back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Angajari in mahmudia

 


 
 
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 1 Iulie 2008, ora 16:16

Chiar nu ne mai place deloc romania? Toata lumea fuge la minim 800km ca sa spele WC-uri (veceuri)?


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 2 Septembrie 2008, ora 09:38

Topicul l-ai pus in baza stereotipurior de tip frustrat? Nu te asteapta nimeni la intrarea intr-o tara straina cu oferte de angajare in closetele nationale, stai linistit. In Romania e o mizerie (si nu ma refer numai la cea de pe strazi) si standardul de viata din alte parti nu se poate compara...Cat despre ocupatia pe care ti-o alegi pentru a te intretine, cred ca depinde de fiecare, insa crede-ma ca nu am intalnit pana acum vreun roman care sa spele wc-uri. Si apoi, munca innobileaza, nu-i asa? Probabil ca badanta sau menajera nu e VIP ca bastanul plin de aur care vinde tigari pe matginea trotuarului in Romania...ai si tu dreptate...

Raporteaza abuz de limbaj
ion_baragau

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Septembrie 2008, ora 18:50

In Romania,chiar daca vrei sa faci cu adevarat sa faci ceva nu prea poti mare lucru.Poate imi spui tu ce procent din tinerii ramasi in tara au o casa,o masina si un serviciu care sa le permita un trai decent,nu de supravietuire.Nu toti care pleaca afara spala toalete sau se injosesc.Depinde cum pleci afara si ce ti-ai propus sa faci.Oricum,fata de cum se traieste in tara,intr-o lume plina de intrigi,invidie,nesimtire si prostie la tot pasul,acolo cel putin fiecare isi vede de patratica lui,si nimeni nu-ti lezeaza demnitatea.Sunt unii care pleaca afara,gandind ca ii asteapta cainii cu covrigi in coada,sau unii care pleaca la furatori alte lucruri care ne pun intr-o lumina proasta.Asta este vina celor care dorm in vesnica nesimtire a mandatului de 4 ani de demnitari si care sunt preocupati cum sa toace banii nerambursabili de la UE,pe proiecte de dezvoltare rurala,etc,atribuind lucrarile clientelei politice.In opinia mea ,orice cetatean roman ,care a savarsit o infractiune pe teritoriul unui alt stat ar trbui sanctionat imediat cu retragerea unor drepturi civile,de care altfel acela se bucura si ,inclusiv interdictia de a parasi tara,folosindu-i pentru faptele lor la munci in folosul comunitatii,asa cum folosea in epoca Ceausescu.statul totiiboschetarii si rapandulele la munca la Canalul Dunarea_Marea Neagra.Eu am plecat trei ani la rand la munca ,pe baza de contract si din salariu castigat,plateam chiria,traiam,ma plimbam cu sotia,ptr ca am plecat amandoi si puneam si bani deoparte,suficient de multi.Degeaba pleci afara si cand dai de bani,ii bei,si ii irosesti fara rost.De cand ne-am intors in tara asta de doi bani,nici pe sfert nu-mi mai permit ceea ce imi permiteam afara,si ma gandesc puternicla faptul ca in scurt timp sa ma retrag inapoi acolo(Anglia),pentru ca oamenii sunt extrem de politicosi si toleranti,nu ca in Romania.Astaeste,de ce sa muncesc pentru a contribui la prosperitatea tarii asteia si sa nu ma gandesc doar la familia mea.Asa ca ,daca aveti unde va duce afara,nu ezitati,romanii sunt bine vazuti,fiid oameni muncitori,dand deoparte tiganii plecati la cersit,prostitutie si alte asemenea lucruri,astia ar trebui izolati,nu toti,ci numai cei care fac asemenea fapte antisociale.

Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 20 Septembrie 2008, ora 02:44

din pacate e mizerie peste tot. Diferenta doar noi o putem face. Pentru mine , ca student in tara si ...plimbat prin multe tari, .. Londra e super faina, ... nu a trebuit sa spal WC-uri si cu demnitate poti lucra oriunde , in conditiile actuale din U.E.
Mie Romania nu imi ofera nimic. Sa bat pasul pe loc nu imi comvine asa ca miàm luat bocceluta si am plecat in UK. Apropos, la vara merg in Paris, ...sa lucrez si pe acolo o vreme, si asa vreau sa imi perfectionez franceza ....
Imbin utilul cu placutul, ...
P.S. nu mai fi asa caustic, si grow up... lumea e mai mare decat o vezi u si merita vazuta!
RESPECT!
D.

Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 23:51

sunt plecata din tara de 3 ani si nu spal wc ul nimanui aici...am 3 locuri de munca si imi merge destul de bine.......in romania nu e chestia doar de mizerie si de capra vecinului care nu ne da pace...e ca nu ai sanse sa faci nimic..... noi oamenii care suntem plini de invidie ,calicenie si ne place sa ne dam mari ..asta strica romania....mentalitate expirata.....

Raporteaza abuz de limbaj
Ianuarie

89 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Decembrie 2008, ora 13:00

pt torreador si nu numai : as cam fi de aceeasi parare cu tine! e tare fain sa vizitezi! e hobby-ul meu nr 1 si am trait in alte tari ceva timp...peste tot am strigat in gura mare ca sunt roman...de ce sa nu acordam o sansa Romaniei? de ce nu te abitionezi sa faci ceva pentru tara ''care te-a scos in lume''? poti avea succes si in Romania si poti fii o ''valoare'' cunoscuta si apreciata! fa-te remarcat ! sa schimbam tara asta, nu sa fugim de raspunderi!

Raporteaza abuz de limbaj
dumitruion1960

6 mesaje
Membru din: 26/12/2008
Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 18:03

Pt toreadorul-E vrãjalã!Eu cred cã eºti ,, bãiat de bani gata,,!Dacã e adevãrat cã ai muncit în londra,spune ce ai prestat ºi cât câºtigai pe orã?Nu ne-ai spus ce profesie ai ºi ce facultate ai absolvit?Unde ai stat ºi cât plãteai pe lunã?Spune-ne cât câºtigã un ºofer,un profesor universitar ºi o subretã!

Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 11 Ianuarie 2009, ora 10:18

De la: zyna, la data 2008-12-29 13:00:31pt torreador si nu numai : as cam fi de aceeasi parare cu tine! e tare fain sa vizitezi! e hobby-ul meu nr 1 si am trait in alte tari ceva timp...peste tot am strigat in gura mare ca sunt roman...de ce sa nu acordam o sansa Romaniei? de ce nu te abitionezi sa faci ceva pentru tara ''care te-a scos in lume''? poti avea succes si in Romania si poti fii o ''valoare'' cunoscuta si apreciata! fa-te remarcat ! sa schimbam tara asta, nu sa fugim de raspunderi!

sa calatorim ne place tuturor dar aici e vorba de lucrat in strainatate..... nu imi este rusine ca sunt romanca si nu ascund nimanui asta ....dar nu suntem noi cei care nu acordam o sansa romaniei..ci romania nu ne ajuta pe noi....in lume nea scos mamele noastre si nu tara....nu e necesar sa fi o "valoare" in romania..ci sa poti trai decent..asta e ce vrea omul de rand ..omul care trece granita ..........,,,,,,,,,,,,nu suntem noi cei care fugim de raspunderi..dincontra multi au tras ca sa reziste in tara...dar nu e usor pt cei care au familie si minim pe economie....e romania cea care fuge de raspunderi..de ..a vrut "copii" ar fi trebuit sa ne "cresca" si sa ne tina aproape

Raporteaza abuz de limbaj
adycucu_85

259 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Ianuarie 2009, ora 21:37

Atentie !!! Cei care au emigrat in Occident sau oriunde in lumea asta unde e bine au fost inteligenti si au avut initiativa si pentru asta au tot respectul meu. Viata e prea scurta. In Romania ca sa muncesti cinstit nu iti ajunge o viata de om ca sa te realizezi cu adevarat d.p.d.v. financiar. Si de aici pleaca totul: nu ai bani, nu iti permiti prea multe si deci nu ai cum sa iti intemeiezi nici familie si se duce naibii totul !!!

PS: Deja exista mai multe Romanii in lumea asta. Sunt deja enclave romanesti in cateva state puternice !

Raporteaza abuz de limbaj
Fratzica

82 mesaje
Membru din: 19/11/2008
Oras: Deva

Postat pe: 10 Februarie 2009, ora 01:51

De la: robertetc, la data 2008-07-01 16:16:25Chiar nu ne mai place deloc romania? Toata lumea fuge la minim 800km ca sa spele WC-uri (veceuri)?




Ce ai frate ? esti dus cu capul ? Unde traiesti pe LUNA ? Nu vezi ce viata faina ducem noi in tara si ce naspa traiesc ai nostri de pe alte meleaguri ? De aceea nu vine nimeni inapoi O duc prea naspa acolo Asa-i ?
Si aici marefer la majoritatea nu la o mica parte care au salarii de se sperie si occidentalii . Dar fa si tu o statistica daca te duce mintea : un salar de directoras de la RENEL , ROMGAZ ETC .... echinaleaza cu cite salarii minime pe economie ?
Si atunci normal ca saalaariul mediu este undeva la 12 00 RON Ei Ce zici ? Sau ei fi si tu din Tagma Bosimanilor

Raporteaza abuz de limbaj
SS (ober HH)
Ianuarie

89 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Februarie 2009, ora 17:50

De la: me_me_me, la data 2009-01-11 10:18:20
De la: zyna, la data 2008-12-29 13:00:31pt torreador si nu numai : as cam fi de aceeasi parare cu tine! e tare fain sa vizitezi! e hobby-ul meu nr 1 si am trait in alte tari ceva timp...peste tot am strigat in gura mare ca sunt roman...de ce sa nu acordam o sansa Romaniei? de ce nu te abitionezi sa faci ceva pentru tara ''care te-a scos in lume''? poti avea succes si in Romania si poti fii o ''valoare'' cunoscuta si apreciata! fa-te remarcat ! sa schimbam tara asta, nu sa fugim de raspunderi!

sa calatorim ne place tuturor dar aici e vorba de lucrat in strainatate..... nu imi este rusine ca sunt romanca si nu ascund nimanui asta ....dar nu suntem noi cei care nu acordam o sansa romaniei..ci romania nu ne ajuta pe noi....in lume nea scos mamele noastre si nu tara....nu e necesar sa fi o "valoare" in romania..ci sa poti trai decent..asta e ce vrea omul de rand ..omul care trece granita ..........,,,,,,,,,,,,nu suntem noi cei care fugim de raspunderi..dincontra multi au tras ca sa reziste in tara...dar nu e usor pt cei care au familie si minim pe economie....e romania cea care fuge de raspunderi..de ..a vrut "copii" ar fi trebuit sa ne "cresca" si sa ne tina aproape[/quos
stiu exact despre ce era vorba...am si lucrat in strainatate...si daca nu te impui chiar si pe banii lor...ceea ce rar se intampla...ai sa fii exploatat!

Raporteaza abuz de limbaj
Ianuarie

89 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Februarie 2009, ora 17:55

De la: me_me_me, la data 2009-01-11 10:18:20
De la: zyna, la data 2008-12-29 13:00:31pt torreador si nu numai : as cam fi de aceeasi parare cu tine! e tare fain sa vizitezi! e hobby-ul meu nr 1 si am trait in alte tari ceva timp...peste tot am strigat in gura mare ca sunt roman...de ce sa nu acordam o sansa Romaniei? de ce nu te abitionezi sa faci ceva pentru tara ''care te-a scos in lume''? poti avea succes si in Romania si poti fii o ''valoare'' cunoscuta si apreciata! fa-te remarcat ! sa schimbam tara asta, nu sa fugim de raspunderi!

sa calatorim ne place tuturor dar aici e vorba de lucrat in strainatate..... nu imi este rusine ca sunt romanca si nu ascund nimanui asta ....dar nu suntem noi cei care nu acordam o sansa romaniei..ci romania nu ne ajuta pe noi....in lume nea scos mamele noastre si nu tara....nu e necesar sa fi o "valoare" in romania..ci sa poti trai decent..asta e ce vrea omul de rand ..omul care trece granita ..........,,,,,,,,,,,,nu suntem noi cei care fugim de raspunderi..dincontra multi au tras ca sa reziste in tara...dar nu e usor pt cei care au familie si minim pe economie....e romania cea care fuge de raspunderi..de ..a vrut "copii" ar fi trebuit sa ne "cresca" si sa ne tina aproape

aaa si inca ceva...nu mai suntem in comunism! poate tinerii de azi chiar pot schimba ceva...cu ceva galagie

Raporteaza abuz de limbaj
eduard87_2005

77 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Martie 2009, ora 14:07

upload your muzic.upload funny pictures and meet new frends
got-you.org/

Raporteaza abuz de limbaj
Aryen

6 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 21 Martie 2009, ora 14:34

bine zis,iar apoi mai e putin timp si gata si cu realizatul,eu prefer sa stau in alta tara decit ro caci ce e in rominia nici bunica nu mai stie

Raporteaza abuz de limbaj
Aryen

6 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 21 Martie 2009, ora 14:40

si de ce sa stam la 300 e cind lucru afara la un supermarket si iau 1000 e peluna salariu minim

Raporteaza abuz de limbaj
Fratzica

82 mesaje
Membru din: 19/11/2008
Oras: Deva

Postat pe: 25 Martie 2009, ora 01:59

De la: Aryen, la data 2009-03-21 14:40:24si de ce sa stam la 300 e cind lucru afara la un supermarket si iau 1000 e peluna salariu minim

Ca sa aibe clasa politica masa de manevra ( a se intelege PROSTIME )

Raporteaza abuz de limbaj
SS (ober HH)
Genovese

10 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 20 Mai 2009, ora 11:37

De la: Fratzica, la data 2009-02-10 01:51:11
De la: robertetc, la data 2008-07-01 16:16:25Chiar nu ne mai place deloc romania? Toata lumea fuge la minim 800km ca sa spele WC-uri (veceuri)?


Ce ai frate ? esti dus cu capul ? Unde traiesti pe LUNA ? Nu vezi ce viata faina ducem noi in tara si ce naspa traiesc ai nostri de pe alte meleaguri ? De aceea nu vine nimeni inapoi O duc prea naspa acolo Asa-i ?
Si aici marefer la majoritatea nu la o mica parte care au salarii de se sperie si occidentalii . Dar fa si tu o statistica daca te duce mintea : un salar de directoras de la RENEL , ROMGAZ ETC .... echinaleaza cu cite salarii minime pe economie ?
Si atunci normal ca saalaariul mediu este undeva la 12 00 RON Ei Ce zici ? Sau ei fi si tu din Tagma Bosimanilor

Daca iti gasesti tu un post de director la o companie mare cu salariu de 12000 lei atunci ma iei si pe mn asisentu tau macar la juma de salariu si numai am ganduri de emigrare....crezi ca te-ai nascut director?

Raporteaza abuz de limbaj
9am118019

9 mesaje
Membru din: 2/08/2009
Postat pe: 2 August 2009, ora 16:50

Contacteaza-ne si iti putem oferi un contract extern de hostess,
animatoare sau dansatoare in cele mai tari cluburi din Grecia.
Dansatoare hostess cu experienta virsta 18-27 ani
Castig 3800 euro in functie de abililitatile fiecarei dansatoare.
Angajatorul ofera transport gratuit cu autocar.
Pentru inscriere trimite-ti CV+ photo la: bizarre.agency@yahoo.com
CV-urile fara photo nu sint luate in considerare

Diferim de multi angajatori deoarece oferim contracte ferme de munca
cu asistenta permanenta pe toata perioada in care va aflati pe teritoriul Greciei.
Oferim asigurare tip IKA : full asigurare medicala, drepturi egale cu toti cetatenii
U.E. .Carte de munca ce se elibereaza de catre Fortele de Munca Elene si in conformitate
cu acestea angajata are drept la concediu de odihna. Eliberam certificate
de calificare la nivel European . Singura companie ce oferim zile de vacanta
cu costul nostru pentru angajatele noastre.


bizarreshowclub.webs.com

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

46 mesaje
Membru din: 13/04/2010
Postat pe: 27 Aprilie 2010, ora 13:22

De la: , la data 2008-07-01 16:16:25Chiar nu ne mai place deloc romania? Toata lumea fuge la minim 800km ca sa spele WC-uri (veceuri)?


Dupa ce ai fost"DINCOLO", chiar daca prin absurd,sa zicem,"ai spalat WC-uri" nu-ti mai vine sa speli nici-un WC-u romanesc. La salariile care se dau aici de catre patronii romani, sau neromani, n-au decat sa si le spele singuri !

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy013903__ion

348 mesaje
Membru din: 27/07/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 18 August 2010, ora 12:04

ehhee te-ai duce si tu nu la 800km la 1800km sa cistigi 1000 de euro Mita unde nu ajunge zice ca pute. stii pisica Tu in Rominia mirosi esnta pentu nimica toata,pedeasupra cu echipament precar, nu-ti permiti cumpara din cauza foametei.Cum sint wc-urile in strainatate si cum in rominia?In strainatete poti dormi in ele,pecind la noi nu poti intra un pas ex gara de nord Sculele din strainatete se compara cu alea din FOMANIA?femeile in ROM nici macar manusi nu saracele,,,sa faca pla ,,,, mare sefu, ii dam si lui un spermatozoid la curatenie si tie unul ===cu 2

Raporteaza abuz de limbaj
ionica
9am_211

2 mesaje
Membru din: 11/04/2012
Postat pe: 11 Aprilie 2012, ora 19:05

buna ziua, am o rugaminte catre cine citeste aceste randuri, spuneti-mi va rog mult numele unei fime sigure, care nu da teapa, pentru ca vreau sa merg in strainatate la lucru si nu stiu cu care sa merg, am citit doar experiente negative pe toate forumurile, va rog mult spuneti-mi o firma sigura si cinstita cu care sa merg? va multumesc anticipat.

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy011272

1 mesaj
Membru din: 27/04/2010
Postat pe: 9 Aprilie 2013, ora 19:01

fratilor caut si eu sa plec afara de un an si ceva si dau numai peste firme fantoma si mi-am luat de 2 ori teapa si cu banii peirduti caut o firma serioasa chiar daca platesc sa fie ceva sigur va multumesc

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Angajari in Mahmudia
Mergi la: