back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


O iubire imposibila?!?

 


 
 
lalex_flo

4 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Noiembrie 2011, ora 08:03

As vrea sa va spun povestea mea si sa va aud parerile si, eventual, sfaturile. Incepe cam asa:
Cu ceva timp in urma, s-a incheiat o relatie de peste sapte ani cu fata. Acum putin timp (vreo 2 sapt.), mai mult sau mai putin intamplator, am inceput sa ma vad cu o prietena comuna, fara vreun gand de relatie serioasa. Dar, cum lucrurile nu ies mereu cum le planuiesti, ne-am cam indragostit unul de celalalt. Acum vine partea dificila.
Aceasta fata noua a inceput sa bata in retragere din doua motive pe care nu stiu cum as putea sa o fac sa treaca peste ele:
1. o mare neincredere in barbati dupa o trauma urata, ceva mai veche;
2. se simte vinovata fata de fosta mea, fiind destul de bune prietene.
Cand vorbim, zice ca nu e bine ce se intampla, ca nu poate avea o relatie serioasa si ca e mai bine sa se incheie, iar cand nu vorbim, imi da mesaje ca se gandeste la mine si ca-i e dor de mine.

Voi ce parere aveti, ce credeti ca ar trebui sau as putea sa fac? Eu nu as vrea sa renunt.

Raporteaza abuz de limbaj
yuppiy_ta

1297 mesaje
Membru din: 25/09/2010
Postat pe: 20 Noiembrie 2011, ora 22:33

Pai, nu renunta , ce te opreste ?aaa si inca ceva...de unde esti tu sigur de motivele pentru care bate in retragere ? poate are si ea un iubit..... la asta te-ai gandit ? poate are mustrari de constiinta fata de actualul, si nu fata de prietena comuna.....

Raporteaza abuz de limbaj
lalex_flo

4 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Noiembrie 2011, ora 21:10

Pai n-as vrea sa renunt....dar daca incerc sa fac ceva, nu e bine....daca o las in pace iar nu-i convine.

Raporteaza abuz de limbaj
Cotoi_yuppy

74 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Husi

Postat pe: 25 Noiembrie 2011, ora 13:48

si cu puiul meu in curtea ta (dc stii expresia in franceza) si cu sufletul in rai nu se poate. intrab-o clart ce vrea si asa sa ramna. ca dc nu o faci o sa te tina caine de curte cu care sa se plimbe cand nu are cu cine. dc zice nu ii dai ignore si hai pa, daca zice da zici ca nu mai vrei sa auzi un cuvant de fosta-ta si gata.

Raporteaza abuz de limbaj
Cea mai scurta si gluma din toate timpurile: SERR
Fosta membra 9am.ro

7124 mesaje
Membru din: 7/02/2013
Postat pe: 25 Noiembrie 2011, ora 13:56

De la: Cotoi, la data 2011-11-25 13:48:03si cu puiul meu in curtea ta (dc stii expresia in franceza) si cu sufletul in rai nu se poate. intrab-o clart ce vrea si asa sa ramna. ca dc nu o faci o sa te tina caine de curte cu care sa se plimbe cand nu are cu cine. dc zice nu ii dai ignore si hai pa, daca zice da zici ca nu mai vrei sa auzi un cuvant de fosta-ta si gata.


...francezul , faimos din cale afara de credincios , ar spune cam asa : ... mon poussin dans ta court....
Cred ca era treaba cu ....notre poule dans votre court... dar asta se raporteaza la gaina din curtea originala...nu e asa?

Raporteaza abuz de limbaj
''Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.'' – Nicolae Iorga
| Varianta pentru tiparire a topicului O iubire imposibila?!?
Mergi la: