back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Povestea tatuajului vostru

 


 
 
Cornflake

1 mesaj
Membru din: 14/03/2011
Postat pe: 3 August 2011, ora 15:31

Sunt curioasa care este povestea din spatele tatuajului vostru? Cand, cum v-ati decis sa va faceti un tatuaj? de ce ati preferat locul unde aste amplasat tatuajul?

Raporteaza abuz de limbaj
bobry47

61 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Baia Mare

Postat pe: 5 August 2011, ora 08:47

Povestea manecii lungi:)...in cazul meu incepe in 2000 cand imi doream un tatuaj pe brat...si l-am facut..dupa a urmat si celalalt brat ...dupa a urmat si antebratele::)).Cum nu a mai fost loc...am trecut la picioare...Partea interesanta e ca de 7 ani umblu vara in maneca lunga::)).Nu as putea sa vin asa la servici ....ar face toti mosii apoplexie.O vreme chiar imi parea rau de antebrate...dar am trecut peste ,chiar imi place, e de nepretuit sa vezi ce fata fac cand ma intalnesc cu ei in tricou fara maneci...vai dar nu am stiut,nu credeam ...dar tu erai cuminte.Din pacate in Romania daca ai tatuaje la vedere esti catalogat hot,bandit ,bisnitar etc.AM lucrat 10 ani in service IT si nu puteam sa vin in maneca scurta la servici....sunt curios sunt SINGURUL ? De ce le-am facut e simplu ..pt ca imi plac la nebunie si pt ca ma OMOARA normalitatea ,rutina

Raporteaza abuz de limbaj
horsy

28 mesaje
Membru din: 16/04/2011
Postat pe: 5 August 2011, ora 09:11

anul asta vreau sa-mi fac si eu unul:) O sa-mi fac un scorpion pt ca e zodia mea. Vreau sa-l fac pt ca m-am hotarat sa sa fac o schimbare la felul in care arat :)

Raporteaza abuz de limbaj
reality65

28 mesaje
Membru din: 17/01/2011
Postat pe: 5 August 2011, ora 09:29

Hmm...eu am o poveste despre un tatuaj pe care nu mi l-am mai facut niciodata.Mi-am dorit candva un delfin mic pe fesa stanga...sau dreapta, nu mai conta unde.Dar m-am mai gandit apoi ca daca ma voi ingrasa, delfinul meu sa nu se transforme intr-o balena si am renuntat la ideie...

Raporteaza abuz de limbaj
lucasluci

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 5 August 2011, ora 09:59

nu esti singurul care isi ascunde tatuajele in tara asta primitiva. eu sunt doctorand la facultate, si am un tatuaj la o incheietura. ca nocorcul ca nu e mare si il acopar cu un ceas, deci nu tre sa fiu in maneca lunga tot timpul. :) sefa mea ar face cu capu! totusi stiu un tip ce lucreaza in IT, si are tatuaje pe brate/antebrate, si e cu ele la vedere. arata super . peste 1000 ani poate mai evouleaza tara asta..

Raporteaza abuz de limbaj
flyperion

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 August 2011, ora 10:44

Eu am fost fascinata de copacul celtic o viata...iar cand am inceput facultatea mi'am facut in vara aceea un copac celtic ......cu ramuri verzi si frunze rosii pe spate ...iar sub el mi-am scris motto'ul in latina:)
Eram atat de fericita ca am intrat la acea faculta incat mi l'am facut in week'endul dupa ce am aflat rezultatele concursului.
E mai ciudat cand merg la piscina/ strand/ mare ca incep sa aud voci cu " o intrat copacul la apaaaaa" / "da-i apa la copaac" sau "iar iti bati radacinile in apa":))

Raporteaza abuz de limbaj
tasca_liviu

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 August 2011, ora 13:39

Eu am 7 tatuaje,dar pe brat doar un scris mic pe antebratul drept, nu se vede chiar "din prima". Imi plac la nebunie tatuajele,dar ezit de ceva vreme sa imi bat ceva pe brate.La noi inca e lumea plina de prejudecati.Luna viioare am programare in Bucuresti pt. un nou tatuaj care mi-l fac pe coapse.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1470 mesaje
Membru din: 5/07/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 August 2011, ora 14:55

De la: tasca_liviu, la data 2011-08-05 13:39:22Eu am 7 tatuaje,dar pe brat doar un scris mic pe antebratul drept, nu se vede chiar "din prima". Imi plac la nebunie tatuajele,dar ezit de ceva vreme sa imi bat ceva pe brate.La noi inca e lumea plina de prejudecati.Luna viioare am programare in Bucuresti pt. un nou tatuaj care mi-l fac pe coapse.


PE care...

Raporteaza abuz de limbaj
Am gusturi simple. Mã mulþumesc cu ce-i mai bun. Oscar Wilde
henessy

7 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 5 August 2011, ora 20:13

primele tatuaje pe care mi le-am facut, pe la 15 ani, nu inseamna mare lucru pt mine, mai mult mi-au placut cum arata si atat....primul reprezinta o moarte intr-un jilt cu o carte in care scrie de zor...:cartea mortilor:...cred:D, Al doilea a fost Freddy Kruegger din "Cosmar pe Elm Street". apoi a urmat un dragon si un motiv tribal- pt k na....erau la moda ;) - si un alien pe brat.

apoi, dupa cativa ani mi-am tatuat un Arhanghel pe picior - ingerul meu pazitor.
au mai fost o albinuta boxerita :D. un brat semi-plin cu modele de biomecanica si, acum un mesaj pe interiorul antebratului drept, care este si motto-ul meu in viata si care imi place cel mai mult: "in viata totul se plateste"

vor mai urma cateva, insa nu styu exact ce si cun, insa sunt sigur ca ma vor reprezenta

bafta mie.........

Raporteaza abuz de limbaj
Free no deposit poker bonus at BankrollMob just one click here http://www.bankrollmob.com/?t=13590 Learn how to play poker with solid strategies and pick up your $50 bonus from PokerStrategy.com without paying a penny! Click here http://www.pokerstrategy.com/uOBZFP and get your bonus!
alexandra_pitroaca

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 5 August 2011, ora 20:54

eu anul trecut miam facut unul,un fluturas,nu este la vedere,este pozitionat intrun loc unde doar sotul meu are voie :D

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4000 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 5 August 2011, ora 21:09

Eu inca nu mi-am facut nici unul desi am facut la altii,in schimb am tot felul de liniute,puncte si alte minuni prin locuri greu de vizionat cum imi incercam tusurile si culorile..dar cand voi gasii ficiorul sau ficioara capabila sa-mi deseneze exact ceea ce vreu eu atunci clar spatele imi va fi cam ocupat..
Oricum parerea mea e ca atunci cand iti faci un tatuaj trebuie sa-l faci exact cum il vrei tu ,sa insemne ceea ce vrei tu pe tine...nu facut doar ca asa se poarta sau un model cool.Fiecare tatuaj trebuie sa-si pastreze "sacralitatea" individului care il poarta.

Raporteaza abuz de limbaj
“You either die as a hero, or live long enough to see yourself become the villain ”
Constantine

331 mesaje
Membru din: 23/01/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 August 2011, ora 02:35

Tatuajul meu face o luna in scurt timp. L-am facut la o saptamana dupa ce am aflat rezultatele la bac desi mi-l doream cam de un an si ceva. Procesul care a dus la realizarea lui a fost cu atat mai edificator pentru tatuaj in sine. Initial am vrut sa-l fac in weekendul ulterior bac'ului dar artistul la care intentionam mi-a spus ca am nevoie de programare care ar putea dura pana la 2 saptamani astfel ca am renuntat deoarece eu ajung in Bucuresti doar de vineri pana duminica, fiind din provincie. Weekendul urmator am intalnit un amic care avea un tatuaj proaspat, am luat de la el toate informatiile necesare iar a doua zi l-am facut. E un tatuaj micut, pe soldul stang astfel incat sa fie acoperit in permanenta, scrie Carpe Diem, dictonul dupa care ma ghidez si care imi caracterizeaza majoritatea actiunilor din viata.

Raporteaza abuz de limbaj
...cat de nefericit este omul al carui suflet si-a pierdut simplitatea...
kiku

154 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 August 2011, ora 14:27

cind eram in liceu profesoara de istoria artei era o femeie rafinata(mai este inca).cu studii la paris si tokio...om umblat...nu orice. si spunea ca cei care-si fac tatuaje au probleme comportamentale. ca nu sunt tocmai in toate mintile, pentru ca isi doresc altceva, deci nu sunt impacati cu ce sunt , cine sunt si nu se simt bine in normalitate...vor sa iasa in evidenta. deci nu se simt bine in pielea lor. daca-i intrebi spun ca e totul ok...e doar obtiune si gust....naaaa...nu-i asa. daca te duci la psiholog o sa-ti spuna ca nu-i normal, dar oricum nu-l vei crede.
si mai e un aspect, doare. daca cu buna stiinta te duci sa te impunga cu acul ai ceva probleme masochiste...ca nu-i normal sa te faci sa suferi. omul normal nu cauta durerea, ci fuge de ea.

oricum aici nu-i locul sa-mi spun parerea sincera...asa ca ma astept sa spuneti ca nu am dreptate

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4000 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 31 August 2011, ora 14:31

De la: kiku, la data 2011-08-31 14:27:14cind eram in liceu profesoara de istoria artei era o femeie rafinata(mai este inca).cu studii la paris si tokio...om umblat...nu orice. si spunea ca cei care-si fac tatuaje au probleme comportamentale. ca nu sunt tocmai in toate mintile, pentru ca isi doresc altceva, deci nu sunt impacati cu ce sunt , cine sunt si nu se simt bine in normalitate...vor sa iasa in evidenta. deci nu se simt bine in pielea lor. daca-i intrebi spun ca e totul ok...e doar obtiune si gust....naaaa...nu-i asa. daca te duci la psiholog o sa-ti spuna ca nu-i normal, dar oricum nu-l vei crede.
si mai e un aspect, doare. daca cu buna stiinta te duci sa te impunga cu acul ai ceva probleme masochiste...ca nu-i normal sa te faci sa suferi. omul normal nu cauta durerea, ci fuge de ea.

oricum aici nu-i locul sa-mi spun parerea sincera...asa ca ma astept sa spuneti ca nu am dreptate


Ai vre-un tatuaj de spui ca doare??

Raporteaza abuz de limbaj
“You either die as a hero, or live long enough to see yourself become the villain ”
| Varianta pentru tiparire a topicului Povestea tatuajului vostru
Mergi la: