back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Vistieria tarii e goala!

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
nicicandva

28 mesaje
Membru din: 9/07/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 14:34

asta eeste chiar un semnal de alarma pe care autoritatile ar fi trebuit sa-l traga de mai demult:



Oameni din Ministerul Finantelor au "scapat" cifre care arata adevaratul dezastru bugetar: deficitul atinge deja 3%, in conditiile in care criza subtiaza dramatic din incasari. Guvernul taie, de urgenta, cheltuielile..

deci ... ce o sa se intample cu noi acum?


metmona

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Deva

Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 14:58


Acum ca au fost alegerile isi fac campanie ca ca justifice cine stie ce va fave noul guvern.
In loc sa aplice masuri economice pt micii intreprinzatori din Romania si marii investitori straini, taxe reduse, fara formulare complicate de depus, masuri sa atraga investitori, ei anunta cresterea taxelor?

Oricum turismul e cum e, nu stiu n-am vazut la fata locului dar am inteles ca bulgarii si cehia si altii au fiscalitate mai redusa, turism mai bun, ce dumnezeu fac astia in guvern si-n parlament toata ziua?

Ar trebui sa existe o lege care fiecare partid sau candidat sa adere la un program oficial de masuri de guvernare, publicat in monitor inainte de alegeri iar dupa alegeri sa fie obligati prin lege sa si-l respecte.


sabeth88

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Sf Gheorghe

Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 15:13

Poate ca domnii guvernanti si cei din ministerul de finante ar trebui sa mai scoata mana din "visteria tarii " cel putin pana se mai regleaza problema sau dat fiind faptul ca tocmai am ales alti hoti sa nu mai bage mana acolo cel putin o perioada , oricum au 4 ani la dispozitie ... dar cum ceea ce zic eu aici sunt doar opinii S.F. in viziunea mea si a multora sunt curios unde o sa ajungem ... Domnilor guvernanti va doresc in pragul sarbatorilor de iarna sa ajungeti sa muriti de foame ca batranii care au muncit o viata .


tepesliviu

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 19:02

odata ce conducatorul DNA are 170 milioane lei vechi salar,oare ce ar trebui sa faca guvernul sa reduca cheltuielile?sa dea liber la executarea RAR la masini si altor firme sa iti poti plati mai repede taxa de poluare ,nu dupa 3 luni,asa ar incasa multi multi banuti.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 19:54

Marea majoritate a oamenilor de rând au rate la bănci. Guvernanții noștri probabil s-au întrebat : nu putem să împrumutăm și noi din banii statului? Încercând să vadă dacă reușesc au băgat mânuța până la încheietură, cot, umăr, au băgat și capul, au intrat cu totul în visteria statului și au ajuns la fundul sacului. Acum așa de grijulii au început să țipe în gura mare că s-a golit sacul și se uită mirați și nevinovați unul la celălalt și se întreabă: De unde mai facem rost de bani că vine criza și în România?


edutzu_b

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 19:54

Foarte tare,frate!Emigram in Congo!


bobescu2002

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 21:18

Nu sunt fan PSD, insa de vreme ce in Marea Britanie, una din tarile cele mai dezvoltate din lume s-a introdus impozitarea celor cu venituri mari, consider ca si la noi luxul trebuie impozitat corespunzator


e_lemna

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Bacau

Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 23:06

Cei care s-au infruptat ,sa faca bine sa dea banii inapoi,de nu, venim ca in 1907 si daramam coruptia din temelii. Si banii lui patriciu sunt buni de pus la loc in visteria tarii, ca e petrolul tarii nu al lui. Si neobrazatii toti care sfideaza tara cu chilotii lor cu pietre scumpe, ce mai, mi-e scarba de toti si de toate.


Fosta membra 9am.ro

34 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Decembrie 2008, ora 10:09

PAI SA FACA BINE SA UMBLE IN PRIMUL RAND LA SALARIILE, PENSIILE SI CHELTUIELILE (CU PROTOCOLUL, DEPLASARILE, DIURNELE, MESELE, MASINILE ETC. ETC. ETC) LOR SI APARATULUI LOR ADMINISTRATIV, RESPECTIV ALE SUTELOR DE MII DE BUGETARI CARE TRAIESC PE SPINAREA NOASTRA, A ASTORA DIN SECTORUL PRIVAT (MAI ALES MARUNT), CARE CHIAR MUNCIM SI PRODUCEM CEVA PENTRU TARA, NU SA NE BAGE ALTE SI ALTE TAXE, CA SA NE STOARCA, EVENTUAL PANA REUSESC SA NE INCHIDA DE TOT! APOI, LE-A DAT IN GAND VREUN PIC SA IA TAXE SI IMPOZITE SI DE LA TOTI FOTBALISTII SI IMPRESARII LOR, DE LA TOTI INCHIPUITII AIA DE CANTA PE LA NUNTI, BOTEZURI SI PETRECERI SI CARE ETALEAZA PE LA TOATE TELEVIZIUNILE CUM ARUNCA EI CU BANII IN STANGA SI-N DREAPTA SI IN CE LUX SE SCALDA, DE LA TIGANCILE VRAJITOARE CARE TRAIESC IN PALATE DE SUTE DE MII DE LEI SI UMBLA COCOSATE DE AURUL CU CARE SUNT PAVOAZATE, SA RECUPEREZE PREJUDICIILE DE LA LICITATIILE CU PRETURI UMFLATE CARE SFIDEAZA ORICE LOGICA, BUN SIMT, TERMEN DE COMPARATIE SAU ARGUMENT ECONOMIC SI PE CARE SCRIE CU LITERE DE-O SCHIOAPA "SPAGA" ? ETC. ETC. ETC. FIINDCA S-AR PUTEA CONTINUA LA NESFARSIT PROBABIL! FIINDCA NU TREBUIE SA FII MARE ANALIST ECONOMIC IN TARA ASTA, CA SA VEZI INCOTRO SE SCURG BANII PUBLICI AIUREA SI DE UNDE AR MAI TREBUI DE FAPT COLECTATI, CA SA FIE SI PENTRU PENSII, SI PENTRU SANATATE, SI PENTRU INVATAMANT...


leo_

448 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Decembrie 2008, ora 04:57

De la: bobescu2002, la data 2008-12-05 21:18:59Nu sunt fan PSD, insa de vreme ce in Marea Britanie, una din tarile cele mai dezvoltate din lume s-a introdus impozitarea celor cu venituri mari, consider ca si la noi luxul trebuie impozitat corespunzator





mi se pare de-a dreptul stupid. adica daca eu muncesc si imi permit niste obiecte de lux, neconsumand banii prin discoteci cum e la moda la majoritatea tinerilor, atunci tot eu ar trebui sa platesc statului? pai nu i-am dat 19% impozit cand le-am cumparat? a, atunci a fost multumit!


pe marginea subiectului: din cate vad nu aveti niciunul vreo idee despre cum se fac banii. singura voastra logica este "sa ia statul celui de langa mine si sa imi dea mie". Asta explica de ce suntem intre ultimele tari din UE. pentru ca ne uitam in farfuria celui de langa noi. Oameni buni, nu prin impozite luate de la x si y se traieste, ci prin munca, produse inovative, lucrari eficiente si servicii bune. numai asa se creaza plus valoarea. oare nu vedeti in jurul vostru ca un stat bazat pe impozite cade in fiecare zi?


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 7 Decembrie 2008, ora 17:52

- Acordarea de garantii guvernamentale companiilor ptr acordarea de imprumuturi

- Privatizarea sistemului sanitar

- Adoptarea sistemului E-government

- Identificarea zonelor cu potential ale Romaniei in vederea adoptarii de proiecte noi si atragrea investitorilor..



jedi_edi

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Decembrie 2008, ora 21:45

Care autoritati?Astea de hoti?Singura motoda si cinstita este sa intre fiscul peste cei cu averi si sa-i purice cum si din ce bani si-au facut ce si-au facut.Confiscat tot si transformat in lichiditati si sa vedeti cati bani o sa aiba vistieria tarii.


doinita67

96 mesaje
Membru din: 15/11/2008
Oras: Calarasi

Postat pe: 22 Ianuarie 2009, ora 14:33

cum sa nu fie visteria goala cind rominii si-au pus sperantele in oameni crezind ca lucrurile vor merge bine si constatam la fiecare 4 ani pina acum ca am pus visteria in mina unor rozatoare si nu incerc sa scot pe cineva fiindca toate guvernele sunt partase la golirea acesteia.Au grija sa ne jupoaie si pe noi se vede astala ochiul liber.Poate pune ceva pe fundul acestei visterii ceva din blanurile nevestelor ,din masinile care le detin numai de fala chiar de circula o data la o luna,si multe altele.


doinita67

96 mesaje
Membru din: 15/11/2008
Oras: Calarasi

Postat pe: 22 Ianuarie 2009, ora 14:36

Adevarul ca asa s-au fabricat peste noapte milionarii muncind din greu la prostirea oamenilor si cautind cifrul acestei visterii si cit au transpirat saracii nu va este mila de ei?


doinita67

96 mesaje
Membru din: 15/11/2008
Oras: Calarasi

Postat pe: 22 Ianuarie 2009, ora 14:38

au muncit si in zile de sarbatoare cum ar fi :sfinta Lene Si cuviosul Somn si din aceasta cauza o luam la vale ca ei numai in sarbatori din astea ne-au guvernat de la revolutie pina acum


gigilipianu

443 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Jiu

Postat pe: 30 Ianuarie 2009, ora 00:17

Nu e vorba numai de visteria goala dar si de datoria externa imensa, numai din cele declarate oficial. Toate acestea sunt suma incapacitatilor guvernantilor din 1990 pana azi. Cine i-a pedepsit vreodata pentru aceasta incapacitate ? Legea raspunderii ministeriale o bataie de joc sesizata doar de Turianu. Pentru imbunatatirea functionarii partidelor care ar fi ajutat in masura mai mare cresterii capacitatii de conducere a partidelor ar fi fost de folos o Lege a partidelor bine gandita nu ca cea din prezent care in afara de anumite reglementari privind cheltuielile electorale nu a contribuit cu nimic la o mai buna functionare a fortelor politice. Disperati oamenii au cerut cu totii legea votului uninominal, sperand ca scapa de aceleasi fete politice care i-au dezamagit, nestiind ca se arunca din lac in put. Au obtinut mai rau decat se asteptau. Rezultatul fiind favorizat, in afara de fraude si de absenteismul la vot. La comune si orase in special este jale cu alesii locali. Dupa ce ca oricum aici se gasesc cu greu oameni pregatiti pentru candidati, nici din acestia nu s-au putut recruta decat soferi, someri, pensionati pe caz de boala (!?) si alti oameni fara capatai. Acum Parlamentul rezultat sa ia masuri legislative pentru imbunatatirea managementului politic ? Nici cand nu vom mai vedea asa ceva. Macar in alegerile din acest an sa speram in mintea romanului de pe urma. Logos.


doinita67

96 mesaje
Membru din: 15/11/2008
Oras: Calarasi

Postat pe: 30 Ianuarie 2009, ora 14:03

daca punem toate lipsurile unei categorii sociale in aceasta visterie sigur ar da pe de laturi sa vad cine se inhama la rezolvarea lor.


Fosta membra 9am.ro

118 mesaje
Membru din: 21/02/2009
Postat pe: 30 Mai 2009, ora 15:20

Visteria tarii este de mult goala. Nici o problema visteria Europei si a Bancii Mondiale nu sunt inca goale.


Fosta membra 9am.ro

52 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Iulie 2009, ora 11:43

SURPRIZA DUPA ALEGERI ROMANI FITI PREGATITI DA IESIT IN STRADA!


Fosta membra 9am.ro

52 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Iulie 2009, ora 11:44

PARLAMENTAR = HOT CU ACTE IN REGULA


Fosta membra 9am.ro

52 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Iulie 2009, ora 11:47

PARLAMENTAR = TRADATOR DE TARA SI NEAM FACE EL CONTURILE PLINE SI POPORU DAL DRACU CE TREABA AM EU CU EL!DOAR EU FAC LEGEA


vladtepessecXXI_

20 mesaje
Membru din: 23/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 August 2009, ora 22:17

PAI DE CE ???? deoarece : 1. ILIESCU ( F.S.N- 1990 ; PSD, ulterior ) impreuna cu toata cloaca de borfasi , hoti , mafioti, GKB-isti, ect..au jefuit la greu , tot ce sa putut, au distrus DEMNITATEA, PERSONALITATEA fiecarui roman ,a sufocat inca din fasa DEMOCRATIA , UNITATEA NATIONALA...si asa au JEFUIT aceasta tara ; dupa cei opt ani de CALVAR NATIONAL, au sosit la guvernare PNT-UL, noi politicieni carora li sa oferit toata credibilitatea noastra ( pacat ca sa stins din viata prea repede regretatul CORNELIU COPOSU-detinut politic in vremea comunista ), dar care din pacate au dat dovada de slabiciune......,de fapt trebuia sa ne fi asteptat ,avand in vedere la acea vreme ca DEMOCRATIA in ROMANIA,era un "BEBELUS IN FASA "; deci au mai trecut alti patru ani de DEZAMAGIRE SI SUFERINTA NATIONALA ; dintr-o PROSTIE CRASA POPULARA,NATIONALA, au revenit la conducere fostii FSN-isti intr-o noua BLANA DE LUP - PSD-istii , si mai versati, au exploatat la maximum orice posibilitate de A FURA ,din nou LA GREU , secatuind o natiune intreaga ,care de fapt si de drept formeaza VISTIERIA TARII !!!!!!!!!!!!!!! dupa alti patru ani de suferinta, din disperare BIETUL POPOR, a acordat credit altora care s-au dovedit a fi la fel de NEMERNICI ca si predecesorii , care de data aceasta , cu aceasi LACOMIE INVERSUNATA si NEMERNICIE, au JEFUIT,au STERS si PRAFUL de pe FUNDUL SACULUI !!!! dupa ani grei in care sa furat fara a fi NIMENI TRAS LA RASPUNDERE , ( ILIESCU , PETRE ROMAN , ADRIAN NASTASE, VACAROIU SI INTREAGA GLOATA PSD-ista , TARICIEANU , PATRICIU ( tradatori de tara si de neam ) + toate hienele din zecile de COMISII (actuale)DE JUDECATA ( caci de , recunosc ca in Romania nu exista JUSTITIE , se auto proclama in judecatorii poporului, cei ce ne-au furat si distrus pe noi si care sunt in continuare platiti din amaratele noastre de salarii.....) acum ajungem si in zilele noastre anul 2009 in care la final , ajunge, precum MIELUL SACRIFICAT, la conducerea guvernului ,acest domn ,pe nume BOC-actualul prim ministru ,care defapt trebuie sa repare ceea ce sa distrus in 18 ani si jumatate,fiind obligat de 2 situatii inedite : 1. preluarea "VISTIERIEI TARII GOALE " si asa zisa CRIZA MONDIALA - pentru fraieri -( vezi filmul tradus in limba romana intrand pe GOOGLE, " ZEIT GEIST ADDENDUM " ! ) ; BOC-un prim ministru huiduit , discreditat, denigrat de orice individ incapapil de a avea o gandire sanatoasa,si in primul rand de CURVELE POLITICE : PSD-PNL,care au colaborat in culise ca cei mai buni prieteni timp de ani de zile sapand pina la epuizare pe cei ce acum trebuie sa lupte pentru a redresa , a aduce pe linia de plutire ,cat de cat ACEASTA TARA, POPORUL ROMAN ! au reusit sa se infiltreze la cele mai inalte structuri ale politicului din Romania 98%din DEZAXATII MINTALI AI ACESTEI NATIUNI !!!!! ........ca in orice familie,care ajunge sa traiasca numai DIN DATORII ani de zile, este foarte greu, daca nu aproape imposibil sa mai revii pe linia de plutire , sau reuseste prin a lua MASURI DRASTICE, DUREROASE care afecteaza fiecare membru; asa si cu MASURILE DRASTITE SI NEPOPULISTE care il forteaza pe prim ministru BOC sa le aplice ! nu poate LOVI IN HOTII SI TRADATORII DE TARA fara a afecta si populatia deja distrusa psihic si fizic de calvarul suferit in anii precedenti si implicit de prezent........


VLADTEPESSECXXI
Sandel

271 mesaje
Membru din: 14/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 00:47

Mai oameni buni, cum sa fie visteria goala? Bani sunt o gramada, dar nu stim ce sa facem cu ei in afara sa-i furam. In plus, vreti sa arunce statul cu bani ca tiganii la lautari? imi si imaginez, pt invatamant, 6 mld, mld, 8 mld, 10 mld, fara numar, fara numar. Va mai trece ceva vreme pana cand mai intai noi o sa fim responsabili, educati si mai apoi guvernantii sa cunoasca si mai ales sa aplice corect mecanismele economiei contemporane. Degeaba s-a straduit Ceausescu sa economiseasca, putin i-ar mai fi trebuit, dar l-ati omorat, ca acum eram creditori externi si ne durea-n ... de bani. Ne-am batut joc de tara asta si inca nu ne trezim, dar cerem ajutor si poate ne pica ceva -n gura ( a nu se interpreta vulgar).
"Mai bine intrebati-va ce puteti face voi pt tara, nu tara pt voi"


Regret ca traiesc in Romania
111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 18:33

@ sandel
M-ai nenorocit! Nu pot să dorm, sunt frământat de griji când ți-am citit mesajul : "Mai bine intrebati-va ce puteti face voi pt tara, nu tara pt voi" . Și m-am întrebat. Am furat ? Nu! Politicienii și grupurile din jurul lor au furat! Da! Visteria este în mâinile mele? Nu! Visteria este în mâinile politicienilor și grupurilor din din jurul acestora? Da! Sunt în dilemă... ce pot face pentru țară?


Nici clătita cu brânză nu se diferențiază de celelalte clătite politice. Găoaza este un desert prezidențial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondă" și negru. Cine se scoală "prea" de dimineață, rămâne cu "noaptea în cap".
Dorinel

3855 mesaje
Membru din: 24/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 12:07

De la: vladtepessecXXI_, la data 2009-08-27 22:17:56PAI DE CE ???? deoarece : 1. ILIESCU ( F.S.N- 1990 ; PSD, ulterior ) impreuna cu toata cloaca de borfasi , hoti , mafioti, GKB-isti, ect..au jefuit la greu , tot ce sa putut, au distrus DEMNITATEA, PERSONALITATEA fiecarui roman ,a sufocat inca din fasa DEMOCRATIA , UNITATEA NATIONALA...si asa au JEFUIT aceasta tara ; dupa cei opt ani de CALVAR NATIONAL, au sosit la guvernare PNT-UL, noi politicieni carora li sa oferit toata credibilitatea noastra ( pacat ca sa stins din viata prea repede regretatul CORNELIU COPOSU-detinut politic in vremea comunista ), dar care din pacate au dat dovada de slabiciune......,de fapt trebuia sa ne fi asteptat ,avand in vedere la acea vreme ca DEMOCRATIA in ROMANIA,era un "BEBELUS IN FASA "; deci au mai trecut alti patru ani de DEZAMAGIRE SI SUFERINTA NATIONALA ; dintr-o PROSTIE CRASA POPULARA,NATIONALA, au revenit la conducere fostii FSN-isti intr-o noua BLANA DE LUP - PSD-istii , si mai versati, au exploatat la maximum orice posibilitate de A FURA ,din nou LA GREU , secatuind o natiune intreaga ,care de fapt si de drept formeaza VISTIERIA TARII !!!!!!!!!!!!!!! dupa alti patru ani de suferinta, din disperare BIETUL POPOR, a acordat credit altora care s-au dovedit a fi la fel de NEMERNICI ca si predecesorii , care de data aceasta , cu aceasi LACOMIE INVERSUNATA si NEMERNICIE, au JEFUIT,au STERS si PRAFUL de pe FUNDUL SACULUI !!!! dupa ani grei in care sa furat fara a fi NIMENI TRAS LA RASPUNDERE , ( ILIESCU , PETRE ROMAN , ADRIAN NASTASE, VACAROIU SI INTREAGA GLOATA PSD-ista , TARICIEANU , PATRICIU ( tradatori de tara si de neam ) + toate hienele din zecile de COMISII (actuale)DE JUDECATA ( caci de , recunosc ca in Romania nu exista JUSTITIE , se auto proclama in judecatorii poporului, cei ce ne-au furat si distrus pe noi si care sunt in continuare platiti din amaratele noastre de salarii.....) acum ajungem si in zilele noastre anul 2009 in care la final , ajunge, precum MIELUL SACRIFICAT, la conducerea guvernului ,acest domn ,pe nume BOC-actualul prim ministru ,care defapt trebuie sa repare ceea ce sa distrus in 18 ani si jumatate,fiind obligat de 2 situatii inedite : 1. preluarea "VISTIERIEI TARII GOALE " si asa zisa CRIZA MONDIALA - pentru fraieri -( vezi filmul tradus in limba romana intrand pe GOOGLE, " ZEIT GEIST ADDENDUM " ! ) ; BOC-un prim ministru huiduit , discreditat, denigrat de orice individ incapapil de a avea o gandire sanatoasa,si in primul rand de CURVELE POLITICE : PSD-PNL,care au colaborat in culise ca cei mai buni prieteni timp de ani de zile sapand pina la epuizare pe cei ce acum trebuie sa lupte pentru a redresa , a aduce pe linia de plutire ,cat de cat ACEASTA TARA, POPORUL ROMAN ! au reusit sa se infiltreze la cele mai inalte structuri ale politicului din Romania 98%din DEZAXATII MINTALI AI ACESTEI NATIUNI !!!!! ........ca in orice familie,care ajunge sa traiasca numai DIN DATORII ani de zile, este foarte greu, daca nu aproape imposibil sa mai revii pe linia de plutire , sau reuseste prin a lua MASURI DRASTICE, DUREROASE care afecteaza fiecare membru; asa si cu MASURILE DRASTITE SI NEPOPULISTE care il forteaza pe prim ministru BOC sa le aplice ! nu poate LOVI IN HOTII SI TRADATORII DE TARA fara a afecta si populatia deja distrusa psihic si fizic de calvarul suferit in anii precedenti si implicit de prezent........
Bai gaozarule, ia-l pe Boc in brate si MARS in lada de gunonoi a istoriei ! Au furat cu toti, neam de traista, nu numai PSD-ul sau PNL-ul, (au furat si) fura la greu si javrele PDL-iste ... si , zic eu, probabil oricine ar fi la guvernare in tara asta ! Fii corect in analiza ! Nu uita ca javrele din PDL vin din FSN, vechiul partid tara. Cum naiba se face ca sustinatorii PDL-ului nu-si vad niciodata propria barna din ocheanele lor ?!!!


Ori suntem capitalisti, ori nu mai suntem.
Marcel_Ghilinta

127 mesaje
Membru din: 14/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 12:20

Nu vă promit că veți fi răsplătiți pentru efortul de a veni la București, că veți primi funcții în administrație, sau că veți avea alte avantaje. Nu vă promit că la Congresul PNȚCD se va încheia vreo alianță politic㠔 salvatoare” pentru partid, nici că se va rezolva pe loc litigiul cu domnul Marian Petre Miluț, dar vă asigur că pe 26 septembrie, aveți ocazia să vă întâlniți cu oameni de ispravă, care pun principiile mai presus de avantajele personale.

Orice s-ar spune, PNȚCD este acolo unde se regăsesc simbolurile sale: Ion Diaconescu, Gabriel Țepelea, Nicolae Ionescu Galbeni, surorile Coposu, Radu Sârbu, Gheorghe Ciuhandu, Doru Năsui, Ion Caramitru, Alexandru Herlea, toți Seniorii și veteranii partidului.

Crin Antonescu, mi-a dat de înțeles ieri la Baia Mare, că va veni si el la Congres. Va veni să-și cunoască, în sfârșit, frații țărăniști. Nu-i promit c㠓vom tăia vițelul cel gras”, dar pot să-l asigur că adevărata familie țărănistă îl poate ajuta în lupta pentru democrație care se va da pe 22 noiembrie. Traian Băsescu a devenit un pericol pentru firava democrație din România, iar țărăniștii au pus intotdeauna pe primul plan apărarea sistemului democratic, inclusiv in noiembrie 2004, când în turul doi au votat împotriva lui Adrian Năstase.

Știu că mesajul meu pare anacronic, dar eu personal nu dau doi bani pe așa zisul pragmatism politic. Mă simt bine între țărăniști iar mie asta îmi ajunge. Pe 26 septembrie voi fi prezent la Congresul PNTCD alături de țărăniștii care vor avea drept de vot și alături de cei care vor veni în calitate de invitați

Postat de un lider al PNTCD Ion Beuca Maramures BLOG DE TARANIST MARAMURESAN


Dorinel

3855 mesaje
Membru din: 24/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 14:55

De la: Marcel_Ghilinta, la data 2009-09-19 12:20:47Nu vă promit că veți fi răsplătiți pentru efortul de a veni la București, că veți primi funcții în administrație, sau că veți avea alte avantaje. Nu vă promit că la Congresul PNȚCD se va încheia vreo alianță politic㠔 salvatoare” pentru partid, nici că se va rezolva pe loc litigiul cu domnul Marian Petre Miluț, dar vă asigur că pe 26 septembrie, aveți ocazia să vă întâlniți cu oameni de ispravă, care pun principiile mai presus de avantajele personale.
Orice s-ar spune, PNȚCD este acolo unde se regăsesc simbolurile sale: Ion Diaconescu, Gabriel Țepelea, Nicolae Ionescu Galbeni, surorile Coposu, Radu Sârbu, Gheorghe Ciuhandu, Doru Năsui, Ion Caramitru, Alexandru Herlea, toți Seniorii și veteranii partidului.
Crin Antonescu, mi-a dat de înțeles ieri la Baia Mare, că va veni si el la Congres. Va veni să-și cunoască, în sfârșit, frații țărăniști. Nu-i promit c㠓vom tăia vițelul cel gras”, dar pot să-l asigur că adevărata familie țărănistă îl poate ajuta în lupta pentru democrație care se va da pe 22 noiembrie. Traian Băsescu a devenit un pericol pentru firava democrație din România, iar țărăniștii au pus intotdeauna pe primul plan apărarea sistemului democratic, inclusiv in noiembrie 2004, când în turul doi au votat împotriva lui Adrian Năstase.
Știu că mesajul meu pare anacronic, dar eu personal nu dau doi bani pe așa zisul pragmatism politic. Mă simt bine între țărăniști iar mie asta îmi ajunge. Pe 26 septembrie voi fi prezent la Congresul PNTCD alături de țărăniștii care vor avea drept de vot și alături de cei care vor veni în calitate de invitați
Postat de un lider al PNTCD Ion Beuca Maramures BLOG DE TARANIST MARAMURESAN
Bai nene, mata ca lider - zic si eu sa ma aflu in treaba - nu cred ca platesti nici macar biletul pana la Bucuresti ... cum te poti astepta sa vina si altii ... asa din curiozitate ?
Apropo, intamplator am deschis istoria si ... mi-a fost dat sa vad ca PNTCD-ul (toti sunteti crestini-democrati ?!) nu mai este de mult in parlament si nici ca ar mai avea vreo sansa vreodata ...


Ori suntem capitalisti, ori nu mai suntem.
Sandel

271 mesaje
Membru din: 14/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Septembrie 2009, ora 08:59

De la: 111dinu, la data 2009-09-18 18:33:46@ sandel
M-ai nenorocit! Nu pot să dorm, sunt frământat de griji când ți-am citit mesajul : "Mai bine intrebati-va ce puteti face voi pt tara, nu tara pt voi" . Și m-am întrebat. Am furat ? Nu! Politicienii și grupurile din jurul lor au furat! Da! Visteria este în mâinile mele? Nu! Visteria este în mâinile politicienilor și grupurilor din din jurul acestora? Da! Sunt în dilemă... ce pot face pentru țară?

111dinu din 4/5 in 4/5 ani ai posibilitatea de a decide cine fura.
Ai dreptul, cu inca 499999 de cetateni romani sa revizui Constitutia.
Si ca masura extrema poti lua exemplul grecilor, care au blocat tot in tara.
in afara de asta primul lucru care l-ai putea face si nu numai tu, e sa nu mai dai mita nimanui , evident ai sa scrii apoi ca nu se poate , ca asta e tara, dar daca le tot dam nu o sa se termine niciodata. Nu vreau sa facem o polemica pe tema asta, nu stiu in ce sector lucrezi, daca lucrezi, eu stiu ca traiesc din plin efectele nepasarii si mai rau a prostiei celor de dupa '90.


Regret ca traiesc in Romania
gabymarinescu_pulsar

375 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Noiembrie 2009, ora 16:50

S-o umplem noi cu carne!


Fosta membra 9am.ro

198 mesaje
Membru din: 17/06/2009
Postat pe: 6 Noiembrie 2009, ora 09:36

De la: Sandel, la data 2009-09-21 08:59:20
De la: 111dinu, la data 2009-09-18 18:33:46@ sandel
M-ai nenorocit! Nu pot să dorm, sunt frământat de griji când ți-am citit mesajul : "Mai bine intrebati-va ce puteti face voi pt tara, nu tara pt voi" . Și m-am întrebat. Am furat ? Nu! Politicienii și grupurile din jurul lor au furat! Da! Visteria este în mâinile mele? Nu! Visteria este în mâinile politicienilor și grupurilor din din jurul acestora? Da! Sunt în dilemă... ce pot face pentru țară?

111dinu din 4/5 in 4/5 ani ai posibilitatea de a decide cine fura.
Ai dreptul, cu inca 499999 de cetateni romani sa revizui Constitutia.
Si ca masura extrema poti lua exemplul grecilor, care au blocat tot in tara.
in afara de asta primul lucru care l-ai putea face si nu numai tu, e sa nu mai dai mita nimanui , evident ai sa scrii apoi ca nu se poate , ca asta e tara, dar daca le tot dam nu o sa se termine niciodata. Nu vreau sa facem o polemica pe tema asta, nu stiu in ce sector lucrezi, daca lucrezi, eu stiu ca traiesc din plin efectele nepasarii si mai rau a prostiei celor de dupa '90.


mai Sandel tu ori esti prea tanar ori inca crezi in zana cea buna !
apropos de greci ...au inceput sa se blocheze si prin Romania !


Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Vistieria tarii e goala!
Mergi la: