back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cum pot sa radiez o masina pe care am vandut-o cu acte

 


 
 
9am_18801

1 mesaj
Membru din: 29/11/2016
Postat pe: 29 Noiembrie 2016, ora 22:43

salut o poveste dar adevarat pe data de 19.11.2016 am vindut masina un rexton am facut act de vinzare cumparare mie mia dat o parte si la cumparator o parte si la 2..3.zile mam dus sa scot masina de pe numele meu sa nu mai platesc inpozit mam dus la primarie iam aratat documentele care aveam mia zis ca nu se poate dute la inmatricular ok madus si acolo iam aratat iar tot ce documente aveam si mia zis ca si acolo ca nu se poate ca iam dat cartea masini si talonu eu am numai copii si originale lea dat la cumparator dar cumparatoru e de la ukraina si a plecat cu masina si cartea si talonu si cum fac ca eu am numai copii nam originale so radiez sa numi vina ceva pe numele meu sau so mai platesc degeaba cum fac unde sa mai merg ce sa fac ca iam cerut sami trimita actele so radiez si mia sis ca o sa le trimita dar degeba si lam tot sunat si pina mia raspuns si mia zis daca ii dau 1000 de euro imi da actele iam zis sa mile trimira prin curier si navrut sa merg eu la cernaut sa ma gasesc acolo cu el si cine stie ceo sase mai imtiple si acolo ce sa fac unde sa mai merg sa scap de masina asta so nu mai am nici o respunde re de ia cum fac va rog un raspuns ca de fapt vrea si masina si bani cum facva rog un ajutor un raspuns va multumesc

Raporteaza abuz de limbaj
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 30 Noiembrie 2016, ora 15:24

Iei actul de vanzare-cumparare si cu el te duci sa radiezi masina. In acel act se presupune sa fie trecute atat datele vanzatorului cat si datele noului proprietar.

Anunti la politie, la asigurare, peste tot unde e necesar si comunici datele noului proprietar.

Bafta si mai mare atentie data viitoare! Doamne ajuta! Nimic fara Dumnezeu!

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
| Varianta pentru tiparire a topicului Cum pot sa radiez o masina pe care am vandut-o cu acte
Mergi la: