back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Motive de despartit

 


 
Pagini: << 1 2 3 >> Sari la pagina:
 
rotariu_stefan_lucian

811 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 Februarie 2010, ora 23:27

De la: Greenie, la data 2010-02-18 12:03:24Daa da!
Am auzit si eu o data "nepotrivire de caracter" la cineva si zic WTF WTF ?

Sau.. se intoarce la fosta ca inca mai are sentimente dupa 1 an ? WTF WTF?

Hai sa o dam in ceva mai "funny":
Sa se desparta cineva de tine ca ai radacinile nevopsite?
Sau degete prea groase?
Eu m-am despartit de unul ca avea un cap mic si lunguiet, bleah!

Deci pana la urma, conteaza si "potrivirea de fizic" :))


prin liceu m-am despartit de o fata pentru ca nu a vrut sa treaca strada cu mine pe o trecere de pietoni. Ea si-ar fi dorit sa trecem strada cu 50 de metrii mai inainte, dar m-a deranjat atitudinea ei, prea ferma, copilaroasa si impunatoare, astfel incat, pentru ca era si 14 februarie, am preferat sa joc ping-pong cu 2-3 amici si sa ma despart de ea. :)

Raporteaza abuz de limbaj
irina_24ro_yuppy

209 mesaje
Membru din: 3/12/2007
Oras: Sibiu

Postat pe: 18 Februarie 2010, ora 23:36

Eu cred ca despartirile se fac datorita nepotruvireei de caracter..Intrigele altora...Ca mai sunt si alti oameni bagaciosi.Asa cum sunt si soacre bagacioase..Care vor sa stie si sa cotroleze tot

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1972 mesaje
Membru din: 4/12/2007
Postat pe: 18 Februarie 2010, ora 23:38

De la: selena22, la data 2010-02-18 23:36:52Eu cred ca despartirile se fac datorita nepotruvireei de caracter..Intrigele altora...Ca mai sunt si alti oameni bagaciosi.Asa cum sunt si soacre bagacioase..Care vor sa stie si sa cotroleze tot

care este
defineste "nepotrivire de caracter" in "viziunea" ta

Raporteaza abuz de limbaj
"Niciodatã nu putem judeca viaþa celorlaþi, pentru cã fiecare îºi cunoaºte propria durere ºi renunþare. Una este sã crezi cã eºti pe drumul cel bun ºi alta e sã crezi cã drumul tãu e unic"
irina_24ro_yuppy

209 mesaje
Membru din: 3/12/2007
Oras: Sibiu

Postat pe: 18 Februarie 2010, ora 23:44

De la: deepsky, la data 2010-02-18 23:38:58
De la: selena22, la data 2010-02-18 23:36:52Eu cred ca despartirile se fac datorita nepotruvireei de caracter..Intrigele altora...Ca mai sunt si alti oameni bagaciosi.Asa cum sunt si soacre bagacioase..Care vor sa stie si sa cotroleze tot

care este
defineste "nepotrivire de caracter" in "viziunea" ta
Sunt anumite lucruri pe care nu le place..Si unii insista in ele..Cred ca exista si mult egoism..Pt ca ssunt persoane,care fac anumite lucruri care stiu ca te deranjeaza...Si insista in ele.Pana la urma te saturi sa ii tot repeti.Si o termini simti ca nu are rost

Raporteaza abuz de limbaj
irina_24ro_yuppy

209 mesaje
Membru din: 3/12/2007
Oras: Sibiu

Postat pe: 18 Februarie 2010, ora 23:49

De la: deepsky, la data 2010-02-18 23:38:58
De la: selena22, la data 2010-02-18 23:36:52Eu cred ca despartirile se fac datorita nepotruvireei de caracter..Intrigele altora...Ca mai sunt si alti oameni bagaciosi.Asa cum sunt si soacre bagacioase..Care vor sa stie si sa cotroleze tot

care este
defineste "nepotrivire de caracter" in "viziunea" ta
Mie spre exemplu daca ma deranjeaza ceva la un om..Ii spun,ii tot repet.Pana la urma ma satur sa ii tot repet si ma rup de el.Pt ca asta inseama ca este egoist si nu ii pasa de ceea ce pe mine ma deranjeaza...Asa ca nu are rost sa iti pierzi timpul.Poate ca asa este el..poate este si educatia,mentalitatea..Cu care a fost educat..Trebuie sa ganditi la fel..Pt ca daca nu gandim la fel,nu avem cum sa ne impacam....Pt ca mie nu imi place sa ma repet,sa tot ii spun..Ma satur si plec,,

Raporteaza abuz de limbaj
luminutza

428 mesaje
Membru din: 26/03/2008
Postat pe: 19 Februarie 2010, ora 08:29

De la: Greenie, la data 2010-02-18 12:33:01
De la: daria_ta, la data 2010-02-18 12:30:16
De la: Greenie, la data 2010-02-18 12:27:59
De la: Lucia38, la data 2010-02-18 12:22:08Daca nora are o tzara de minte, nu stie cum sa-si cucereasca soacra!


Si daca inversezi rolurile si pui in loc de nora, ginerele?


Este acelasi lucru, Greenie!


Mie de ce imi dadea o ecuatie diferita?
ma rog!


pt ca 1+2=3 dar si 2+1=3!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Ganduri bune la dusmani!
luminutza

428 mesaje
Membru din: 26/03/2008
Postat pe: 19 Februarie 2010, ora 08:33

nu stiu altii cum sunt....
eu clachez la minciuna. la cea repetata care ajunge in stadiul de " o tii ce coarne si-ti zice ca n-are!"

Raporteaza abuz de limbaj
Ganduri bune la dusmani!
luminutza

428 mesaje
Membru din: 26/03/2008
Postat pe: 19 Februarie 2010, ora 08:36

De la: selena22, la data 2010-02-18 23:49:34
De la: deepsky, la data 2010-02-18 23:38:58
De la: selena22, la data 2010-02-18 23:36:52Eu cred ca despartirile se fac datorita nepotruvireei de caracter..Intrigele altora...Ca mai sunt si alti oameni bagaciosi.Asa cum sunt si soacre bagacioase..Care vor sa stie si sa cotroleze tot

care este
defineste "nepotrivire de caracter" in "viziunea" ta
Mie spre exemplu daca ma deranjeaza ceva la un om..Ii spun,ii tot repet.Pana la urma ma satur sa ii tot repet si ma rup de el.Pt ca asta inseama ca este egoist si nu ii pasa de ceea ce pe mine ma deranjeaza...Asa ca nu are rost sa iti pierzi timpul.Poate ca asa este el..poate este si educatia,mentalitatea..Cu care a fost educat..Trebuie sa ganditi la fel..Pt ca daca nu gandim la fel,nu avem cum sa ne impacam....Pt ca mie nu imi place sa ma repet,sa tot ii spun..Ma satur si plec,,


asta pentru ca oamenii, in individualitatea lor, sunt neschimbati si neschimbatori ca un mit!
aici nu e nici o speranta!
toate bune!

Raporteaza abuz de limbaj
Ganduri bune la dusmani!
gcristea_yuppy

3 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Februarie 2010, ora 09:40

Stiti ceva voi faaa...pturi scumpe si gingase, nu va mai plangeti in pumni si pe umeri ca nu sunteti vreuna usa de biserica, hai s-o spunem p'aia dreapta! Daca-i bun e prost si daca-i rau e taaaarrrreeeeee buuuun! "Tioria" nu ca zice dar vrea sa spuna , daca apare "forta" de rupere, ruperea se intampla! Haidi pa

Raporteaza abuz de limbaj
monaco

1609 mesaje
Membru din: 13/03/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 19 Februarie 2010, ora 11:15

@xavy
"-Iti zic din start ca ne-o trajem dupa o luna..."

...Mie cand mi-a zis un tip ceva asemanator... m-a cucerit (sinceritatea)... L-am intrebat ce parere are el despre mine, sincer(!); el: "ti-as trajeo pana la loc comanda.."

Raporteaza abuz de limbaj
"necompletat..,necompletat..,fara comentarii pe forum ..." Daca se simte ..cineva....: atunci, de ce vrei prieteni aici? Dupa avatar?? Cred ca glumesti... TRADUCERE : NU colectionarilor de avatare !
yuppy007759

7 mesaje
Membru din: 2/02/2015
Postat pe: 19 Februarie 2010, ora 11:30

ce ziceti de o soacra care acuza de furt...furt de curent electric? si a ajuns pana acolo incat a calculat ea cat aveam de plata... in conditiile in care eu i-am plimbat copilul in Europa GRATIS! si ps: aveam de plata 160 ron! in 3 ani

Raporteaza abuz de limbaj
monaco

1609 mesaje
Membru din: 13/03/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 19 Februarie 2010, ora 11:36

Era geloasa...!
Dar s-a gandit muuult sa gaseasca "nodu'" asta ?

Raporteaza abuz de limbaj
"necompletat..,necompletat..,fara comentarii pe forum ..." Daca se simte ..cineva....: atunci, de ce vrei prieteni aici? Dupa avatar?? Cred ca glumesti... TRADUCERE : NU colectionarilor de avatare !
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 19 Februarie 2010, ora 11:37

De la: yuppy007759, la data 2010-02-19 11:30:07ce ziceti de o soacra care acuza de furt...furt de curent electric? si a ajuns pana acolo incat a calculat ea cat aveam de plata... in conditiile in care eu i-am plimbat copilul in Europa GRATIS! si ps: aveam de plata 160 ron! in 3 ani


Hmm..."i-ai plimbat copilul" in Europa? Si gratis?!...Tzt, tzt!...Pai cum vine asta, copilul soacrei tale oare ce iti este? Nu e sotul tau? La modul in care pui tu problema, nu ma mira nici reactia soacrei!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
irina_24ro_yuppy

209 mesaje
Membru din: 3/12/2007
Oras: Sibiu

Postat pe: 19 Februarie 2010, ora 11:59

De la: yuppy007759, la data 2010-02-19 11:30:07ce ziceti de o soacra care acuza de furt...furt de curent electric? si a ajuns pana acolo incat a calculat ea cat aveam de plata... in conditiile in care eu i-am plimbat copilul in Europa GRATIS! si ps: aveam de plata 160 ron! in 3 ani
Eu as zice ca asemenea soacre nu au toate tiglele pe casa

Raporteaza abuz de limbaj
Florin_bacalu

88 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 19 Februarie 2010, ora 12:19

foarte tare....sa va povestesc si eu....din experienta. m-am despartit dintr-o relatie perfeca pentru ca m-a cerut de sotz...m-am spriat si am fugit.

Raporteaza abuz de limbaj
monaco

1609 mesaje
Membru din: 13/03/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 19 Februarie 2010, ora 12:23

bine-ai facut ! Daca te-a cerut ea....TE MANCAAAA!

Raporteaza abuz de limbaj
"necompletat..,necompletat..,fara comentarii pe forum ..." Daca se simte ..cineva....: atunci, de ce vrei prieteni aici? Dupa avatar?? Cred ca glumesti... TRADUCERE : NU colectionarilor de avatare !
luminutza

428 mesaje
Membru din: 26/03/2008
Postat pe: 19 Februarie 2010, ora 13:25

De la: gcristea, la data 2010-02-19 09:40:44Stiti ceva voi faaa...pturi scumpe si gingase, nu va mai plangeti in pumni si pe umeri ca nu sunteti vreuna usa de biserica, hai s-o spunem p'aia dreapta! Daca-i bun e prost si daca-i rau e taaaarrrreeeeee buuuun! "Tioria" nu ca zice dar vrea sa spuna , daca apare "forta" de rupere, ruperea se intampla! Haidi pa


da' cine se plange? si cine zice ca e usa de biserica? era vb de motive de despartire, din ambele sensuri adica!!!
buna dimineata!

Raporteaza abuz de limbaj
Ganduri bune la dusmani!
LupTzicnit

486 mesaje
Membru din: 1/04/2009
Postat pe: 19 Februarie 2010, ora 14:25

Cum spuneam ... Lumea e nebuna ..... Bine ca sunt eu sanatos si normal

Raporteaza abuz de limbaj
iubarici

3863 mesaje
Membru din: 30/06/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Februarie 2010, ora 14:26

De la: LupTzicnit, la data 2010-02-19 14:25:30Cum spuneam ... Lumea e nebuna ..... Bine ca sunt eu sanatos si normal



Raporteaza abuz de limbaj
...Be Uuu ! :*******
yuppy004360

13 mesaje
Membru din: 22/08/2009
Postat pe: 19 Februarie 2010, ora 15:19

nope ,,, pur si simplu se termina ...motivele pot fii un milion se gasesc ,, mai imp e cum se termina ,,

Raporteaza abuz de limbaj
nick_nick2k4

20 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 19 Februarie 2010, ora 17:13

Hai sa va spun si eu din experienta mea :
Motive dubioase
- nu e vina ta , eu sunt de vina
- esti prea bun pentru mine si meriti ceva mai bun
Motive incalificabile :
- mi-a taiat toate cele 4 cauciucuri de la masina , cauciucurile de iarna dimineata erau praf

Sa va mai spun sau ma opresc aici ?

O seara buna si un weekend placut !

Mr. Penguin


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

500 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Ploiesti

Postat pe: 19 Februarie 2010, ora 20:38

De la: daria_ta, la data 2010-02-19 11:37:37
De la: yuppy007759, la data 2010-02-19 11:30:07ce ziceti de o soacra care acuza de furt...furt de curent electric? si a ajuns pana acolo incat a calculat ea cat aveam de plata... in conditiile in care eu i-am plimbat copilul in Europa GRATIS! si ps: aveam de plata 160 ron! in 3 ani


Hmm..."i-ai plimbat copilul" in Europa? Si gratis?!...Tzt, tzt!...Pai cum vine asta, copilul soacrei tale oare ce iti este? Nu e sotul tau? La modul in care pui tu problema, nu ma mira nici reactia soacrei!



Raporteaza abuz de limbaj
words!
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 19 Februarie 2010, ora 21:06

Am ras de m-am cocosat citind pe aici. Cel mai mult mi-a placut abordarea Irinei (parca am un deja-vu cand aud de personajul asta) si a Selenei.
Ah da, si Mister Pinguin, am placerea de a ma ciocni din nou cu dumneavoastra!

Lupule, noi suntem prea normali pt tine!? sau tu esti cel anormal dintre noi!
Magarusule, este aceeasi ecuatie, in mintea mea era totul diferit! probabil personajele!
Deepsky, daca ma intreaba cineva ce mai fac, mi-e mai simplu sa-i raspund prin poza de la avatar: iepuresc! si asta intr-un mod cuminte!

Dar nimeni nu spune despre cele mai tampite motive pt care s-a despartit de cineva??
Doar chestiile obisnuite: soacra, m-a cerut de sot/soata, am inselat-o, am fost inselat, am mintit, of of mai mai!

Raporteaza abuz de limbaj
dan_botoman

17 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Februarie 2010, ora 00:56

De la: deepsky, la data 2010-02-18 22:42:38
De la: Greenie, la data 2010-02-18 11:56:49Nu cred ca subiectul asta a fost "dezvoltat" si cred ca ar fi interesant pt toti sa cunoastem si noi motive ciudate, dubioase, nesimtite, etc, care au dus la despartire!

Hip Hip Hura!


vai ce-mi plac iepurasii tai iubareti
motiv de despartire ... pot fi multe, sau nu...

Raporteaza abuz de limbaj
zumzetalbastru

147 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Februarie 2010, ora 02:25

Dupa 3 ani si jumatate, nu ne potrivim!!

Vreau sa luam o pauza, vreau sa mi se faca dor de tine

Relatia nu mai e ca la inceput, dupa un an si jumatate...

Nu mai raspunde la telefon ...

Simt ca ma sufoc...

Nu caut o relatie stabila

Imi e frica ca eventualul copil o sa aiba caracterul tau( asta i s-a intamplat unui prieten, dupa ce a iesit cu o tipa timp de o saptamana)





Raporteaza abuz de limbaj
nick_nick2k4

20 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Februarie 2010, ora 12:13

In primul rand tin sa precizez ca "Micuta verde" a ales un subiect interesant de dezbatut , ca putem de aici sa invatam unii de la altii sau sa nu ne mai mire cand auzim de la el/ea astfel de motive care altfel ti s-ar fi parut ... , macar mai avem in vedere si motivele de aici si poate nu ne mai surpind , asa ca Greenie , cu ocazia acestei "ciocniri" , mentionez ca placerea este de partea mea . Si ca sa inchei asa cum se cuvine sa va spun cel mai tampit motiv pentru care m-am despartit de o femeie , la momentul respectiv nici mie nu-mi venea sa cred !
In ultimul an de facultate , am cunoscut prin intermediul unei colege noi , proaspat intoarsa din strainatate prin programul acela "Hai la noi sa iti rupi carca si mai lasa dracu` barfa ! " pe surioara ei cea mica , care era si simpatica foc si sociabila .Dupa ce am terminat facultatea , sora ei cea mijlocie(colega mea )a plecat in strainatate , .Dupa ce ne-am cunoscut mai bine , am ajuns impreuna si relatia mergea foarte bine. Noi ne intelegeam bine si chiar surioara ei , colega mea de facultate era foarte multumita atat de mine ca persoana , cat si de relatia mea cu sora ei cea mica . Ce n-am reusit sa inteleg niciodata nici pana azi , este motivul pentru care ea ajunsa acolo unde se afla surioara lor cea mare si muncea acolo de ani buni a inceput sa-i zica surorii mai mari ca eu sunt total nepotrivit pentru surioara lor si ca trebuie sa faca orice ca sa ne desparta , sora cea mare insemna foarte mult pentru prietena mea de atunci. Ei bine , cu toate astea am dus-o cateva luni asa , cu toate ca surioara ei cea mare o suna tot timpul si-i zicea sa se desparta de mine , chiar ii impunea , invocand tot felul de pretexte , chiar o "ameninta" ca nu va mai pastra legatura cu ea daca nu renunta la mine . Singura mea concluzie a fost urmatoarea : eu cred dupa parerea mea , ca surioara ei cea mijlocie ( colega mea de facultate ) la inceput m-a vrut pentru ea , dar nu era genul meu...asa ca de-aia am preferat-o pe cea mica , care era mai potrivita pentru mine .Explicatie logica ar fi fost invidia sau chiar rautatea , ea neavand noroc in dragoste de multa vreme si fiind tare dezamagita , atata timp cat fiind in tara era multumita de mine ca persoana si de relatia cu sora ei si dupa ce-a plecat din tara s-a intors impotriva mea , a facut tot ce i-a stat in putiinta sa ma desparta de ea si a inversunat-o si pe sora lor cea mare impotriva mea ! Referitor la sora cea mare , am priceput repede motivul : ea suferise in tineretile ei dupa o relatie cu un "baietas de cartier" , din cauza caruia fugise de acasa si relatia lor terminandu-se la putin timp dupa asta si ea suferind enorm . Pe ea am inteles-o totusi , cu toate ca nu cred ca trebuie sa judeci o persoana fara sa o cunosti , sau sa-ti formezi o parere despre ea doar din ce ai auzit de la cineva . Asta ii ziceam si prietenei mele , ca eu o intelegeam pe sora ei cea mare , dar as fi vrut macar o data sa stea de vorba cu mine si sunt convins ca-si schimba parerea , dar nu a fost sa fie .
Totusi pe sora ei cea mijlocie n-am inteles-o si n-o inteleg nici in prezent si nici prietena mea n-a inteles-o atunci pentru ce s-a intors ea la 180 de grade , adica din sustinatoarea mea si dintr-o persoana multumita de relatia noastra s-a facut in cea care cu rautatile ei si vorbelor neadevarate ajungea sa ne desparta .
Am tinut-o asa cateva luni de zile , dar pana la urma ne tot loveam de acest zid si am ajuns amandoi la concluzia c-ar fi mai bine sa renuntam si sa ramanem prieteni si povestea de dragoste n-a avut un final fericit ca prin filme.
The end !

Oricum sustin in continuare ca femeia este cea mai controversata specie din Univers si unora o viata de om nu le ajunge pentru a le intelege !
In orice caz viata merge inainte , dar nebanuite sunt caile Domnului !
Astept parerile voastre in special ale doamnelor/domnisoarelor , deoarece sunt curios sa aflu si opiniile voastre ca voi intelegeti mai bine , dar astept si opiniile domnilor ca-i posibil pana la urma sa elucidez acest mister !
P.s. : I-am trimis si un mesaj fostei mele colege in care o rugam sa ma lamureasca si pe mine , dar n-am primit de la ea nici un raspuns pana azi.
Greenie felicitari inca o data pentru topic si tine-o tot asa !
Mr. Penguin
Have a nice day and a nice weekend !
Take care , bye bye


cristian_167

13 mesaje
Membru din: 17/01/2009
Postat pe: 20 Februarie 2010, ora 12:24

nepoptrivire de caracter si o javra de femeie pe care o tii o viata intreaga in spate dupa care incearca sa iti i-a si viata din tine tocmai datorita acestui fapt ca ai tinut-o ca pe o termita in spate

Raporteaza abuz de limbaj
alinparaschiv84

13 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Februarie 2010, ora 14:31

Cred ca pe langa inselat, lipsa de iubire, plictiseala un motiv mai fi si prea multa iubire, lucru care duce la posesivitate, gelozie extrema si reprosuri.

Raporteaza abuz de limbaj
vyorell680

11 mesaje
Membru din: 8/01/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 20 Februarie 2010, ora 17:55

ce spuneti de fumat....consum de alcool....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 20 Februarie 2010, ora 17:57

De la: vyorell680, la data 2010-02-20 17:55:14ce spuneti de fumat....consum de alcool....


n-am baut o bere in viata mea...

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
Pagini: << 1 2 3 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Motive de despartit
Mergi la: