back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Tratamente acnee

 


 
 
norris

6 mesaje
Membru din: 5/07/2009
Postat pe: 5 Iulie 2009, ora 07:40

Buna,

Cel mai bun remediu naturist este Dr. Harris`Original Dermal Magic (exfoliant si gel hidratant).

Eu am reusit sa scap de acnee, dar si de petele rosiatice si cicatricile pe care le aveam de la aceasta.

Voi ce remedii naturiste, de succes, folositi?!

Raporteaza abuz de limbaj
mona18

1 mesaj
Membru din: 28/07/2009
Postat pe: 28 Iulie 2009, ora 19:11

buna...
Imi poti spune si mie de unde ai luat produsul?Il pot gasi in magazine naturiste?
Am probleme cu tenul si am incercat o gramada de produse fara nici un rezultat...Daca tu zici ca e bun ce ai incercat,atunci am sa incerc si eu.

Raporteaza abuz de limbaj
norris

6 mesaje
Membru din: 5/07/2009
Postat pe: 1 Septembrie 2009, ora 10:30

De la: mona18, la data 2009-07-28 19:11:32buna...
Imi poti spune si mie de unde ai luat produsul?Il pot gasi in magazine naturiste?
Am probleme cu tenul si am incercat o gramada de produse fara nici un rezultat...Daca tu zici ca e bun ce ai incercat,atunci am sa incerc si eu.


Eu l-am achizitionat dintr-un magazin online: magazin online romdesimed (cauta-l pe google), dar l-am vazut si in alte farmacii online: farmaline.ro, andyfarm.ro...etc

Si eu am aflat tot de pe un forum despre acest produs care este intr-adevar minunat.

Succes!

Raporteaza abuz de limbaj
9am_4939

2 mesaje
Membru din: 2/03/2015
Postat pe: 2 Martie 2015, ora 10:20

Tratarea acneei nu e o operatiune chiar atat de simpla. Cine crede ca o sa scape de acnee rapid se amageste pe el insusi. Sunt multe reguli ce trebuiesc respectate pentru a a scapa definitiv de acnee si pentru a avea un ten curat.
Suplimentele au in ele vitamine, dar se pot lua vitamine si din fructe sau alimente. Trebuie sa stii ce anume sa mananci si sa faci miscare, pentru a elimina toxinele din organism. Eu o singura data am luat niste suplimente Derminax si au fost si ele de ajutor, dar sunt convins ca daca doar luam acel produs fara sa tin cont de mai multe reguli, nu ajungeam la rezultate.


Raporteaza abuz de limbaj
A-Mirela

142 mesaje
Membru din: 28/11/2014
Postat pe: 27 Martie 2015, ora 18:17

Un produs care ar putea ajuta la problemele cu acneea este : schimbdeocazii.com/frumusete/lupta-acnee-in-luna-sau-retur-bani

Raporteaza abuz de limbaj
A-Mirela

142 mesaje
Membru din: 28/11/2014
Postat pe: 27 Mai 2015, ora 20:28

Suplimentul redã un plus de vitamine și detoxifica organismul - ar putea fi de folos

Raporteaza abuz de limbaj
9am_5313

6 mesaje
Membru din: 2/07/2015
Postat pe: 2 Iulie 2015, ora 10:53

Eu cred ca am testat pana in prezent zeci de produse, dar pe metabolismul meu nici unul nu a actionat asa cum trebuie. Apareau ceva rezultate dupa finalizarea curei, dar apoi acneea reaparea. E o chestiune hormonala si trebuie sa gasesc pana la urma o modalitate prin care sa indepartez cosurile. Cel mai mult ma deranjeaza ca sunt localizate pe fata, probabil ca daca erau pe corp nu ma afecta.


Raporteaza abuz de limbaj
9am_6410

6 mesaje
Membru din: 12/11/2015
Postat pe: 4 Decembrie 2015, ora 10:05

Mai mult la varsta adolescentina se manifesta aceasta acnee. Cu o igiena buna se poate scapa de cosuri.


Raporteaza abuz de limbaj
9am_4882

4 mesaje
Membru din: 17/02/2015
Postat pe: 14 Iulie 2017, ora 14:14

Si eu sunt de parere ca igiena trebuie sa fie pe primul plan daca se doreste o eliminare totala a acneei. In rest exista destule produse care pot sa amelioreze situatia, dar fara igiena apar infectiile si acneea se dezvolta din nou.

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy_175265

5 mesaje
Membru din: 27/11/2013
Postat pe: 26 Septembrie 2018, ora 14:22

Pastile pentru acnee - hespac.com/acnero.htm În ultima lună am folosit Derminax și trebuie să spun că acest produs este extraordinar. Am cheltuit în trecut mari sume de bani pe alte produse pentru acnee și pe vizite la dermatolog. Aceasta nu a dat niciun rezultat sau rezultatele nu au fost de durată. De când am început să folosesc Derminax, nu mi-a mai apărut niciun coș mai mare pe față. Îmbunătățirea a fost treptată, dar am reușit în cele din urmă să câștig bătălia împotriva acneei.

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Tratamente acnee
Mergi la: