back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


F**k buddy !

 


 
 
antonio_yuppy

18 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Constanta

Postat pe: 6 Ianuarie 2009, ora 13:25

Sunt anumite momente in viata cand esti singur, sau nu vrei o relatie serioasa/stabila. Insa al tau creier nu stie ca trebuie sa renunte la ideile alea despre “vreau sex“. Si ce e de facut? Metode de scapat de idee ar fi trei:
- one night stand;
- get a fuck buddy;
- or do your thing (alone);
Nu stiu voi cum sunteti, dar eu personal cand aud de ideea de one night stand, nu fug ca dracul de tamaie dar nici nu-mi surade ideea atat timp cat nu cunosc partenera prea bine, iar cea de-a treia varianta sa spunem ca nu pe multi ii coafeaza si ca sa fim seriosi, nu se compara cu the real thing. Asa ca ne ramane ce-a de-a doua varianta, dar si cea cu cele mai mari implicatii din toate.

Pai hai sa o luam cu inceputul. Cel mai important e cine e persoana nu? Trebuie sa fie cineva in care ai incredere, eventual cineva la care ti, asta am stabilit, dar mai departe? la ce ne uitam? sa arate bine, sa fie”dotata”, sa fie de treaba, sa fie amuzanta, sa aiba multi prieteni, sa aiba prieten, sa nu aiba prieten? multe intrebari…

Si hai sa spunem ca am gasit persoana potrivita cine stie prin ce minune, insa trebuie sa avem grija sa nu ne atasam cu niciun chip de ea (ea persoana ma refer). Pai cum de ce? In principiu iti faci un fuck buddy ca vrei …, daca vroiai o relatie iti faceai una, nu? Asa ca daca treci cumva de regula de aur, you are very fucked, sau nu. E foarte bine in caz ca iti impartaseste sentimentele, e foarte rau in caz ca nu. Adica ai o problema si mai mare decat la inceput, nu iti mai lipseste “the thing”, dar esti indragostit.

Si in ultima faza sa zicem ca ai tecut cu bine peste aceste incercari, dar cand relatia cu your fuck buddy inceteaza? Te opresti cand iti faci o relatie, continui si dupa ce ti-ai facut relatia? Fiecare cum crede.

P.S. tot ce am scris nu are legatura cu ce cred sau as face eu, e la latitudinea fiecaruia sa faca ce vrea.

Va salut din Constanta - poate facem si o intalnire noi constantenii de pe forum :-)

Raporteaza abuz de limbaj
rap_boy

573 mesaje
Membru din: 30/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Iunie 2010, ora 18:23

Nimeni cu f**k buddiez ?? hai ma copii!!

Regula de aur: niciodata sa nu te indragostesti...

toti o stim, multi o incalca Povesti chestii trestii ??? Nimeni ?

Raporteaza abuz de limbaj
Blaze two then call me in the mornin' PEAAAAAAAAAACE !
areku

7604 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Iunie 2010, ora 20:48

De la: rap_boy, la data 2010-06-03 18:23:25Nimeni cu f**k buddiez ?? hai ma copii!!

Regula de aur: niciodata sa nu te indragostesti...

toti o stim, multi o incalca Povesti chestii trestii ??? Nimeni ?

da ma eu recunosc..sunt cu o tipa...o fosta...am incercat de 2 ori o relatie nu a mers...si am ramas la stadiul de f_ck buddy..so what? ...atata timp cat totul e stabilit cu acordul ambelor parti ..no problem... ...ps...legat de intalnire...poate aducem toata tzara la mare... poate...

Raporteaza abuz de limbaj
live your life so u have nothing to regret
Fosta membra 9am.ro

7327 mesaje
Membru din: 26/08/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 3 Iunie 2010, ora 22:33

De la: areku, la data 2010-06-03 20:48:00
De la: rap_boy, la data 2010-06-03 18:23:25Nimeni cu f**k
da ma eu recunosc..sunt cu o tipa...o fosta...am incercat de 2 ori o relatie nu a mers...si am ramas la stadiul de f_ck buddy..so what? ...atata timp cat totul e stabilit cu acordul ambelor parti ..no problem... ...ps...legat de intalnire...poate aducem toata tzara la mare... poate...


bv arekule ;) nu-i nici o problema man ;) doar nu te acuza nimeni...dar sper caci atunci cand unul dintre voi va gasiti jumatatea :P sa incetati :P si sa treceti la relatie de just friends

Raporteaza abuz de limbaj
Sa fii ce vrei tu sa fii,nu ce vor altii,Sa faci ce vrei tu sa faci,nu ce fac altii,Sa gandesti cum gandesti tu,nu cum o fac altii,N-o sa ma vezi sa uit cine sunt da` o sa-i vezi p altii
berila

1111 mesaje
Membru din: 18/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Iunie 2010, ora 23:24

Azi am aflat ca o prietena se marita, cred ca o pun de mamaliga saptamana viitoare

Raporteaza abuz de limbaj
What's cookin`, good lookin`?
Fosta membra 9am.ro

7554 mesaje
Membru din: 24/12/2012
Postat pe: 3 Iunie 2010, ora 23:31

De la: areku, la data 2010-06-03 20:48:00
De la: rap_boy, la data 2010-06-03 18:23:25Nimeni cu f**k buddiez ?? hai ma copii!!

Regula de aur: niciodata sa nu te indragostesti...

toti o stim, multi o incalca Povesti chestii trestii ??? Nimeni ?

da ma eu recunosc..sunt cu o tipa...o fosta...am incercat de 2 ori o relatie nu a mers...si am ramas la stadiul de f_ck buddy..so what? ...atata timp cat totul e stabilit cu acordul ambelor parti ..no problem... ...ps...legat de intalnire...poate aducem toata tzara la mare... poate...

cand?...

Raporteaza abuz de limbaj
honeybuns

1057 mesaje
Membru din: 4/11/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 3 Iunie 2010, ora 23:34

De la: berila, la data 2010-06-03 23:24:10Azi am aflat ca o prietena se marita, cred ca o pun de mamaliga saptamana viitoare


se mai nenoroceste unul...

Raporteaza abuz de limbaj
Whenever you talk to me, shut up!!!
berila

1111 mesaje
Membru din: 18/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Iunie 2010, ora 23:40

De la: antonio, la data 2009-01-06 13:25:27Sunt anumite momente in viata cand esti singur, sau nu vrei o relatie serioasa/stabila. Insa al tau creier nu stie ca trebuie sa renunte la ideile alea despre “vreau sex“. Si ce e de facut? Metode de scapat de idee ar fi trei:
- one night stand;
- get a fuck buddy;
- or do your thing (alone);
Nu stiu voi cum sunteti, dar eu personal cand aud de ideea de one night stand, nu fug ca dracul de tamaie dar nici nu-mi surade ideea atat timp cat nu cunosc partenera prea bine, iar cea de-a treia varianta sa spunem ca nu pe multi ii coafeaza si ca sa fim seriosi, nu se compara cu the real thing. Asa ca ne ramane ce-a de-a doua varianta, dar si cea cu cele mai mari implicatii din toate.

Pai hai sa o luam cu inceputul. Cel mai important e cine e persoana nu? Trebuie sa fie cineva in care ai incredere, eventual cineva la care ti, asta am stabilit, dar mai departe? la ce ne uitam? sa arate bine, sa fie”dotata”, sa fie de treaba, sa fie amuzanta, sa aiba multi prieteni, sa aiba prieten, sa nu aiba prieten? multe intrebari…

Si hai sa spunem ca am gasit persoana potrivita cine stie prin ce minune, insa trebuie sa avem grija sa nu ne atasam cu niciun chip de ea (ea persoana ma refer). Pai cum de ce? In principiu iti faci un fuck buddy ca vrei …, daca vroiai o relatie iti faceai una, nu? Asa ca daca treci cumva de regula de aur, you are very fucked, sau nu. E foarte bine in caz ca iti impartaseste sentimentele, e foarte rau in caz ca nu. Adica ai o problema si mai mare decat la inceput, nu iti mai lipseste “the thing”, dar esti indragostit.

Si in ultima faza sa zicem ca ai tecut cu bine peste aceste incercari, dar cand relatia cu your fuck buddy inceteaza? Te opresti cand iti faci o relatie, continui si dupa ce ti-ai facut relatia? Fiecare cum crede.

P.S. tot ce am scris nu are legatura cu ce cred sau as face eu, e la latitudinea fiecaruia sa faca ce vrea.

Va salut din Constanta - poate facem si o intalnire noi constantenii de pe forum :-)


Ideal ar fi, sa faca si de mancare si curat si sex nebun si apoi sa plece dracului la casa ei

Care sunt sansele?! Cred ca intr`o relatie de fuck buddy cel mai comfortabil se simt aia obsedati de munca, cei care n`au timp... cei cu probleme de socializare si nu in ultimul rand cei care nu mai suporta TACATACATACATACA in urechi.

Cred ca e inevitabil sa nu se dezvolte niste sentimente in timp, si in momentul ala ar trebui discutat si aleasa o cale de comun acord.
Fuck buddy trebuie sa nu aiba prieten/a, parerea mea, e doar o greutate in plus de care trebuie sa ai grija, trebuie facut programul dupa respectivul cand e plecat, cand nu e etc.

Depinde de om, unii se simt bine si in relatie normala, altii doar pentru sex.

Raporteaza abuz de limbaj
What's cookin`, good lookin`?
berila

1111 mesaje
Membru din: 18/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Iunie 2010, ora 23:41

De la: honeybuns, la data 2010-06-03 23:34:21
De la: berila, la data 2010-06-03 23:24:10Azi am aflat ca o prietena se marita, cred ca o pun de mamaliga saptamana viitoare


se mai nenoroceste unul...



Hei, eu ies castigat din treaba asta!

Raporteaza abuz de limbaj
What's cookin`, good lookin`?
Fosta membra 9am.ro

632 mesaje
Membru din: 14/03/2010
Postat pe: 4 Iunie 2010, ora 04:31

De la: areku, la data 2010-06-03 20:48:00
De la: rap_boy, la data 2010-06-03 18:23:25Nimeni cu f**k buddiez ?? hai ma copii!!

Regula de aur: niciodata sa nu te indragostesti...

toti o stim, multi o incalca Povesti chestii trestii ??? Nimeni ?

da ma eu recunosc..sunt cu o tipa...o fosta...am incercat de 2 ori o relatie nu a mers...si am ramas la stadiul de f_ck buddy..so what? ...atata timp cat totul e stabilit cu acordul ambelor parti ..no problem... ...ps...legat de intalnire...poate aducem toata tzara la mare... poate...


pai ba,sa ma anunti si pe mine,ca eu mai car vreo 10 dupa mine la mare..ca sa aiba cine plati factura la sfarsit..

Raporteaza abuz de limbaj
loading new asshole script..please wait...
rap_boy

573 mesaje
Membru din: 30/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Iunie 2010, ora 11:53

De la: areku, la data 2010-06-03 20:48:00
De la: rap_boy, la data 2010-06-03 18:23:25Nimeni cu f**k buddiez ?? hai ma copii!!

Regula de aur: niciodata sa nu te indragostesti...

toti o stim, multi o incalca Povesti chestii trestii ??? Nimeni ?

da ma eu recunosc..sunt cu o tipa...o fosta...am incercat de 2 ori o relatie nu a mers...si am ramas la stadiul de f_ck buddy..so what? ...atata timp cat totul e stabilit cu acordul ambelor parti ..no problem... ...ps...legat de intalnire...poate aducem toata tzara la mare... poate...




Mda si eu cu foste... Am observat k e cam la moda, fuck buddy o fosta/fost... Bv Arekule ai spart gheatza

Raporteaza abuz de limbaj
Blaze two then call me in the mornin' PEAAAAAAAAAACE !
areku

7604 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Iunie 2010, ora 21:36

De la: rap_boy, la data 2010-06-04 11:53:58
De la: areku, la data 2010-06-03 20:48:00
De la: rap_boy, la data 2010-06-03 18:23:25Nimeni cu f**k buddiez ?? hai ma copii!!

Regula de aur: niciodata sa nu te indragostesti...

toti o stim, multi o incalca Povesti chestii trestii ??? Nimeni ?

da ma eu recunosc..sunt cu o tipa...o fosta...am incercat de 2 ori o relatie nu a mers...si am ramas la stadiul de f_ck buddy..so what? ...atata timp cat totul e stabilit cu acordul ambelor parti ..no problem... ...ps...legat de intalnire...poate aducem toata tzara la mare... poate...




Mda si eu cu foste... Am observat k e cam la moda, fuck buddy o fosta/fost... Bv Arekule ai spart gheatza

Raporteaza abuz de limbaj
live your life so u have nothing to regret
alx_bejan

947 mesaje
Membru din: 23/01/2009
Postat pe: 6 Iunie 2010, ora 15:02

Dar totusi??? La mare cand ne intalnim???

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1281 mesaje
Membru din: 20/05/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Iunie 2010, ora 08:37

De la: berila, la data 2010-06-03 23:41:34
De la: honeybuns, la data 2010-06-03 23:34:21
De la: berila, la data 2010-06-03 23:24:10Azi am aflat ca o prietena se marita, cred ca o pun de mamaliga saptamana viitoare


se mai nenoroceste unul...



Hei, eu ies castigat din treaba asta!

ai grija sa nu castigi o intalnire iminenta si cu viitorul sot .....

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului F**K BUDDY !
Mergi la: