back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Insula comorilor

 


 
 
Fosta membra 9am.ro

489 mesaje
Membru din: 1/08/2018
Postat pe: 9 Mai 2019, ora 14:42


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 9 Mai 2019, ora 19:19

Belina....o mica parte din imperiul Dragnea.
In Teleorman....tot ce are valoare, pamant, imobile....tot....tot este prin interpusi proprietatea clanului Dragnea.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

489 mesaje
Membru din: 1/08/2018
Postat pe: 11 Mai 2019, ora 13:10


Localnic, citez:
,,Dragnea ne-a luat tot, pana si painea de la gura copiilor ne-a luat-o"
,,Sa vina Nicolicea sa vada btatul Pavel, acesta este, exista!"

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

489 mesaje
Membru din: 1/08/2018
Postat pe: 13 Mai 2019, ora 12:27

oficial,
5.452.789 de romani emigranti economic.
1.403.203 copii nascuti de mame romance in afara Romaniei.

Romania pe locul doi, (locul, - I - Siria, peste 6 ani razboi civil) de pe Terra in ceea ce priveste statele din care se emigreaza masiv.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 13 Mai 2019, ora 14:21

De la: _H44K_, la data 2019-05-13 12:27:22oficial,
5.452.789 de romani emigranti economic.
1.403.203 copii nascuti de mame romance in afara Romaniei.

Romania pe locul doi, (locul, - I - Siria, peste 6 ani razboi civil) de pe Terra in ceea ce priveste statele din care se emigreaza masiv.
Concluzia.....vom.pleca cu toti iar in tara raman psdistii. Intrebarea este..cine va munci? Raspuns....planul PSD este depopularizarea tarii...apoi vor aduce chinezi si in timp vor face referendum pentru alipirea la China. Uite asa visul lui Iliescu va deveni realitate....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 22 Mai 2019, ora 10:25

De la: 9am_20270, la data 2019-05-13 14:21:56
De la: _H44K_, la data 2019-05-13 12:27:22oficial,
5.452.789 de romani emigranti economic.
1.403.203 copii nascuti de mame romance in afara Romaniei.

Romania pe locul doi, (locul, - I - Siria, peste 6 ani razboi civil) de pe Terra in ceea ce priveste statele din care se emigreaza masiv.
Concluzia.....vom.pleca cu toti iar in tara raman psdistii. Intrebarea este..cine va munci? Raspuns....planul PSD este depopularizarea tarii...apoi vor aduce chinezi si in timp vor face referendum pentru alipirea la China. Uite asa visul lui Iliescu va deveni realitate....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 22 Mai 2019, ora 10:25

De la: 9am_20270, la data 2019-05-22 10:25:42
De la: 9am_20270, la data 2019-05-13 14:21:56
De la: _H44K_, la data 2019-05-13 12:27:22oficial,
5.452.789 de romani emigranti economic.
1.403.203 copii nascuti de mame romance in afara Romaniei.

Romania pe locul doi, (locul, - I - Siria, peste 6 ani razboi civil) de pe Terra in ceea ce priveste statele din care se emigreaza masiv.
Concluzia.....vom.pleca cu toti iar in tara raman psdistii. Intrebarea este..cine va munci? Raspuns....planul PSD este depopularizarea tarii...apoi vor aduce chinezi si in timp vor face referendum pentru alipirea la China. Uite asa visul lui Iliescu va deveni realitate....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 22 Mai 2019, ora 10:25

De la: 9am_20270, la data 2019-05-22 10:25:48
De la: 9am_20270, la data 2019-05-22 10:25:42
De la: 9am_20270, la data 2019-05-13 14:21:56
De la: _H44K_, la data 2019-05-13 12:27:22oficial,
5.452.789 de romani emigranti economic.
1.403.203 copii nascuti de mame romance in afara Romaniei.

Romania pe locul doi, (locul, - I - Siria, peste 6 ani razboi civil) de pe Terra in ceea ce priveste statele din care se emigreaza masiv.
Concluzia.....vom.pleca cu toti iar in tara raman psdistii. Intrebarea este..cine va munci? Raspuns....planul PSD este depopularizarea tarii...apoi vor aduce chinezi si in timp vor face referendum pentru alipirea la China. Uite asa visul lui Iliescu va deveni realitate....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 22 Mai 2019, ora 10:41

Hai la vot , la vot,la vot, daca vrei o viata mai buna si eradicarea coruptiei!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 22 Mai 2019, ora 14:51

Dragi votanti PSD, imi sunteti ca fratii.
Trebuie sa votam cu grija pe 26 mai.
Trebuie sa punem bine stampila, bine si vizibil pe toate cele 3 partide din alianta care va mareste in fiecare luna pensiile.
Va rog sa fiti atenti in cabina de vot si puneti stampila pe PSD...ALDE si UDMR ( sa vada ungurii ca nu suntem rasisti)
Sa nu uitati sa.l bagam la puscarie pe Iohanis, punand stampila pe DA la referendum.
Neaparat verificati temeinic in care urna trebuie sa puneti cele două buletine cu DA.
Sa nu lasam opozitia sa ne fure voturile!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

489 mesaje
Membru din: 1/08/2018
Postat pe: 28 Mai 2019, ora 10:24

De la Insula Comorilor pana la Casa Groazei, nu a fost decat un pas.


citez:

,,Bine ai venit acasa, Liviu!

Daca reusea Tudorel sa libereze toti detinutii, acum faceai puscarie singur. Toata Rahova era, practic, a ta. N-ati reusit, si-a fost o doar o intamplare ca sluga s-a dovedit nevredinca. Greu esec! Era, intelegem, o masura in programul de guvernare de rezerva.


Am auzit ca te-au si injurat niste cetateni la venirea ‘acasa’. Nici macar ultimul miting nu ti-a reusit mustacila! Ce soarta! Ce durere! Probabil ca tot auzi asa vorbe de cand nu prea-ti mai ies baile de mutime. Si, e pacat de fata aia frumoasa sa treaca prin toata harmalaia asta. Si, singura, acum.
La partid, vedem la televizor, e minunat. Unii zic ca-i bine c-ai plecat, altii ca era bine sa nici nu fi fost. Mai rau e ca ieri, la primirea in penitenciar, la partea de control al cavitatilor n-au fost in tura pianisti. Dar, de buna seama, inca mai simti asta.


Camera o gasesti asa cum ai lasat-o cand ai redus de vreo 3 ori banii de investitii pentru penitenciare in timp ce plangeai si te smiorcaiai la televizor de mila miilor de infractori condamnati pe nedrept pentru crime, talharii, violuri, hotii si alte blestematii. O sa-i cunosti mai bine si-o sa plangeti impreuna.


Ai grija, insa, nu mai invita pe nimeni la baie, Liviu! In puscarie, nu e ca la Parlament, iar ziaristii nu ti-ar face nimic din ce s-ar putea gandi noii tai colegi. Sper! Mai ales ca, apropo, in pofida recursului compensatoriu care-a eliberat mii de infractori, au mai ramas vreo 2500 de violatori in puscarii.
Poate te mira ca-i cam ingust, ori ca-i olecuta de mucegai sau ca-s prea multi colegi in camera. Preocupat fiind cu amnistii si gratieri, desi aveai pe mana banii tarii, ai uitat sa repari puscariile si sa le aduci aprope de nivelul vilelor pe care le vedem uneori filmate discret din drona. Nu credeai ca ti se intampla si tie justitie.


Altfel, prima zi e cu emotii. O sa fie mai bine! Probabil c-o sa descoperi si matale ca esti de fapt un scriitor, un cercetator si-un educator. Calea e batuta, si n-ar mai mira pe nimeni daca, dupa ce-ai umflat kilometrii de autostrada ori productia la hectar, o sa devii brusc un puscarias model.
Intre timp, noi cu ale noastre. O sa incercam sa ne vedem de viata si-o sa traim in lumea asta pe care tu ai incercat sa ne-o furi ca sa scapi de puscarie, dupa ce, printre altele nestiute, ai furat de la copii si asistati social ori din fondurile europene ca sa dai la partid ori sa-ti umfli conturile.


Asa ca, inca o data, bine ai venit, Liviu!"


Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 29 Mai 2019, ora 15:23

De la: 9am_20270, la data 2019-05-22 14:51:46Dragi votanti PSD, imi sunteti ca fratii.
Trebuie sa votam cu grija pe 26 mai.
Trebuie sa punem bine stampila, bine si vizibil pe toate cele 3 partide din alianta care va mareste in fiecare luna pensiile.
Va rog sa fiti atenti in cabina de vot si puneti stampila pe PSD...ALDE si UDMR ( sa vada ungurii ca nu suntem rasisti)
Sa nu uitati sa.l bagam la puscarie pe Iohanis, punand stampila pe DA la referendum.
Neaparat verificati temeinic in care urna trebuie sa puneti cele două buletine cu DA.
Sa nu lasam opozitia sa ne fure voturile!


beyyy, tu esti mai ceva ca mama omida, caci tocmai asta s-a-ntimplat prin multe orasele si sate ale Romaniei si UDMR a crescut ca o floare udata la timp si, de ex. ,la Botosani unde sunt doar 14 traitori maghiari inscrisi pe liste , UDMR a fost votat de 962 de persoane.... a adevarat ca-n dauna PSD.ului , dar ce mai conteaza? ! ei, ce zici de minunea asta ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

489 mesaje
Membru din: 1/08/2018
Postat pe: 29 Mai 2019, ora 16:29

tuteico, hot la hot trage si curva tot curva moare.
asa-i ca nu realizezi cine sunt cei care au votat udmr acolo unde numarul maghiarilor este inferior voturilor obtinute?

tuteico, te duce tigva sa rezolvi dilema, lumpenlatrinisto stulta nesimtita?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 29 Mai 2019, ora 18:33

Octogenara comunista se face ca nu intelege...dar stie cine este aliatul udmr ....😁😁😁

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 30 Mai 2019, ora 10:09

De la: 9am_20270, la data 2019-05-29 18:33:52 Octogenara comunista se face ca nu intelege...dar stie cine este aliatul udmr ....😁😁😁
La ora 18, cu doar trei ore inaintea inchiderii sectiilor de votare, UDMR nu trecuse pragul de intrare in Parlamentul European. Nici electoratul maghiar nu ii mai vota.Apoi... surpriza....in judetele controlate de PSD...romanii incep sa voteze masiv UDMR. Acum orice psdist ticalos poate intelege ca PSD este antinational si serveste intereselor Rusiei, singura care are de castigat din acest targ murdar . Partidul de guvernare din Ungaria ....se stie ca este finantat masiv de Rusia...iar UDMR este satelitul acestuia. Concluzia....PSD PARTID ANTINATIONAL, FILORUS.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 30 Mai 2019, ora 16:39

deci : conf. logicii voastre de 2 lei postarea, PSD a ridicat stacheta UDMR. ului . in dauna propriului scor , dorindu-si prabusirea ? ce-ati baut de puteti crede asa ceva ? da' bine va mai spala creierii propaganda , amaritilor !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

489 mesaje
Membru din: 1/08/2018
Postat pe: 30 Mai 2019, ora 16:47

De la: gabigabi2, la data 2019-05-30 16:39:13 deci : conf. logicii voastre de 2 lei postarea, PSD a ridicat stacheta UDMR. ului . in dauna propriului scor , dorindu-si prabusirea ? ce-ati baut de puteti crede asa ceva ? da' bine va mai spala creierii propaganda , amaritilor !



fuey tuteico, esti mai proasta decat prevad legile naturii si o sa mori cu mult mai proasta si nesimtita decat te-a fatat ma-ta!


citez:

,, Gorikovo, lângă Moscova, la al V-lea Congres al Partidului Comunist din România (secția română a Kominternului), s-a adoptat următoarea rezoluție, redactată de maghiarul Béla Kun și semnată de Alexandru Iliescu (tatăl lui Ion Iliescu) care era secretar al CC al P.C.d.R.:

România contemporană nu reprezintă prin sine o unire a tuturor românilor, ci este un stat tipic cu mai multe națiuni, creat pe baza sistemului prădalnic de la Versailles, pe baza ocupării unor teritorii străine și pe baza înrobirii unor popoare străine. Burghezia și moșierimea din România, înfăptuind propriile lor planuri imperialiste și îndeplinind, totodată, însărcinarea puterilor imperialiste din Europa de a crea la Nistru un avanpost contra URSS, au cucerit Basarabia, Transilvania, Bucovina și Banatul și supun unei asupriri naționale nemaipomenite și unei exploatări semicoloniale pe cei 8 milioane de moldoveni, unguri, ruși-ucraineni, bulgari, nemți, turci și alții.- Biblioteca Academiei Române, Arhiva Istorică, Cota Ab XIII-3)"

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

489 mesaje
Membru din: 1/08/2018
Postat pe: 30 Mai 2019, ora 17:00

hai, buey 9am, ramaneti in miasmata zeama, prostia , nesimtirea si ticalosia, asteia lumpenlatrinizata!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 30 Mai 2019, ora 18:01

De la: gabigabi2, la data 2019-05-30 16:39:13 deci : conf. logicii voastre de 2 lei postarea, PSD a ridicat stacheta UDMR. ului . in dauna propriului scor , dorindu-si prabusirea ? ce-ati baut de puteti crede asa ceva ? da' bine va mai spala creierii propaganda , amaritilor !
Stai nasol cu logica dar in speta acesta orice individ poate intelege...mai putin injectatii😉

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 31 Mai 2019, ora 10:21

Babone, draga....problema sta in felul urmator:
Orice individ intreg la cap, cinstit....repet cinstit...a inteles ca psd..alde...udmr sunt niste structuri maligne pentru Romania.
Nu trebuie sa ai studii pentru a pricepe realitatea pura.
Ca tu o ți asa fara a accepta crudul adevar , poate fi o trauma postdecembristă , neadaptare ori mai rau, apartenenta ta la structurile comuniste.
Asta e. Totusi nu este corect cum procedezi.
Am ajuns la concluzia ca ma lupt cu morile de vant si sa fie pacatul tau daca pricepi si continui asa.
Postand, ma incarc negativ pentru ca nu pot pricepe ( educatia mea nu accepata acest comportament) cum unii indivizi pun in prim plan doar propria persoana fara a tine cont de repercursiunile pe termen lung pe care proprii copii le vor simti din plin....asa ca voi inceta postarile.
Sa fi sanatoasa si sa ne revedem peste alti 3..4 ani....

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 31 Mai 2019, ora 15:05

peste 3- 4 ani ? haide , moi, spasitule, peste 3-4 luni vei reveni sub un al numar de avatar si vei trage tare ptr. prezidentialele ce vor fi !
in rest, spalati-va pe cap cu IDIOTII vostri care v-au dat cu flit , caci intre ce vor ei si vreti voi care ati crezut ca de Miine va curge laptele ala , asteptat cu atita incrincenare si mierea, e o mare distanta....si doar v-am Avertizat sa nu va asteptati la asa ceva ca veti lua plasa !

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului insula comorilor
Mergi la: