back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Europa ne uraste?! "salutul romanesc", mana intinsa a cersetorului?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
 
radu_toma_2006

61 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Aprilie 2010, ora 18:00

uitati-va la clipul asta , nota 10 parazitii pacat ca nu l-au cantat in engleza, franceza , italiana , spaniola etc :
www.youtube.com/watch?v=tes1HABVE6w

Raporteaza abuz de limbaj
9am125241

235 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Aprilie 2010, ora 18:49

Stii ca tiganii au fost robii..!? Sti, ca mai apoi eliberati din robie, la indemnul "civilzatiei europene", Antonescu ia deportat la BUG - de unde si aforismul..Am plecat ca florile, ne-am intors ca ciorile...! Stii ca au vrut sa formeze si ei un stat - asa ca Vaticanul -.. Parpanghel ( TIGANIADA lui Ion Budai Deleanu), un fel de lider - asa ca boc- a convocat neamul tiganesc, sa revizuiasca..."constitutia", ca acum ! Unul din participanti a propus ca statul sa fie o"monarhie", altul a spus sa fie "Republica" si Parpanghel, ca sai impace, a zis: Sa fie o Republica-Monarhiceasca, asa sa fie si asa sa se
numeasca !!!
Ai uitat ca am fost populati, ca polonezii cu cavalerii cruci (teutoni), numai ca la noi au fost adusi toti criminalii, hotii si toate curvele din roma...!? Grecotei cu nas subtire..Fanarul, bulgaroi cu ceafa groasa,... l-e rusine omenirii sa l-e zica astor natii..!


Vested tanar !
9am125241

235 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Aprilie 2010, ora 18:53

Nu stiu de ce nu-mi apare comentariul la aberatia pe care ai scris-o, este a doua oara !? Vad ca scrii si cu litere de tipar.. te dai mai catolica decat papa !!!

Raporteaza abuz de limbaj
Vested tanar !
9am125241

235 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Aprilie 2010, ora 19:02

Papusa, cand tarisoara asta a fost colonizata cu toti criminalii, hotii si curvele din roma, italienii matale nu existau...! Mai apoi au fost inventati...! A fost unul.. Garibaldii...! Stai in Italia si, banuiesc ca vorbesti italiana, ai observat ca limba italiana, aproape, nu are nici o legatura cu latina... latinitatea matale ca ginta...!

Raporteaza abuz de limbaj
Vested tanar !
9am125241

235 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Aprilie 2010, ora 19:08

Am sa intreb inca o data ? de ce nu-mi apare comentariul la aberatia ta !? Ai relatii la proprietarul saitului !
Daca da ai o relatie proasta ... O sa ma dezabonez de la acest sait, caci mi-e greata de ceea ce scrii si proprietarul acestuio forum.. sau ce este nu-mi da voie sa te readuc cu picioarele in Romania ta, caci cu capul nu8 am cum... Pa!

Raporteaza abuz de limbaj
Vested tanar !
9am125241

235 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Aprilie 2010, ora 19:58

Am sa fiu mai bland... Nu am sa mai spun ca englezii se spalau odata la botez si o data la inmormantare si ca nici francezilor (galilor) l-e colcaiau paduchii sub peruci, pe cand itarii romanilor erau albi ca neaua, de ia luat ca model americanii si au inventat blugii...! Nu am sa mai spun ca englezii, civilizati fiind - si-a omorat regele bagandui un corn in popou prin care i-a turnat plumb topit, fiind banuit ca homosexual...iar noi - necivilizati fiind - doar l-am impuscat pe ciausescu !!! Nu am sa mai spun ca nemtii au pierdut razboiul caci se basesc la masa, iar eu, necivilizatul, adun frimiturile de la masa, pentru ca "mama mea" Dumnezeu s-o odihneasca-n pace, necivilizata si ea, ma certa mereu si-mi spunea ca "Maica Domnului" sade in genunchi langa mine, pana termin eu de mancat !
Dar am sa intreb: cine sa ma civilizeze.. niste gali...un mascarici, un circar, un panglicar..(stii, panglicar este un comic de la circ care scoate panglici pe nas sau pe gura, avem si la noi din astia)
Lasa netul si citeste cartile copilariei, adolescentei.. Zevaco, Sue, Feval, Hugo, si vezi cum, ei francezi, descriu societatea lor, plina de hoti, furiciosi, curve, cersetori, asasini etc...si mai vorbim


Vested tanar !
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 23 Aprilie 2010, ora 20:13

Prietene nu te enerva toti acesti vestici au dorit o bucatica de pamint romanesc / acum ne indeamna sa fim concilianti si ingaduitori cu aceasta rasa umana tiganii care de fapt nu sint nici romani nici europeni .sa ii tina la dinsii in vest sai educe si sa ii trimita dumnealor in inima indiei de unde au venit .sa nu ne mai numeasca pe noi romanii rasisti /
PESTELE DE LA CAP SE INPUTE/

Raporteaza abuz de limbaj
9am125241

235 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Aprilie 2010, ora 20:16

Nu te supara..dar stii de ce au necaz francezii pe tiganii nostrii ...!? Pentru ca se aseamana foarte mult si ei au un proverb.. ...cine se iubeste se tachineaza...Stii ca atunci cand au fost atacati de nemti, nu s-au luptat, au intors dosul si au spalat putina, pe la englezi... etc. In Tiganiada lui Ion Budai Deleanu, tigani au format..un regiment..o companie, nu stiu ca n-am facut armata, in frunte cu Parpanghel
- comandant - si cand acesta, cu sabia-n mana, a comandat: Inainteee ! toti tigani au intors spatele si au luat-o la fuga inapoi...!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Vested tanar !
Fosta membra 9am.ro

813 mesaje
Membru din: 23/04/2010
Postat pe: 23 Aprilie 2010, ora 20:20

De la: 9am104796, la data 2010-04-23 20:13:47Prietene nu te enerva toti acesti vestici au dorit o bucatica de pamint romanesc / acum ne indeamna sa fim concilianti si ingaduitori cu aceasta rasa umana tiganii care de fapt nu sint nici romani nici europeni .sa ii tina la dinsii in vest sai educe si sa ii trimita dumnealor in inima indiei de unde au venit .sa nu ne mai numeasca pe noi romanii rasisti /
PESTELE DE LA CAP SE INPUTE/

Alo domnu', au venit din nordul Indiei in 1500. Stefan a fost primul caruia i -au furat caii

Raporteaza abuz de limbaj
9am125241

235 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Aprilie 2010, ora 20:43

Eu, copil fiind ... nu cutreieram paduri, caci mi-a fost sila de mersul pe jos...ma punea saraca mama sa spun tatal nostru, seara la culcare , etc, iar eu il spuneam asa cum l-am invatat: Doamne, Doamne cere state, noi pe tine te rugam ..., pe timpul acela aveam un vecin (il mai am si acum), il chema State !!!
Si, in nedumerirea mea, am intrebat-o pe mama: Bre mamica de ce cere State mereu !!??
Mai tarziu am aflat ca de fapt era Doamne, Doamne ceresc tata...Vezi unde poate duce confuzia !

Raporteaza abuz de limbaj
Vested tanar !
9am139393

6 mesaje
Membru din: 28/11/2009
Postat pe: 23 Aprilie 2010, ora 22:08

tziganii i-au omorat pe toti . de la burebiata pana azi . dirct sau indirect

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

12 mesaje
Membru din: 3/03/2010
Postat pe: 23 Aprilie 2010, ora 23:49

De la: 9am125241, la data 2010-04-23 18:49:04Stii ca tiganii au fost robii..!?

Da stii ca si romanii au fost robi, poate mai robi decat robii de tzigani ? Daca tziganii au fost asa robi si au dus-o greu, de ce nu s-au rasculat cum se rascoala acum pe la Craiova sau alte localitati, pe la spitale, etc ? Ai auzit de vreun rob tzigan ars pe scaun de fier ca Doja ? Sau tras pe roata ca Horia ? Sau zdrobiti cu tunul ca taranii la 1907 ? Ii vezi tu pe tzigani robi cand ei umbla cu cortul si caruta cu coviltir de mii de ani ? Ca sa fii rob trebuie sa tragi la galere, sa tragi la jug si sa tii coarnele plugului in pamant cand trage vita la jug. Ii vezi pe tzigani muncind astfel ? Robii aceia de care se zice ca erau tzigani acum 400 de ani erau de fapt romani, carora si atunci ca si acum li se zice tot tzigani. Tziganii tzigani si atunci si acum sunt liberi ca pasarea cerului, nimeni nu i-a stapanit, au migrat tot timpul. Romanii, pe care unii i-au asemuit cu tziganii avand poate un ten mai masliniu precum ostasii Romei, de doua mii de ani au tot fost robi, clacasi, serbi, iobagi, adica tot timpul slugi la diversi migratori. Pana in 1989 cand s-au "eliberat" ca sa fie slugi la tzigani. Asta este realitatea, ce sa ne mai ascundem dupa cires. Vom ramane inca doua mii de ani de acum incolo robi la tzigani, nu vor mai veni peste noi alti migratori.
De ce ne-ar ura Europa ? Poate ca ne dispretuieste. Romanul de mic este invatat sa cerseasca iertare la Dumnezeu inclusiv pentru pacate pe care el nu le-a facut. Se aseaza in genunchi si se roaga la Dumnezeu sa-l izbaveasca de pacate, sa castige la LOTO, sa obtina un post mai bine platit, sa aiba un salariu mai mare, etc, Cu ce se deosebeste de tzigan care sta cu mana intinsa sa ceara 1 leu. Romanul ceseste la Dzeu, tziganul cerseste la alt om. Tot cerseala este.

Raporteaza abuz de limbaj
9am186273

18 mesaje
Membru din: 24/04/2010
Postat pe: 24 Aprilie 2010, ora 13:00

Mi-e sila de occidentalii astia! Daca au ajuns ,unde au ajuns,e si meritul nostru! Pe vremea cand dansau menuete,apoi se harjoneau cu femeile de curte,sau plecau la turniruri si-isi lasau nevestele in seama menestrelilor,ROMANII,se luptau cu turcii,cu tatarii,ca ei sa benchetuiasca in liniste! Niste magarii nerecunoscatori! Ei se bat cu caramida-ncap,ca lupta impotriva discriminarii rasiale! Au niste tiganii,sa-i pastreze sanatosi si sa nu-i mai asocieze cu Romanii!!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7 mesaje
Membru din: 22/12/2009
Oras: Pascani

Postat pe: 24 Aprilie 2010, ora 13:18

"Notre poul en votre cour" oricum nu ma intereseaza ce a spus un bufon sau altu shi de cershetori r-romani nici atat ca doar platesc impozite la Stat, dar acest caz a luat ampluare shi e rau pentru ca se face in ambele cazuri cetatzeanul roman de ras. In concluzie trebuea sa negociem mai bine aderarea la U.E. pentru a nu permite oricarui cetatzean sa ne faca de ras cu prima ocazie, printr-o selectzie responsabila a emigrantilor, dar ce sa-i faci macar nu mai cershesc in Romania :-).

Raporteaza abuz de limbaj
Interesul comun inainte de cel personal.
vlad_639

489 mesaje
Membru din: 14/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Aprilie 2010, ora 14:45

Dragii mei,urmaresc dezbaterea voastra si ,desi circumstantele sunt triste,constat cu placere ca sentimentul patriotic nu a disparut .Suntem cu toti suparati,mahniti si dezamagiti din cauza unor aprecieri jignitoare la adresa poporului nostru.Nu este prima data cand se petrec astfel de fapte .
Eu cred ca acei ce ne aduc astfel de jigniri au acumulat insatisfactii,frustrari fata de evolutia propriei lor societati in curs de "globalizare".S-au umplut de negrii,de asiatici,de est-europeeni - multi cu comportamente reprobabile si care ,evident nu corespund principiilor francezilor.
Insa ,prin "bancuri" si afirmatii grosolane,grave,de prost gust, se amagesc incercand sa-si demonstreze superioritatea lor fata de a altor natiuni,popoare ,etnii. Unii o fac discret ,asa cum o fac nemtii care ,se pare ,au invatat ceva din conseciintele celui de-al doilea razboi mondial.Altii,mai ales fratii nostrii intru' ginta latina(fancezii si italienii) ,o fac mai vocal.Trist.
Este drept ca toate "gainariile"(cum zice dl.Madalin Voicu) conationalilor nostri sunt mai frecvente,vizibile si au "darul"de a-i agasa pe francezi mai mult decat faptele cu adevarat grave (crima,viol,crima economica etc).De asemenea,cred ca multe dintre faptele - inclusiv cersitul -sunt facute de catre conationalii rromi,dar cred ,in acelasi timp ,ca sunt si romani care sunt organizati in activitati criminale in aceste tari.
Vina este a noastra a tuturor si nu este de azi sau de ieri .Saracia,mizeria si ,ca o conseciinta,lipsa de educatie si civilizatie au determinat proliferarea fenomenului infractional care acum isi gaseste "piata" in tarile occidentale ,mai prospere decat Romania .
Autoritatile noastre au o mare raspundere.Trebuie sa controleze mai eficient acest fenomen.Trebuie sa gaseasca cai de a nu permit iesirea din tara a unor astfel de elemente certate cu legea.
Inchei cu o intrebare: Oare cati imbecili din media noastra,din show -biz -ul nostru nu incurajeaza subcultura,nu exacerbeaza informatia despre faptele de glorie ale pegrei din Romania?Poate si aici ar trebui facut ceva.

Raporteaza abuz de limbaj
9am178594

26 mesaje
Membru din: 16/12/2009
Postat pe: 24 Aprilie 2010, ora 19:20

e trist sa dai de asemenea imitatii false, care doar de la distanta par a fi umani in rest , cred ca nu se deosebesc deloc de acei "shygitz fals yehudimic" ce traiesc doar ca niste paraziti, ce sug seva Goyimilor, chiar daca au fost si oameni cu o forma de intreligenta dar trairea si manifestarea multora dintre ei este mai josnica decat a tiganilor ,chiar fara a se gasi in vreun limbaj vreun epitet pe masura, care sa-i poata cataloga. Ei ce ne socotesc doar pe niste bestii cu chip uman, creati doar pentru a le fi sclavi , pe care ii inseala tot timpul si sunt dispusi la exterminarea lor asa cum au facut-o mai bine de 300 de ani. Daca si "protocolul inteleptilor sionului" este plin de edxcremente ca si Talmudul si Kabbalul Luciferian, cum a scris si Yitzak Schapira in cartea sa" The King's Torah" cum trebuiesc tratati Goyimii. Rusine pentru acesta haita de ultrateroristi satanici ce guverneaza azi lumea prin ceea ce numesc ei sionism-masonic, expresia fatisa a diavolului pe pamant.!

Raporteaza abuz de limbaj
9am125241

235 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Aprilie 2010, ora 23:31

Sunt intrutotul de acord, chiar am sa te completez, putin mai plastic, fara incrancenare,,,!
Acum asociez visul tiganului - tot din "Tiganiada", ce vrei, imi place mie - Cand se visa el in rai si pe langa el curgea un rau cu lapte, iar malurile erau din mamaliga moale...Acum accesand europa asta occidentala, sau trezit in rai ! Cred ca Ion Budai Deleanu a fost un vizionar... Nu am avut acces la biografia lui dar cred ca a fost tigan.
Cat despre partea cu cersitul... Un evreu bogat se ruga la zidul acela, al lor...da-mi doamne noroc sa nu se scufunde vapoarele alea, ale mele, pline cu petrol si cele cu cereale, fa doamne ca marea sa fie linistita ...! Langa el, un alt evreu dar sarac, seruga si el: da-mi doamne si mie 10 dolari sa iau si eu paine...Evreul bogat se opreste din ruga si-ii zi ce celuilat: asculta, tu cu ruga ta ii distragi atentia lui Dumnezeu de la mine. Ia de la mine 10 dolari si dute acasa ...!

Raporteaza abuz de limbaj
Vested tanar !
Fosta membra 9am.ro

12 mesaje
Membru din: 3/03/2010
Postat pe: 25 Aprilie 2010, ora 00:15

De la: TAC010, la data 2010-04-24 13:18:50"Notre poul en votre cour"

1- Nu mai utilizati o franceza de balta.
2- Francezii au fost si sunt fratii nostri latini,.mereu au fost cu noi si ne-au ajutat sa ajungem o Romanie Mare. Cand ne-am departat de ei, incepand cu perioada interbelica, si chiar am luptat in contra lor fiind aliatii Germaniei hitleriste, s-a ales praful de tara noastra, pentru ca am suportat 45 de ani de comunism si apoi 20 de ani de iliescism. Vai de fundul nostru.
3- Romanii sunt precum capra : si raioasa si cu coada pe sus. Romanii prea sunt razgaiati, prea vor sa fie alintati, adulati, mangaiati, cocolositi, sa fie coplesiti de vorbe mieroase, laudati cat se poate. Prea multa vanitate. Mai coborati fratilor cu picioarele pe pamant, nu va mai ofuscati ca va critica francezii. Critica-i rusinoasa dar este sanatoasa. Dovediti-le ca nu suntem pleava Europei. Sunteti in stare ? Sa va vad, veniti cu o initiativa plauzibila. Nu va mai vaietati ca muierea cu drobul de sare. Cine nu-si cunoaste istoria risca s-o repete. N-ati vazut unde l-au dus pe Ceausescu laudele sterile si linguselile lui Paunescu si Vadim ? O critica buna si la obiect, mai ales daca-i de la francezi, poate ne trezeste la realitate.

Raporteaza abuz de limbaj
9am161450

2 mesaje
Membru din: 26/01/2010
Postat pe: 25 Aprilie 2010, ora 00:49



Serios?...intreb pe cea ce-si punea serioase intrebari:daca sa spuna sau nu?!ca este romanca!?si se inarma ea cu nume tari...Cioran,Noica!pai n-are nici un rost draga mea!ce te face sa crezi ca ar sti cine sunt?poti sa le spui si despre ale lor valori ca nu si-ar da seama!habar n-au pe ce lume traiesc si se razboiesc cu noi,cei care ducem in spate 50 de ani de comunism...daca erau in locul nostru,erau disparuti ca ,,tarisoare"de multa vreme!nici macar nu merita sa luam act de ofensele lor!altceva ce mai stiu?ce mai pot face?

Raporteaza abuz de limbaj
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 25 Aprilie 2010, ora 08:59

De la: Zecebal, la data 2010-04-25 00:15:17
De la: TAC010, la data 2010-04-24 13:18:50"Notre poul en votre cour"

1- Nu mai utilizati o franceza de balta.
2- Francezii au fost si sunt fratii nostri latini,.mereu au fost cu noi si ne-au ajutat sa ajungem o Romanie Mare. Cand ne-am departat de ei, incepand cu perioada interbelica, si chiar am luptat in contra lor fiind aliatii Germaniei hitleriste, s-a ales praful de tara noastra, pentru ca am suportat 45 de ani de comunism si apoi 20 de ani de iliescism. Vai de fundul nostru.
3- Romanii sunt precum capra : si raioasa si cu coada pe sus. Romanii prea sunt razgaiati, prea vor sa fie alintati, adulati, mangaiati, cocolositi, sa fie coplesiti de vorbe mieroase, laudati cat se poate. Prea multa vanitate. Mai coborati fratilor cu picioarele pe pamant, nu va mai ofuscati ca va critica francezii. Critica-i rusinoasa dar este sanatoasa. Dovediti-le ca nu suntem pleava Europei. Sunteti in stare ? Sa va vad, veniti cu o initiativa plauzibila. Nu va mai vaietati ca muierea cu drobul de sare. Cine nu-si cunoaste istoria risca s-o repete. N-ati vazut unde l-au dus pe Ceausescu laudele sterile si linguselile lui Paunescu si Vadim ? O critica buna si la obiect, mai ales daca-i de la francezi, poate ne trezeste la realitate.


Nu cred ca trebuie sa ne puinem cenusa in cap si nici sa urcam pe vreun piedestal romanul ca natie dar nici nu ne comparam cu tiganii . ei nu au decit un singur din nastere sa fure si
sa minta la scoala nu vor sa mearga atunci cum se pot schimba?de servici nici nu mai vorbim si atunci .....?
Tiganie /tiganie / degeaba se caznesc liderii lor sa faca ceva pentru tigani /totul se loveste de zidul de indiferenta si nimic nu ii poate schimba/

Raporteaza abuz de limbaj
alexandre_dumas77

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 25 Aprilie 2010, ora 13:12

SOLUTII exista de cand lumea ! Dar nu exista capabili sa le aplice !
Cersitul este definit ca infractiune in Codul penal, deci este Interzis.
Pentru cei evlaviosi, cersitul nu este un act de milostenie, nu trebuie interpretat gresit; Cersitul este interzis si in Sf Scriptura in Vechiul Testament (parca la Iezechil, am uitat locul exact, dar exista sigur).
Nicaieri in lume nu este respectata Legea care este Sfanta si Buna!
Franta e in top, cersitul intra in traditiile Frantei.
Spiritul francez nobil nu este cel reprezentat de Jonathan Lombert, pentru el nu simt decat mila iar pentru cei prezenti in studio care l-au imitat precum niste roboti inculti simt si mai mare mila.
Cersetorii au devenit o mare problema a intregii lumi, alturii de ceilalti infractori interlopi ! Dar ma intreb unde au disparut inteleptii care iau masuri ?
In Franta de ce nu exista un intelept cu o buna constiinta sa aplice legea ?
In Romania la fel, de ce nu se respecta legea ? Doat atat ! Legea exista peste tot in lume si in constiinta fiecaruia dintre noi, trebuie doar aplicata !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

27 mesaje
Membru din: 1/01/2009
Postat pe: 25 Aprilie 2010, ora 15:40

Nu e pentru prima data cand francezii ne trateaza astfel. Nu ma surprinde felul de a pune problema, a acelui mascarici, ce se pretinde actor de comedie. Ma surprinde insa atitudinea de masa a publicului care l-a aprobat si primit cu aplauze. Uite, unde ajung popoarele care manifesta o toleranta exagerata fata de tigani si care nu stiu sa le dea peste gura unor popoare ce nu cunosc cele mai elementare reguli de bun simt. Din neamul meu, nimeni nu le-a cerut si nici n-o sa le ceara ceva de gratis, francezilor. Asadeci ,celor ce nu le place numele de roman le zic sa ma pupe in fund. I.M.

Raporteaza abuz de limbaj
sirboby

1972 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 25 Aprilie 2010, ora 16:43

Acest razboi mediatic indreptat ,prin toata Europa impotriva ROMANILOR,porneste din frica cetatenilor U.E. fata de romani! Am trait o perioada de timp in UK si,asta a fost impresia mea, am constatat ca oamenii de rand sunt FFFFFF INCULTI (prosti as putea zice).Se poate compara un muncitor roman cu unul strain? Eu nu cred! Romanul are inventivitate(si la bune ,si la rele) si adaptibilitate nativa,ceea ce lor le lipseste cu desavarsire! Si atunci mass-media lor prezinta cazurile de cetateni romani(sau nu,chiar crede cineva ca vesticii pot face diferenta intre limba romana si albaneza,bulgara etc?) care savarsesc infractiuni! De ce? Pentru a induce o oroare posibililor angajatori si opiniei publice,cu privire la romani,necesara mentinerii restrictiilor pe piata muncii! Daca piata muncii ar fi libera cred ca mai toti angajatorii vestici ar prefera muncitorii(REPET MUNCITORII) romani,pentru inteligenta,rapiditatea si disponibilitatea de a lucra ,,over-time''.
Privitor la tigani(RRRRRRRRRomi) sau cum dracu le mai zice acum,asa ii trebuie UE ! Mai tineti minte,inainte de aderare cat ne-au f...t la cap(scuze de expresie) cu drepturile tiganilor,ale puscariasilor etc.Romanii sunt prosti nu stiau(si nu stiu nici acum) cum sa rezolve problemele lor! Sa le acorde ei drepturi si sa-i educe ei(vest-europenii),ca-s mai ,,destepti''.
Chiar nu isi dau seama ca OMUL nu se face cinstit decat cu ,,sabia''. Chiar crede cineva ca e mai usor sa muncesti decat sa cersesti? Si pentru a cersi si a fura nu-ti trebuie nici self-employed,nici blue-card,nici NINO etc.

Raporteaza abuz de limbaj
Sugeþi un corn cu lapte, dacã n-aveþi dinþi ªi numãraþi-mi ouãle, cã mi-am ieºit din minþi Bãi animalule, nu vezi? Voi n-aveþi interesuri Iarna nu-i ca vara, vã dorim succesuri! Parazitii (Noi vrem respect)
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 25 Aprilie 2010, ora 18:32

Romania este o tara unde toate liftele pagine sau aciuat si sau confundat cu natia noastra ,
Este imperios necesar sa luam atitudine si sa nu mai lasam sa fim confundati .
Romania nu este patria tiganilor si daca nu vor sa traiasca dupa cum traim noi ca o societate care respecte anumite elemente de moralitate nu au decit sa se duca unde vor ei/
Presedintele in foamea de voturi a uitat sa contacteze adevaratii lideri ai romilor si sa dus direct la lumea intrrlopa incurajind de fapt cercurile infractionale ale acestei subspecii umane/
In momentul numarari voturilor sa constatat[ in 2009 ]ca pachetul de voturi ce a facut diferenta a venit din strainatate . nu cumva acesta a fost pretul dansului cu interlopul bercea ?
Domnule presedinte nu ti-a fost rusine sa apelezi la aceasta metoda?
PESTELE DE LA CAP SE IMPUTE....////// :

Raporteaza abuz de limbaj
Copilasa

80 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 25 Aprilie 2010, ora 19:03

De la: Zecebal, la data 2010-04-25 00:15:17
De la: TAC010, la data 2010-04-24 13:18:50"Notre poul en votre cour"

1- Nu mai utilizati o franceza de balta.
2- Francezii au fost si sunt fratii nostri latini,.mereu au fost cu noi si ne-au ajutat sa ajungem o Romanie Mare. Cand ne-am departat de ei, incepand cu perioada interbelica, si chiar am luptat in contra lor fiind aliatii Germaniei hitleriste, s-a ales praful de tara noastra, pentru ca am suportat 45 de ani de comunism si apoi 20 de ani de iliescism. Vai de fundul nostru.
3- Romanii sunt precum capra : si raioasa si cu coada pe sus. Romanii prea sunt razgaiati, prea vor sa fie alintati, adulati, mangaiati, cocolositi, sa fie coplesiti de vorbe mieroase, laudati cat se poate. Prea multa vanitate. Mai coborati fratilor cu picioarele pe pamant, nu va mai ofuscati ca va critica francezii. Critica-i rusinoasa dar este sanatoasa. Dovediti-le ca nu suntem pleava Europei. Sunteti in stare ? Sa va vad, veniti cu o initiativa plauzibila. Nu va mai vaietati ca muierea cu drobul de sare. Cine nu-si cunoaste istoria risca s-o repete. N-ati vazut unde l-au dus pe Ceausescu laudele sterile si linguselile lui Paunescu si Vadim ? O critica buna si la obiect, mai ales daca-i de la francezi, poate ne trezeste la realitate.


Haida deh bai "Zece gloante" - cum îti place sa te auto-numesti ("balle" - în limba care-ti este atât de draga înseamna glont) - batjocorind cu aceasta denumire un personaj de seama al istoriei românesti, pe Decebal.
Dar nu numai prin schimonosire de nume batjocoresti ceea ce este românesc, ci si prin SERVILISMUL, prin PUPIN..RISMUL de care dai dovada fata de francezi. Faptul ca nu simti nimic pentru natia aceasta este clar, dar ai si mintea de gaina !!!

Asa-zisul "ajutor" dat de Napoleon III , era pt a-si EXTINDE IMPERIUL, bai sinistrule , nu ca sa te ajute pe tine "frateste". Azi ce fac ORANGE, CARREFOUR, CORA, AUCHAN, RENAULT, SOCIETE GENERALE, VODAFON, sau celelate firme franceze (apa, etc) în România ?! Cauta o "vaca de muls", clienti, sa-i jumuleasca. I-au gasit pe români naivi (ca au trait in comunism si au iesit complet distrusi),sa le ia si pielea de pe ei. Francezii fac beneficii uriase in România.

Cu AROGANTA, CRUZIMEA, AERELE DE SUPERIORITATE care le sunt specifice, îi DISPERETUIESC PE CEI PE CARE-I JUMULESC !!! Daca n-ai înteles asta bài Zece..(si nu mai stiu ce), e trist.

Întreprinderile franceze în România si terenurile, toate cumparate pe doi bani aduc PROFITURI IMENSE francezilor - care, in plus, sunt scoase din tara masiv (cum a fost in 2008), scufundând România în criza financiara. Asta se numeste COLONIZARE moderna.

Sau poate ca esti platit de francezi mai Zecegloante, sa-i batjocoresti pe români si sa-i lauzi cu gura plina. Ei sa nu aiba agentii lor de contraspionaj la noi ? Din pacate sunt unii români TRADATORI de tara care lucreza pe gratis, din prostie, sau mai grav din ANTIROMÂNISM.

Pentru ceilalti citittori, ceea ce au facut francezii pe France 2 zilele trecute este une dintre MARILE SI PERMANENTELE MURDARII care se fac în aceasta tara ("frateasca" ) împotriva românilor. Nu numai ce ajunge la noi în România, dar ce traiesc zilnic românii emigrati în Franta.
Franta este singura tara europeana care NU RECUNOASTE ORIGINA ETNICA SI COMUNITATILE. Ce credeti despre asta ?

Tiganii nu au nimic de-a face cu aceasta TICALOSIE RASISTA proprie poporului francez, care se crede deasupra tutror. Cine alimenteaza însa aceast DISPRET SUVERAN pe care-l arata francezii românilor, daca nu chiar unii români - ca dobitocul de mai sus -. Români cretini care preaslavesc pe francezi, fara sa-i cunoasca, fara sa fi trait la ei in tara, sa le cunoasca mentalitatile si caracterul.

Nu exista popor care sa preaslaveasca pe altii, cum fac românii. LIPSA DE PATRIOTISM si de respect de sine a unor români a generat atitutdinea francezilor (pe lânga caracterul lor dispretuitor) !!!!!
Daca nu erau tiganii, scârbele de francezi inventau altceva ca sa-i batjocoreasca pe români. Iar românii în loc sa riposteze, ce fac?!! Îsi "pun cenusa in cap" !!

Pe lânga reactia ambasadei noastre, daca vreti sa faceti ceva eficient fratilor : BOICOTATI¨TOATE ÎNTREPRINDERILE, POSTURILE, PRODUSELE FRANCEZE. Asa cum au facut americanii, când francezii s-au opus la trimiterea soldatilor francezi in Afganistan, nu mai cumparau nici un produs francez.

Aveti DEMNITATE si NU MAI CUMPARATI NIMIC FRANTUZESC, nu va mai duceti la ei in tara (ca doar aveti restul lumii la dispozitie). Asta o sa-i doara pe acesti nemernici, care in afara de bani nu stiu nimic, n-au nici onoare, nici cultura, nici bun simt !! De omenie, ce sa mai vorbim.


Rosalie

225 mesaje
Membru din: 9/07/2009
Postat pe: 26 Aprilie 2010, ora 11:51

BRAVO!!!!!
ASA NE TREBUIE!!!!
ASA NE PROMOVAM!!!
Asa ne promoveaza " fratii nostri indieni ", mai bine zis.
Cine e devina?
Pai hai sa ne gandim...
Cine le-a dat voi lichelelor alora sa plece din tara si sa se "prezinte" ca fiind romani ?
Cine le-a facut buletin!!!! ????

Toata Europa este impanzita de fuste inflorate ...

Imi e rusine ca sunt roman!!!




Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 26 Aprilie 2010, ora 12:15

De la: Rosalie, la data 2010-04-26 11:51:29BRAVO!!!!!
ASA NE TREBUIE!!!!
ASA NE PROMOVAM!!!
Asa ne promoveaza " fratii nostri indieni ", mai bine zis.
Cine e devina?
Pai hai sa ne gandim...
Cine le-a dat voi lichelelor alora sa plece din tara si sa se "prezinte" ca fiind romani ?
Cine le-a facut buletin!!!! ????

Toata Europa este impanzita de fuste inflorate ...

Imi e rusine ca sunt roman!!!




NASPA

Raporteaza abuz de limbaj
claudiapetre

1 mesaj
Membru din: 24/02/2009
Postat pe: 26 Aprilie 2010, ora 12:35

sa nu va fie niciodata rusine ca sunteti romanii,traiesc in germania si n acest oras pot sa spun ca zece procente din forta de munca sunt romanii.muncim din greu nu cersim doar ca nu suntem acceptatii pe deplin.toate tariile au delicventii nu doar romania numai ca nu se discuta asa de mult ca despre romanii.aici noi muncim si nemtii stau acasa si iau banii de la stat pt ca nu le place munca.

Raporteaza abuz de limbaj
Rosalie

225 mesaje
Membru din: 9/07/2009
Postat pe: 26 Aprilie 2010, ora 12:45

De la: claudiapetre, la data 2010-04-26 12:35:54sa nu va fie niciodata rusine ca sunteti romanii,traiesc in germania si n acest oras pot sa spun ca zece procente din forta de munca sunt romanii.muncim din greu nu cersim doar ca nu suntem acceptatii pe deplin.toate tariile au delicventii nu doar romania numai ca nu se discuta asa de mult ca despre romanii.aici noi muncim si nemtii stau acasa si iau banii de la stat pt ca nu le place munca.


Toate tarile au delicventi, dar cati din ei gasesti la colt de strada cu mana intinsa? Facem un sondaj?
Si vai nesimtitii, cum stau ei in casa si-i plateste statul si pe voi nu..
DA! pentru ca sunteti emigranti si nu aveti aceleasi drepturi ca ei.
DA, pentru ca statul lor permite asta .......Ia vino tu frumusel inpoi in tara si vezi daca cumva ai chef sau nu sa muncesti ..si vezi daca te plateste statul sa stai acasa...


Sa-ti amintesc de ce ai plecat?
Sau de ce am pleca toti?

Raporteaza abuz de limbaj
Copilasa

80 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 26 Aprilie 2010, ora 12:46

De la: Rosalie, la data 2010-04-26 11:51:29BRAVO!!!!!
ASA NE TREBUIE!!!!
ASA NE PROMOVAM!!!
Asa ne promoveaza " fratii nostri indieni ", mai bine zis.
Cine e devina?
Pai hai sa ne gandim...
Cine le-a dat voi lichelelor alora sa plece din tara si sa se "prezinte" ca fiind romani ?
Cine le-a facut buletin!!!! ????

Toata Europa este impanzita de fuste inflorate ...

Imi e rusine ca sunt roman!!!





Nu tie sa-ti fie rusine ca esti românca, ci francezilor ca se comporta atât de murdar. Fac DISCRIMINARI, apoi ne dau noua lectii de democratie !

Repet : TIGANII NU AU NICI O LEGATURA CU RASISMUL FRANCEZ !!!!! Daca nu se legau de tigani, francezii se legau de altceva oricum, pentru ca-i urasc pe români ! Românii sunt urâti pentru ca sunt buni profesional, se vând pe putini bani, si le iau in felul asta locurile de munca !!!

TIGANII SUNT AI ÏNTREGII LUMI, nu numai ai României, deci toata planeta trebuie sa-si asume aceasta populatie calatoare (nomada). Bineînteles ca si ei însisi trebuie sa se asume, bineînteles ca si Statul Român. Incontestabil si francezii trebuie sa-i asume.

Nu sunt de acord sa facem si noi discriminari, pornindu-ne pe tigani. Daca poarta fuste inflorate, asta este treaba lor. NU-MI PLAC DISCRIMINARILE. Asta nu înseamna ca-mi place cersitul ori din pacate pt. aceasta populatie cersitul este o profesie si face parte din viata lor. Poate ca nu sunt ei de vina. Oricum toata lumea trebuie sa puna umarul sa faca ceva, nu sa-i incriminam aiurea.
IMAGINEA PROASTA IN LUME NE ESTE FACUTA DE OCCIDENTALI; Românii (nici tiganii roma^ni, nici nuimeni nu este cauza. Acestea sunt doar PRETEXTUL, când veti întelege aceasta manevra miseleasca a occidentalilor ?! Când veti înceta sa-i pupati în c... ?!

În privinta cersitului, este într-adevar o mare problema. Ar fi multe de facut... Ar trebui sa ne gândim toti, sa venim cu idei ...Nu cu sentinte de violenta si de moarte. Violenta da nastere la violenta. De idei avem nevoie !

Ca sa evitam orice confuzie, tiganii sunt cum sunt, dar ceea ce trebuie retinut este ca FRANCEZII sunt altfel decât si-i imagineaza românul de rând. Acum si-au aratat adevarata fata. Asta trebuie retinut, si din asta trebuie ca noi românii sa învatam ceva : SA FIM DEMNI, SA NU ACCEPTAM CA TARA NOASTRA SA FIE BATJOCORITA DE NIMENI, sa deschidem ochii si sa constatam ca in afara de noi însine, nimeni nu ne este prieten. Sa lasam visele depre asa-zisa "ginta latina", "frati", "minunatul Occident", etc. - vise care creaza poporului român complexe nejustificate !

Francezii sunt porniti contra românilor în primul rând pt ca SE TEM DE COMPETENTELE NOASTRE - cum bine spunea cineva mai sus ! Da, ROMÂNII, formati pe banii României, sunt FOARTE COMPETENTI SI CER SALARII MICI, LUÂNDU-LE ASTFEL LOCUL DE MUNCA francezilor sau altor occidentali. De unde ura si dorinta lor de a-i umili pe români. Fara sa mai vorbim si de contributia "binevoitoare" a multor unguri la imaginea proasta a tarii noastre. Astea sunt cele doua surse de ura, si nu tiganii !





Pagini: << 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Europa ne uraste?! "Salutul romanesc", mana intinsa a cersetorului?
Mergi la: