back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Noul presedinte al romaniei: klaus iohannis

 


 
 
9am_148

16 mesaje
Membru din: 3/08/2012
Postat pe: 17 Noiembrie 2014, ora 00:46

Romania a ales. Dupa ore de asteptat la cozi, in frig, dupa umilinte si presiuni psihologice, se pare ca bunul simt a invins mitocania.

Ce parere aveti despre rezultatele preliminarii si incotro credeti ca se va indrepta Romania in urmatorii 5 ani?

Raporteaza abuz de limbaj
igorash7

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Noiembrie 2014, ora 07:40

Depinde.
Am votat Iohannis aici in Sinagpore.Sper ca Iohannis sa nu fie o marioneta a unor personaje ascunse in umbra.
Sa continue intr-un mod mai agresiv punerea pe drumul corect a Romaniei.Institutiile de stat (DNA,ANI) sa lucreze impotriva tuturor indeferent de orientarea politica.Sa se creeze conditii de trai decente, sa se ia la puricat toate instituriile consumatoare de bani publici, sa fie reformat sistemul de invatatmant si cel de sanatate.
Sunt multe lucruri de facut si nu le vom face in 5 ani.
Important sa se dea un semnal pozitiv pentru cei din afara ca sa se poata intoarce acasa stiind ca nu li se vor pune bete in roata in a initia lucrurile bune pentru societatea romaneasca.Venirea celor din afara in Romania este injectia de care are nevoie Romania bolnava din zilele noastre.
Mie imi este dor de Romania si as vrea sa ma intorc intr-un mediu de prosperitate chiar daca este la inceput de drum.
igor.

Raporteaza abuz de limbaj
diana_meral

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Noiembrie 2014, ora 08:22

In primul rand felicitari ca ati votat!
In al doilea rand, ceea ce vreti voi...este idealul care sorry will not existe pas!
Talentul pedagogic al presedintelui ales sper sa fie cu mult mai mult!

Raporteaza abuz de limbaj
kazeboo

54 mesaje
Membru din: 2/12/2011
Postat pe: 17 Noiembrie 2014, ora 13:21

De la: mojo_jojo, la data 2014-11-17 00:46:56Romania a ales. Dupa ore de asteptat la cozi, in frig, dupa umilinte si presiuni psihologice, se pare ca bunul simt a invins mitocania.

Ce parere aveti despre rezultatele preliminarii si incotro credeti ca se va indrepta Romania in urmatorii 5 ani?


JOS GUVERNUL !!! continua sa ne sfideze.

Raporteaza abuz de limbaj
valentinbalteanu

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Noiembrie 2014, ora 23:11

Din punctul meu de vedere, rezultatele sunt ok. In plus, eu cred ca indiferent cum va fi Iohannis, cu siguranta nu vom vorbi in urmatorii 5 ani despre puscarie, DNA, comunisti etc., la nivelul la care s-a vorbit in ultima perioada.

Raporteaza abuz de limbaj
dan_gorincu

2 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 17 Noiembrie 2014, ora 23:43

buna ziua dragii mei. de mult timp n-am mai postat aici si uite ca am revenit. asta e, RO e libera, nu? din start tin sa va spun cu nu sunt fan P nici fan I. la turul unu am votat cu altcineva, demn inca de o Romanie curata si cu adevarat libera si independent si INTREAGA.ceea ce este important este ca am votat!!!! am votat intre 2 rele: unul mai rau ca altul. si iata ce a iesit.... stim toti. am ales cel mai puntin rau ce am considerat eu ca mi s-ar putea intampla in viitorii 5 ani. sper din toata inima ca toti votantii sa fi facut lafel. vorbesc nu din televizor ci din inima si-mi rezerv parerea ca fiind a mea si numai a mea,ca si votul, sincer fratilor ne-am DEFINIT : asa tara, asa conducator!!!! Doamne ajuta copiilor nostrii, noua si acestei natii : ROMAN! stiti foarte bine cand radeam la bancuri gen : Romania e o tara foarte frumoasa, pacat ca e locuita de Romani... iata, aici am ajuns, ne vindem ca cel care a vandut secretul fantanilor din Sarmisegetusa si a otravit apa. Doamne ajuta sa nu ne ia cineva si aerul!

Raporteaza abuz de limbaj
A-Mirela

142 mesaje
Membru din: 28/11/2014
Postat pe: 5 Ianuarie 2015, ora 19:29

O sa fie bine cu Klaus la conducere, cel putin nu cred ca va fura precum cei din trecut..:)) nu prea mai are ce. Oricum, tin pumnii stransi pentru o Romanie mai curata si disciplinata !

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Noul Presedinte al Romaniei: Klaus Iohannis
Mergi la: