Una dintre probele, de seara trecută, le-a dat mari bătăi de cap. Aceștia erau nevoiți să picteze mai multe tricouri, cu modele tradiționale, specifice zonei în care se aflau. Aveau dreptul să privească modelul respetiv preț de câteva minute, iar mai apoi reproduceau așa cum știau ei mai bine modelul respectiv, care nu era simplu deloc, așa cum părea la prima vedere. Nervii au fost întinși la cote maxime, iar Zarug nu a mai rezistat și i-a adresat lui Mihai Petre cuvinte dure.


Zarug și Mihai Petre, ceartă la Asia Express

Fără cazare, fără mâncare și fără transport viața lor este una foarte grea și de la cea mai mică scânteie se aprind adesea scandaluri neașteptate. Aflați în orașul Tokat, Mihai Petre și Zarug au găsit timp pentru o discuție aprinsă, în timp ce toată lumea se agita să ducă la bun sfârșit proba cu tricourile.

Coechipierul lui Lorelei Bratu s-a enervat, când soțul Elwirei a încercat să îl destabilizeze și i-a spus tot ce avea pe suflet, pentru a-l ține minte toată viața. Concurentul a vrut să evidențieze faptul că el chiar a făcut școală, nu este un simplu dansator.


„Eu nu sunt dansator, eu chiar am făcut școală”, a spus Zarug, la Asia Express.