back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Help!!! relatie la distanta, pro sau contra?merita sau nu sa investesti?

 


 
 
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 21 Ianuarie 2014, ora 11:52

Acum un an mi-am reantalnit iubitul din tinerete.Fiecare dintre noi a avut pe altcineva in acest timp.De cand ne-am reantalnit traim o poveste frumoasa zic eu.Problema este distanta mare dintre noi si activitatile in care suntem implicati fiecare.Comunicam pe telefon si skype in fiecare seara foarte mult.Lucram in domenii total diferite si suntem de religii diferite.Petrecem impreuna cam o saptamana la cateva luni, dar atunci timpul petrecut impreuna este un vis.
Am nevoie de parerile voastre , mai ales din partea celor care au trecut prin aceeasi situatie.

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy_174921

2 mesaje
Membru din: 20/07/2013
Oras: Oradea

Postat pe: 21 Ianuarie 2014, ora 14:35



Raporteaza abuz de limbaj
yuppy_174921

2 mesaje
Membru din: 20/07/2013
Oras: Oradea

Postat pe: 21 Ianuarie 2014, ora 14:36

De la: , la data 2014-01-21 11:52:00Acum un an mi-am reantalnit iubitul din tinerete.Fiecare dintre noi a avut pe altcineva in acest timp.De cand ne-am reantalnit traim o poveste frumoasa zic eu.Problema este distanta mare dintre noi si activitatile in care suntem implicati fiecare.Comunicam pe telefon si skype in fiecare seara foarte mult.Lucram in domenii total diferite si suntem de religii diferite.Petrecem impreuna cam o saptamana la cateva luni, dar atunci timpul petrecut impreuna este un vis.
Am nevoie de parerile voastre , mai ales din partea celor care au trecut prin aceeasi situatie.

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy009666

19 mesaje
Membru din: 27/04/2010
Oras: Timisoara

Postat pe: 26 Ianuarie 2014, ora 18:29

Prima dragoste nu se uita niciodata. Amintirile frumoase raman. Ce faceti voi acuma este ca discutati, nu ca aveti o relatie. Viata merge inainte si sunteti prea tineri sa traiti din amintiri . Trage tu singura concluzia ...

Raporteaza abuz de limbaj
hrihor_daniel89

6 mesaje
Membru din: 26/01/2009
Postat pe: 31 Ianuarie 2014, ora 15:16

ea si astimparate daca da al tau de tine dracu te ia nai familie gindesti rotund sau ai luato razna

Raporteaza abuz de limbaj
sheryffu_6

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 31 Ianuarie 2014, ora 15:24

e foarte simpla treaba,gandeste-te ca nu trebuie sa va chinuiti prea tare pt bani,este cazul ca unu din voi sa faca un compromis ca sa fiti impreuna,cand va intalniti o saptamana pe luna normal ca pare de vis,dar gandeste-te ca pe viitor o sa locuiti impreuna si abia atunci o sa va cunoasteti cu adevarat,abia atunci poti decide daca se merita sau nu;)

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

23 mesaje
Membru din: 18/01/2014
Postat pe: 31 Ianuarie 2014, ora 17:34

De la: , la data 2014-01-21 11:52:00Acum un an mi-am reantalnit iubitul din tinerete.Fiecare dintre noi a avut pe altcineva in acest timp.De cand ne-am reantalnit traim o poveste frumoasa zic eu.Problema este distanta mare dintre noi si activitatile in care suntem implicati fiecare.Comunicam pe telefon si skype in fiecare seara foarte mult.Lucram in domenii total diferite si suntem de religii diferite.Petrecem impreuna cam o saptamana la cateva luni, dar atunci timpul petrecut impreuna este un vis.
Am nevoie de parerile voastre , mai ales din partea celor
au trecut prin aceeasi situatie.

nu am fost in situatia ta.un lucru pot sa ti spun,toate sunt bune si frumoase,pana cand nu treceti impreuna prin greutati.

Raporteaza abuz de limbaj
singuraticu_dan

24 mesaje
Membru din: 2/02/2015
Oras: Hunedoara

Postat pe: 11 Februarie 2014, ora 09:42

Draga mea este bestial ce zici tu ca traiti un vis dar daca este iubire atunci se poate ducu si spre viitor dar este o vorba ca ochii care nu se vad se uita

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy016083

371 mesaje
Membru din: 30/01/2015
Postat pe: 11 Februarie 2014, ora 11:06

De la: singuraticu_dan, la data 2014-02-11 09:42:47Draga mea este bestial ce zici tu ca traiti un vis dar daca este iubire atunci se poate ducu si spre viitor dar este o vorba ca ochii care nu se vad se uita

si chiar crezi ca-i adevarat?

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy016083

371 mesaje
Membru din: 30/01/2015
Postat pe: 11 Februarie 2014, ora 11:15

De la: , la data 2014-01-21 11:52:00Acum un an mi-am reantalnit iubitul din tinerete.Fiecare dintre noi a avut pe altcineva in acest timp.De cand ne-am reantalnit traim o poveste frumoasa zic eu.Problema este distanta mare dintre noi si activitatile in care suntem implicati fiecare.Comunicam pe telefon si skype in fiecare seara foarte mult.Lucram in domenii total diferite si suntem de religii diferite.Petrecem impreuna cam o saptamana la cateva luni, dar atunci timpul petrecut impreuna este un vis.
Am nevoie de parerile voastre , mai ales din partea celor care au trecut prin aceeasi situatie.

Nu traiesti un vis..traiesti cel mai frumos sentiment de pe pamant si te poti considera o fericita...cauta-ti un mod in care sa fiti impreuna, sa va bucurati de iubirea care a existat..si exista intre voi..multa fericire va doresc!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

23 mesaje
Membru din: 18/01/2014
Postat pe: 13 Februarie 2014, ora 05:18

da,este frumos cand nu il ai tot timpul pe cap...cand stai cu cineva permanent,ies la iveala si partile mai putin placute,ale individului,din pacate sau din fericire.atunci,te poti pronunta cu adevarat.

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy016083

371 mesaje
Membru din: 30/01/2015
Postat pe: 13 Februarie 2014, ora 09:42

De la: morgana, la data 2014-02-13 05:18:39da,este frumos cand nu il ai tot timpul pe cap...cand stai cu cineva permanent,ies la iveala si partile mai putin placute,ale individului,din pacate sau din fericire.atunci,te poti pronunta cu adevarat.

scumpa daca iubesti cu adevarat acea persoana ai accepti si partile negative....pentru ca nimeni nu-i perfect! Sa fi iubita!


Fosta membra 9am.ro

23 mesaje
Membru din: 18/01/2014
Postat pe: 14 Februarie 2014, ora 01:07

Da,ai perfecta dreptate,nimeni nu i perfect.Am o prietena buna,care a fost dezamagita intr o astfel de relatie.Depinde de noi si de asteptarile noastre,nimic mai mult.

Raporteaza abuz de limbaj
aneta26

5 mesaje
Membru din: 29/01/2015
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 15 Februarie 2014, ora 09:32

"Nu traiesti un vis..traiesti cel mai frumos sentiment de pe pamant si te poti considera o fericita...cauta-ti un mod in care sa fiti impreuna, sa va bucurati de iubirea care a existat..si exista intre voi..multa fericire va doresc!"

"scumpa daca iubesti cu adevarat acea persoana ai accepti si partile negative....pentru ca nimeni nu-i perfect!"

Hallo yuppy016083, ai dreptate...

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy016083

371 mesaje
Membru din: 30/01/2015
Postat pe: 23 Februarie 2014, ora 10:11

De la: aneta26, la data 2014-02-15 09:32:38"Nu traiesti un vis..traiesti cel mai frumos sentiment de pe pamant si te poti considera o fericita...cauta-ti un mod in care sa fiti impreuna, sa va bucurati de iubirea care a existat..si exista intre voi..multa fericire va doresc!"

"scumpa daca iubesti cu adevarat acea persoana ai accepti si partile negative....pentru ca nimeni nu-i perfect!"

Hallo yuppy016083, ai dreptate...

Multumesc, sa fi iubita!

Raporteaza abuz de limbaj
cristian2007

1 mesaj
Membru din: 2/02/2015
Oras: Ploiesti

Postat pe: 5 Martie 2014, ora 15:05

E frumos ce srii. Traieste momentele, bucura-te de ele, dar trebuie sa nu uiti ca, inteleg, amandoi aveti familie, deci daca gresiti cumva si se afla, puteti distruge mai mult. Chiar inteleg ce traiesti...

Raporteaza abuz de limbaj
gabivoicu2003

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Targoviste

Postat pe: 7 Martie 2014, ora 08:31

profita,stiu cum e,daca totul e discret merge de minune

Raporteaza abuz de limbaj
iuliaxxa

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Martie 2014, ora 19:59

Relatiile care se reinnoada dupa mai multi ani nu au fost incheiate atunci cand s-au rupt. Psihologii recomanda ca la finalul unei relatii sa aiba loc o ultima intalnire intr-un loc care sa placa amandorura. Purtati-va ca si cum lumea nu exista in jurul vostru, bucurati-va de fiecare moment, faceti dragoste in cea mai romantica atmosfera, dupa care spuneti-va adio si ultima amintire despre "voi" sa fie acea zi. Foarte putini oameni fac asta...Dar, ce stiu psihologii? :) Ca sa raspund la intrebare... Ce e dragostea? Ceva ce merita sau nu? Investitie? WTF!!!! Ne-am tampit rau fratilor daca ne intrebam daca sa simtim sau nu... Daca iubesti, iubeste cu toata fiinta ta si nu lasa nimic sa-ti stea in cale! Daca te gandesti daca sa investesti sau nu...deja ai raspunsul...

Raporteaza abuz de limbaj
iuliaxxa

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Martie 2014, ora 19:59

Relatiile care se reinnoada dupa mai multi ani nu au fost incheiate atunci cand s-au rupt. Psihologii recomanda ca la finalul unei relatii sa aiba loc o ultima intalnire intr-un loc care sa placa amandorura. Purtati-va ca si cum lumea nu exista in jurul vostru, bucurati-va de fiecare moment, faceti dragoste in cea mai romantica atmosfera, dupa care spuneti-va adio si ultima amintire despre "voi" sa fie acea zi. Foarte putini oameni fac asta...Dar, ce stiu psihologii? :) Ca sa raspund la intrebare... Ce e dragostea? Ceva ce merita sau nu? Investitie? WTF!!!! Ne-am tampit rau fratilor daca ne intrebam daca sa simtim sau nu... Daca iubesti, iubeste cu toata fiinta ta si nu lasa nimic sa-ti stea in cale! Daca te gandesti daca sa investesti sau nu...deja ai raspunsul...

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy_175485

8 mesaje
Membru din: 18/02/2014
Postat pe: 18 Aprilie 2014, ora 16:46

Vezi tu Iulian7974 chestia asta care ai spus-o tu ca atunci cand iubesti iubesti cu toata fiinta ta sunt de acord cu tine 100%, si nu te gandesti daca merita sa investesti atunci cand cunosti persoana, gen cum sunt ei 2, eu nu cred ca el o va ranii pentru ca se cunosc demult, stiu ce fel de persoane sunt amandoi, etc……dar atunci cand cunosti o persoana pentru prima data, total noua, logic ca esti sceptic, si te gandesti mey merita sa pun atat de mult suflet? Adica la urma urmei tu vei suferi, cu atat mai mult ca fata…nu stiu asta e parerea mea, mai intai trebuie sa vezi daca este ok persoana, daca nu doar se joaca cu tine, etc…

Raporteaza abuz de limbaj
Bijou_yuppitza_Ta

11 mesaje
Membru din: 4/07/2014
Postat pe: 4 Iulie 2014, ora 04:41

Nu exista asa ceva ! uita-l si investeste in unul de langa tine.

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy016083

371 mesaje
Membru din: 30/01/2015
Postat pe: 11 Ianuarie 2015, ora 03:00

De la: , la data 2014-01-21 11:52:00Acum un an mi-am reantalnit iubitul din tinerete.Fiecare dintre noi a avut pe altcineva in acest timp.De cand ne-am reantalnit traim o poveste frumoasa zic eu.Problema este distanta mare dintre noi si activitatile in care suntem implicati fiecare.Comunicam pe telefon si skype in fiecare seara foarte mult.Lucram in domenii total diferite si suntem de religii diferite.Petrecem impreuna cam o saptamana la cateva luni, dar atunci timpul petrecut impreuna este un vis.
Am nevoie de parerile voastre , mai ales din partea celor care au trecut prin aceeasi situatie.

cum santeti..bine?

Raporteaza abuz de limbaj
A-Mirela

142 mesaje
Membru din: 28/11/2014
Postat pe: 10 August 2015, ora 09:24

Depinde si de perioada in vare veti sta la distanta. De obicei in astfel de relatii intervin alte aventuri amoroase care pot dauna relatiei de la distanta...

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Help!!! Relatie la distanta, pro sau contra?Merita sau nu sa investesti?
Mergi la: