back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Un kilogram de cartofi prajiti cu numai o lingura de ulei!!

 


 
 
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 5 Mai 2009, ora 13:26

Tocmai mi-am cumparat o friteusa excelenta, de care sunt foarte multumita. E vorba de ActiFry de la Tefal- www.tefal.ro/All+Products/Cooking+appliances/Fryers/Products/Act...
In aceasta friteusa cartofii nu se prepara in baie de ulei, ci numai intr-o singura lingura de ulei! Ceea ce inseamna ca nu te mai ingrasi, ca nu mai ai probleme cu colesterolul, ca nu trebuie sa renuntam la cartofi prajiti. Este foarte usor de manevrat si dupa ce pui cartofii, il lasi sa-si faca treaba singur si te anunta cand sunt gata. Daca mai sunt si alti utilizatori de ActiFry, poate mai povestim ;)

Raporteaza abuz de limbaj
carunderconstruction

48 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Mai 2009, ora 11:29

De la: sorina_sunflower, la data 2009-05-05 13:26:17 Daca mai sunt si alti utilizatori de ActiFry, poate mai povestim ;)

Subiectul e fascinant. Sper ca faptul ca nu detin un aparat similar sa nu fie o piedica in conversatia noastra. Cautam de ceva timp, o alternativa. Cautam sa inlocuiesc cu altceva privitul la televizor. Asta ar fi o soltie. Sa stau si sa ma uit cum se prajesc cartofiorii in tigaia minune. Hm. Fascinat!!! Sa urmaresti, fara riscul de a fi stropit de ulei incins, cum se prajeste cartofiorul. Nu mai rezist! Trebuie sa o am! Spune-mi te rog, aroma de cartofi prajiti se simte in jur? Sper sa se simta. Eu cind fac cartofi prajiti, imi place la nebunie mireasma pe care o degaja inainte sa-i scot din tigaie. Practic, aroma respectiva, imi invadeaza si imi subjuga papilele gustative mmm ce bun bun. Si cit dureaza pina se proajeste o portie??? Sper ca nu mai mult de 5 minute!!! Ca eu, cind poftesc la cartofiori prajiti, sunt foarte nerabdator. Sunt un pofticios mic la naiba!

Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 12 Iunie 2009, ora 11:46

si eu sunt pofticioasa, dar nu imi place cand mi se umple casa de mirosul de prajit... Din gresala sau nu, am ActiFry si pot sa spun ca manacarea pregatita cu friteusa minune este foarta gustoasa, incat ma pot abtine cateva zeci de minute pana se prepara cartofii. Daca privitul la modul in care sunt invartiti si prajiti cartofii ma plictiseste, ma duc si ma uit cateva minute la masina de spalat cum invarte hainele colorate intr-o maniera artistica...

Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 19 Iunie 2009, ora 15:16

Doamne, ce nebunie cu friteusa asta! In ultima vreme am vazut pe peste tot vorbindu-se despre ea, plus reclame, promotii, de toate. Cu toate ca nu fac parte din publicul tinta, adica nu mananc cartofi prajiti ca haplea a.i. sa dau cateva milioane bune pe un aparat din asta, cred ca e ok el asa... Macar stii ca nu te mai ingrasi, nu te mai imbolnavesti de la atata prajeala si ulei. Ceea ce mi se pare cu adevarat interesant este ca se pot prepara si alte chestii, gen legume, pui, deserturiiii sanatoase. Ce misto ar fi sa spui ca "am pregatit nu stiu ce mere cu caramel si alune in friteusa":)))) Ar crede lumea ca esti nebun.

Raporteaza abuz de limbaj
xcomm_office

4949 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 19 Iunie 2009, ora 15:21

Asta e reclama mascata, nu?!
Macar spune pretul si marca...sa stim ce sa cumparam

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Un kilogram de cartofi prajiti cu numai o lingura de ulei!!
Mergi la: