back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Sistemul mlm

 


 
Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
 
denise_yuppy

7 mesaje
Membru din: 3/02/2011
Postat pe: 9 Februarie 2011, ora 11:11

Recent mi s-a oferit o slujba in domeniul de publicitate,dar ideea e k e bazata pe sistemul MLM gen piramidal,voi ce parere aveti de sistemul acesta?

Raporteaza abuz de limbaj
ser

4151 mesaje
Membru din: 1/03/2011
Postat pe: 10 Februarie 2011, ora 18:30

...si ce nu stii sa faci pe piramida? ...lasa-te pe spate desfa larg picioarele si obtii o piramida! satisfacuta?

Raporteaza abuz de limbaj
nimeni nu se poate numi om mare,daca si-a pierdut sufletul de copil!
dan_fiscutean

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 07:24

io zic sa te abtzii...uneori, de cele mai multe ori ajungi sa lucrezi pentru ca altzii sa ia banii

Raporteaza abuz de limbaj
9am077318

5 mesaje
Membru din: 17/06/2009
Oras: Ramnicu Valcea

Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 07:33

depinde ce fel de piramida verifica

Raporteaza abuz de limbaj
gbalcescu
leu_38

1 mesaj
Membru din: 19/04/2010
Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 07:52

Cum ai spus : piramidal.
Uneori primii castiga ceva

Raporteaza abuz de limbaj
bogdandoru

8 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 07:54

De la: denise, la data 2011-02-09 11:11:29Recent mi s-a oferit o slujba in domeniul de publicitate,dar ideea e k e bazata pe sistemul MLM gen piramidal,voi ce parere aveti de sistemul acesta?



pute

Raporteaza abuz de limbaj
marian_man

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 07:59

Functioneaza bine. Este doar o cerinta. Sa stii vinde. dac stii vinde, poate e mai bine sa te orientezi spre o firma serioasa. La MLM se merge de obicei pe "spalare de creier". Nu cred ca vrei asta.
Succes

Raporteaza abuz de limbaj
marian_man

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 08:01

Revin cu o completare legata de spalarea de creier. Ce am constatat este ca trebuie sa fii in stare sa vinzi ce nu ai. Apoi ce ai.
bafta

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

215 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Craiova

Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 08:06

De la: denise, la data 2011-02-09 11:11:29Recent mi s-a oferit o slujba in domeniul de publicitate,dar ideea e k e bazata pe sistemul MLM gen piramidal,voi ce parere aveti de sistemul acesta?


da mai multe detalii
conditiile de angajare: salariu fix, comision, zile concediu, nr ore/zi/sapt, etc... e cu contract de munca?
apoi sarcinile pe care le ai...
sincer, numi explic cum ar functiona un sistem mlm in domeniul publicitatii...
in ceea ce priveste seriozitatea acestor sisteme... pot sati spun ca am avut niste experiente care mi-au format o parere destul de proasta

Raporteaza abuz de limbaj
dorureni

14 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 08:15

Mda, nu am nimic cu nimeni dar dragi mei daca nu stiti cu ce se mananca mlm-ul puteti fii mai ingaduitori.Eu am incercat mai multe mlm-uri si unele erau chiar imposibil de grele dar in ultima vreme am gasit o firma care intradevar i-ti da posibilitatea sa castigi bani frumosi.La varsta mea am pretetia ca stiu sa discern si sa ma orientez.Ei bine dupa 2 luni sunt foarte multumit de cum decurg treburile si cum se fac bani.Deci scumpo daca gasesti o firma care are unu sau mai multe produse vandabile cu un raport pret-calitate bun faci bani frumosi.Eu lucrez pentru FM GRUP si sincer sunt super multumit.Fara obligatii de genul cumpara de x lei ca sa poti lucra sau platesti o taxa.
Cine este dornic sa afle mai multe ursulescudoru@yahoo.com.Acestea fiind spuse va poop pe toti si multa bafta.

Raporteaza abuz de limbaj
dorureni

14 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 08:21

Esti tare prietene,ai pus punctul pe i.Asa cel putin vor sti si ceilalti cum functioneaza o afacere, carepeste ocean se face de 100 de ani.


dorureni

14 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 08:23

De la: dorureni, la data 2011-02-12 08:21:36Esti tare prietene,ai pus punctul pe i.Asa cel putin vor sti si ceilalti cum functioneaza o afacere, carepeste ocean se face de 100 de ani.

vb. de raul27


dorureni

14 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 08:27

De la: raul27, la data 2011-02-12 07:45:29MLM este prescurtarea expresiei Multi Level Marketing sau, asa cum a fost folosit în ultima vreme, Network Marketing. În traducere aproximativa aceasta ar însemna marketing în retea, sau în sistem multi etajat.
Pentru început este necesara dorinta de a reusi
Aceasta ne va sustine in procesul ce învatare si autoperfectionare pe care-l presupune succesul in MLM.
Cum se dobândeste o asemenea dorinta? Evident, cunoscând avantajele a ceea ce urmeaza sa obtineti. Aici este necesar sa faceti un lucru extraordinar de greu, poate cel mai greu pe care va trebui sa-l faceti pentru a atinge succesul în MLM: sa alegeti afacerea potrivita (sau afacerile), sa contactati o persoana din sistem si sa-i cereti sa va explice în detaliu secretele MLM-ului
Cereti-ne lamuriri cât mai detaliate si nu va declarati multumiti decât când ati înteles cu adevarat.
Puneti in aplicare aceasta cunoastere a sistemului MLM si rezultatele nu vor intarzia sa apara!
Marketingul in retea este o metoda eficienta de transmitere a informatiei intre persoane, in vederea transferului produselor sau serviciilor de la producator/furnizor catre consumatori, prin intermediul unor consilieri instruiti. Se elimina astfel lantul de intermediari (importator, engrosist, transportatori) si costurile aditionale desfasurarii unei afaceri de tip clasic (depozitare, magazine, salarii vanzatori, reclama televizata etc.), prin care costul final platit de consumator creste foarte mult. Prin eliminarea tuturor acestor verigi intermediare, diferenta dintre pretul de productie si cel de vanzare (mai mica decat in cazul afacerilor clasice, in care pretul final al produsului este "umflat" artificial!) este distribuita, sub forma de bonusuri, intre consilierii colaboratori ai firmei MLM.

Asa bymbbi, dar nu fii asa dur.Trebuie sa le explici pe intelesul tuturor ca sa inteleaga ca totusi mai sunt si firme serioase si ca sistemul chiar funtioneaza.

Raporteaza abuz de limbaj
Finantzul

8 mesaje
Membru din: 3/02/2015
Oras: Baia Mare

Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 09:05

DACA DORESTI CU ADEVARAT SA STII CAT MAI MULTE DESPRE ACEST SISTEM INCEPE TE ROG PRIN A TE DOCUMENTA CAT MAI BINE POSIBIL SI APOI FA-TI O PARERE PERSONALA !
NU LUA PARERI DE-A GATA CACI ESTE EXACT CA SI CUM AI SEMANA ! MULTI AU IDEI DESPRE ACEST SISTEM INSA SISTEMUL CA SI SAMANTA ESTE "SELECTATA" DOAR CA TERENUL NU-I PRIELNIC, SAU PREGATIT SI INVERS!
SUCCES !!!!
P.S. CEEA CE TREBUIE SA FACI TU PENTRU TINE NU POTI SUPLINI CU NICI UN SUROGAT DE EXTERIOR.

Raporteaza abuz de limbaj
pau_ela85

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 09:35

este foarte multa munca de convingere si pana sa ajungi sa castigi tu castiga altii foarte mult.bafta

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

215 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Craiova

Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 09:45

De la: ela-paula, la data 2011-02-12 09:35:47este foarte multa munca de convingere si pana sa ajungi sa castigi tu castiga altii foarte mult.bafta



esti convinsa ca acei "altii" castiga f mult?
eu n-am cunoscut pe nimeni care s-a procopsit di mlm
cei care intr-adevar castiga sunt patronii sau asociatii firmei. astia chiar fac milioane intr-un timp foarte scurt si cu cheltuieli minime.
sunt de acord ca chestia asta merge peste ocean de peste 100 ani... dar nu uita ca Romania se afla in urma americii cu 200 de ani...

Raporteaza abuz de limbaj
leu79mad

1 mesaj
Membru din: 11/07/2009
Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 09:51

Va rog sa va uitati mai bine pe o organigrama clasica si va veti da seama ca aceea chiar este o piramida !
Documentati-va despre marketingul in retea si apoi faceti afirmatii.
Oare americanii aia sunt asa de prosti ?
Ar trebui sa fim mai deschisi daca vrem sa iesim di situatia in care suntem !

Raporteaza abuz de limbaj
9am243775

10 mesaje
Membru din: 21/11/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 10:11

De la: ela-paula, la data 2011-02-12 09:35:47este foarte multa munca de convingere si pana sa ajungi sa castigi tu castiga altii foarte mult.bafta




si tu si ceilalti castigati simultan,am un prieten care dupa 5 ani de mlm castiga 7000-8000 de euro lunar insa isi vede familia doar sambata si duminica,se poate dar trebuie mult sacrificiu si multa munca

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

215 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Craiova

Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 10:11

De la: leu79mad, la data 2011-02-12 09:51:40Va rog sa va uitati mai bine pe o organigrama clasica si va veti da seama ca aceea chiar este o piramida !
Documentati-va despre marketingul in retea si apoi faceti afirmatii.
Oare americanii aia sunt asa de prosti ?
Ar trebui sa fim mai deschisi daca vrem sa iesim di situatia in care suntem !



organigrama e cu totul alta mancare de peste!

mai intereseaza... tu lucrezi intr-un mlm?
cat ai castigat cel mai mult intro luna din acest mlm? ... si cat ai muncit pt acest castig? ... cat ai investit in respectivele produse?
daca e ceva bun... poate intru si eu!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

215 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Craiova

Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 10:13

De la: stefan_b, la data 2011-02-12 10:11:17
De la: ela-paula, la data 2011-02-12 09:35:47este foarte multa munca de convingere si pana sa ajungi sa castigi tu castiga altii foarte mult.bafta




si tu si ceilalti castigati simultan,am un prieten care dupa 5 ani de mlm castiga 7000-8000 de euro lunar insa isi vede familia doar sambata si duminica,se poate dar trebuie mult sacrificiu si multa munca



in ce mlm?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

215 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Craiova

Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 10:34

nu mai raspunde nimeni?
v-am dat sah mat?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

215 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Craiova

Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 10:40

zi ceva concret, sanatate-calivita!
ce inseamna cateva mii lei, ce produse vinzi...
ca de teorie nu am nevoie

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

215 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Craiova

Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 10:41

si incearca sa nui balmezi pe cei ce nu sunt angrenati intrun mlm

Raporteaza abuz de limbaj
danut_dr

39 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 10:46

De la: marianman, la data 2011-02-12 07:59:25Functioneaza bine. Este doar o cerinta. Sa stii vinde. dac stii vinde, poate e mai bine sa te orientezi spre o firma serioasa. La MLM se merge de obicei pe "spalare de creier". Nu cred ca vrei asta.
Succes


Ai dreptate Marian. Chiar se merge pe spalare de creier.
Eu ma bucur ca al meu a fost spalat altfel as fi fost si azi un biet angajat care ducea grija facturilor lunare.

Raporteaza abuz de limbaj
mastersport01

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 10:55

e super..asta e viitorul!
Si e mult mai probabil sa castigi cat vrei...important e sa poti!!! SUCCES!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

215 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Craiova

Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 11:10

De la: mastersport01, la data 2011-02-12 10:55:15e super..asta e viitorul!
Si e mult mai probabil sa castigi cat vrei...important e sa poti!!! SUCCES!!!


nu cred ca asta e viitorul
sistemul are si puncte slabe
imagineazati cum ar fi daca toate produsele s-ar vinde in sistem mlm...
cand vrei sa cumperi paine sa-ti chemi reprezentantul, sa faci comanda, peste o saptamana vine painea... mori de foame
alt punct slab este chiar sistemul in sine...
vrei sa cumperi un produs si afli ca reprezentantul nu ma lucreaza acolo... majoritatea nu au sedii unde sai gasesti si atunci intri intrun magazin si iei un produs similar
multi reprezentanti cad in propria plasa... cand e o promotie cumpara pt ei in ideea de a la vinde mai scump
nu reusesc sasi plateasca facturile si raman cu datorii si cu niste produse de care de cele mai multe ori nu au nevoie...

Raporteaza abuz de limbaj
rodel2007

3 mesaje
Membru din: 6/12/2007
Oras: Sibiu

Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 11:43

Am descopeit sistemul MLM în urmã cu 3 ani ºi consider cã este foarte avantajos.Desigur, pentru a fi mlm-ist trebuie sã lucrezi în echipã, sã fii convingãtor,sã vrei sã construieºti reþele, sã foloseºti produsele firmei , sã le recomanzi ºi altora. Dar se poate câºtiga foarte bine( bani, produse, bonusuri). Nu vã fie teamã de MLM! NU ESTE UN SISTEM PIRAMIDAL!
La ora actualã cel mai avantajos, prin planul de marketing ºi oferte de produse, este LIFE-CARE, distribuitor de produse BIO.
Pentru mai multe informaºii mã puteþi contacta la tel.0744 532089

Raporteaza abuz de limbaj
9am154781

1 mesaj
Membru din: 5/11/2009
Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 12:15

Marketing in retea, MLM, Multi-Level Marketing sau Network Marketing, reprezinta o afacere in care companiile platesc pentru reclama numai dupa ce produsele lor sunt vandute. Prin aceasta strategie originala, extraordinara putere a reclamei este pusa la lucru in mod sistematic si profitabil pentru toti participantii la afacere. Deoarece nu se cheltuie milioane de dolari pe campanii publicitare in presa, radio, televiziune, companiile isi folosesc bugetul de publicitate pe retribuirea unei retele de distribuitori independenti. Acesti distribuitori provin din toate mediile de viata: profesori, doctori, ingineri, muncitori, avocati, oameni de afaceri, oameni de vanzari, etc… Ei isi intregesc veniturile printr-o afacere de marketing in retea.



alecsutzu_87

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 12:37

mlm -ul e o mica mare vrajeala... la romani nu va merge!... pentru ca ne taiem mereu craca de sub picioare.

Raporteaza abuz de limbaj
denise_yuppy

7 mesaje
Membru din: 3/02/2011
Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 13:08

De la: ser, la data 2011-02-10 18:30:52...si ce nu stii sa faci pe piramida? ...lasa-te pe spate desfa larg picioarele si obtii o piramida! satisfacuta?



NU-S satisfacuta>dak nu sty da un raspuns inteligent abtine-te!

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Sistemul MLM
Mergi la: