perfectzionist cred ca fiecare fintza, cel putzin animala poate aduce mai multa satisfactzie decat uzarea canalizari.

Raporteaza abuz de limbaj
Interesul comun inainte de cel personal.
alexandrubidileci

10 mesaje
Membru din: 2/12/2009
Postat pe: 24 Aprilie 2010, ora 13:23

--pai vezi asa a gresit si veterinarul cand le-a spus --- gata cu ouatul fiindca chinezii produc uoa identice dar artificiale Apoi le-a scos muzica rok. le-a stins lumina de 3 ori pe zi si acum le tine la ingrasat pana vor murii de gripa aviara ,pentru ca ipotenta la barbatii din pnl se datoreaza consumului de carne de gaina -in rest fluturi--fluturi- si e primavara--dar ele au ramas stresate---poate cioperca asta noua, scurteaza viata veterinarului si saracela isi vor revenii---?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

975 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Craiova

Postat pe: 24 Aprilie 2010, ora 13:33

Cumpar vouchere pt.programul Rabla - 0745030882.

Raporteaza abuz de limbaj
Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Aprilie 2010, ora 13:49

De la: diavolita_40, la data 2010-04-24 13:33:22Cumpar vouchere pt.programul Rabla - 0745030882.


Lizi....mai trăiești dragă? Nu te "vede" omul cu anii!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Când toată lumea gândește la fel înseamnă că nimeni nu gândește.
Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Aprilie 2010, ora 13:50

De la: herra, la data 2010-04-23 21:31:01
De la: gabymarinescu_pulsar, la data 2010-04-23 18:07:49Un timpit arunca o piatra in balta si multi dobitoci se ineaca aruncandu-se dupa ea s-o scoata!

bine ca am iesit la timp.....



Proști...da' mulți dom'le!


Când toată lumea gândește la fel înseamnă că nimeni nu gândește.
m_hritac_cermax2000

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Aprilie 2010, ora 13:53

Chestiunea aceasta este doar in aparenta hazlie. Aecstea nu sunt toxice dar influenteaza organismul uman , mai bine zis psihicul prin alt mecanism. Starea in care sunt crescute , chiar daca se nasc asa inghesuite si li se pare ca acesta este mediul lor "natural" este perceputa de organism ca un stres din mai multe cauze : lipsa luminii solare, lipsa de miscare de care organismul lor are nevoie datorita structurii musculare , aparatului digestiv ca si a sistemului de circulatie a sangelui. Constiente sau nu aceste vietati suporta foarte greu conditiile in care cresc. Din acest motiv organismul lor secreta tot timpul hormoni de stres care sa le determine sa caute o stare de mediu normala. La sacrificarea lor acesti hormoni raman in sngele si carnea lor , nu se distrug la preparare, si trec in organismul uman inducand o stare de stres desigur la scara mai mica . la fel cu ouale mai ales ca preferam de multe ori sa fie preparate cu galbenusul partial crud. Nu ne vom intoxica cu oule, ci preluam o stare de stres inutila care se adauga la cel propriu cu efectele care le stim.
Asta a vrut Dl Mencinicopschi sa explice cand a vorbit de efectul negativ al consumului carnii si oulelor de la pasari crescute in acest mod.
Acesta chestiune nu a inventat-o dansul ci este cunoscuta de multa vreme de multi oameni numai ca s-a perpetuat practica si s-a uitat motivul pentru care se face acest lucru. Este o practica raspandita la prepararea vanatului de a-l lasa la fezandat 2- 5 zile , ficare dupa cum stie el ca este mai bine. Explicatia consta in eliminarea acestor hormoni care au aparut in in organismul animalului din cauza starii de stres care apare in timpul haiturii si urmaririi animalului inaintea sacrificarii lui.Si tineti cont ca cel putin cateva ore inainte de sacrificarea lui acesta a trait in mediul lui natural cu foarte putine motive si ocazii de a fi stresat. Consumarea imediata a carnii este daunatoare organismului uman din acest motiv. Totusi veti gasi aceasta expilcatie in mai multe scrieri intre care vezi si cartea "Alimentatia rationala si sanatatea" - Iulian Mincu , 1984 si altele care explica mai bine acest lucru.
Parerea mea este ca se poate gasi un raport optim intre costurile de crestere in regim industrial a pasarilor , porcilor , vitelor , etc. in care sa se imbine nevoia unei vieti cat de cat naturale si costuri scazute de producere a carni si altor produse. In cazul pasarilor exista solutii de a le permita se se miste in voie intr-un spatiu mai larg, in soare si lumina naturala cateva ore pe zi care sa elimine acest incovenient si sa fie adapostite intr-un spaiu in care sa se miste liber. Sa ne aducem aminte ca boala vacii nebune a aparut tot din cauza conditiilor industriale pentru maximizarea profitului si au avut de suferit mii de oameni. De exemplu in Argentina cresterea vitelor se face lasandu-le libere pe suprafete uriase de teren natural.
De fapt ce ne impiedica sa avem acest minim respect pentru aceste vietati care asa cum se spune , pe buna dreptate trebuie sa asigura hrana a 7 mld. de oameni. Creste cumva chiria pentru o suprafata mai mare ? Sunt crescute in orase mari ? Merita aceste vietati efortul de a fi hranite cat de cat cu o hrana naturala in loc sa li se dea 30 % din ce mananca propriile dejectii repreparate ?
Oare atat de mult ne respectam si noi ? Respectul pentru aceste fiinte este si cel pentru noi insine.


Raporteaza abuz de limbaj
Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Aprilie 2010, ora 14:01

Băi Hritac...ai scris o întreagă polologhie aiurea....
Homo sapiens mănâncă ouă de când îi lumea....și trăiește bine-merci...
Dar vorba ăluia de mai sus...întotdeauna se găsesc proști care să "pună botul"...


Când toată lumea gândește la fel înseamnă că nimeni nu gândește.
Fosta membra 9am.ro

975 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Craiova

Postat pe: 24 Aprilie 2010, ora 15:03

Buna Dora.Nu am mai intrat.Am mai citit din cand in cand comentariile voastre.Tu ce mai faci?Traiesc da.Din pacate,nu vrea Dumnezeu asta sa ma ia.

Raporteaza abuz de limbaj
Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Aprilie 2010, ora 15:06

De la: diavolita_40, la data 2010-04-24 15:03:15Buna Dora.Nu am mai intrat.Am mai citit din cand in cand comentariile voastre.Tu ce mai faci?Traiesc da.Din pacate,nu vrea Dumnezeu asta sa ma ia.


Păi tu crezi că se moare așa ușor??? Încă ești tânără fată!!! Până la murit este râcăială multă, multă!
Hai te poop...mi-a făcut plăcere să "aud" că ne mai citești...poate începi să mai și comentezi!

Raporteaza abuz de limbaj
Când toată lumea gândește la fel înseamnă că nimeni nu gândește.
vlad_639

489 mesaje
Membru din: 14/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Aprilie 2010, ora 15:21

o gluma: insusi faaptul ca abordam o astfel de tema inseamna ca am mancat oua de gaina zapacita!
Ce tema este asta? Chiar credeti ca trebuie sa credem tot ce ne spun tot felul de guru?
suntem un popor de oameni destepti,haideti sa nu ne mai luam dupa tot felul de pseudo teorii care inebunesc lumea si o care o abat de la problemele reale ale vietii si ale planetei.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7245 mesaje
Membru din: 16/10/2009
Postat pe: 24 Aprilie 2010, ora 16:26

De la: 9am074639, la data 2010-04-24 15:21:14o gluma: insusi faaptul ca abordam o astfel de tema inseamna ca am mancat oua de gaina zapacita!
Ce tema este asta? Chiar credeti ca trebuie sa credem tot ce ne spun tot felul de guru?
suntem un popor de oameni destepti,haideti sa nu ne mai luam dupa tot felul de pseudo teorii care inebunesc lumea si o care o abat de la problemele reale ale vietii si ale planetei.


Raporteaza abuz de limbaj
" Minds are like parachutes. They only function when they are open." Sir James Dewar, scientist (1877-1925)
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Aprilie 2010, ora 01:23

Pare o gluma topicul.
Dar se stie, de catre cei ce sacrifica animale, ca sint animale care nu trebuie tratate intr-un anumit fel. Fiindca devine toxica carnea. Nu mai stiu care animale.
Sau un animal mort, in majorittea cazurilor nu este consumat. Fiindca moartea lui nu se stie ce a produs in orgnism. Chiar daca e accident mecanic. Deci ceva o fi si cu ouale. Dar exgerat.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Aprilie 2010, ora 07:06

Nu am vazut nici un ou stresat.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
mihesan_ioan

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Campia Turzii

Postat pe: 25 Aprilie 2010, ora 14:03

CRED CA AU FOST CONSUMATE DE ALESII NOSTRII DE ACEEA AM AJUNS UNDE AM AJUNS!ADICA A VENIT STRESUL LA NOI!.SARACII AU FOST FOLOSITI DREPT COBAI.................VAI AR TREBUI CUMVA RECOMPENSATI MATERIAL STIU EU O LEGE ,O ORDONANTA DE URGENTA SA NU MAI SUFERE!CE ZICETI AM DREPTATAE!?

Raporteaza abuz de limbaj
dagaio

1073 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 25 Aprilie 2010, ora 15:15

De la: m_hritac_cermax2000, la data 2010-04-24 13:53:00Chestiunea aceasta este doar in aparenta hazlie. Aecstea nu sunt toxice dar influenteaza organismul uman , mai bine zis psihicul prin alt mecanism. Starea in care sunt crescute , chiar daca se nasc asa inghesuite si li se pare ca acesta este mediul lor "natural" este perceputa de organism ca un stres din mai multe cauze : lipsa luminii solare, lipsa de miscare de care organismul lor are nevoie datorita structurii musculare , aparatului digestiv ca si a sistemului de circulatie a sangelui. Constiente sau nu aceste vietati suporta foarte greu conditiile in care cresc. Din acest motiv organismul lor secreta tot timpul hormoni de stres care sa le determine sa caute o stare de mediu normala. La sacrificarea lor acesti hormoni raman in sngele si carnea lor , nu se distrug la preparare, si trec in organismul uman inducand o stare de stres desigur la scara mai mica . la fel cu ouale mai ales ca preferam de multe ori sa fie preparate cu galbenusul partial crud. Nu ne vom intoxica cu oule, ci preluam o stare de stres inutila care se adauga la cel propriu cu efectele care le stim.
Asta a vrut Dl Mencinicopschi sa explice cand a vorbit de efectul negativ al consumului carnii si oulelor de la pasari crescute in acest mod.
Acesta chestiune nu a inventat-o dansul ci este cunoscuta de multa vreme de multi oameni numai ca s-a perpetuat practica si s-a uitat motivul pentru care se face acest lucru. Este o practica raspandita la prepararea vanatului de a-l lasa la fezandat 2- 5 zile , ficare dupa cum stie el ca este mai bine. Explicatia consta in eliminarea acestor hormoni care au aparut in in organismul animalului din cauza starii de stres care apare in timpul haiturii si urmaririi animalului inaintea sacrificarii lui.Si tineti cont ca cel putin cateva ore inainte de sacrificarea lui acesta a trait in mediul lui natural cu foarte putine motive si ocazii de a fi stresat. Consumarea imediata a carnii este daunatoare organismului uman din acest motiv. Totusi veti gasi aceasta expilcatie in mai multe scrieri intre care vezi si cartea "Alimentatia rationala si sanatatea" - Iulian Mincu , 1984 si altele care explica mai bine acest lucru.
Parerea mea este ca se poate gasi un raport optim intre costurile de crestere in regim industrial a pasarilor , porcilor , vitelor , etc. in care sa se imbine nevoia unei vieti cat de cat naturale si costuri scazute de producere a carni si altor produse. In cazul pasarilor exista solutii de a le permita se se miste in voie intr-un spatiu mai larg, in soare si lumina naturala cateva ore pe zi care sa elimine acest incovenient si sa fie adapostite intr-un spaiu in care sa se miste liber. Sa ne aducem aminte ca boala vacii nebune a aparut tot din cauza conditiilor industriale pentru maximizarea profitului si au avut de suferit mii de oameni. De exemplu in Argentina cresterea vitelor se face lasandu-le libere pe suprafete uriase de teren natural.
De fapt ce ne impiedica sa avem acest minim respect pentru aceste vietati care asa cum se spune , pe buna dreptate trebuie sa asigura hrana a 7 mld. de oameni. Creste cumva chiria pentru o suprafata mai mare ? Sunt crescute in orase mari ? Merita aceste vietati efortul de a fi hranite cat de cat cu o hrana naturala in loc sa li se dea 30 % din ce mananca propriile dejectii repreparate ?
Oare atat de mult ne respectam si noi ? Respectul pentru aceste fiinte este si cel pentru noi insine.





AI MARE DREPTATE!!!!

OAMENI BUNI, CHIAR NU PUTETI FACE DIFERENTA INTRE INFORMATIILE FALSE DISTORSIONATE SI CELE ADEVARATE?

TREZITI-VA SI GANDITI CU CAPUL VOSTRU!!!


ADICA DOAR BURTA VOASTRA SA FIE PLINA? ASTA-I TOT? GANDITI? SUNTETI UMANI?
VOI NU VEDETI CATA BOALA E IN JURUL VOSTRU DE LA TOATE PROSTIILE CARE LE FACETI?


VA RECOMAND SA VEDETI FILME DOCUMENTARE CU DOVEZI CE ATESTA SALBATICIA LA CARE ANIMALELE CARE LE MANCATI SUNT SUPUSE, CONDITIILE DE BOALA, ANOMALII SI MIZERIE, SI TOT EFECTUL NOCIV PE CARE ACESTEA LE AU ASUPRA ORGANISMULUI UMAN SI ASUPRA MEDIULUI INCONJURATOR:


1. www.youtube.com/watch?v=VIjanhKqVC4

2. video.google.com/videoplay?docid=6361872964130308142#

3. www.youtube.com/watch?v=d7Tv_mihMBA

4. www.youtube.com/watch?v=U6_hjA4cdjM&feature=related


NU VA DOARE CAPUL DACA GANDITI SI VOI MAI MULT!
NU VA DOARE MANA SI OCHII SI URECHILE DACA FACETI SA VIZIONATI ACESTE FILMULETE/FILME!


ROMANIA TREZESTE-TE!!!!!

ROMANIA APRECIAZA MANCAREA NATURALA CU CARE AI CRESCUT CAT AI FOST COPIL!


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

70 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Pitesti

Postat pe: 26 Aprilie 2010, ora 10:39

E clar. O sa ma reprofilez pe oua de bilibistroc.

Raporteaza abuz de limbaj
Cea mai buna metoda de a nu mai crede in Dumnezeu este sa citesti Biblia.
Fosta membra 9am.ro

4 mesaje
Membru din: 2/07/2009
Postat pe: 26 Aprilie 2010, ora 13:45

ati intrat pana la urma pe aceste link-uri? sau nu?
1. www.youtube.com/watch?v=VIjanhKqVC4

2. video.google.com/videoplay?docid=6361872964130308142#

3. www.youtube.com/watch?v=d7Tv_mihMBA

4. www.youtube.com/watch?v=U6_hjA4cdjM&feature=related

Eu nu sunt specialist sa confirm ca gainile strsate produc oua toxice sau nu, dar bine ca voi, niste superficiali, veniti si faceti bascalie aiurea, dar faceti bascalie de voi, ignoranti mici ce sunteti. Inti priviti aceste documentare si inainte de a decide daca ouale sunt sau nu toxice, ganditi-va mai degraba daca acele animale merita atata chin numai ca moi sa avem oua... Am avut oua si cand nu eram atatea miliarde pe pamanat, insa atat timp cat noi cumparam aceste produse, incurajam salbaticia si ne imbolnavim singuri.

Am devenit vegetarian de cand am vazut un documentar care afisa tot ce patesc animalele pentru a fi consumate si trebuie sa va spun ca ma simt mult mai bine si mai vioi si sunt tare mandru de mine. Nu e nevoie sa va faceti si voi vedgetarieni, dar macar nu mai fiti atat de ignoranti inainte de a deschide gura.
Numai bine!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 26 Aprilie 2010, ora 13:49

De la: nastasemihail, la data 2010-04-25 07:06:08Nu am vazut nici un ou stresat.

poate a fost cuibarul bun

Raporteaza abuz de limbaj
Rosalie

225 mesaje
Membru din: 9/07/2009
Postat pe: 26 Aprilie 2010, ora 14:13


CE TARE E TOPICUL ASTA !!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 26 Aprilie 2010, ora 14:18

De la: Rosalie, la data 2010-04-26 14:13:14
CE TARE E TOPICUL ASTA !!!!


...Daaaa...pute a ouă...clocite, de la o "poștă"!


Când toată lumea gândește la fel înseamnă că nimeni nu gândește.
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce parere aveti despre problema "gainilor stresate"?
Mergi la: