back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Despre adobe

 


 
 
Fosta membra 9am.ro

27 mesaje
Membru din: 4/05/2011
Oras: Timisoara

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 22:04

Sunt interesata sa port discutii ceu cei care cunoscut Adobe Photoshop cs5. Daca se poate si Adobe Premier CS 5, Adobe After Efects CS, Adobe Flash Professional Cs 5 etc.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

27 mesaje
Membru din: 4/05/2011
Oras: Timisoara

Postat pe: 9 Mai 2011, ora 22:05

De la: camelia_tm10, la data 2011-05-09 22:04:45Sunt interesata sa port discutii cu cei care cunosc Adobe Photoshop cs5. Daca se poate si Adobe Premier CS 5, Adobe After Efects CS, Adobe Flash Professional Cs 5 etc.

Raporteaza abuz de limbaj
asimov

338 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Mai 2011, ora 20:13

De la: camelia_tm10, la data 2011-05-09 22:04:45Sunt interesata sa port discutii ceu cei care cunoscut Adobe Photoshop cs5. Daca se poate si Adobe Premier CS 5, Adobe After Efects CS, Adobe Flash Professional Cs 5 etc.


Putem vorbi. Si eu invat acum PS5, am si tutoriale...

Raporteaza abuz de limbaj
viespi

192 mesaje
Membru din: 9/12/2009
Postat pe: 12 Mai 2011, ora 08:55

cel mai simplu e sa cauti pe goagal tutoriale si sunt mii atat scrise, cat si video pe youtube. totul e relativ simplu de invatat. baza e aceiasi la toate, diferentele constau in bara de instrumete si cateva optiuni, skin-uri si interfete, si ma rog versiuni, ca de la versiune la versiune apar imbunatatiri. depinde si in ce scop le folosesti, vrei doar sa le stapanesti, sau lucrezi in domeniu, adica detii sau vrei sa te angajezi intr-un studio/laborator foto/video. depinde de ce vrei mai exact sa le inveti.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

27 mesaje
Membru din: 4/05/2011
Oras: Timisoara

Postat pe: 12 Mai 2011, ora 23:52

Ok, merci, am sa tin legatura cu voi. Eu am lucrat cate ceva in after effects si premiere, asa ca acolo ma descurc de-un 5 (cinci) Adica vreau sa spun ca fac si eu ca maimuta, copiez dupa tutoriale, dar nu am explicatia logica de ce fac intr-un anumit fel si nu in altul. Oricum, pana una alta am de facut cateva invitatii pentru o intalnire si nu stiu cum sa le fac: in psohotsop sau in corel draw ? Ce ziceti ? In PS nu-mi dau seama cum aleg dimensiunile si pe unde vine indoitura la mijloc etc. Help !!! Dupa aia vreau sa ma ajutati sa fac un filmulet in flash...Of, cate mai vreau sa stiu, dar nu am rabdare

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

27 mesaje
Membru din: 4/05/2011
Oras: Timisoara

Postat pe: 12 Mai 2011, ora 23:59

De la: Roach, la data 2011-05-12 08:55:38cel mai simplu e sa cauti pe goagal tutoriale si sunt mii atat scrise, cat si video pe youtube. totul e relativ simplu de invatat. baza e aceiasi la toate, diferentele constau in bara de instrumete si cateva optiuni, skin-uri si interfete, si ma rog versiuni, ca de la versiune la versiune apar imbunatatiri. depinde si in ce scop le folosesti, vrei doar sa le stapanesti, sau lucrezi in domeniu, adica detii sau vrei sa te angajezi intr-un studio/laborator foto/video. depinde de ce vrei mai exact sa le inveti.

Pentru mine vreau sa stiu. Mai exact imi place si am inceput sa fac diferite filmulete cu pozele si filmele familiei, sa le dau cadou de ziua cuiva din casa. Am observat ca bucura mai tare decat un parfum In afara de asta am un blog unde combat zdravan prostia omeneasca si acolo mai pun fimulete. Cam asta e..

Raporteaza abuz de limbaj
viespi

192 mesaje
Membru din: 9/12/2009
Postat pe: 13 Mai 2011, ora 12:46

apreciez

Raporteaza abuz de limbaj
asimov

338 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Mai 2011, ora 15:49

De la: camelia_tm10, la data 2011-05-12 23:59:48
De la: Roach, la data 2011-05-12 08:55:38cel mai simplu e sa cauti pe goagal tutoriale si sunt mii atat scrise, cat si video pe youtube. totul e relativ simplu de invatat. baza e aceiasi la toate, diferentele constau in bara de instrumete si cateva optiuni, skin-uri si interfete, si ma rog versiuni, ca de la versiune la versiune apar imbunatatiri. depinde si in ce scop le folosesti, vrei doar sa le stapanesti, sau lucrezi in domeniu, adica detii sau vrei sa te angajezi intr-un studio/laborator foto/video. depinde de ce vrei mai exact sa le inveti.

Pentru mine vreau sa stiu. Mai exact imi place si am inceput sa fac diferite filmulete cu pozele si filmele familiei, sa le dau cadou de ziua cuiva din casa. Am observat ca bucura mai tare decat un parfum In afara de asta am un blog unde combat zdravan prostia omeneasca si acolo mai pun fimulete. Cam asta e..


Dimensiunile le dai la inceput, cand deschizi new file. Acolo stabilesti si rezolutia dorita. Pentru indoitura, cred ca poti imparti "foaia" cu o linie de reper.
Eu am vreo 90 GB de tutoriale, scrise sau video, asa ca ti-as putea trimite, daca vrei. Din cate vad, esti mai avansata decat mine, nu m-am bagat inca in celelalte optiuni.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

27 mesaje
Membru din: 4/05/2011
Oras: Timisoara

Postat pe: 14 Mai 2011, ora 00:21

Ok. Dupa sfatul vostru am dat dimensiunile la NEW (220/170) – marimea aleasa pentru invitatie. Am tras rulerul la mijloc si am impartit-o in doua si am inceput sa lucrez la spatele invitatiei (adica pag.1 si pag.4). Acum m-am incurcat, pentru ca nu stiu cum sa fac liniile ajutatoare pentru ghilotina cand voi taia hartia A4 pe care voi lista. Trebuie bine calculata, ca sa se potriveasca cu interiorul invitatiei, respectiv pag.2 si pag.3. Eu ma gandesc ca ar fi trebuit sa dau dimensiunile cu 2 mm mai mari pentru fiecare cota, voi ce ziceti ? Si la mijloc a trebuit sa las 2 mm pentru biguire, dar aia nu a fost greu. Ce ma sfatuiti ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

27 mesaje
Membru din: 4/05/2011
Oras: Timisoara

Postat pe: 14 Mai 2011, ora 00:24

Mai am o teama cand voi lista fata-verso...atunci e posibil sa n-o nimeresc.
Cum naiba sa pacalesc imprimanta sa listeze exact peste cealalta parte ? WOW !!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

27 mesaje
Membru din: 4/05/2011
Oras: Timisoara

Postat pe: 14 Mai 2011, ora 00:44

Eu am vreo 90 GB de tutoriale, scrise sau video, asa ca ti-as putea trimite, daca vrei. Din cate vad, esti mai avansata decat mine, nu m-am bagat inca in celelalte optiuni.[/quote]

Ma atrage foarte multe ideea asta, dar cum propui sa facem ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

27 mesaje
Membru din: 4/05/2011
Oras: Timisoara

Postat pe: 14 Mai 2011, ora 23:39

Hi, am schimbat programul. Fac invitatiile in corel draw, unde am mai multe variante de lucru. Nu am timp prea mult la dispozitie, dar am gasit un site cu mii de tutoriale PS. Merci pentru atentie.Revin cu amanunte dupa ce termin.

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Despre ADOBE
Mergi la: