back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Vistieria tarii e goala!

 


 
Pagini: << 1 2 Sari la pagina:
 
9am176521

4 mesaje
Membru din: 8/12/2009
Postat pe: 28 Decembrie 2009, ora 13:50

cei care au de incasat de la Institutiile Publice-Primarii vor fi bagati in faliment cum deja au inceput deoarece si daca au citusi de putin fonduri pina nu-si primesc dreptul unii ordonatori de credite in speta ce i care sunt din Partidul National Liberal


9am176521

4 mesaje
Membru din: 8/12/2009
Postat pe: 28 Decembrie 2009, ora 13:52

De la: 9am176521, la data 2009-12-28 13:50:56cei care au de incasat de la Institutiile Publice-Primarii vor fi bagati in faliment cum deja au inceput deoarece si daca au citusi de putin fonduri pina nu-si primesc dreptul unii ordonatori de credite in speta ce i care sunt din Partidul National Liberal


9am126042

88 mesaje
Membru din: 31/08/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Decembrie 2009, ora 02:34

Nu mai mintiti ca visteria Romaniei este goala!
video.google.com/videoplay?docid=3169448500923223005# despre masca lui obama si grupul fascist din spatele lui
Lasa propaganda!


costelaeg

170 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Decembrie 2009, ora 15:21

Da ce ati vrea sa mai fie plina dupa 20 de ani de furt. De fapt nu a mai fost plina imediat dupa 1992 . Ceausescu a fost singurul care a reusit sa sa nu creeze datorii. Acest lucru se datoreaza BNR prin politica sa monetara laudata cu atata ardoare de catre unele cercuri ( finantisti , bancheri ) care au reusit sa transfere banii din vistieria tarii in propriile buzunare. Va asteptati sa recunoasca cineva acest lucru. Sau sa puna banii la loc in vistierie. Gresit . Mai au de furat peretii si apoi bate vantul. Scumpirile de dupa 01.01.2010 ce credeti ca se duc in vistierie tot la smecheri ajung . Pentru ca este vistieria goala nu este luat nimeni la intrebari . Liderii de sindicat nu mai fac greva ca vistieria e goala. Cand te vei trezi POPOR ROMAN.? Cand nu vei mai avea ce face . Atunci cand vei auzi ca nu stiu ce banca din nu stiu ce colt de lume este proprietarul unui judet . Va fi prea tarziu .
.


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Decembrie 2009, ora 15:25

gata gata nu va mai certati...nu e goala.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
9am048841

119 mesaje
Membru din: 10/05/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 29 Decembrie 2009, ora 22:37

Vorbesti prostii frate.Pai cine face legea ? Si cum sa faci legea în detrimentul tau ?(Tu fiind ala cu venutuuuuri)


dfgdfer
9am048841

119 mesaje
Membru din: 10/05/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 29 Decembrie 2009, ora 23:03

Pai ce facem ? Ne baturam sa scapam de comunism si acu' ne întoarcem la '907 adicatelea sa vrem din nou marxism-leninism ?
Noi suntem la începutul capitalismului.Ian cititi-l voi pe Emil Zola, Mark Twain ori pe Huxley si vedeti inceputul capitalismului ori dupa caz capitalismul dezvoltat.
Hai sa nu ne plângem , s-ar putea sa avem noroc.2012 nu e departe.Ori Dumnezeu mai stie ce va mai fi .
Desi eu zic sa nu disperam . Atata timp cât Elena Udrea vegheaza la bunastarea românilor, mai exista speranta


dfgdfer
remus_mircea

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Decembrie 2009, ora 23:23

pregatiti-va vrti fi in pericol cu totii
tara fierbe deja
ce va fi in martie 2010????????
foamete generala
mai putin pt cei de sus carora li se mareste bugetul de salarii


Fosta membra 9am.ro

1671 mesaje
Membru din: 26/09/2009
Postat pe: 30 Decembrie 2009, ora 19:10


Raporteaza abuz de limbaj
Ioan 8 ,32. ªi veþi cunoaºte adevãrul, iar adevãrul vã va face liberi.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Decembrie 2009, ora 03:11

De la: remus_mircea, la data 2009-12-29 23:23:05pregatiti-va vrti fi in pericol cu totii
tara fierbe deja
ce va fi in martie 2010????????
foamete generala
mai putin pt cei de sus carora li se mareste bugetul de salarii
Din pacate iti cam dau dreptate. Nu e vinzare mai peste tot. Si cum comertul e sufletul, raminem cu praful. Sa speram ca e numai acum de sarbatori.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Sandel

271 mesaje
Membru din: 14/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Ianuarie 2010, ora 19:15

De la: 9am077225, la data 2009-11-06 09:36:12
De la: Sandel, la data 2009-09-21 08:59:20
De la: 111dinu, la data 2009-09-18 18:33:46@ sandel
M-ai nenorocit! Nu pot sã dorm, sunt frãmântat de griji când þi-am citit mesajul : "Mai bine intrebati-va ce puteti face voi pt tara, nu tara pt voi" . ªi m-am întrebat. Am furat ? Nu! Politicienii ºi grupurile din jurul lor au furat! Da! Visteria este în mâinile mele? Nu! Visteria este în mâinile politicienilor ºi grupurilor din din jurul acestora? Da! Sunt în dilemã... ce pot face pentru þarã?

111dinu din 4/5 in 4/5 ani ai posibilitatea de a decide cine fura.
Ai dreptul, cu inca 499999 de cetateni romani sa revizui Constitutia.
Si ca masura extrema poti lua exemplul grecilor, care au blocat tot in tara.
in afara de asta primul lucru care l-ai putea face si nu numai tu, e sa nu mai dai mita nimanui , evident ai sa scrii apoi ca nu se poate , ca asta e tara, dar daca le tot dam nu o sa se termine niciodata. Nu vreau sa facem o polemica pe tema asta, nu stiu in ce sector lucrezi, daca lucrezi, eu stiu ca traiesc din plin efectele nepasarii si mai rau a prostiei celor de dupa '90.


mai Sandel tu ori esti prea tanar ori inca crezi in zana cea buna !
apropos de greci ...au inceput sa se blocheze si prin Romania !

Ma gandesc de ceva timp ce sa-ti raspund, pertinent.. si da sunt si tanar si poate cred si in zana cea buna. Gresesc cumva daca fac asta? Ce-ar fi ca toata generatia mea sa creada asta? Sa se implice? Sa nu se corupa cand va ajunge pe un post inalt? Daca gandim toti ca gata, astia au furat tot... noua ce ne mai ramane? Noi nu trebuie sa facem nimic nu? Ia sa incepem sa nu mai dam spaga, sa fim civilizati, sa muncim etc. Dar ce sa faci cu acesti oameni care fac exact contrariul? Iar dumneata, cel pe care l-am nenorocit cu afirmatia mea... oare in ce categorie te incadrezi? Si pe mine ma doare ca nu am perspective de munca la terminarea facultatii, dar ce vrei sa fac? Sa-mi pun streangul in gat? Probelma la noi nu e ca se fura, ca de furat se fura peste tot, dar astia care fura chiar nu fac nimci altceva si altii care se uita la ei cum fura si nu fac nimic in privinta asta.

Raporteaza abuz de limbaj
Regret ca traiesc in Romania
Fosta membra 9am.ro

754 mesaje
Membru din: 22/06/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 14 Ianuarie 2010, ora 22:35

De la: nicicandva, la data 2008-12-05 14:34:24asta eeste chiar un semnal de alarma pe care autoritatile ar fi trebuit sa-l traga de mai demult:



Oameni din Ministerul Finantelor au "scapat" cifre care arata adevaratul dezastru bugetar: deficitul atinge deja 3%, in conditiile in care criza subtiaza dramatic din incasari. Guvernul taie, de urgenta, cheltuielile..

deci ... ce o sa se intample cu noi acum?

haideti la treaba,legile sint nule

Raporteaza abuz de limbaj
PDLei, nu ma lasati PUII MEI,furati cit sunt eu presedinte,sa ne tina romanii minte.Lenuța sa-și plateasca ratele la banca. http://www.youtube.com/watch?v=iYKYDqZsUNo ■9AM: Sunteti multumit de realizarile dumneavoastra de pana acum in fruntea statului? Traian Basescu: Bineinteles. Am facut tot ce mi-am propus. Fiica mea cea mica, Lenuta, a invatat in sfarsit sa scrie si sa citeasca, ca doar nu e in Parlamentul Europeana de doua ani degeaba. Sunt foarte mandru de ea. Sunt multumit si de Ioana, cealalta fiica, ca stie sa invarta banii si afacerile. Altfel, ce sa zic… am fost un prieten bun pentru toti cei care m-au sustinut in campaniile electorale si imi platesc mereu datoriile. ■9AM: Dar eu ma refeream la poporul roman. Sunteti multumit de ce le-ati oferit din postura de presedinte ? http://www.youtube.com/watch?v=yAaDpSnqjfg&feature=related .9AM. VA MULTUMIM ! Traian Basescu: Va multumesc si eu. Am plecat, ma asteapta Becali si Patriciu la restaurant.Și pe urma trec pe la LENUȚA- Nurse with big tits eats cum- Ea face și mai bine !
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 22 Februarie 2010, ora 10:17

Pe mine nu ma intereseaza de nicI o culoare ca vistieria este goala pentru ca NU POPORUL ROMAN A GOLIT-O!!!!!!!!!!!!
Cine a golit-o, base cu alegerile si fraudele lui de miliarde, udrea, ridzi, videanu si berceanu, sa faca bine sa o umple, iar noua populatiei sa ne asigure in continuare protectia sociala minima pe care am avut-o si pana acum!!!!!!!!!
SA NU INDRAZNEASCA GUVERNANTII SA NE TAIE PROTECTIA SOCIALA CA II AZVARLIM CA PE NISTE MASELE STRICATE DE LA PUTERE IN FRUNTE CU NELEGITIMUL DE LA COTROCENI, CU BOC, SEITAN SI CU UDREA.


9am048841

119 mesaje
Membru din: 10/05/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 22 Februarie 2010, ora 15:30

De la: e_lemna, la data 2008-12-05 23:06:05 Cei care s-au infruptat ,sa faca bine sa dea banii inapoi,de nu, venim ca in 1907 si daramam coruptia din temelii. Si banii lui patriciu sunt buni de pus la loc in visteria tarii, ca e petrolul tarii nu al lui. Si neobrazatii toti care sfideaza tara cu chilotii lor cu pietre scumpe, ce mai, mi-e scarba de toti si de toate.


acushica or sa dea banii înapoi.
Dar bani cred ca "este" din moment ce Isarescu cumpara masini de 80 mii euro

Raporteaza abuz de limbaj
dfgdfer
9am181937

25 mesaje
Membru din: 18/02/2010
Postat pe: 27 Februarie 2010, ora 19:08

daca l-au executat pe ceausescu pt subminareea economiei,ei merita prajiti la rotisor.in vara anului trecut spuma -de rahat-a romaniei a cheltuit milioane pe vacanta.tara moare si ei se lafae in mocirla precum porcii care l-au ucis pe eminescu.cei mai mari criminali ai romaniei.ei nu sunt de vina ci poporul fraer ca ii alege.daca nu eram noi diaspora si castiga fsn-ul era si mai rau.oare romanii au inteles pe cine au votat 20 de ani?le spune base sa vina sa voteze reducerea spumei care roade poporul precum cangrena si tovarasii nu realizeaza,sunt iresponsabili.a candidat la inceput ion ratiu,cel mai bogat roman plecat AFARA si prostimea l-a ales pe un criminal de razboi.sa vazut si cu mineriadele si cu economia si cu rasturnarea lui ceausescu la comanda lui buhs...le era frica la americani ca a terminat datoria externa ceausescu si face banca mondiala.gorbaciov a fost de acord si uita asa nea nelu s-a inchinat inaintea moscovei numai sa fie presedinte.va spun ca daca maine sunt alegeri tot hotii cu miliardele furate castiga pt ca romanii GANDESC ca intotdeauna.cineva a sunat in tara dupe alegeri si a intrebat parintii pe cine au votat....gioana...pt ca VORBESTE FRUMOS.cu astfel de gandire e si natural sa mai fure spuma si de aici incolo.stati sa termine base mandatul,sa vezi atunci prapad ca nici pdl-ul nu mai are o personalitate feroce ca base si daca castiga mafiotii sa vezi atunci hotii si ...privatizari flauduroase.

Raporteaza abuz de limbaj
s_gabi_s

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Februarie 2010, ora 21:26

Hauleu!...si eu am mincat din ea?...cum am facut asta?

Raporteaza abuz de limbaj
adyhd1969

773 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 14:55

www.variantacojocaru.ro 20 000 EURO pt FIECARE roman MAJOR

Raporteaza abuz de limbaj
adyhd1969

773 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 14:55

www.variantacojocaru.ro 20 000 EURO pt FIECARE roman MAJOR

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Vistieria tarii e goala!
Mergi la: