back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Dezinforamre in masa sau doar paranoia mea ....

 


 
 
LupTzicnit

486 mesaje
Membru din: 1/04/2009
Postat pe: 17 Noiembrie 2011, ora 01:35

OK ... nu prea stiu de unde sa incep .... dar incerc sa incep cu incaputul ...
Citind pe siteul PROTV articolul
" VIDEO. Recitalul elevei despre care parintii au aflat din jurnal ca are o aventura cu profesorul ei "

Despre cum un profesor ( altul nu ala din monette sau cum se scrie ) de pian ar fii intretzinut relatzii cu 2 minore 14 si 16 ani , ba chiar mai mult de 2 ani cu cea de 14 ani .... asta rezultand din cititzi bine JURNALUL FETEI DE 14 ANI in care spune ca se iubeste cu profesorul ....

Acum .... eu de aici intzeleg 2 lucruri ...
1. PROFU E PEDOFIL
2. PUSTOAICA BATE CAMPII IN JURANL

Tzin sa cred ca 2 e tipic pt fete tinere sa se :X de profesori

Ceea ce nu imi place este

1. Dezinformarea publicului prin MASS MEDIA accentuand ca profesorul este DEJA VINOVAT de PEDOFILIE --->> unde tzin sa cred ca cineva vrea sa ne bage de tot in PUPU ....cu invatzamantul .

2. Cum romanii dau totzi vina pe profesor ca asa suntem noi romanii aruncam repede cu pietre doar pt ca vedem la TV nu ne place sa stim adevarul suntem o natzie de CALAI / EXECUTORI

3. Cum SITEUL PROTV nu posteaza mesaje genu nr " 2 " sau altele care tzin cu domnul profesor

Tzinand cont ca toata treaba se bazeaza pe niste VORBE a unei copile de 14 ani .

Bottom line ...
Ce se vrea pana la urma ?
- GOANA DUPA SENZATZIONAL ? " PROFESOR PEDOFIL "
- DEZINFORMARE IN MASA indobitocirea romanilor ?
- Sau pur si simplu PROSTIE

ETC ETC ETC

Scuze pt eventuale gresheli gramaticale

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4090 mesaje
Membru din: 1/08/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Noiembrie 2011, ora 06:38

e o paranoia nationala!
ala a fost ispitit de satana eleva aia de la monnet arata ca o centurista

Raporteaza abuz de limbaj
analizez, judec si dau verdicte!
Fosta membra 9am.ro

7327 mesaje
Membru din: 26/08/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 17 Noiembrie 2011, ora 06:40

De la: pickard, la data 2011-11-17 06:38:52e o paranoia nationala!
ala a fost ispitit de satana eleva aia de la monnet arata ca o centurista


sau poate chiar mai bine =)))


Raporteaza abuz de limbaj
Sa fii ce vrei tu sa fii,nu ce vor altii,Sa faci ce vrei tu sa faci,nu ce fac altii,Sa gandesti cum gandesti tu,nu cum o fac altii,N-o sa ma vezi sa uit cine sunt da` o sa-i vezi p altii
Fosta membra 9am.ro

1470 mesaje
Membru din: 5/07/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Noiembrie 2011, ora 06:51

De la: Goku, la data 2011-11-17 06:40:23
De la: pickard, la data 2011-11-17 06:38:52e o paranoia nationala!
ala a fost ispitit de satana eleva aia de la monnet arata ca o centurista


sau poate chiar mai bine =)))


Raporteaza abuz de limbaj
Am gusturi simple. Mã mulþumesc cu ce-i mai bun. Oscar Wilde
LupTzicnit

486 mesaje
Membru din: 1/04/2009
Postat pe: 17 Noiembrie 2011, ora 12:53

De la: pickard, la data 2011-11-17 06:38:52e o paranoia nationala!
ala a fost ispitit de satana eleva aia de la monnet arata ca o centurista


uff .. nu vorbeam de monette ..... era ideea de ce l-a scos pe alaltu pianist pt pedofilie :)

Cazul de la monette il cunosc mult mai bine decat presa :D profu ala suplinitor :D e un manelar dat dreaq care a tras de ani buni pe spatele pushtoaicelor cu bani ;)

Raporteaza abuz de limbaj
roxamad

73 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 Noiembrie 2011, ora 07:38

De la: LupTzicnit, la data 2011-11-17 01:35:02OK ... nu prea stiu de unde sa incep .... dar incerc sa incep cu incaputul ...
Citind pe siteul PROTV articolul
" VIDEO. Recitalul elevei despre care parintii au aflat din jurnal ca are o aventura cu profesorul ei "

Despre cum un profesor ( altul nu ala din monette sau cum se scrie ) de pian ar fii intretzinut relatzii cu 2 minore 14 si 16 ani , ba chiar mai mult de 2 ani cu cea de 14 ani .... asta rezultand din cititzi bine JURNALUL FETEI DE 14 ANI in care spune ca se iubeste cu profesorul ....

Acum .... eu de aici intzeleg 2 lucruri ...
1. PROFU E PEDOFIL
2. PUSTOAICA BATE CAMPII IN JURANL

Tzin sa cred ca 2 e tipic pt fete tinere sa se :X de profesori

Ceea ce nu imi place este

1. Dezinformarea publicului prin MASS MEDIA accentuand ca profesorul este DEJA VINOVAT de PEDOFILIE --->> unde tzin sa cred ca cineva vrea sa ne bage de tot in PUPU ....cu invatzamantul .

2. Cum romanii dau totzi vina pe profesor ca asa suntem noi romanii aruncam repede cu pietre doar pt ca vedem la TV nu ne place sa stim adevarul suntem o natzie de CALAI / EXECUTORI

3. Cum SITEUL PROTV nu posteaza mesaje genu nr " 2 " sau altele care tzin cu domnul profesor

Tzinand cont ca toata treaba se bazeaza pe niste VORBE a unei copile de 14 ani .

Bottom line ...
Ce se vrea pana la urma ?
- GOANA DUPA SENZATZIONAL ? " PROFESOR PEDOFIL "
- DEZINFORMARE IN MASA indobitocirea romanilor ?
- Sau pur si simplu PROSTIE

ETC ETC ETC

Scuze pt eventuale gresheli gramaticale


Vina e , oricum, a amandurora, mai mult, poate, a lui, pentru ca a acceptat invitatia ei(tinand cont de varsta)! O fi aratand ea ca una de la centura, dar mintea e a unui copil.
Si da, ai dreptate, goana dupa senzational distruge cu totul valorile, cu atat mai mult cu cat tendinta este de generalizare. Desi exista 1, 2, cazuri particulare, e clar ca toti profesorii se culca cu elevele!
De fapt , cam in asta consta noile principii si valori ale societatii noastre! Pe astea le agreeaza publicul cel mai numeros; vorba lui Lapusneanul "Prosti, dar multi!"

Raporteaza abuz de limbaj
racukoto

209 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tulcea

Postat pe: 18 Noiembrie 2011, ora 08:49

De la: roxamad, la data 2011-11-18 07:38:38
De la: LupTzicnit, la data 2011-11-17 01:35:02OK ... nu prea stiu de unde sa incep .... dar incerc sa incep cu incaputul ...
Citind pe siteul PROTV articolul
" VIDEO. Recitalul elevei despre care parintii au aflat din jurnal ca are o aventura cu profesorul ei "

Despre cum un profesor ( altul nu ala din monette sau cum se scrie ) de pian ar fii intretzinut relatzii cu 2 minore 14 si 16 ani , ba chiar mai mult de 2 ani cu cea de 14 ani .... asta rezultand din cititzi bine JURNALUL FETEI DE 14 ANI in care spune ca se iubeste cu profesorul ....

Acum .... eu de aici intzeleg 2 lucruri ...
1. PROFU E PEDOFIL
2. PUSTOAICA BATE CAMPII IN JURANL

Tzin sa cred ca 2 e tipic pt fete tinere sa se :X de profesori

Ceea ce nu imi place este

1. Dezinformarea publicului prin MASS MEDIA accentuand ca profesorul este DEJA VINOVAT de PEDOFILIE --->> unde tzin sa cred ca cineva vrea sa ne bage de tot in PUPU ....cu invatzamantul .

2. Cum romanii dau totzi vina pe profesor ca asa suntem noi romanii aruncam repede cu pietre doar pt ca vedem la TV nu ne place sa stim adevarul suntem o natzie de CALAI / EXECUTORI

3. Cum SITEUL PROTV nu posteaza mesaje genu nr " 2 " sau altele care tzin cu domnul profesor

Tzinand cont ca toata treaba se bazeaza pe niste VORBE a unei copile de 14 ani .

Bottom line ...
Ce se vrea pana la urma ?
- GOANA DUPA SENZATZIONAL ? " PROFESOR PEDOFIL "
- DEZINFORMARE IN MASA indobitocirea romanilor ?
- Sau pur si simplu PROSTIE

ETC ETC ETC

Scuze pt eventuale gresheli gramaticale


Vina e , oricum, a amandurora, mai mult, poate, a lui, pentru ca a acceptat invitatia ei(tinand cont de varsta)! O fi aratand ea ca una de la centura, dar mintea e a unui copil.
Si da, ai dreptate, goana dupa senzational distruge cu totul valorile, cu atat mai mult cu cat tendinta este de generalizare. Desi exista 1, 2, cazuri particulare, e clar ca toti profesorii se culca cu elevele!
De fapt , cam in asta consta noile principii si valori ale societatii noastre! Pe astea le agreeaza publicul cel mai numeros; vorba lui Lapusneanul "Prosti, dar multi!"



Inclin sa va dau dreptate la amabi, dar problema e chiar mai grava, in strafundurile....situatiei.
Se marjeaza pe culpabilizarea profesorilor pentru a se evita analiza aprofundata a sistemului educational de astazi, generat de lipsuri, indiferenta si.....mostenire.
In regimul "impuscatului" scola erA O INSTITUTIE , SA ZICEM MAI RIGIDA, CU REGULI FIXE, CU PROFESORI- PEDAGOGI, care pe langa latura educationala se ocupau, oarecum, si de latura morala si etica.
Acum scoala, transformata de fiecare ministru care a venit la putere, dupa cheful si conceptiile lui, nu se ocupa de nimic, nici macar de educatie generala. Salariile sunt cum sunt, lipsa cadrelor ( din cauza salariilor ) fac sa fie acceptati in invatamant orice persoane ( manelist sau nu ).
Parintii, acupati, crescuti la scoala veche, sunt convinsi ca scola le suplineste lipsa din procesul educational a propriilor lor copii.
Asta este de fapt adevarul si , nu stiu de ce unele institutii mass media, vor sa ascunda acest lucru. De aci se pot ..tzese fel de fel ipoteze de situatii cospiratoare...de dezinformare intentionata sau dezinformare din prostia reporterilor educati la ....noua scoala romananesca.

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy101048

58 mesaje
Membru din: 30/05/2011
Postat pe: 18 Noiembrie 2011, ora 10:01

Ce cred eu. Eu cred cã dezinformarea puiblicului de cãtre gazetari este cu interes pentru ei, dar mai cred cã este o prostie foarte mare. In țara noastrã, de la revoluție încoace nu auzim ți nu citim decât articole proaste, scandaluri, crime, violuri, și alte prostii fãcute de proști, de handicapați. Oare unde sunt cercetãtorii, inventatorii, oamenii aceea care mai fac câte ceva pentru țara asta? Parlamentarii se ceartã, scandaluri, se eliminã, toate acestea vedem noi. In țara asta mai avem copii dotați, olimpici, viitori artiști, despre teatre nu se mai scrie nimic. Unde sunt toate acestea. Ziariștii, reporterii doar atât vãd? Ce sã spun, nu sunt licențiatã, dar consider cã mai știu un pic și limba românã, dar acești yiariști și reporteri care nu fac alteca decât sã se bãlbãie, sã stîlceascã limba românã, ce facultãți au fãcut, cum au ajuns la aceste facultãți de ziaristicã, din câte știu eu, pentru a merge la ziaristicã trebuie sã cunoști foarte bine limba românã.
rușine lor cã ne otrãvesc cu articolele lor de scandal și deșuchiate.

Raporteaza abuz de limbaj
vio_1

37 mesaje
Membru din: 15/03/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Noiembrie 2011, ora 10:09

Pe mine unul ma deranjeaza antepronuntarea si mai ales condamnarea inainte de judecata a persoanei ... acuzatii directe ,fara discernerea probelor si circumstantelor ,circul mediatic ieftin ... in toate cazurile adevarul e undeva la mijloc ... cat despre acuzatiile de viol la 5 zile dupa consumarea faptei,vorba unui amic de la cercetari penale :"a fost f***i pe bune ,da i-a fost frica apoi de mama si tata ..."

Raporteaza abuz de limbaj
Eficienta este cea mai evoluata forma de lene
Fosta membra 9am.ro

7124 mesaje
Membru din: 7/02/2013
Postat pe: 18 Noiembrie 2011, ora 11:57

Bine se spune ca televizorul e stergere de creier!
Posturile emit doar ce vor ei sa emita, si in lipsa de lucruri serioase pe care ar trebui sa le publice,arunca praf in ochi cu cine stie ce subiecte manevrate din culise, ca doar nu o sa fie pusi in somaj atatea capete, nu?

Raporteaza abuz de limbaj
''Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.'' – Nicolae Iorga
alinutas1980

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 18 Noiembrie 2011, ora 16:48

Da...De multe ori ne pare rau ca suntem romani...suntem o natie rea, gata sa-l sacrificam si sa-l judecam pe cel de alaturi, si niciodata nu ne intrebam mai intai daca e vinovat si cum am putea sa-l ajutam...

Raporteaza abuz de limbaj
LupTzicnit

486 mesaje
Membru din: 1/04/2009
Postat pe: 18 Noiembrie 2011, ora 17:31

Am terminat FAC de jurnalism ..... UN singur lucuru am invatzat de acolo ... nu o sa uit niciodata ce a spus un profesor .

" Daca vrei sa ajung un jurnalist de succes la noi in tzara trebuie sa VINZI ! "

ADIK .. in loc de incediu pe strada x /// trebe sa sune asa .... CLIPE DE GROASZA IN x ... un incendiu devastator /// langa X unde X este o scoala eventual, spital etc // a cuprins o intraga cladirie unde locuiau oameni care abia au scapat cu viatza // multzi in stare grava la spital .

Totul e adevarat ...dar depinde cum privesti lucrurile :)


clipele de groasa existatu pt cei care au ramas fara apartament
cuprinsul in totalitate al cradirii e irelevant pt CNA cu toata ca a ars doar 10%
bineintzeles ca locuiau oameni cu toate ca poate nu era nimeni atunci acolo
ETC ETC ETC

trebuie sa induci PANICA SI GROAZA sa dai tot ce se poate mai rau dintr`o stire

daia auzim doar ...
CLIPE DE COSMAR
CLIPE DE GROAZA
FURTUNA/FOC/CUTREMUR/ETC DEVASTATOR sau APOCALIPTIC
ETC ...

Nr 1 in romania la stiri de kk este PROTV

Raporteaza abuz de limbaj
mugurasch03

18 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 18 Noiembrie 2011, ora 19:31

interesant subiect. sigur m-a enervat la inceput multitudinea de "tz". pari mai "cool" daca scrii asa?
acum sa revin la subiectul de baza. televiziunile din asta traiesc, din senzational, se fac talk show-uri pe un subiect pana in momentul in care apare altul, ne mai aducem aminte razlet de ce s-a intamplat pana se stinge de tot. problema profesorilor in cauza este in primul rand moralitatea, sau mai bine zis, lipsa ei. intr-adevar, era mult mai bine inainte de revolutie, se ocupau mai bine de noi.dar acum... lipsa culturii educationale se vede in viata de zi cu zi.
se arunca cu pietre in sistemul educational, dar nimeni pana acum nu am vazut sa fac ceva. DE CE? dupa ce, ca suntem o tara de semianalfabeti, trebuie sa ne afundam mai mult in lipsa de cultura si educatie? sau ne apucam sa facem ceva. acel ceva inseamna sa luam atitudine impotriva oamenilor de genul asta, sa cerem salarii mai mari pentru profesori, sa ajutam sistemul sa creeze un viitor acestei tari, altfel riscam sa nu mai avem nici un viitor.
astia("profesorii") care sunt invinuiti(pane se demonstreaza contrariul, exista prezumtia de nevinovatie) exista datorita lipsei de personal calificat. asa ca...

Raporteaza abuz de limbaj
roxamad

73 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 Noiembrie 2011, ora 20:00

De la: mugurasch03, la data 2011-11-18 19:31:53interesant subiect. sigur m-a enervat la inceput multitudinea de "tz". pari mai "cool" daca scrii asa?
acum sa revin la subiectul de baza. televiziunile din asta traiesc, din senzational, se fac talk show-uri pe un subiect pana in momentul in care apare altul, ne mai aducem aminte razlet de ce s-a intamplat pana se stinge de tot. problema profesorilor in cauza este in primul rand moralitatea, sau mai bine zis, lipsa ei. intr-adevar, era mult mai bine inainte de revolutie, se ocupau mai bine de noi.dar acum... lipsa culturii educationale se vede in viata de zi cu zi.
se arunca cu pietre in sistemul educational, dar nimeni pana acum nu am vazut sa fac ceva. DE CE? dupa ce, ca suntem o tara de semianalfabeti, trebuie sa ne afundam mai mult in lipsa de cultura si educatie? sau ne apucam sa facem ceva. acel ceva inseamna sa luam atitudine impotriva oamenilor de genul asta, sa cerem salarii mai mari pentru profesori, sa ajutam sistemul sa creeze un viitor acestei tari, altfel riscam sa nu mai avem nici un viitor.
astia("profesorii") care sunt invinuiti(pane se demonstreaza contrariul, exista prezumtia de nevinovatie) exista datorita lipsei de personal calificat. asa ca...



Oare tu nu faci acelasi lucru? Nu generalizezi? Pentru cateva cazuri particulare, ajungeti sa-i bagati pe toti in aceeasi oala!!!! Poate ca nu e chiar asa?! Poate ca mai sunt si pedagogi care fac mare cinste profesiei lor si care sunt apreciati, nu de unii ca voi, ci de cei care, intr-adevar, stiu ce e aia etica profesionala!

Raporteaza abuz de limbaj
calutul

122 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 18 Noiembrie 2011, ora 20:59

Amu...io nu mai pricep ? O violat-o , or ba? Ca de nu o fo ase e bai, c-or batucit cucuruzu degeaba....

Raporteaza abuz de limbaj
fenechiu_marian@yahoo.com
LupTzicnit

486 mesaje
Membru din: 1/04/2009
Postat pe: 18 Noiembrie 2011, ora 21:12

De la: mugurasch03, la data 2011-11-18 19:31:53interesant subiect. sigur m-a enervat la inceput multitudinea de "tz". pari mai "cool" daca scrii asa?


daca ai stii ce e aia dactilografie ... ai vedea ca SH si TZ se folosesc de cand era mami tau mica ;) , veriunea ta de cool se aplica pt pushtanii care folosesc PPK sau klumea / etc ....

scrie TZATZA fara diacritice ;)
scrie MATZA fara diacritice ;)

Raporteaza abuz de limbaj
Razzyy

1194 mesaje
Membru din: 19/03/2013
Postat pe: 18 Noiembrie 2011, ora 22:46

De la: horsetraining, la data 2011-11-18 20:59:22Amu...io nu mai pricep ? O violat-o , or ba? Ca de nu o fo ase e bai, c-or batucit cucuruzu degeaba....


baaa... voi sunteti cu capu`?!? n-ati auzit ca amandoua au castigat o gramada de premi? le-a facut numai.... bine profesorul

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy000776

3 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Oras: Oradea

Postat pe: 19 Noiembrie 2011, ora 04:11

imnu romaniei desteapta reomane ..deci prea multe prostii la tv si putine realizari in realitate ...adika ..nah ..nu mai au astia ce baga la tv ..si noroc cu astia care se uita ca oricum prea mute nu se rezolva ...adika probabil ala se alege ca nu mai lucreaza in invatamant si ..poate lucra altundeva unde gaseste el altceva ...daca ma intelegi si lista continua....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

529 mesaje
Membru din: 5/11/2011
Oras: Fagaras

Postat pe: 19 Noiembrie 2011, ora 10:15

De la: yuppy000776, la data 2011-11-19 04:11:39 imnu romaniei desteapta reomane ..deci prea multe prostii la tv si putine realizari in realitate ...adika ..nah ..nu mai au astia ce baga la tv ..si noroc cu astia care se uita ca oricum prea mute nu se rezolva ...adika probabil ala se alege ca nu mai lucreaza in invatamant si ..poate lucra altundeva unde gaseste el altceva ...daca ma intelegi si lista continua....





ce ma?!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

529 mesaje
Membru din: 5/11/2011
Oras: Fagaras

Postat pe: 19 Noiembrie 2011, ora 10:17

De la: nico_tnt, la data 2011-11-18 22:46:32
De la: horsetraining, la data 2011-11-18 20:59:22Amu...io nu mai pricep ? O violat-o , or ba? Ca de nu o fo ase e bai, c-or batucit cucuruzu degeaba....


baaa... voi sunteti cu capu`?!? n-ati auzit ca amandoua au castigat o gramada de premi? le-a facut numai.... bine profesorul




... parerea mea!

Raporteaza abuz de limbaj
mugurasch03

18 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 19 Noiembrie 2011, ora 10:25

nu cred, ca se foloseste de mult timp, asa cum spui. dar ce stiu eu...
si nu generalizez, in privinta pedagogilor. doar ca sunt foarte multi care intra in categoria asta, a celor carora nu le pasa...

Raporteaza abuz de limbaj
user

7 mesaje
Membru din: 11/03/2011
Postat pe: 19 Noiembrie 2011, ora 11:44



Fosta membra 9am.ro

7124 mesaje
Membru din: 7/02/2013
Postat pe: 19 Noiembrie 2011, ora 13:22

De la: roxamad, la data 2011-11-18 20:00:55
De la: mugurasch03, la data 2011-11-18 19:31:53interesant subiect. sigur m-a enervat la inceput multitudinea de "tz". pari mai "cool" daca scrii asa?
acum sa revin la subiectul de baza. televiziunile din asta traiesc, din senzational, se fac talk show-uri pe un subiect pana in momentul in care apare altul, ne mai aducem aminte razlet de ce s-a intamplat pana se stinge de tot. problema profesorilor in cauza este in primul rand moralitatea, sau mai bine zis, lipsa ei. intr-adevar, era mult mai bine inainte de revolutie, se ocupau mai bine de noi.dar acum... lipsa culturii educationale se vede in viata de zi cu zi.
se arunca cu pietre in sistemul educational, dar nimeni pana acum nu am vazut sa fac ceva. DE CE? dupa ce, ca suntem o tara de semianalfabeti, trebuie sa ne afundam mai mult in lipsa de cultura si educatie? sau ne apucam sa facem ceva. acel ceva inseamna sa luam atitudine impotriva oamenilor de genul asta, sa cerem salarii mai mari pentru profesori, sa ajutam sistemul sa creeze un viitor acestei tari, altfel riscam sa nu mai avem nici un viitor.
astia("profesorii") care sunt invinuiti(pane se demonstreaza contrariul, exista prezumtia de nevinovatie) exista datorita lipsei de personal calificat. asa ca...



Oare tu nu faci acelasi lucru? Nu generalizezi? Pentru cateva cazuri particulare, ajungeti sa-i bagati pe toti in aceeasi oala!!!! Poate ca nu e chiar asa?! Poate ca mai sunt si pedagogi care fac mare cinste profesiei lor si care sunt apreciati, nu de unii ca voi, ci de cei care, intr-adevar, stiu ce e aia etica profesionala!



Raporteaza abuz de limbaj
''Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.'' – Nicolae Iorga
Fosta membra 9am.ro

7124 mesaje
Membru din: 7/02/2013
Postat pe: 19 Noiembrie 2011, ora 13:24

De la: horsetraining, la data 2011-11-18 20:59:22Amu...io nu mai pricep ? O violat-o , or ba? Ca de nu o fo ase e bai, c-or batucit cucuruzu degeaba....



Era cucuruz de lapte;)

Raporteaza abuz de limbaj
''Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.'' – Nicolae Iorga
Fosta membra 9am.ro

7124 mesaje
Membru din: 7/02/2013
Postat pe: 19 Noiembrie 2011, ora 13:25

De la: LupTzicnit, la data 2011-11-18 21:12:09
De la: mugurasch03, la data 2011-11-18 19:31:53interesant subiect. sigur m-a enervat la inceput multitudinea de "tz". pari mai "cool" daca scrii asa?


daca ai stii ce e aia dactilografie ... ai vedea ca SH si TZ se folosesc de cand era mami tau mica ;) , veriunea ta de cool se aplica pt pushtanii care folosesc PPK sau klumea / etc ....

scrie TZATZA fara diacritice ;)
scrie MATZA fara diacritice ;)


Incercam sa explic pe un topic paralel si eu asta, intr-o vreme:) Dar na...

Raporteaza abuz de limbaj
''Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.'' – Nicolae Iorga
iupi

11 mesaje
Membru din: 16/10/2010
Oras: Brasov

Postat pe: 22 Noiembrie 2011, ora 10:08

Îmi cer scuze, dar cum ați terminat Facultatea de Jurnalism? Observ cã pentru dvs. limba românã este o enigmã!

Și ne mai mirãm, dragi români, de ce analfabetu' X, Y, Z o duce mai bine decât cei care chiar meritã...
Ete d-aia! Și tot d-aia în loc sã facem progrese, facem regrese! Cã e mai ușor sã fi un prost!

P.S. Sã nu mai spui nimãnui nici mãcar cã ai terminat Gimnaziul! Pânã și clasa a IV-a e prea mult pentru tine!


Educaþia este cel mai frumos dar cu care poate fi înzestrat omul.
iupi

11 mesaje
Membru din: 16/10/2010
Oras: Brasov

Postat pe: 22 Noiembrie 2011, ora 10:10

De la: LupTzicnit, la data 2011-11-18 17:31:21Am terminat FAC de jurnalism ..... UN singur lucuru am invatzat de acolo ... nu o sa uit niciodata ce a spus un profesor .

" Daca vrei sa ajung un jurnalist de succes la noi in tzara trebuie sa VINZI ! "

ADIK .. in loc de incediu pe strada x /// trebe sa sune asa .... CLIPE DE GROASZA IN x ... un incendiu devastator /// langa X unde X este o scoala eventual, spital etc // a cuprins o intraga cladirie unde locuiau oameni care abia au scapat cu viatza // multzi in stare grava la spital .

Totul e adevarat ...dar depinde cum privesti lucrurile :)


clipele de groasa existatu pt cei care au ramas fara apartament
cuprinsul in totalitate al cradirii e irelevant pt CNA cu toata ca a ars doar 10%
bineintzeles ca locuiau oameni cu toate ca poate nu era nimeni atunci acolo
ETC ETC ETC

trebuie sa induci PANICA SI GROAZA sa dai tot ce se poate mai rau dintr`o stire

daia auzim doar ...
CLIPE DE COSMAR
CLIPE DE GROAZA
FURTUNA/FOC/CUTREMUR/ETC DEVASTATOR sau APOCALIPTIC
ETC ...

Nr 1 in romania la stiri de kk este PROTV




Îmi cer scuze, dar cum ați terminat Facultatea de Jurnalism? Observ cã pentru dvs. limba românã este o enigmã!

Și ne mai mirãm, dragi români, de ce analfabetu' X, Y, Z o duce mai bine decât cei care chiar meritã...
Ete d-aia! Și tot d-aia în loc sã facem progrese, facem regrese! Cã e mai ușor sã fi un prost!

P.S. Sã nu mai spui nimãnui nici mãcar cã ai terminat Gimnaziul! Pânã și clasa a IV-a e prea mult pentru tine!


Educaþia este cel mai frumos dar cu care poate fi înzestrat omul.
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 22 Noiembrie 2011, ora 10:19

De la: iupi, la data 2011-11-22 10:10:33
De la: LupTzicnit, la data 2011-11-18 17:31:21

Am terminat FAC de jurnalism ..... UN singur lucuru am invatzat de acolo ...

ADIK .. in loc de incediu pe strada x /// trebe sa sune asa .... CLIPE DE GROASZA IN x ...
daia auzim doar ...
CLIPE DE COSMAR




Îmi cer scuze, dar cum ați terminat Facultatea de Jurnalism? Observ cã pentru dvs. limba românã este o enigmã!



Ti-a raspuns...

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

51 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Noiembrie 2011, ora 13:25

Daca in loc de prof era vre-un politician, sau vre-un manelist cu burta ceafa groasa shi lantz de aur de 5kg la gat + ghilulurile aferente, povestea era ceva de genul: "...ete ce gadjica shi-a tras omu'...". Dar asha... e prof, n-are bani are dushmani....
Shi sa fim serioshi, cu atatea telenovele shi cancanuri, promovate shi ridicate (mai sus tot mai sus) la rang de mod de viatza, la ce ne ashteptam de la copii?!

Raporteaza abuz de limbaj
calutul

122 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 24 Noiembrie 2011, ora 18:08

Mai nou ora de sexo-orgie se face live, nu v-ati prins?

Raporteaza abuz de limbaj
fenechiu_marian@yahoo.com
| Varianta pentru tiparire a topicului Dezinforamre in masa sau doar paranoia mea ....
Mergi la: