back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Compatibilitate

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

632 mesaje
Membru din: 11/09/2009
Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 20:52

De la: LeonKing, la data 2010-02-01 20:41:03
De la: Alice_in_Orasul_Minunilor, la data 2010-02-01 20:36:12Nu se paruie nimeni, scumpi, dar... mi se pare normal ca atat timp cat sustii ca nu judeci oamenii dupa sexualitate, nu ii poti judeca nici dupa parerea pe care o au despre acest lucru...

Referitor la moralitate...E bine sa avem reguli, principii si sa nu permitem totul...asa mai diminuam haosul


haos...

vine cumva de la house?





atunci e house ...

de la Dr. House !








Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 20:53

De la: Alice_in_Orasul_Minunilor, la data 2010-02-01 20:36:12Nu se paruie nimeni, scumpi, dar... mi se pare normal ca atat timp cat sustii ca nu judeci oamenii dupa sexualitate, nu ii poti judeca nici dupa parerea pe care o au despre acest lucru...

Referitor la moralitate...E bine sa avem reguli, principii si sa nu permitem totul...asa mai diminuam haosul


Alice, iar intelegi gresit...eu nu judec pe nimeni, pt ca nu am acest drept, deci nici pe tine. Am spus doar ca sunt dezamagita, dar iti respect opinia, insa principiile nu tin de orientarea sexuala, iar faptul ca tu, sau altii nu vor sa "permita" acest lucru (vezi libertatea minoritatilor sexuale) nu va imbunatati cu ceva moralitatea, pt ca sunt atatia hetero imorali, incat...ce vorbim noi aici?

Haosul...ce legatura are cu gay-ii?...In fine...eu ma opresc, e o "poveste" care a fost dezbatuta si paradezbatuta...intreaba-l pe DMark...el stie, dar ne respectam reciproc, in ciuda diferentelor de opinie!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
anichika_23

1643 mesaje
Membru din: 22/03/2009
Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 20:56

De la: daria_ta, la data 2010-02-01 20:53:11
De la: Alice_in_Orasul_Minunilor, la data 2010-02-01 20:36:12Nu se paruie nimeni, scumpi, dar... mi se pare normal ca atat timp cat sustii ca nu judeci oamenii dupa sexualitate, nu ii poti judeca nici dupa parerea pe care o au despre acest lucru...

Referitor la moralitate...E bine sa avem reguli, principii si sa nu permitem totul...asa mai diminuam haosul


Alice, iar intelegi gresit...eu nu judec pe nimeni, pt ca nu am acest drept, deci nici pe tine. Am spus doar ca sunt dezamagita, dar iti respect opinia, insa principiile nu tin de orientarea sexuala, iar faptul ca tu, sau altii nu vor sa "permita" acest lucru (vezi libertatea minoritatilor sexuale) nu va imbunatati cu ceva moralitatea, pt ca sunt atatia hetero imorali, incat...ce vorbim noi aici?

Haosul...ce legatura are cu gay-ii?...In fine...eu ma opresc, e o "poveste" care a fost dezbatuta si paradezbatuta...intreaba-l pe DMark...el stie, dar ne respectam reciproc, in ciuda diferentelor de opinie!




Raporteaza abuz de limbaj
LeonKing

2035 mesaje
Membru din: 30/10/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 20:57

De la: puzzle, la data 2010-02-01 20:48:35

cum iti explici ca in alte tari vestice nu se leaga nimeni de tine daca esti gay sau daca umbli in pijamale pe strada?!
si la noi toti te critica si te barfesc pt asa ceva?!


ei nu au moralitate?! atunci cum se explica faptul ca sunt mai ordonati si mai civilizati ca noi?!

eu cred ca e doar o chestiune de metalitate...noi inca nu am scapat de jugul bolsevic, si mai avem o mentalitate plina de prejudecati si limite "morale"



e mai mult decat mentalitate... e lipsa de disciplina, si de o manipulare a ego-ului, de catre cei interesati...
veti vedea ca nu mai avem nimic din valorile care ne caracterizeaza ca natie... nu mai avem respect, nu mai avem cultul valorii personale - acum ai valoare daca ai parale, septar si femei (parca ele n-ar fi persoane, ci posesii) - nu mai apreciem educatia si nici cultura - vezi patapievici si altii ca el - nu mai suntem verticali (de fapt, n-am fost niciodata, dar macar ne purtam ca salciile, ne aplecam incotro batea vantul, numai sa nu ne dezradacinam)

una peste alta nu mai avem nimic... si suntem mai saraci pe zi ce trece, si asta din cauza nonvalorilor...
cei care au o oarecare valoare se lasa pe-o ureche, nu isi mai dau silinta sa mai traga pe altii dupa ei, si nonvalorile - asa cum le definim din prisma educatiei, culturii si civilizatiei - prolifereaza...

bine, vor sari aceste nonvalori... ei sunt mai multi - si in democratie legea o fac cei majoritari...
dar noi nu eram asa...

noi, daca nu am avea nici macar aceste forumuri - camere in care strigam in gol tot felul de mesaje - ne-am transforma in legume, cred...

(printre provocatori, si parasute, si limacsi)

dar...

mai e o speranta...

ce ziceai ca imi dai maine, puzzle? (speranta mea din seara asta...)






" tristetea mea aude nenascutii caini nenascutii oameni cum ii latra" Nichita Stanescu
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:00

De la: LeonKing, la data 2010-02-01 20:57:23
De la: puzzle, la data 2010-02-01 20:48:35

cum iti explici ca in alte tari vestice nu se leaga nimeni de tine daca esti gay sau daca umbli in pijamale pe strada?!
si la noi toti te critica si te barfesc pt asa ceva?!


ei nu au moralitate?! atunci cum se explica faptul ca sunt mai ordonati si mai civilizati ca noi?!

eu cred ca e doar o chestiune de metalitate...noi inca nu am scapat de jugul bolsevic, si mai avem o mentalitate plina de prejudecati si limite "morale"



e mai mult decat mentalitate... e lipsa de disciplina, si de o manipulare a ego-ului, de catre cei interesati...
veti vedea ca nu mai avem nimic din valorile care ne caracterizeaza ca natie... nu mai avem respect, nu mai avem cultul valorii personale - acum ai valoare daca ai parale, septar si femei (parca ele n-ar fi persoane, ci posesii) - nu mai apreciem educatia si nici cultura - vezi patapievici si altii ca el - nu mai suntem verticali (de fapt, n-am fost niciodata, dar macar ne purtam ca salciile, ne aplecam incotro batea vantul, numai sa nu ne dezradacinam)

una peste alta nu mai avem nimic... si suntem mai saraci pe zi ce trece, si asta din cauza nonvalorilor...
cei care au o oarecare valoare se lasa pe-o ureche, nu isi mai dau silinta sa mai traga pe altii dupa ei, si nonvalorile - asa cum le definim din prisma educatiei, culturii si civilizatiei - prolifereaza...

bine, vor sari aceste nonvalori... ei sunt mai multi - si in democratie legea o fac cei majoritari...
dar noi nu eram asa...

noi, daca nu am avea nici macar aceste forumuri - camere in care strigam in gol tot felul de mesaje - ne-am transforma in legume, cred...

(printre provocatori, si parasute, si limacsi)

dar...

mai e o speranta...

ce ziceai ca imi dai maine, puzzle? (speranta mea din seara asta...)






Nu stiu ce iti va da ea, dar acum chiar meriti o bere!


www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
LeonKing

2035 mesaje
Membru din: 30/10/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:00

De la: daria_ta, la data 2010-02-01 20:53:11
De la: Alice_in_Orasul_Minunilor, la data 2010-02-01 20:36:12Nu se paruie nimeni, scumpi, dar... mi se pare normal ca atat timp cat sustii ca nu judeci oamenii dupa sexualitate, nu ii poti judeca nici dupa parerea pe care o au despre acest lucru...

Referitor la moralitate...E bine sa avem reguli, principii si sa nu permitem totul...asa mai diminuam haosul


Alice, iar intelegi gresit...eu nu judec pe nimeni, pt ca nu am acest drept, deci nici pe tine. Am spus doar ca sunt dezamagita, dar iti respect opinia, insa principiile nu tin de orientarea sexuala, iar faptul ca tu, sau altii nu vor sa "permita" acest lucru (vezi libertatea minoritatilor sexuale) nu va imbunatati cu ceva moralitatea, pt ca sunt atatia hetero imorali, incat...ce vorbim noi aici?

Haosul...ce legatura are cu gay-ii?...In fine...eu ma opresc, e o "poveste" care a fost dezbatuta si paradezbatuta...intreaba-l pe DMark...el stie, dar ne respectam reciproc, in ciuda diferentelor de opinie!


tu si cu dmark va stiti?

asa de bine incat tu poti da cu certitudine ce stie el?

nu cumva e doar un accept pe care ti l-a dat - ma refer la ceea ce "stie" - intr-o discutie anterioara?

si nu cumva acest accept ar fi putut proveni dintr-o mare lehamite? de a mai continua?
nici eu nu judec pe nimeni, iau doar datele ce mi le puneti la dispozitie si le "crosetez"...



Raporteaza abuz de limbaj
" tristetea mea aude nenascutii caini nenascutii oameni cum ii latra" Nichita Stanescu
anichika_23

1643 mesaje
Membru din: 22/03/2009
Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:01

Majoritatea asa numitelor teorii despre homosexualitate au in principiu ca principale cauze urmatoarele:
- hormonala: lipsa sau surplusul de hormoni masculini sau feminini. Idea de baza este ca de fapt femeile nu sunt tocmai femei si barbatii nu tocmai barbati datorita deficientelor hormonale
- neurologica: un dezechilibru chimic la nivelul creierului
- genetica: o mutatie genetice mostenita
- conjuncturala/psihologica: aceasta cauza este cel mai des folosita. Fie un conflict nerezolvat in stadiul de dezvoltare psihosocial, fie faptul ca, prima "apropiere", cu tenta sexuala, a copilului sau a adolescentului s-a facut cu o persoana de acelasi sex si astfel s-a realizat o asociere, transformand individul in homosexual.

Raporteaza abuz de limbaj
puzzle

1769 mesaje
Membru din: 17/11/2009
Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:02

De la: Alice_in_Orasul_Minunilor, la data 2010-02-01 20:51:30


Prefer comunismul... si puzzle, draga mea, daca ai fi citit ce a scris Cristi ai fi vazut ca si in SUA se feresc sa se afiseze... nici acolo nu sunt foarte bien priviti.






[/quote]

am citit, insa America, e o tara in care inca se mai practica discriminarile, esti discriminat daca esti negru(chiar daca ei nu recunosc asta), esti considerat un nimeni daca nu ai card la tine(fapt real), rade lumea de tine daca esti gay(cica esti un fag), daca ai probleme de sanatate nu te interneaza in spital daca nu ai asigurare,poti murii langa ei(potii fi tu salariat, ei au alt sistem), nu sunt o fana a sistemului sau a mentalitatii americane.

cand spuneam tari vestice, ma referam la Austria, Germania, Franta etc...

Gay-ii sunt o categorie mai aparte peste tot, in principal si datorita religiei, insa oamenii manifesta o toleranta mai mare fata de ei in tarile cu o cultura mai dezvoltata. si cand zic asta...nu ma refer la America.

Raporteaza abuz de limbaj
LeonKing

2035 mesaje
Membru din: 30/10/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:02

De la: Greenie, la data 2010-02-01 21:00:45

Dariiiia.... HUGS!
Cat de bine o spui!



sper ca nu de gat... ca ne lasi fara daria...




si e una dintre sperantele noastre, in seara asta...


Raporteaza abuz de limbaj
" tristetea mea aude nenascutii caini nenascutii oameni cum ii latra" Nichita Stanescu
Fosta membra 9am.ro

1414 mesaje
Membru din: 5/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:02

De la: daria_ta, la data 2010-02-01 20:53:11
De la: Alice_in_Orasul_Minunilor, la data 2010-02-01 20:36:12Nu se paruie nimeni, scumpi, dar... mi se pare normal ca atat timp cat sustii ca nu judeci oamenii dupa sexualitate, nu ii poti judeca nici dupa parerea pe care o au despre acest lucru...

Referitor la moralitate...E bine sa avem reguli, principii si sa nu permitem totul...asa mai diminuam haosul


Alice, iar intelegi gresit...eu nu judec pe nimeni, pt ca nu am acest drept, deci nici pe tine. Am spus doar ca sunt dezamagita, dar iti respect opinia, insa principiile nu tin de orientarea sexuala, iar faptul ca tu, sau altii nu vor sa "permita" acest lucru (vezi libertatea minoritatilor sexuale) nu va imbunatati cu ceva moralitatea, pt ca sunt atatia hetero imorali, incat...ce vorbim noi aici?

Haosul...ce legatura are cu gay-ii?...In fine...eu ma opresc, e o "poveste" care a fost dezbatuta si paradezbatuta...intreaba-l pe DMark...el stie, dar ne respectam reciproc, in ciuda diferentelor de opinie!

Imi aduc aminte ca te-ai bosumflat

Raporteaza abuz de limbaj
Neclaritati, dubii, relatii interumane, lipsa de comunicare, zbucium interior. Same shit everyday...
Fosta membra 9am.ro

537 mesaje
Membru din: 24/04/2009
Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:03

M-am saturat de subiectul gay de multa vreme. De cand cu topicul pomenit de Daria si de altele asemenea. Si n-aveam de gand sa postez aici, dar m-a ros curiozitatea sa vad de unde vin reactiile Dariei.

Alice... il vrei pe Hitler?! Tu iti dai seama ce spui? Ce gogomanie mai e si asta? Iar comparatia cu pedofilii etc e nelalocul ei pentru ca nu cred ca stii f bine nici ce inseamna si nici care este reactia ca sanctiune a societatii app de comportamentele astea.

Parerea ta despre homosexualitate nu a fost sustinuta decat cu locuri comune gen moralitate, se cade sa avem principii etc. Moralitatea si principiile nu au legatura cu orientarea sexuala.

Haos? Nu cred ca a existat in istorie un haos cat de mic provocat de homosexuali. Sigur, imi poti pomeni povestea Sodomei si Gomorei, dar ala n-a fost haos.


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:04

De la: LeonKing, la data 2010-02-01 21:00:36
tu si cu dmark va stiti?

asa de bine incat tu poti da cu certitudine ce stie el?

nu cumva e doar un accept pe care ti l-a dat - ma refer la ceea ce "stie" - intr-o discutie anterioara?

si nu cumva acest accept ar fi putut proveni dintr-o mare lehamite? de a mai continua?
nici eu nu judec pe nimeni, iau doar datele ce mi le puneti la dispozitie si le "crosetez"...




Ne "stim" din discutiile de pe forum, din disputele vis-a-vis de subiectul gay (nu am cedat niciunul, stai linistit, fiecare a venit cu argumentele proprii...desi, parca la final, eu am pierdut un raspuns, pt ca el oricum nu e genul care sa cedeze), dar...poti croseta cat vrei!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
anichika_23

1643 mesaje
Membru din: 22/03/2009
Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:05

De la: puzzle, la data 2010-02-01 21:02:07
De la: Alice_in_Orasul_Minunilor, la data 2010-02-01 20:51:30


Prefer comunismul... si puzzle, draga mea, daca ai fi citit ce a scris Cristi ai fi vazut ca si in SUA se feresc sa se afiseze... nici acolo nu sunt foarte bien priviti.








am citit, insa America, e o tara in care inca se mai practica discriminarile, esti discriminat daca esti negru(chiar daca ei nu recunosc asta), esti considerat un nimeni daca nu ai card la tine(fapt real), rade lumea de tine daca esti gay(cica esti un fag), daca ai probleme de sanatate nu te interneaza in spital daca nu ai asigurare,poti murii langa ei(potii fi tu salariat, ei au alt sistem), nu sunt o fana a sistemului sau a mentalitatii americane.

cand spuneam tari vestice, ma referam la Austria, Germania, Franta etc...

Gay-ii sunt o categorie mai aparte peste tot, in principal si datorita religiei, insa oamenii manifesta o toleranta mai mare fata de ei in tarile cu o cultura mai dezvoltata. si cand zic asta...nu ma refer la America.[/quote]

Stii ce ... hai sa stingem becul si sa ne pupam cu totii...e bine sa pui stop undeva.... asta sunt eu... nu pot accepta homosexualitatea( nu neaparat homosexualii) nici etniile care nu ne fac cinste... aici vreau sa spun ca am cunostinte care sunt de etnie rroma dar care au fost educate... insa nici pentru ele nu pot accepta toti tiganii... asta sunt eu...

Prefer oamenii cinstiti,educati si curati; prefer casatoria dintre un barbat si o femeie, si perpetuarea speciei

Raporteaza abuz de limbaj
puzzle

1769 mesaje
Membru din: 17/11/2009
Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:07

De la: LeonKing, la data 2010-02-01 20:57:23

e mai mult decat mentalitate... e lipsa de disciplina, si de o manipulare a ego-ului, de catre cei interesati...
veti vedea ca nu mai avem nimic din valorile care ne caracterizeaza ca natie... nu mai avem respect, nu mai avem cultul valorii personale - acum ai valoare daca ai parale, septar si femei (parca ele n-ar fi persoane, ci posesii) - nu mai apreciem educatia si nici cultura - vezi patapievici si altii ca el - nu mai suntem verticali (de fapt, n-am fost niciodata, dar macar ne purtam ca salciile, ne aplecam incotro batea vantul, numai sa nu ne dezradacinam)

una peste alta nu mai avem nimic... si suntem mai saraci pe zi ce trece, si asta din cauza nonvalorilor...
cei care au o oarecare valoare se lasa pe-o ureche, nu isi mai dau silinta sa mai traga pe altii dupa ei, si nonvalorile - asa cum le definim din prisma educatiei, culturii si civilizatiei - prolifereaza...

bine, vor sari aceste nonvalori... ei sunt mai multi - si in democratie legea o fac cei majoritari...
dar noi nu eram asa...

noi, daca nu am avea nici macar aceste forumuri - camere in care strigam in gol tot felul de mesaje - ne-am transforma in legume, cred...

(printre provocatori, si parasute, si limacsi)

dar...

mai e o speranta...

ce ziceai ca imi dai maine, puzzle? (speranta mea din seara asta...)






of, cum imi fortzezi tu mana

da asta numai pt ca sunt deacord cu tine



Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:08

De la: DMark, la data 2010-02-01 21:02:46

Imi aduc aminte ca te-ai bosumflat


Dar stii de ce? Iti scrisesem atat de mult si de frumos, iti demontasem (speram, cel putin ) toate argumentele tale, si, cand am dat "trimite", s-a pierdut...Sa mor, si mai multe nu! Una peste alta, am spus ca am obosit si sa faci ce vrei!

DMark...sper ca ai inteles ca ultima fraza face parte tot din ceea ce postasem pe topicul cu gay...

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
anichika_23

1643 mesaje
Membru din: 22/03/2009
Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:08

De la: canalia, la data 2010-02-01 21:03:54M-am saturat de subiectul gay de multa vreme. De cand cu topicul pomenit de Daria si de altele asemenea. Si n-aveam de gand sa postez aici, dar m-a ros curiozitatea sa vad de unde vin reactiile Dariei.

Alice... il vrei pe Hitler?! Tu iti dai seama ce spui? Ce gogomanie mai e si asta? Iar comparatia cu pedofilii etc e nelalocul ei pentru ca nu cred ca stii f bine nici ce inseamna si nici care este reactia ca sanctiune a societatii app de comportamentele astea.

Parerea ta despre homosexualitate nu a fost sustinuta decat cu locuri comune gen moralitate, se cade sa avem principii etc. Moralitatea si principiile nu au legatura cu orientarea sexuala.

Haos? Nu cred ca a existat in istorie un haos cat de mic provocat de homosexuali. Sigur, imi poti pomeni povestea Sodomei si Gomorei, dar ala n-a fost haos.



ne indreptam usor spre el. Ar trebui sa deschideti ochii. Era mai bine cand oamenii aveau frica de Dumnezeu. Era mai bine cand aveau frica de ceva.... si app de pedofili... si ei au probeleme psihice...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1414 mesaje
Membru din: 5/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:09

De la: Alice_in_Orasul_Minunilor, la data 2010-02-01 21:05:30
De la: puzzle, la data 2010-02-01 21:02:07
De la: Alice_in_Orasul_Minunilor, la data 2010-02-01 20:51:30


Prefer comunismul... si puzzle, draga mea, daca ai fi citit ce a scris Cristi ai fi vazut ca si in SUA se feresc sa se afiseze... nici acolo nu sunt foarte bien priviti.








am citit, insa America, e o tara in care inca se mai practica discriminarile, esti discriminat daca esti negru(chiar daca ei nu recunosc asta), esti considerat un nimeni daca nu ai card la tine(fapt real), rade lumea de tine daca esti gay(cica esti un fag), daca ai probleme de sanatate nu te interneaza in spital daca nu ai asigurare,poti murii langa ei(potii fi tu salariat, ei au alt sistem), nu sunt o fana a sistemului sau a mentalitatii americane.

cand spuneam tari vestice, ma referam la Austria, Germania, Franta etc...

Gay-ii sunt o categorie mai aparte peste tot, in principal si datorita religiei, insa oamenii manifesta o toleranta mai mare fata de ei in tarile cu o cultura mai dezvoltata. si cand zic asta...nu ma refer la America.


Stii ce ... hai sa stingem becul si sa ne pupam cu totii...e bine sa pui stop undeva.... asta sunt eu... nu pot accepta homosexualitatea( nu neaparat homosexualii) nici etniile care nu ne fac cinste... aici vreau sa spun ca am cunostinte care sunt de etnie rroma dar care au fost educate... insa nici pentru ele nu pot accepta toti tiganii... asta sunt eu...

Prefer oamenii cinstiti,educati si curati; prefer casatoria dintre un barbat si o femeie, si perpetuarea speciei[/quote]
Trage cu ochiul la topicul : "Gay in mileniul 3" sa iti imbunatatesti teoria... glumesc desigur... ce aprigi sunteti...

Raporteaza abuz de limbaj
Neclaritati, dubii, relatii interumane, lipsa de comunicare, zbucium interior. Same shit everyday...
anichika_23

1643 mesaje
Membru din: 22/03/2009
Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:11


Trage cu ochiul la topicul : "Gay in mileniul 3" sa iti imbunatatesti teoria... glumesc desigur... ce aprigi sunteti... [/quote]


Eu nu sunt apriga deloc... ma amuza faptul ca toti sunt progay si in mine arunca cu pietre ca ma opun...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:12

De la: Alice_in_Orasul_Minunilor, la data 2010-02-01 21:05:30[
Prefer oamenii cinstiti,educati si curati; prefer casatoria dintre un barbat si o femeie, si perpetuarea speciei


O ultima intrebare, Alice...daca - Doamne fereste! - ai avea un baiat gay (ai vazut, Cristi a spus ca e vorba de dereglari hormonale, desi problema e mult mai complexa), ce ai face? Nu l-ai mai iubi, l-ai renega...ce ai face??? Gandeste-ta ca pana sa iti dai seama ca ar fi gay, ar reprezenta viata ta, insasi ratiunea ta de a fi...CE AI FACE?

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
LeonKing

2035 mesaje
Membru din: 30/10/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:13

De la: puzzle, la data 2010-02-01 21:02:07






am citit, insa America, e o tara in care inca se mai practica discriminarile, esti discriminat daca esti negru(chiar daca ei nu recunosc asta), esti considerat un nimeni daca nu ai card la tine(fapt real), rade lumea de tine daca esti gay(cica esti un fag), daca ai probleme de sanatate nu te interneaza in spital daca nu ai asigurare,poti murii langa ei(potii fi tu salariat, ei au alt sistem), nu sunt o fana a sistemului sau a mentalitatii americane.

cand spuneam tari vestice, ma referam la Austria, Germania, Franta etc...

Gay-ii sunt o categorie mai aparte peste tot, in principal si datorita religiei, insa oamenii manifesta o toleranta mai mare fata de ei in tarile cu o cultura mai dezvoltata. si cand zic asta...nu ma refer la America.



sa nu uitam ca america nu s-a ridicat din culturi stravechi... noi avem pretentia de 2000 de ani aici, cam de-o seama cu iisus, nu?

ei sunt - la fel ca australienii si canadienii - considerati rebutul societatilor vestice, asa zis culte sau generatoare de cultura, nu?

la fel si negrii in insulele caraibe... sunt toti, desi majoritari, echivalati si tratati precum sclavii...


dar, uitati-va peste tot in lume... minoritarii, in lipsa lor de putere, eticheteaza pe ceilalti cu tot felul de tipologii:


albii pe negrii din caraibe - sclavi
cultii pe inculti - prosti
militarii pe civili - victime colaterale
asiguratii medical pe ceilalti - fraudatori ai sistemului
oamenii cinstiti pe hoti - infractori

(si aici am spus foarte corect - minoritarii ii eticheteaza pe majoritarii unui sistem...)

la fel si politicienii pe popor - masa de sacrificiu...

asa suntem noi...

dar noi, ca natie, desi avem 2000 de ani aici, desi avem cultura si civilizatia si istoria si limba si tot ce caracterizeaza o natiune, inca nu ne-am saturat de capra vecinului...
nu putem face ca englezii: cand francezii au inventat mersul pe stanga, ei l-au facut pe dreapta...
cand francezii au facut sistemul metric, ei au inventat poundul si yardul... (cu timpul n-au avut ce face si au acceptat secunda, dar pentru asta dau ora exacta la greenwich)

nu putem sa fim noi... trebuie sa ne uitam loa capra vecinului, ca da lapte, ca are venituri, ca privatizeaza sau fura, etc...
nu putem sa ne vedem doar de noi...


nu putem si pace...



Raporteaza abuz de limbaj
" tristetea mea aude nenascutii caini nenascutii oameni cum ii latra" Nichita Stanescu
puzzle

1769 mesaje
Membru din: 17/11/2009
Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:13

De la: Alice_in_Orasul_Minunilor, la data 2010-02-01 21:05:30

Stii ce ... hai sa stingem becul si sa ne pupam cu totii...e bine sa pui stop undeva.... asta sunt eu... nu pot accepta homosexualitatea( nu neaparat homosexualii) nici etniile care nu ne fac cinste... aici vreau sa spun ca am cunostinte care sunt de etnie rroma dar care au fost educate... insa nici pentru ele nu pot accepta toti tiganii... asta sunt eu...

Prefer oamenii cinstiti,educati si curati; prefer casatoria dintre un barbat si o femeie, si perpetuarea speciei



ei nah, nici eu nu suport pe cei care fac patria de rusine, indiferent de natie, ca si romani sunt care fura si dau in cap prin alte tari, nu numai rromi.

dar ai dreptate, fiecare are dreptul la propria sa opinie

so let`s kiss and make up


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:13

mi se pare mie sau voi n-aveti nici un pic de alcool in casa ?

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
anichika_23

1643 mesaje
Membru din: 22/03/2009
Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:14

De la: daria_ta, la data 2010-02-01 21:12:28
De la: Alice_in_Orasul_Minunilor, la data 2010-02-01 21:05:30[
Prefer oamenii cinstiti,educati si curati; prefer casatoria dintre un barbat si o femeie, si perpetuarea speciei


O ultima intrebare, Alice...daca - Doamne fereste! - ai avea un baiat gay (ai vazut, Cristi a spus ca e vorba de dereglari hormonale, desi problema e mult mai complexa), ce ai face? Nu l-ai mai iubi, l-ai renega...ce ai face??? Gandeste-ta ca pana sa iti dai seama ca ar fi gay, ar reprezenta viata ta, insasi ratiunea ta de a fi...CE AI FACE?


Iti dai seama ca mi-am pus si problema asta si probabil o sa fiu cea mai exagerata mama si am sa ii fac copilului zeci de mii de analize... in cazul in care va fi ... nu inseamna ca nu imi voi iubi copilul... dar voi avea grija sa il educ in asa fel incat sa nu fie opulent

Raporteaza abuz de limbaj
anichika_23

1643 mesaje
Membru din: 22/03/2009
Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:15

De la: Haps, la data 2010-02-01 21:13:36mi se pare mie sau voi n-aveti nici un pic de alcool in casa ?


Dai tu ceva de baut?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1414 mesaje
Membru din: 5/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:15

De la: daria_ta, la data 2010-02-01 21:12:28
De la: Alice_in_Orasul_Minunilor, la data 2010-02-01 21:05:30[
Prefer oamenii cinstiti,educati si curati; prefer casatoria dintre un barbat si o femeie, si perpetuarea speciei


O ultima intrebare, Alice...daca - Doamne fereste! - ai avea un baiat gay (ai vazut, Cristi a spus ca e vorba de dereglari hormonale, desi problema e mult mai complexa), ce ai face? Nu l-ai mai iubi, l-ai renega...ce ai face??? Gandeste-ta ca pana sa iti dai seama ca ar fi gay, ar reprezenta viata ta, insasi ratiunea ta de a fi...CE AI FACE?

Aaaaaaaa nu-i cinstit @Daria lasa "juniorii" sa dezbata...

Raporteaza abuz de limbaj
Neclaritati, dubii, relatii interumane, lipsa de comunicare, zbucium interior. Same shit everyday...
anichika_23

1643 mesaje
Membru din: 22/03/2009
Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:16

De la: puzzle, la data 2010-02-01 21:13:19
De la: Alice_in_Orasul_Minunilor, la data 2010-02-01 21:05:30

Stii ce ... hai sa stingem becul si sa ne pupam cu totii...e bine sa pui stop undeva.... asta sunt eu... nu pot accepta homosexualitatea( nu neaparat homosexualii) nici etniile care nu ne fac cinste... aici vreau sa spun ca am cunostinte care sunt de etnie rroma dar care au fost educate... insa nici pentru ele nu pot accepta toti tiganii... asta sunt eu...

Prefer oamenii cinstiti,educati si curati; prefer casatoria dintre un barbat si o femeie, si perpetuarea speciei



ei nah, nici eu nu suport pe cei care fac patria de rusine, indiferent de natie, ca si romani sunt care fura si dau in cap prin alte tari, nu numai rromi.

dar ai dreptate, fiecare are dreptul la propria sa opinie

so let`s kiss and make up





Raporteaza abuz de limbaj
LeonKing

2035 mesaje
Membru din: 30/10/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:16

vine baiatuu... o martina cu maslina la damele mele fine....



Raporteaza abuz de limbaj
" tristetea mea aude nenascutii caini nenascutii oameni cum ii latra" Nichita Stanescu
googoodoll

1642 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:16

vorba canaliei, n-aveam de gand sa postez pe un asa topic, dar vreau sa pun o singura intrebare retorica:
cu ce polueaza mai mult moralitatea natiei un sarut public intre 2 gay fata de show-ul columbenilor mediatizat si rasmediatizat? ca doar sunt o familie "normala" (oare ? :D)

Raporteaza abuz de limbaj
anichika_23

1643 mesaje
Membru din: 22/03/2009
Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:17

Hate me , shoot me, kill me ... asta sunt eu si nu ma ascund dupa deget

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 1 Februarie 2010, ora 21:17

De la: Alice_in_Orasul_Minunilor, la data 2010-02-01 21:14:34

Iti dai seama ca mi-am pus si problema asta si probabil o sa fiu cea mai exagerata mama si am sa ii fac copilului zeci de mii de analize... in cazul in care va fi ... nu inseamna ca nu imi voi iubi copilul... dar voi avea grija sa il educ in asa fel incat sa nu fie opulent


Alice...eu constat ca tu habar nu ai despre ce e vorba...crezi ca homosexualitatea reiese din analize, ca tine de educatie...Doamne...fara comentarii!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului compatibilitate
Mergi la: