back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Conspiratie si prostie

 


 
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
 
nonameman13

618 mesaje
Membru din: 15/03/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Aprilie 2011, ora 12:37

Observ ca sunt oameni informati pe acest site care prezinta conspiratii de genul Iluminati, extraterestri s.a.m.d..
Intrebarea este simpla. De ce ii considerati pe autorii acestor conspiratii atat de inteligenti si plini de resurse, si in acelasi timp stiti totul despre ei? Practic sunt atat de inteligenti incat sa puna viitorul omeniri in pericol dar suficient de prosti incat sa nu stie sa se acopere.

Pana la urma care este varianta?

Raporteaza abuz de limbaj
"Traieste-ti viata" a devenit cel mai nou viciu...
ser

4151 mesaje
Membru din: 1/03/2011
Postat pe: 16 Aprilie 2011, ora 12:42

varianta este ca paranoia generala vinde bine!

Raporteaza abuz de limbaj
nimeni nu se poate numi om mare,daca si-a pierdut sufletul de copil!
nonameman13

618 mesaje
Membru din: 15/03/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Aprilie 2011, ora 13:10

De la: ser, la data 2011-04-16 12:42:38varianta este ca paranoia generala vinde bine!


Si sexul vinde bine...

Raporteaza abuz de limbaj
"Traieste-ti viata" a devenit cel mai nou viciu...
Fosta membra 9am.ro

7327 mesaje
Membru din: 26/08/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 16 Aprilie 2011, ora 13:13

De la: ser, la data 2011-04-16 12:42:38varianta este ca paranoia generala vinde bine!


te prinde cel mai bine =)))

Santeristulee =)))) :D

Raporteaza abuz de limbaj
Sa fii ce vrei tu sa fii,nu ce vor altii,Sa faci ce vrei tu sa faci,nu ce fac altii,Sa gandesti cum gandesti tu,nu cum o fac altii,N-o sa ma vezi sa uit cine sunt da` o sa-i vezi p altii
nonameman13

618 mesaje
Membru din: 15/03/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Aprilie 2011, ora 12:20

Putine pareri... vreau sa-i aud pe QUQUI,ametist si toti care au postat pana acum in favoarea existentei acestor conspiratii. Cu incredere...

Raporteaza abuz de limbaj
"Traieste-ti viata" a devenit cel mai nou viciu...
marcellocip

14 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 07:54

Negarea este mai usoara. Adevarul are 3 etape: in prima este ridiculizat, in a 2 este combatut iar in final este acceptat.Deschideti ochii pana nu e prea tarziu.

Raporteaza abuz de limbaj
Add1cT3d

87 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 09:40

De la: marcellocip, la data 2011-04-19 07:54:51Negarea este mai usoara. Adevarul are 3 etape: in prima este ridiculizat, in a 2 este combatut iar in final este acceptat.Deschideti ochii pana nu e prea tarziu.


Depinde la ce sa deschidem ochii Marcel.

In ziua de azi trebuie sa-ti protejezi creierul de informatii care ti se vor implementate in capusor, vezi "INCEPTION" si ai sa intelegi ceva.


Specific: Cred intr-o organizatie tampita care se joaca cu viitorul omenirii gen ILLUMINATI

Dar mai Specific: Trebuie sa te protejezi la toate prostiile mass-mediei ce vrea sa ne îndobitoceascã.

Raporteaza abuz de limbaj
rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 10:15

De la: nonameman13, la data 2011-04-17 12:20:27Putine pareri... vreau sa-i aud pe QUQUI,ametist si toti care au postat pana acum in favoarea existentei acestor conspiratii. Cu incredere...


nu au mai gasit alte tampenii pe wikipedia

Raporteaza abuz de limbaj
racukoto

209 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tulcea

Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 10:35

Prostie...prostie, da' vad ca ...intereseaza ..."pre" multi.
Vorba lui nenea Iancu. Conspitatie, conspiratie, da'... sa stim si noi

Raporteaza abuz de limbaj
adnas

152 mesaje
Membru din: 9/10/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 12:35

Probabil sunt atit de destepti fata de noi incit nu vor sa se acopere,ne cunosc atit de bine potentialul incit stiu exact ca nu suntem un pericol pentru ei ,si apoi daca ne sunt net superiori asta nu inseamna ca apreciaza morala noastra (pe care nici noi nu o mai respectam ) si nici principiile noastre de viata.Stiu clar ca sunt ignoranta in domeniu dar daca tot ai intrebat mi-am dat si eu cu parerea desi citatul meu favorit este "Imi e frica de prosti pentru-ca nu au argumente" cam asta mi se intimpla si mie .

Raporteaza abuz de limbaj
marcellocip

14 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 13:08

Nu imi vorbi de sus prietene, am vazut si INCEPTION. Oricum tot ceea ce gandim si stim ne-a fost implementat in creier, toate informatiile , secretul e sa cerni tot ce auzi si sa ai inspiratia sau cum vrei tu sa-i spui sa alegi piesele corecte din puzzle. Ne indreptam catre o noua ordine sociala, economica si religioasa care a inceput cu planul 'maret' al globalizarii. Vom fi cu totii sclavii unui sistem care ne va transforma in roboti alergatori dupa bunuri materiale, asta e rezultatul tuturor reclamelor care ne spun ce ne trebuie si ca fara ele nu putem trai. Ne inhamam ca prostii la credite pe 30 de ani la masini si vile cu 7 camere si uitam scopul nostru pe pamant si singura lege universala dupa care ar trebui sa ne ghidam - IUBIREA SINCERA SI NECONDITIONATA DE OAMENI. Suntem toti niste egoisti manipulati de dorinte trecatoare si trecem peste cadavre ca sa obtinem ceea ce vrem. Imaginea in ansamblu e f complexa si tindem sa respingem ceea ce nu intelegem. Cine are urechi de auzit sa auda.


etbag

21 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Timisoara

Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 13:14

Lasa teoria lui peste si treci la munca!

Raporteaza abuz de limbaj
marcellocip

14 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 14:32

Du-te tu la munca ca eu n-am timp. Pentru toate creierele spalate de pe aici (se stiu ei care sunt) duceti-va la munca sa adunati bunuri personale ca nu va mai ajung. Cuparati, cumparati, cumparati - ASTA VOR SI EI, ASA VA INROBESC.

Raporteaza abuz de limbaj
nonameman13

618 mesaje
Membru din: 15/03/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 14:43

@ Marcellocip Nu sunt un om citit si ma bazez foarte mult pe logica. Mi se pare ilogic sa cauti o conspiratie in ceva ce este destul de simplu de inteles. Realitate (sau realitatea mea) este profitul. Incearca sa pui profitul in ecuatiile legate de illuminati s.a.m.d. si o sa vezi ca ai o constanta.

Unii spun despre criza ca a fost intentionata... ce-ar fi sa zicem ca a fost vorba de lacomia unor giganti si cand acestia au picat, a picat un intreg sistem care din start era subred. "Inside Job" explica ce sa intamplat.


Raporteaza abuz de limbaj
"Traieste-ti viata" a devenit cel mai nou viciu...
mihaist25

73 mesaje
Membru din: 3/02/2015
Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 14:44

Cel mai usor de controlat o masa de oameni este prin dezinformare sau informatie redundanta. Omul are impresia ca citind, ascultand si vazand stiri, este informat. Nimic mai fals. Cartile scrise nu contin adevarul intotdeauna, ci poate maxim niste interpretari. Adevarul este relativ, iar cei care ne conduc, politicieni sau oameni bogati, nu cu bani ci bogati, ca e diferenta, exact asta fac, manipuleaza adevarul care ajunge in forma finala pe tarabe si in mass-media.Ajungem in stadiul in care vedem ce se intampla, iar unii din cei care ne conduc vin si ne spun si ne argumenteaza ca am vazut altceva.Depinde de fiecare cum percepe si filtreaza adevarul.A bombarda cu informatie redundanta venita pe canale considerate sigure inseamna a impiedica omul sa decida ce este adevarat si ce nu, si implicit duce la luarea unei decizii gresite.Problema romanului este ca de 20 de ani tot este bombardat cu informatii si minciuni, si la fiecare 4 ani ies tot fostii securisti, comunisti,informatori samd in functii de conducere.De ce?Pentru ca asta faceau si in timpul comunismului,se ocupau cu propaganda si culegere si difuzare de informatii,cercetare-diversiune cum se numea atunci.Doar ca atunci ii controla cat de cat Ceausescu,acum nu ii controleaza nimeni.De asta prostimea l-a votat pe Basescu,de asta Basescu l-a pus pe Vantu sa-l cheme pe Geoana inainte de dezbaterea televizata si spp-istii l-au fotografiat pe Geoana care,daca nega, se vedea pus in situatia de a fi pus in fata pozelor si a pierde tot.Sunt satul de regizari de-astea si am ajuns sa le cunosc.Tu,cel care ai initiat acest topic,mai ai de asteptat,fie stii despre ce e vorba, si ai aruncat o pastila,fie crezi ca stii,si vei fi o alta piesa.Voi,ceilalti,bucurati-va de libertate,chipurile,si "Traiti bine!".

Raporteaza abuz de limbaj
nonameman13

618 mesaje
Membru din: 15/03/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 14:50

De la: mihaist25, la data 2011-04-19 14:44:38Cel mai usor de controlat o masa de oameni este prin dezinformare sau informatie redundanta. Omul are impresia ca citind, ascultand si vazand stiri, este informat. Nimic mai fals. Cartile scrise nu contin adevarul intotdeauna, ci poate maxim niste interpretari. Adevarul este relativ, iar cei care ne conduc, politicieni sau oameni bogati, nu cu bani ci bogati, ca e diferenta, exact asta fac, manipuleaza adevarul care ajunge in forma finala pe tarabe si in mass-media.Ajungem in stadiul in care vedem ce se intampla, iar unii din cei care ne conduc vin si ne spun si ne argumenteaza ca am vazut altceva.Depinde de fiecare cum percepe si filtreaza adevarul.A bombarda cu informatie redundanta venita pe canale considerate sigure inseamna a impiedica omul sa decida ce este adevarat si ce nu, si implicit duce la luarea unei decizii gresite.Problema romanului este ca de 20 de ani tot este bombardat cu informatii si minciuni, si la fiecare 4 ani ies tot fostii securisti, comunisti,informatori samd in functii de conducere.De ce?Pentru ca asta faceau si in timpul comunismului,se ocupau cu propaganda si culegere si difuzare de informatii,cercetare-diversiune cum se numea atunci.Doar ca atunci ii controla cat de cat Ceausescu,acum nu ii controleaza nimeni.De asta prostimea l-a votat pe Basescu,de asta Basescu l-a pus pe Vantu sa-l cheme pe Geoana inainte de dezbaterea televizata si spp-istii l-au fotografiat pe Geoana care,daca nega, se vedea pus in situatia de a fi pus in fata pozelor si a pierde tot.Sunt satul de regizari de-astea si am ajuns sa le cunosc.Tu,cel care ai initiat acest topic,mai ai de asteptat,fie stii despre ce e vorba, si ai aruncat o pastila,fie crezi ca stii,si vei fi o alta piesa.Voi,ceilalti,bucurati-va de libertate,chipurile,si "Traiti bine!".


Iti respect pozitia si stiu despre ce vorbesti. Nu am lansat topicul pentru problema Romaniei. Aici este exact ce spuneam... profitul. In Romania ecuatia este evidenta, simpla si la mintea oricarui are un minim de logica.

Raporteaza abuz de limbaj
"Traieste-ti viata" a devenit cel mai nou viciu...
nonameman13

618 mesaje
Membru din: 15/03/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 14:55

De la: marcellocip, la data 2011-04-19 14:32:55Du-te tu la munca ca eu n-am timp. Pentru toate creierele spalate de pe aici (se stiu ei care sunt) duceti-va la munca sa adunati bunuri personale ca nu va mai ajung. Cuparati, cumparati, cumparati - ASTA VOR SI EI, ASA VA INROBESC.


Nu vreau sa te supar dar am o intrebare. Cat de rautacios as fi daca as spune ca exista posibilitatea ca TU sa fi cel care ai creierul spalat?

Vezi pot sa spun orice atata timp cat nu argumentez, nu are valoare. Sa spui ca noi cei care incercam sa intelegem si cerem parerea voastra care spuneti intelegeti, suntem spalati pe creier mi se pare ca e lipsa de bun simt si pe undeva frustrare.

Din nou nu vreau sa supar pe nimeni... astept pareri in continuare.

Raporteaza abuz de limbaj
"Traieste-ti viata" a devenit cel mai nou viciu...
ioanvirgilsavu

143 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 15:30

conducatorii au ajuns la un nivel ingaduit de Dumnezeu in care pot sa faca ce vor cu masele de oameni spalati pe creier!!asa ca nici ei nu si mai ascund planurile ca pana acum! mai sant si profetiile dumnezeiesti prin care vedem ca ei lupta pentru intronarea lui antihrist conducatorul unic al lumii

Raporteaza abuz de limbaj
mihaist25

73 mesaje
Membru din: 3/02/2015
Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 15:46

Daca ar fi sa mergem si mai departe, vom observa ca exista un anumit grup de oameni care conduc planeta. Vom vedea apoi ca nici un conflict nu apare fara a se interveni intr-un anumit mod "din exterior".Toate conflictele au la baza interese economice si chestiuni de politica.Sa detaliem putin:credeti ca SUA s-au implicat in Razboaiele din Golf pentru ca le pasa de Kuweit?Nu, dar in acea zona erau rezerve uriase de petrol.Cine credeti ca le exploateaza?Cine credeti ca a "reconstruit" Kuweitul si incearca sa faca la fel si cu Irakul?Ati ghicit, SUA.Acum, exemplu recent, Libia.Ce interes aveau statele europene sa protejeze populatia libiana?Zero.Dar sunt rezerve de petrol.Deci...De ce nu s-a intervenit in alta parte,unde se stiu deja problemele,sa zicem...Congo?Ce sa exporte congolezii,nisip?Deci nu trebuie ajutati.La fel si cu Angola, acelasi lucru.Somalia,alt exemplu. Cand stii ca piratii somalezi ataca nave europene,de ce nu intervii pe uscat impotriva lor,taindu-le astfel aprovizionarea si baza logistica si fortandu-i sa plece de acolo in alta parte unde ar fi expusi?Simplu,nu are nimeni un interes economic in regiune.Ceausescu credeti ca a fost executat degeaba?Platise in 10 ani datoria externa a Romaniei si dorea sa infiinteze o banca de ajutor reciproc cu statele foste comuniste si cu ajutor arab,iar dobanzile urmau sa fie cu mult sub ce acorda FMI-ul si Banca Mondiala,ceea ce ducea la falimentul acestora din urma.De asta a fost si executat,sa nu apuce sa vorbeasca.Iliescu,Brucan,fosti si actuali sefi din SRI si SIE,Timofte si altii,stiu asta.Noi cand vom sti?Ce s-a intamplat unde s-a bagat FMI-ul stiti?Nimic bun.De unde sunt banii de la FMI si Banca Mondiala stiti?De la Rockefeller,Rothenschild si altii,care controleaza lumea.Credeti ca stiti adevarul?Primim firimituri de la masa bogatilor si toti cei care scot capul sunt executati.Deschideti bine ochii.Topicul e excelent,deoarece vedem si noi cat de creduli sunt unii.


nonameman13

618 mesaje
Membru din: 15/03/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 16:12

De la: mihaist25, la data 2011-04-19 15:46:04Daca ar fi sa mergem si mai departe, vom observa ca exista un anumit grup de oameni care conduc planeta. Vom vedea apoi ca nici un conflict nu apare fara a se interveni intr-un anumit mod "din exterior".Toate conflictele au la baza interese economice si chestiuni de politica.Sa detaliem putin:credeti ca SUA s-au implicat in Razboaiele din Golf pentru ca le pasa de Kuweit?Nu, dar in acea zona erau rezerve uriase de petrol.Cine credeti ca le exploateaza?Cine credeti ca a "reconstruit" Kuweitul si incearca sa faca la fel si cu Irakul?Ati ghicit, SUA.Acum, exemplu recent, Libia.Ce interes aveau statele europene sa protejeze populatia libiana?Zero.Dar sunt rezerve de petrol.Deci...De ce nu s-a intervenit in alta parte,unde se stiu deja problemele,sa zicem...Congo?Ce sa exporte congolezii,nisip?Deci nu trebuie ajutati.La fel si cu Angola, acelasi lucru.Somalia,alt exemplu. Cand stii ca piratii somalezi ataca nave europene,de ce nu intervii pe uscat impotriva lor,taindu-le astfel aprovizionarea si baza logistica si fortandu-i sa plece de acolo in alta parte unde ar fi expusi?Simplu,nu are nimeni un interes economic in regiune.Ceausescu credeti ca a fost executat degeaba?Platise in 10 ani datoria externa a Romaniei si dorea sa infiinteze o banca de ajutor reciproc cu statele foste comuniste si cu ajutor arab,iar dobanzile urmau sa fie cu mult sub ce acorda FMI-ul si Banca Mondiala,ceea ce ducea la falimentul acestora din urma.De asta a fost si executat,sa nu apuce sa vorbeasca.Iliescu,Brucan,fosti si actuali sefi din SRI si SIE,Timofte si altii,stiu asta.Noi cand vom sti?Ce s-a intamplat unde s-a bagat FMI-ul stiti?Nimic bun.De unde sunt banii de la FMI si Banca Mondiala stiti?De la Rockefeller,Rothenschild si altii,care controleaza lumea.Credeti ca stiti adevarul?Primim firimituri de la masa bogatilor si toti cei care scot capul sunt executati.Deschideti bine ochii.Topicul e excelent,deoarece vedem si noi cat de creduli sunt unii.


Profitul din nou . Corect Mihaist, interese... asta nu mi se pare o conspiratie gen illuminati. Cat despre Rockefeller si Rothenchild (poate Rothschild) nu sunt bine documentat si nu pot comenta.


"Traieste-ti viata" a devenit cel mai nou viciu...
nonameman13

618 mesaje
Membru din: 15/03/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 16:15

De la: ioanvirgilsavu, la data 2011-04-19 15:30:43conducatorii au ajuns la un nivel ingaduit de Dumnezeu in care pot sa faca ce vor cu masele de oameni spalati pe creier!!asa ca nici ei nu si mai ascund planurile ca pana acum! mai sant si profetiile dumnezeiesti prin care vedem ca ei lupta pentru intronarea lui antihrist conducatorul unic al lumii


Rusia si China. Crezi ca se poate pune un singur conducator peste intreaga planeta fara sa aiba Rusia sau China un cuvant de spus. Ma indoiesc...

Raporteaza abuz de limbaj
"Traieste-ti viata" a devenit cel mai nou viciu...
nonameman13

618 mesaje
Membru din: 15/03/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 17:00

@ioanvirgilsavu Nu cred ca Dumnezeu isi are loc pe topicul asta sincer...

Raporteaza abuz de limbaj
"Traieste-ti viata" a devenit cel mai nou viciu...
mihaist25

73 mesaje
Membru din: 3/02/2015
Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 17:54

Rothschild, asa este, ai dreptate. Legat de Dumnezeu in toata ecuatia asta...da, e pe undeva si locul Lui. Problema este insa ca Dumnezeu este invocat de Biserica si de slujbasii ei numai atunci cand este nevoie de un argument care sa para credibil.Din pacate preotii au pierdut harul sfant in dauna "harului" "sfantului ban".Si pana si ei participa activ la controlarea maselor.Faptul ca abia acum catolicii recunosc existenta fiintelor extraterestre e un inceput,care are la baza un adevar de necontestat cunoscut de biserica de foarte multi ani,insa ascuns.Ce s-ar intampla daca am afla ca viata a venit din Univers si Dumnezeu era un extraterestru?Biserica s-ar prabusi.Masele nu ar putea fi controlate.Apoi clasicele razboaie intre crestini si musulmani.Credeti ca aveau la baza doctrina religioasa?Nimic mai fals!Coranul si Biblia,in forma lor initiala recunoscuta,propovaduiau pacea.Anumiti lideri radicali au interpretat in asa fel incat sa se ajunga sa se spuna ca musulmanii sunt dusmanii crestinilor si invers.La mijloc a stat puterea si interesele atat materiale cat si de control extern.Dumnezeu nu a avut nici un rol in cruciade si in alte razboaie considerate "Sfinte".Evreii nu au fost atat de persecutati in istorie asa cum se dau acum,ba din contra,au fost cei care au persecutat.Cifrele declarate despre mortii de la Auschwitz si din alte lagare au fost umflate si au ajuns "eroi" si talharii care furau la drumul mare, doar pentru ca erau evrei,cam asa cum a fost cu rromanes ai nostrii la minunata "Revolutie".IIlluminati a fost o organizatie secreta care isi propunea sa ajute la dezvoltarea societatii germane.Pe parcurs insa au fost asimilati de Masonerie si au ajuns la doctrina de azi,usor de citit si identificat pentru cei care au reusit sa citeasca si sa inteleaga "Protocoalele Inteleptilor Sionului",atat de negate de Masoni,care,sub masca bunavointei,stapanesc lumea din umbra si vor sa aduca pe tronul acestui "Regat al Terrei" un conducator unic,care sa stapaneasca despotic totul.Sunt extrem de multe de spus si de scris,iar de masoni trebuie sa va feriti.De ce?Daca cititi mai mult veti intelege.Legat de Rusia si de China, aici este o discutie lunga.Americanii au rezolvat cu Japonia simplu, folosind HAARP.Cu China e mai usor,folosind alimentatia deficitara.Rusia?Este prea faramitata pentru a fi un adversar de temut.Putin si Medvedev incearca recrearea fostului URSS,dar e mult de munca,in timp ce Americanii,restul Europei si Israelul sunt pe partea cealalta.Echilibrul il da acum lumea araba.Cat va mai dura?Nu stim.

Raporteaza abuz de limbaj
marcellocip

14 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 19:57

Acum mi-am dat seama cine esti NONAMEMAN 13. Nu vreau sa intru in polemici cu tine, iti spun doar atat: Citeste BIBLIA.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4000 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 20:33

Interesant subiectu ...mult de discutat cu argumente si contra argumente atata vreme cat nu faceati ceea ce va face sa va simtiti liber probabil tot timpul va fi un iluminati,un mason,vreun dumnezeu ceva de vina pt esecurile omenirii..
Pana la urma ce are cititul bibliei cu acest subiect ca nu am inteles ??Duce lipsa topicul asta de dogme pentru ca nu mi-a lasat impresia asta din discutiile voastre..

Raporteaza abuz de limbaj
“You either die as a hero, or live long enough to see yourself become the villain ”
Fosta membra 9am.ro

4000 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 19 Aprilie 2011, ora 20:45

De la: mihaist25, la data 2011-04-19 17:54:51Rothschild, asa este, ai dreptate. Legat de Dumnezeu in toata ecuatia asta...da, e pe undeva si locul Lui. Problema este insa ca Dumnezeu este invocat de Biserica si de slujbasii ei numai atunci cand este nevoie de un argument care sa para credibil.Din pacate preotii au pierdut harul sfant in dauna "harului" "sfantului ban".Si pana si ei participa activ la controlarea maselor.Faptul ca abia acum catolicii recunosc existenta fiintelor extraterestre e un inceput,care are la baza un adevar de necontestat cunoscut de biserica de foarte multi ani,insa ascuns.Ce s-ar intampla daca am afla ca viata a venit din Univers si Dumnezeu era un extraterestru?Biserica s-ar prabusi.Masele nu ar putea fi controlate.Apoi clasicele razboaie intre crestini si musulmani.Credeti ca aveau la baza doctrina religioasa?Nimic mai fals!Coranul si Biblia,in forma lor initiala recunoscuta,propovaduiau pacea.Anumiti lideri radicali au interpretat in asa fel incat sa se ajunga sa se spuna ca musulmanii sunt dusmanii crestinilor si invers.La mijloc a stat puterea si interesele atat materiale cat si de control extern.Dumnezeu nu a avut nici un rol in cruciade si in alte razboaie considerate "Sfinte".Evreii nu au fost atat de persecutati in istorie asa cum se dau acum,ba din contra,au fost cei care au persecutat.Cifrele declarate despre mortii de la Auschwitz si din alte lagare au fost umflate si au ajuns "eroi" si talharii care furau la drumul mare, doar pentru ca erau evrei,cam asa cum a fost cu rromanes ai nostrii la minunata "Revolutie".IIlluminati a fost o organizatie secreta care isi propunea sa ajute la dezvoltarea societatii germane.Pe parcurs insa au fost asimilati de Masonerie si au ajuns la doctrina de azi,usor de citit si identificat pentru cei care au reusit sa citeasca si sa inteleaga "Protocoalele Inteleptilor Sionului",atat de negate de Masoni,care,sub masca bunavointei,stapanesc lumea din umbra si vor sa aduca pe tronul acestui "Regat al Terrei" un conducator unic,care sa stapaneasca despotic totul.Sunt extrem de multe de spus si de scris,iar de masoni trebuie sa va feriti.De ce?Daca cititi mai mult veti intelege.Legat de Rusia si de China, aici este o discutie lunga.Americanii au rezolvat cu Japonia simplu, folosind HAARP.Cu China e mai usor,folosind alimentatia deficitara.Rusia?Este prea faramitata pentru a fi un adversar de temut.Putin si Medvedev incearca recrearea fostului URSS,dar e mult de munca,in timp ce Americanii,restul Europei si Israelul sunt pe partea cealalta.Echilibrul il da acum lumea araba.Cat va mai dura?Nu stim.

Viata a venit din univers nu trebuie sa o spuna Vaticanul si nici vreun alt popa o spun oamenii de stiinta .Sunt o gramada de lucrari stiintifice care explica foarte clar cum a luat fiinta acest univer,acest sistem solar si ultimele probe luate din coada unei comete arata clar ca aceastea contin si elemente chimice din care s-a creat viata.
Bun economic vorbind sa-ti spun Sua nu tine in sah China prin alimentatia deficitara nu are cum stii de ce?iti spun eu China la momentul asta este bancherul Americii...45%pana la 65% din banii imprumutati din piata mondiala de catre america pentru a suplinii deficitul bugetar provin din China..si stii cum e vorba aia e bine sa nu-ti superi bancherul..din aceasta cauza avantul economic al chinezilor ..e simplu americani le-au permis asta pentru ca aveau nevoie de imprumuturi..este in acte vorba aia oricine poate verifica si nu trebuie sa fi economist sau politician sa-ti dai seama relatia SUA China este o relatie politco financiara...nicidecum una de infometare..Chinezii mor de foame de mii de ani la ei trebuie sa ai rabdare sa le citesti un pic istoria lor vasta dealtfel..
Informatiile ce le dai tu aici despre masoni ,fratia sarpelui,iluminati si alte societati secrete le-am citit si eu acum o bucata de vreme cand aveam rabdare sa analizez conspiratiile mondiale..in fiecare informatie exista un mic sambure de adevar dar e mic..nu uita de marea arta a dezinformarii care se practica tocmai printr-o metoda bine pus la punct de a informa masele.

Raporteaza abuz de limbaj
“You either die as a hero, or live long enough to see yourself become the villain ”
nonameman13

618 mesaje
Membru din: 15/03/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Aprilie 2011, ora 01:04

De la: marcellocip, la data 2011-04-19 19:57:39Acum mi-am dat seama cine esti NONAMEMAN 13. Nu vreau sa intru in polemici cu tine, iti spun doar atat: Citeste BIBLIA.


Cine sunt Marcellocip?

Raporteaza abuz de limbaj
"Traieste-ti viata" a devenit cel mai nou viciu...
ser

4151 mesaje
Membru din: 1/03/2011
Postat pe: 20 Aprilie 2011, ora 01:19

De la: nonameman13, la data 2011-04-20 01:04:44
De la: marcellocip, la data 2011-04-19 19:57:39Acum mi-am dat seama cine esti NONAMEMAN 13. Nu vreau sa intru in polemici cu tine, iti spun doar atat: Citeste BIBLIA.


Cine sunt Marcellocip?


in sfarsit ai si tu un nume...nashul tau ne va dezvalui cine esti,acum imi dau seama de ce nu am somn!

Raporteaza abuz de limbaj
nimeni nu se poate numi om mare,daca si-a pierdut sufletul de copil!
nonameman13

618 mesaje
Membru din: 15/03/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Aprilie 2011, ora 01:23

De la: ser, la data 2011-04-20 01:19:18
De la: nonameman13, la data 2011-04-20 01:04:44
De la: marcellocip, la data 2011-04-19 19:57:39Acum mi-am dat seama cine esti NONAMEMAN 13. Nu vreau sa intru in polemici cu tine, iti spun doar atat: Citeste BIBLIA.


Cine sunt Marcellocip?


in sfarsit ai si tu un nume...nashul tau ne va dezvalui cine esti,acum imi dau seama de ce nu am somn!


Nume: noname Prenume: man13... lasa cafeaua la orele tarzii ca stai dupa oamenii lui Dumnezeu sa ma dea in vileag...

Raporteaza abuz de limbaj
"Traieste-ti viata" a devenit cel mai nou viciu...
LupTzicnit

486 mesaje
Membru din: 1/04/2009
Postat pe: 20 Aprilie 2011, ora 03:27

eu ...... subsemantaul ... cred .... ca .... cea mai mare CONSPIRATZIE este sa faca lumea sa creada CA EXISTA o conspiratzie :D e ?Ee ?E?E?E ?E?E?E


Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Conspiratie si prostie
Mergi la: