back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Psd, agentie kgb

 


 
 
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 21 Februarie 2019, ora 07:49

Nimic nou sub soare. PSD dovedeste prin tot ce pune la cale ca doreste scoaterea Romaniei din structurile euro
atlantice si o apropiere rusinoasa de Rusia.
Deja trompetele partidului au inceput sa transmita public apartenenta la acest act de tradare nationala.
Dragi votanti ai PSD, ce parere aveti? Ne intoarcem victoriosi la epoca de aur?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 21 Februarie 2019, ora 10:11

O conferință intitulată ”The Future of Great Power Politics in the 21st Century” îi reunește luni la București pe trei dinte oamenii cei mai apropiați de Rusia, plus un profesor american care vrea retragerea trupelor SUA din Europa.

Adrian Năstase, Adrian Severin (ambii condamnați la închisoare pentru corupție) și lectorul Florin Păsătoiu de la Universitatea din Craiova dezbat luni ordinea globală într-un eveniment organizat de controversatul Centre for Foreign Policy and Security Studies. Centrul, deschis de lectorul Florin Păsătoiu, ar fi urmat să încheie un memorandum cu un centru al Ministerului rus al Afacerilor Externe. Acest memorandum a stat în centrul unui scandal public în urmă cu două săptămâni. Totul a plecat de la purtătorul de cuvânt al Ministerului rus de Externe, care a anunțat că Universitatea din Craiova urma să semneze un memorandum cu Academia Diplomatică a Ministerului rus de Externe şi Universitatea din Craiova, memorandum ce ar fi prevăzut crearea unei comisii de experţi ruso-române pentru diplomaţie publică şi dialog ştiinţific şi cultural. La o zi distanță, Universitatea din Craiova s-a arătat ”stupefiată” de anunț și a dezmințit semnarea unui asemenea document. Ulterior, Moscova a dezvăluit, prin vocea șefei Institutului cultural rus de la București, Natalia Mujenikova, că semnatarul din partea Rusiei este un centru al Academie Diplomatice din MAE rus (Centrul pentru Diplomație Publică, dialogul culturilor și religiilor mondiale al Institutului de Probleme Internaționale Actuale), iar semnatarul din partea României este Centrul pentru Politica Externă și Studii de Securitate.

Florin Păsătoiu este moderatorul dezbaterii de luni de la Hotelul Intercontinental. G4Media.ro a arătat că Păsătoiu, fondatorul acestui centru obscur din Craiova, este lector universitar cu studii la Moscova. Potrivit CV-ului său, în perioada septembrie – noiembrie 2014 (în plină criză a anexării ilegale a Crimeei și invadării Ucrainei de către Rusia), Păsătoiu a studiat la Moscova, la Ministerul rus de Externe, despre ”Politica externă a Federației Ruse, Politica de Securitate a Federației Ruse și balanța de putere”. După întoarcerea de la studiile din Moscova, Păsătoiu s-a remarcat printr-o serie de evenimente și inițiative care au ajutat Rusia să-și propage în România liniile de discurs.

Adrian Năstase s-a remarcat prin dese poziții publice critice la adresa SUA și favorabile Rusiei după ce a ieșit din închisoare. Marginalizat de establishmentul politic, chiar și de partidul pe care l-a condus, fostul premier a ajuns să fie lăudat de ambasadorul Rusiei la București. Valeri Kuzmin spunea într-un interviu din 15 octombrie că ”Fundația Europeană Nicolae Titulescu (condusă de Adrian Năstase – n.red.) desfășoară activități intense în domeniul problemelor istorice, diplomatice și internaționale, are o poziție destul de constructivă, este deschisă dialogului, or, Rusia, după cum se știe, se angajează să contracareze tensiunea injectată în mod artificial în arena internațională prin spiritul dialogului.

Și Adrian Severin a devenit un suporter fervent al Rusiei după condamnarea la închisoare pentru corupție. Pozițiile lui sunt reflectate tot mai des de Sputnik, site-ul oficial de propagandă al Rusiei (

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 21 Februarie 2019, ora 10:14

Plesoianu...mare iubitor al Rusiei
Publicaţia Sputnik.md, unul dintre instrumentele propagandei de la Kremlin, a venit cu o nouă formă de măgulire la adresa deputatului PSD Liviu Pleşoianu, un politician intens promovat de Sputnik, şi anume susţinerea lui în funcţia de premier. Atenţie deosebită a primit şi jurista Ingrid Mocanu, fosta consilieră a lui Gabriel Oprea şi cea care a venit cu propunerea ca Pleşoianu să fie premier.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 22 Februarie 2019, ora 20:17

PSDistii in ansablu sunt nostalgicii epocii de aur.
.Prostii s.au nascut sclavi si vite vor murii.

Raporteaza abuz de limbaj
ursu_livia

281 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Lugoj

Postat pe: 28 Martie 2019, ora 15:22

Iata aici cine sunt kgb-istii din tara, Basescu Traian si complicii lui. O spun agentiile straine.
Avem dreptul fundamental al omului la o justa informare, doar foarte bine informati putem sa ne salvam noi si tara de calaii care ne distrug.
SERVICIILE ​SECRETE OLANDEZE, BELGIENE ȘI CIA ​CONFIRMĂ: ​BĂSESCU A FOST AGENT KGB SPECIALIZAT ÎN SPIONAJ MILITAR ȘI TRAFIC DE ARME,acelasi Basescu Traian in 1990 se desprinde din FSN -ul kgb-lui iliescu ion isi creiaza propriul partid , partid care in 2014 ”lucreaza” in occident , la Paris, Berlin, LoNdra pentru aducerea frauduloasa a lui klaus Weerner Iohannis la Presedentia tarii. infobrasov.net/serviciilor-​secrete-olandeze-belgiene-si-cia-...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 29 Martie 2019, ora 09:51

De la: ursu_livia, la data 2019-03-28 15:22:10Iata aici cine sunt kgb-istii din tara, Basescu Traian si complicii lui. O spun agentiile straine.
Avem dreptul fundamental al omului la o justa informare, doar foarte bine informati putem sa ne salvam noi si tara de calaii care ne distrug.
SERVICIILE ​SECRETE OLANDEZE, BELGIENE ȘI CIA ​CONFIRMĂ: ​BĂSESCU A FOST AGENT KGB SPECIALIZAT ÎN SPIONAJ MILITAR ȘI TRAFIC DE ARME,acelasi Basescu Traian in 1990 se desprinde din FSN -ul kgb-lui iliescu ion isi creiaza propriul partid , partid care in 2014 ”lucreaza” in occident , la Paris, Berlin, LoNdra pentru aducerea frauduloasa a lui klaus Weerner Iohannis la Presedentia tarii. infobrasov.net/serviciilor-​secrete-olandeze-belgiene-si-cia-...
RUSIA TO DAY? AI SICTIR! DOAR PSD ESTE SI RAMANE SLUJITORUL IMPERIALISMULUI SOVIETIC SI VINE ZIUA SCADENTEI...TIC...TAC..

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 8 Mai 2019, ora 12:19

Alegerile de pe 26 mai sunt primele alegeri de când Dragnea și PSD au preluat puterea în România. După 2 ani de abuzuri și proteste, după 2 ani în care România a fost condusă de o gașcă de hoți, acum avem pentru prima dată șansa să acționăm acolo unde contează cu adevărat, la vot. Acolo nu mai pot să ne lovească, nu mai pot să ne ignore, acolo noi avem puterea.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 8 Mai 2019, ora 12:33

Deputata neafiliată Mihaela Huncă, membră a partidului Pro România, îi acuză pe liderii PSD că „vând simbolurile naționale” către UDMR. Potrivit Mihaelei Huncă, Liviu Dragnea este dispus să cedeze simbolurile naționale pentru a-și menține majoritatea în forul legislativ. Parlamentarul a transmis tuturor românilor că trebuie să fie uniți pentru a apăra valorile naționale, în contextul în care UDMR urmărește ca steagurile și imnurile Ungariei și ale Ţinutului secuiesc să devină legal simbolurile maghiarilor din România

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 8 Mai 2019, ora 12:33

Deputata neafiliată Mihaela Huncă, membră a partidului Pro România, îi acuză pe liderii PSD că „vând simbolurile naționale” către UDMR. Potrivit Mihaelei Huncă, Liviu Dragnea este dispus să cedeze simbolurile naționale pentru a-și menține majoritatea în forul legislativ. Parlamentarul a transmis tuturor românilor că trebuie să fie uniți pentru a apăra valorile naționale, în contextul în care UDMR urmărește ca steagurile și imnurile Ungariei și ale Ţinutului secuiesc să devină legal simbolurile maghiarilor din România

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 8 Mai 2019, ora 12:37

Fostul ministru al Fondurilor Europene Cristian Ghinea a acuzat, vineri, PSD-ului condus de Liviu Dragnea de trădare naţională, după o serie de mişcări în favoarea ruşilor.

"Trădarea se conturează. Au crescut masiv importurile de la Gazprom. Au blocat investiţiile din Marea Neagră. Acum sabotează conducta europeană. PSD = trădare. O informaţie care ajunsese la mine şi acum se confirmă. E grav. La presiunile ministrului Economiei, Nicolae Bădălău, termenele de finalizare ale proiectului gazoductului BRUA, care ameninţă supremaţia Gazprom în regiune, au fost amânate, deocamdată, cu un an. Ticăloşia este maximă deoarece decizia nu a fost anunţată public", a scris Ghinea pe Facebook.

În acest context, liderul USR a somat Guvernul României să clarifice situaţia.

"După blocarea proiectelor de la Marea Neagră este a doua mişcare a Guvernului PSD-ALDE pentru a consolida poziţia energetică a ruşilor în regiune. România riscă să piardă 175 milioane euro, finanţare nerambursabilă de la Uniunea Europeană. Missiya vypolnena, Gospodin Bădălău!", a precizat Ghinea.


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 21 Mai 2019, ora 12:09

PSD ,cel mai mare dusman al Romaniei.
Se vede clar ca derbedeii inregimentati in PSD fac jocul Moscovei, sunt antieuropeni, ticalosi vanduti si nu in ultimul rand corupti asa cum sunt si politicienii rusi.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 22 Mai 2019, ora 10:24

De la: 9am_20270, la data 2019-05-21 12:09:06PSD ,cel mai mare dusman al Romaniei.
Se vede clar ca derbedeii inregimentati in PSD fac jocul Moscovei, sunt antieuropeni, ticalosi vanduti si nu in ultimul rand corupti asa cum sunt si politicienii rusi.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 22 Mai 2019, ora 10:24

De la: 9am_20270, la data 2019-05-22 10:24:27
De la: 9am_20270, la data 2019-05-21 12:09:06PSD ,cel mai mare dusman al Romaniei.
Se vede clar ca derbedeii inregimentati in PSD fac jocul Moscovei, sunt antieuropeni, ticalosi vanduti si nu in ultimul rand corupti asa cum sunt si politicienii rusi.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 22 Mai 2019, ora 10:24

De la: 9am_20270, la data 2019-05-22 10:24:33
De la: 9am_20270, la data 2019-05-22 10:24:27
De la: 9am_20270, la data 2019-05-21 12:09:06PSD ,cel mai mare dusman al Romaniei.
Se vede clar ca derbedeii inregimentati in PSD fac jocul Moscovei, sunt antieuropeni, ticalosi vanduti si nu in ultimul rand corupti asa cum sunt si politicienii rusi.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 22 Mai 2019, ora 10:40

Hai la vot , la vot,la vot, daca vrei o viata mai buna si eradicarea coruptiei!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 13 Iunie 2019, ora 21:47

De la: 9am_20270, la data 2019-05-21 12:09:06PSD ,cel mai mare dusman al Romaniei.
Se vede clar ca derbedeii inregimentati in PSD fac jocul Moscovei, sunt antieuropeni, ticalosi vanduti si nu in ultimul rand corupti asa cum sunt si politicienii rusi.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

828 mesaje
Membru din: 19/02/2019
Postat pe: 10 Iulie 2019, ora 11:16

Apoteoza Voricăi Dăncilă, ca şi victoria lui Eugen Teodorivici,sunt semnul dramatic al involuţiei unei societăţi. În nici o ţară care ar fi posedat un minim sens al onorabilităţii şi al profesionalismului, cele două personaje nu ar fi atins un asemenea prag al demnităţilor de partid şi de stat. În România devastată de fesenism,ascensiunea lor apare ca un fapt natural, ca un detaliu din istoria înstăpânirii peste noi a unei oligarhii hrăpăreţe. Cât despre legăturile telegenicului domn Teodorovici cu Rusia lui Putin, acestea sunt parte a unui alt dosar, nu mai puţin neliniştitor, acela al întăriririi reţelelor de influenţă putiniste în România, pe fundalul consolidării corupţiei de partid pesediste.

Căci Rusia a mai fost prezentă la Congres, graţie inflamării demagogice şi vituperărilor anti-occidentale ale lui Liviu Pleşoianu. Popularitatea lui Liviu Pleşoianu nu este un accident, ci traduce întărirea unei direcţii etnocratice, anti-americane şi filoruse. Este o direcţie care face apel la un peremism niciodată dispărut din gena fesenistă, este o direcţie care mobilizează resentimentul şi ura, sprijinită fiind de cei care au fost aliaţii mediatici ai lui Liviu Dragnea.

În acest tablou de familie cu fesenişti, umilirea publică a lui Marian Oprişan are un aer de reglare sordidă de conturi. Ciocnirile dintre clanurile pesediste sunt, invariabil, marcate de amprenta brutalităţii interlope. Mărirea şi decăderea conducătorilor fesenişti este o poveste grotescă ce nu face decât să reconfirme imposibilitatea europenizării unui partid care se confundă cu o reţea de infracţionalitate economică.

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului PSD, AGENTIE KGB
Mergi la: