back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Tinerii de azi sacrificiul acestor vremuri

 


 
 
florin_shmen

3 mesaje
Membru din: 3/09/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Aprilie 2010, ora 21:42

SALUT TINERETUL ACESTOR VREMURI,SINCER CE NE FACEM FRATIILOR CU CEI CE NE CONDUC,TOATE LEGILE TRECUTE,ACTUALE,CE VOR VENI PARCA NU SUNT DELOC PENTRU NICI UN VIITOR SPRE BINELE NOSTRU!!!!CE ESTE DE FACUT,RABDARE?LUCIDITATE?INDIFERENTA?CU CE SA NE INARMAM?

Raporteaza abuz de limbaj
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 7 Aprilie 2010, ora 23:15

la sfatul lui Haps, niste plastic la purtator... sa fie gonflabil!

Raporteaza abuz de limbaj
puzzle

1769 mesaje
Membru din: 17/11/2009
Postat pe: 7 Aprilie 2010, ora 23:17



stii cu problemele e bine sa faci ca si cateii..daca nu reusesti sa te joci cu ele sau sa le rozi...fa pipi pe ele

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 7 Aprilie 2010, ora 23:20

sa fiu on topic...sa fiu off topic...

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
puzzle

1769 mesaje
Membru din: 17/11/2009
Postat pe: 7 Aprilie 2010, ora 23:24

De la: Haps, la data 2010-04-07 23:20:34sa fiu on topic...sa fiu off topic...


fi tu ...ca nu are gust yuppy fara haps cum nu e buna mancarea fara sare

Raporteaza abuz de limbaj
kuhein

37 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Aprilie 2010, ora 16:02

Daa... si eu ma simt sacrificat, dar ma sacrific jucand un joc si castigand premii in bere: www.arhaic.ro/ref_2
grea si tranziia asta
www.arhaic.ro/ref_2

Raporteaza abuz de limbaj
geocatalin

20 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 25 Aprilie 2010, ora 22:24

sa traim cu speranta ca printre noi, nu neaparat oamenii de rand exista cineva care sa aiba asa de mult sange`n... oaie incat sa`si permita tupeul sa vina cu vreun aruncator de rachete ceva, iar tinta principala sa fie guvernul, bineinteles sa se nimereasca si o sedinta in care sa fie majoritatea p`acolo... desigur ca vor exista si victime colaterale, dar asta`i viata, intotdeauna trebuie sa fie si un scrificiu... cu siguranta va fi erou national, cel putin asta e parerea mea, poate sa ma judece oricine dar din pacate cred ca asta ar fi ultima solutie...

Raporteaza abuz de limbaj
sebilik

50 mesaje
Membru din: 11/09/2012
Postat pe: 27 Aprilie 2010, ora 21:19

va rog frumos,imi dati si mie un click? gbx.ro/member_page.php?id=43

Raporteaza abuz de limbaj
pulicafranaru

14 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 28 Aprilie 2010, ora 11:28

De la: florin_shmen, la data 2010-04-07 21:42:10SALUT TINERETUL ACESTOR VREMURI,SINCER CE NE FACEM FRATIILOR CU CEI CE NE CONDUC,TOATE LEGILE TRECUTE,ACTUALE,CE VOR VENI PARCA NU SUNT DELOC PENTRU NICI UN VIITOR SPRE BINELE NOSTRU!!!!CE ESTE DE FACUT,RABDARE?LUCIDITATE?INDIFERENTA?CU CE SA NE INARMAM?



personal nu cred ca are treaba guvernul cu cretinitatea si idiotenia tineretului din ziua de azi. daca au in cap numai pi.da si cluburi,bani fara munca,daca asteapta sa le dea cineva ceva gratuit....cu siguranta vor ajunge praful prafurilor. nu mai e ceausescu sa le dea imediat casa,job,sa le bage copii la scoala, dupa ce au stiut numai sa bea si sa dea din fund si sa dea ochii peste cap. in romania in momentul asta nu consider criza ce se petrece. romania abea acum intra in randul lumii. o lume in care trebuie muncit pentru bani,muncit muuult de tot. banii in lume nu se fac din vanzarea unui veceu din curte...un teren al lui bunica,o casa mostenita de pe la bunicii care au primit acea casa moca de la ceausescu....banu trebuie muncit. altfel vine lumea si intreaba...." vaaai ce ne facem???? de ce nu-mi da nimeni nimic????"nu in romania e viata cea mai grea din lume!!! in romania se afla cei mai incapabili oameni,cei mai puturosi,cei mai golani,cei mai mincinosi. ne intrebam cine are grija de tara? cei alesi de noi....semenii nostri :D:D:D yuuupyyyy hahahahaha hai sa radem sa ne ca..am pe noi acum. nu mai sunt vremurile cand gheorghe vindea terenu si sarea din caruta in Q7....wake up guys and get to work !!!!

cum avem pretentia ca o tara sa functioneze daca noi incepem saptamana,asteptand weekendul??? toata lumea vrea masini,bani,fite....si atunci cand nu le putem avea,oracaim dand vina pe unu si pe altul.daca vom casca bine ochii,vom vedea ca afara e legea junglei,afara in jurul nostru nu in spatiu. cine poate,oase roade,cine nu roade...:D pentru o viata buna ,trebuie sa ne duca mintea sa ne-o facem buna.

Raporteaza abuz de limbaj
pulicafranaru

14 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 28 Aprilie 2010, ora 11:32

De la: geocatalin, la data 2010-04-25 22:24:38sa traim cu speranta ca printre noi, nu neaparat oamenii de rand exista cineva care sa aiba asa de mult sange`n... oaie incat sa`si permita tupeul sa vina cu vreun aruncator de rachete ceva, iar tinta principala sa fie guvernul, bineinteles sa se nimereasca si o sedinta in care sa fie majoritatea p`acolo... desigur ca vor exista si victime colaterale, dar asta`i viata, intotdeauna trebuie sa fie si un scrificiu... cu siguranta va fi erou national, cel putin asta e parerea mea, poate sa ma judece oricine dar din pacate cred ca asta ar fi ultima solutie...


mai multe ar rezolva in romania cateva bombe atomice....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

20 mesaje
Membru din: 2/12/2009
Oras: Iasi

Postat pe: 30 Aprilie 2010, ora 17:53

in mare parte ai dreptate, dar nu pot fi acord cu tine. in romania munca cinstita nu este remunerata pe masura efortului depus. ia de exemplu medicii (cei care isi stiu profesia) au salarii de mizerie; nu mai zic de profesori, functionari, etc, etc...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

632 mesaje
Membru din: 14/03/2010
Postat pe: 30 Aprilie 2010, ora 21:15

De la: puzzle, la data 2010-04-07 23:17:07

stii cu problemele e bine sa faci ca si cateii..daca nu reusesti sa te joci cu ele sau sa le rozi...fa pipi pe ele



i did..i did.........






............i did taw a putticat...she fell make BOOM!


Raporteaza abuz de limbaj
loading new asshole script..please wait...
yuppy012478

13 mesaje
Membru din: 2/05/2010
Postat pe: 3 Mai 2010, ora 02:03

De la: florin_shmen, la data 2010-04-07 21:42:10SALUT TINERETUL ACESTOR VREMURI,SINCER CE NE FACEM FRATIILOR CU CEI CE NE CONDUC,TOATE LEGILE TRECUTE,ACTUALE,CE VOR VENI PARCA NU SUNT DELOC PENTRU NICI UN VIITOR SPRE BINELE NOSTRU!!!!CE ESTE DE FACUT,RABDARE?LUCIDITATE?INDIFERENTA?CU CE SA NE INARMAM?
cu ce sa ne inarmam??? .. in primul rind cu un pic de cultura si cu seriozitate ,iar cel mai important cu trezirea din acest somn adinc si blestemat,a mindriei de a fi roman a sentimentului de romanitate,a constintei faptului de a fi roman ........ viitorul nu este prea stralucit cit inca suntem condusi de porci comunisti si cu atit mai mult el(viitorul) v-a fi mai sumbru ,cind v-om conduce noi(cei care acum sintem tineri) la rindul nostru destinele patriei ........ spun sumbru ,pentru ca ,,noi,, cei care ne vaicarim acu de saracul nostru viitor ,in general si majoritate, nu suntem altceva decit un tineret manelist si rozator si scuipator de seminte,de o mediocritate si,,submediocritate,, colosala ..... care aspiram sa devenim viitori florini salami si nicolae guta si mai stiu eu ce ,,mafioti,, si ,,regi ai bancomatelor,, si alte mizerii de acest gen. Spun eu, ca este inutil sa ne smiorcaim atit ,ca asa si pe dincolo, si ca e cazul sa luam atitudine pentru a schimba lucrurile incepind cu noi insine..........

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 3 Mai 2010, ora 09:15

Fac eu asta pana la urma dar nu am AG pote cineva sa-mi imprumute unu?

Raporteaza abuz de limbaj
dr_lecter8606

13 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 6 Mai 2010, ora 19:37

mda, intotdeauna trebuie sa fie de vina cei de sus. nu, nu e adevarat, pestele nu se impute numai de la cap in jos. uitati-va la cocalarul de langa voi care lasa munti de gunoaie dupa ce iesa la gretar, care promoveaza incultura, care se crede centrul caii lactee si multe altele. daca noi, ca ansamblu am avea un iq, putin mai ridicat nu s-ar mai pi*a toti in capurile noastre. Vorba aceea:“Who’s the more foolish: the fool, or the fool who follows him?” Buddha (Cine se dovedeste a fi mai prost: prostul, sau cel fara minte care-l urmeaza? )

Raporteaza abuz de limbaj
dr_lecter8606

13 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 6 Mai 2010, ora 19:51

mda, intotdeauna trebuie sa fie de vina cei de sus. nu, nu e adevarat, pestele nu se impute numai de la cap in jos. uitati-va la cocalarul de langa voi care lasa munti de gunoaie dupa ce iesa la gretar, care promoveaza incultura, care se crede centrul caii lactee si multe altele. daca noi, ca ansamblu am avea un iq, putin mai ridicat nu s-ar mai pi*a toti in capurile noastre. Vorba aceea:“Who’s the more foolish: the fool, or the fool who follows him?” Buddha (Cine se dovedeste a fi mai prost: prostul, sau cel fara minte care-l urmeaza? )

Raporteaza abuz de limbaj
corporatenews119222

101 mesaje
Membru din: 16/06/2009
Postat pe: 10 Mai 2010, ora 09:26

ce sa faci tati, n-ai ce sa faci, doar un strain ne poate scapa din saracia asta, din salariile astea de kkt.. n-ati auzit ce a spus basescu acu ca se reduc salariile la 15%, salariile bugetarilor cu 25% si pensile cu 15%...

Ce crezi ca poti sa faci? ce credeti ca putem facem noi tinerii? nimic..... suntem doar scosi la inaintare ca noi suntem viitoru, dar totu va fi mereu pe mana lor.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1302 mesaje
Membru din: 1/01/2010
Postat pe: 10 Mai 2010, ora 09:31

Toti tinerii sunt "sacrificiul" vremurilor lor.

Raporteaza abuz de limbaj
cine spune ce-i normalitatea?
LupTzicnit

486 mesaje
Membru din: 1/04/2009
Postat pe: 11 Mai 2010, ora 11:16

S-a ordonat inainte de 89 ca tzara noastra sa devina colonie ..... chiar suntetzi orbi ? :)) LIVE WITH IT ! :))
P.S. am multe argumente pe tema dar mi-e lene sa intru in polemici care oricum duc nicaieri :)

Raporteaza abuz de limbaj
cutremur

71 mesaje
Membru din: 3/02/2015
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Septembrie 2010, ora 02:36

De la: geocatalin, la data 2010-04-25 22:24:38sa traim cu speranta ca printre noi, nu neaparat oamenii de rand exista cineva care sa aiba asa de mult sange`n... oaie incat sa`si permita tupeul sa vina cu vreun aruncator de rachete ceva, iar tinta principala sa fie guvernul, bineinteles sa se nimereasca si o sedinta in care sa fie majoritatea p`acolo... desigur ca vor exista si victime colaterale, dar asta`i viata, intotdeauna trebuie sa fie si un scrificiu... cu siguranta va fi erou national, cel putin asta e parerea mea, poate sa ma judece oricine dar din pacate cred ca asta ar fi ultima solutie...

nu trebuie sa ii omoram. doar sa le fie frica de noi. si doar cu vorba nu merge. cu protestul ne putem ridica..si nu ma refer la dansul pinguinului ci la proteste cu adevarat! va bagati sau e doar gura de voi?!

Raporteaza abuz de limbaj
Cornelia_leia

329 mesaje
Membru din: 25/11/2008
Oras: Brasov

Postat pe: 16 Decembrie 2010, ora 16:31

Este trist, dar din nefericire fiecare generatie a fost "sacrificata" intr-un fel. Este adevarat insa, ca ma ingrijoreaza viitorul generatiei actuale.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

150 mesaje
Membru din: 22/06/2010
Postat pe: 12 Iunie 2011, ora 19:55

tineretu- cn e destept pleaca din tara
- cn e prost il voteaza pe base


nonameman13

618 mesaje
Membru din: 15/03/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Iunie 2011, ora 03:28

De la: dasca7727, la data 2011-06-12 19:55:02tineretu- cn e destept pleaca din tara
- cn e prost il voteaza pe base


Poti sa fii destept si sa nu poti pleca, din varii motive. Oricum nu stiu cum ai ajuns la concluzia ca daca pleci din tara esti neaparat destept.


"Traieste-ti viata" a devenit cel mai nou viciu...
ser

4151 mesaje
Membru din: 1/03/2011
Postat pe: 13 Iunie 2011, ora 07:24

De la: nonameman13, la data 2011-06-13 03:28:39
De la: dasca7727, la data 2011-06-12 19:55:02tineretu- cn e destept pleaca din tara
- cn e prost il voteaza pe base


Poti sa fii destept si sa nu poti pleca, din varii motive. Oricum nu stiu cum ai ajuns la concluzia ca daca pleci din tara esti neaparat destept.



si-a tras fesu pe ochi!


nimeni nu se poate numi om mare,daca si-a pierdut sufletul de copil!
nonameman13

618 mesaje
Membru din: 15/03/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Iunie 2011, ora 11:21

De la: ser, la data 2011-06-13 07:24:49
De la: nonameman13, la data 2011-06-13 03:28:39
De la: dasca7727, la data 2011-06-12 19:55:02tineretu- cn e destept pleaca din tara
- cn e prost il voteaza pe base


Poti sa fii destept si sa nu poti pleca, din varii motive. Oricum nu stiu cum ai ajuns la concluzia ca daca pleci din tara esti neaparat destept.



si-a tras fesu pe ochi!


Cine?


"Traieste-ti viata" a devenit cel mai nou viciu...
lungu_cristy

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 August 2012, ora 13:52

sa pleci din tara nu este neaparat o solutie..eu sunt plecat deja si mi-e dor de Romania dar cel mai tare imi este ciuda cand vad cum suntem priviti de ceilalti..ca ultimii rahati..needucati..tii..hoti..violatori..inca comunisti spre surprinderea mea..dupa 23 de ani..si poate ca in parte au dreptate...dar cu toate astea imi este dor sa revin in tara..asa cum este ea..sacrificiul nu inseamna neaparat sa pleci din tara sau sa ramai..inseamna sa te lupti pentru tine si sa iti doresti sa faci ceva in plus...
Daca ti-a ramas ceva patriotism in tine revii..daca nu ramai...

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Tinerii de Azi sacrificiul acestor vremuri
Mergi la: