back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Dupa "razboiul lalelelor", finlanda ne trage de urechi?

 


 
 
Iulian_ionescu

45 mesaje
Membru din: 9/02/2011
Oras: Piatra Neamt

Postat pe: 4 Octombrie 2011, ora 01:19

Se pare ca finlandezii ne dau o replica pentru ceea ce Romania a facut cu Olanda. Dupa ce noi am boicotat si am oprit toate tirurile cu marfa din Olanda, pe motiv ca nu ne vor in Shengen, Finlanda isi retrage mai toate business-urile din tara noastra. Dupa Nokia, Finnair, operatorul de curse directe Bucuresti - Finlanda (singurul direct) se retrage de pe piata

Raporteaza abuz de limbaj
9am186835

11 mesaje
Membru din: 2/05/2010
Postat pe: 4 Octombrie 2011, ora 07:58

Români, când veþi înþelege cã am ajuns deja la nivelul þiganilor. Tot ce se întâmplã cu noi ca þarã ºi cetãþeni prin Europa este din cauzã cã nu ne putem ridica din confuzia cu þiganii. Îi protejãm prin ignoranþã ºi lumea ne întoarce curul. Deja in ochii Europei sunteþi Romani, nu Români, din Romania si nu România. Rupeþi-vã drapelul, cã oricum nu mai aveþi dreptul sã-l deþineþi. Mormoloci fãrã organe de simþ, asta aþi ajuns. Germania, Franþa, Italia,Spania, Olanda, Finlanda, deja vomitã când aud de voi. Felicitãri RROM -manelia

Raporteaza abuz de limbaj
wolyseb

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Octombrie 2011, ora 09:18

Ai dreptate. Mana pe topoare furci sabii ninja pistoale mitraliere de asalt aruncatoare de flacari aruncatoare de grenade mortiere obuziere howitzere lansatoare de rachete
lansatoare de rachete nucleare tancuri avioane submarine nave de razboi si MOARTE TIGANILOR. OMORATII SI O SA
--> " TRAITI BINE"


Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Octombrie 2011, ora 10:15

De la: Gladiator, la data 2011-10-04 07:58:40Români, când veþi înþelege cã am ajuns deja la nivelul þiganilor. Tot ce se întâmplã cu noi ca þarã ºi cetãþeni prin Europa este din cauzã cã nu ne putem ridica din confuzia cu þiganii. Îi protejãm prin ignoranþã ºi lumea ne întoarce curul. Deja in ochii Europei sunteþi Romani, nu Români, din Romania si nu România. Rupeþi-vã drapelul, cã oricum nu mai aveþi dreptul sã-l deþineþi. Mormoloci fãrã organe de simþ, asta aþi ajuns. Germania, Franþa, Italia,Spania, Olanda, Finlanda, deja vomitã când aud de voi. Felicitãri RROM -manelia



CORECT - TIGANII AU ATENTAT LA SIGURANTA NATIONALA oare ce fac autoritatiile in drept ??? Pacat de tara noastra, au manelito...

Raporteaza abuz de limbaj
KNIGHT_31

944 mesaje
Membru din: 3/02/2015
Oras: Alba-Iulia

Postat pe: 4 Octombrie 2011, ora 12:20

UNDE E MARESALUL ANTONESCU SA II DEPORTEZE IN TRANSNISTRIA ?

Raporteaza abuz de limbaj
mpgina

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Bacau

Postat pe: 4 Octombrie 2011, ora 13:07

Cum poti crede ca finlandezii sau orice afacerist se retrage din Romania in semn de protest.
O intrebare logica:
tu daca ai avea o afacere prospera te-ai retrage pentru ca asa iti spune cineva ,pierzand miliarde.
Sau poate tu tii cu "turcul".Gandeste inainte de a vorbi.
Asta e scuza mult asteptata pentru a inchide fabricile...


cristiancornea

6 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 4 Octombrie 2011, ora 15:00

Sa plece finlandezii. Cu tot cu compania lor de transportat CO si alti directori.Eu sincer ii astept pe altii.... ia vedeti aici, ati vrea sa cumparati vreun produs: www.chinavasion.com/


cristiancornea

6 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 4 Octombrie 2011, ora 15:10

De fapt cu cat ma gandsc mai mult, cu dedvin mai irascibil: ar trebuii sa boicotam produsele frantuzesti pentru ca isi bat joc de cetatenii romani(indiferent de etnie), lalelele olandeze pentru ca am indeplinit TOATE conditiile tehnice impuse pentru aderarea la Shengen, si toate produsele care provin din tari care nu ne respecta pe noi ca natiune.Daca sunteti asa nervosi aruncati tot ce e de productie franceza, finlandeza, olandeza, si intoarceti-va la produse romanesti.Ar trebuii sa organizam marsuri prin care sa protestam impotriva emisiunilor denigratoare si a pozitiilor xenofobe, nu de alta dar maine, poate, te vor confunda cu vreo etnie si vei fi arestat pe nedrept.Si atunci ce o sa faci? O sa plangi pe umerii finlandezior de la Nokia, care produceau in Romania telefoane de generatia bunicii??? De ce nu au produs smartphone-uri??? Poate ca au crezut ca nu le putem face....

Raporteaza abuz de limbaj
viespi

192 mesaje
Membru din: 9/12/2009
Postat pe: 4 Octombrie 2011, ora 17:56

cei de la Nokia s-au retras, din simplul motiv ca au scazut drastic vanzarile la aparatura lor sa stii asta. Samsung, Sony si Apple detin monopolul. toti meltenii se bat pe un "aifon" asa ca ... va dati de ceasul mortilor mamelor voastre ca nu aveti bani de paine, da toti aveti aifon. daca incercati sa ma contraziceti ar trebuie sa consultati numarul de terminale gsm apple in Romania.

iar aia cu avioanele de se retrag se retrag din simplul fapt ca la noi lumea nu prea circula cu avionul, la cate cad din cer, luati exemplul ultimul in care au rabdat aia 3 minute de disperare si aveau morcovul in fund cat sfecla, pana sa se prabuseasca.

tiganii... asta e o poveste lunga, nu am gloante sa stau sa explic. majoritatea romanilor se complac deci va meritati soarta. daca erati in alta parte erati istorie de mult.

Raporteaza abuz de limbaj
tiesto_xt

30 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 4 Octombrie 2011, ora 20:20

@Iulian_ionescu si intigo bravo sunteti 2 exemple de cocalari prosti fara pic de minte in cap ;) Mgelucu iti dau dreptate 100%. Cea mai mare problema a romaniei este prostimea si dupa aia vin tiganii. In Romania tot prostul in ziua de astazi este al toate stiutorul si se pricepe la toate...

Raporteaza abuz de limbaj
Oksana_

1552 mesaje
Membru din: 13/06/2010
Postat pe: 4 Octombrie 2011, ora 20:38

De la: Roach, la data 2011-10-04 17:56:29.. toti meltenii se bat pe un "aifon" asa ca ... va dati de ceasul mortilor mamelor voastre ca nu aveti bani de paine, da toti aveti aifon...


mi se pare normal , caci daca am inteles eu bine "aifon" = "fon" cu miros de "ai" also known as usturoi
nu vad problema ..

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

60 mesaje
Membru din: 8/12/2009
Postat pe: 6 Octombrie 2011, ora 13:27

Anul trecut, cam pe vremea asta am fost in Finlanda si am stat 5 zile in Helsinki. Oras curat , cladit numai cu si pe granit. Am intrebat un inginer localnic despre calitatea asfaltului lor si de ce nu se vad petice ca la noi. Mi-a zis ca ei utilizeaza piatra de rau ( rotunda) , adica nu din cea concasata. Dar oricum alta roca. In afara de cativa romani pe care i-am intalnit la Budapesta singurii doi pe care i-am vazut in aeroportul din Helsinki erau inadevar tigani, de la noi.
Dar sa stiti ca refuzul Finlandei sau al Olandei de a ne primi in spatiul Shengen nu are mari conotatii cu prezenta tiganilor nostri pe la ei.
De altfel au si declarat-o. Modul extrem de personal in care sunt gestionate granitele Romaniei ( viitoare granite europene) de catre actuala administratie de la Bucuresti, adaugat la miile de pasapoarte emise din vointa presedintelui nostru Traian Basescu catre cetateni din Republica Moldova exact inainte de votarea integrarii in spatiul Shengen.
Ca sa nu mai spun de " excelentele ralatii " ale presedintelui cu sefii de state europene.
Sucirea subiectului catre vesnicii vinovati ai societatii romanesti mi se pare ...o penibila manipulare.


Fosta membra 9am.ro

4090 mesaje
Membru din: 1/08/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Octombrie 2011, ora 19:21

De la: Iulian_ionescu, la data 2011-10-04 01:19:04Se pare ca finlandezii ne dau o replica pentru ceea ce Romania a facut cu Olanda. Dupa ce noi am boicotat si am oprit toate tirurile cu marfa din Olanda, pe motiv ca nu ne vor in Shengen, Finlanda isi retrage mai toate business-urile din tara noastra. Dupa Nokia, Finnair, operatorul de curse directe Bucuresti - Finlanda (singurul direct) se retrage de pe piata

---------
acum vorbim de finlandezi.acestia nu cred ca au vreo treaba cu tiganii sau florile olandezilor.au venit, au incercat, au momit guvernul, au dat spaga si acum se retrag.
mai rau e cu italienii ,francezii,arabii care au pus mana pe zeci de mi de hectare agricole.acestia au mai procedat asa si in trecut dar periodic s-a mai nationalizat prin metode mai mult sau mai putin ortodoxe.
ar fi timpul sa-i eliminam si p-astia care au abuzat de neatentia noastra si cand zic *eliminam* ma refer la ce e mai rau!::))

Raporteaza abuz de limbaj
analizez, judec si dau verdicte!
| Varianta pentru tiparire a topicului Dupa "Razboiul Lalelelor", Finlanda ne trage de urechi?
Mergi la: