Maximilian Nicu, convocat in premiera la nationala Romaniei, a fost integralist in partida pe care echipa sa, Hertha Belin, a castigat-o cu 1-0 in fata lui Leverkusen, in etapa a 24-a a campionatului Germaniei. El a contribuit la singurul gol al partidei, marcat de Voronin, in minutul 50.

In Italia, Cristian Chivu si Adrian Mutu au fost titulari in partida dintre Inter Milano si Fiorentina, scor 2-0, din etapa a 28-a. Chivu a evoluat la Inter o repriza si apoi a cerut schimbarea, iar Mutu a fost integralist la Fiorentina. Tot in Serie A, Paul Codrea a evoluat pe toata durata partidei pierdute de echipa sa, Siena, pe teren propriu, cu scorul de 1-5, in fata formatiei AC Milan.

In Olanda, Mihaita Nesu a fost integralist la Utrecht in meciul pierdut in fata echipei Alkmaar, pe teren propriu, scor 0-1. Florentin Petre a fost titular, in Rusia, la Terek Groznai, in meciul de pe teren propriu cu Spartak Nalcik, scor 1-0, din prima etapa a campionatului