back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Este pc-ul un rau necesar ?

 


 
 
vladidec

851 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Martie 2009, ora 09:08

Salutare !
Batranii spun ca aceasta cutie este lucru diavolesc !
Parintii spun ca aceasta cutie ne tine prea mult in fata monitorului si ca noi nu mai stiim sa citim o carte... si ca fara el nu mai stim sa facem nimik !
TINERETUL conduce lumea....sunteti deacord ?
- Cei mai multi utilizatori de pc si internet sunt tinerii (pana in 35 de ani)
- Telefoanele mobile sunt concepute cu gandul la tinerii... aplicatiile mai exact
- La fel si barurile ori cluburile : pline numai de tineret.
- Opreste internetul 5 minute in lume... oare ce se v-a intampla ?

Intrebarile mele :

-A fost mai bine fara PC/Internet ?
-Ne este mai bine cu PC/Internet ?
-Si avand in vedere unde s-a ajuns cu PC/Internetul si unde vrea sa se ajunga ne va fii mai bine ?

Raporteaza abuz de limbaj
Astepti ca OAMENI MARI sa se nasca din partidele politice existente ? Daca nu, acorda-ne 2 minute din viata ta si vezi cum poti schimba totul ! >>www.plr.orgdominus.ro & www.orgdominus.ro
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 25 Martie 2009, ora 09:18

De la: vladidec, la data 2009-03-25 09:08:26Salutare !
Batranii spun ca aceasta cutie este lucru diavolesc !
Parintii spun ca aceasta cutie ne tine prea mult in fata monitorului si ca noi nu mai stiim sa citim o carte... si ca fara el nu mai stim sa facem nimik !
TINERETUL conduce lumea....sunteti deacord ?
- Cei mai multi utilizatori de pc si internet sunt tinerii (pana in 35 de ani)
- Telefoanele mobile sunt concepute cu gandul la tinerii... aplicatiile mai exact
- La fel si barurile ori cluburile : pline numai de tineret.
- Opreste internetul 5 minute in lume... oare ce se v-a intampla ?

Intrebarile mele :

-A fost mai bine fara PC/Internet ?
-Ne este mai bine cu PC/Internet ?
-Si avand in vedere unde s-a ajuns cu PC/Internetul si unde vrea sa se ajunga ne va fii mai bine ?


Eu...sunt dintre batrani , dar nu sunt de parere ca internetul e lucru diavolesc! Dovada: eu! Il folosesc si sigur nu sunt un diavol, desi...uneori mi-as dori!
Ca nu se mai citeste, ca tinerii (si nu numai ei ) stau prea mult in fata PC-ului, da, e adevarat! Depinde insa in ce scop fac acest lucru: unii il folosesc in scop lucrativ, altii se informeaza (deci...citesc!), unii...pierd timpul (sau se distreaza, ca noi, acum... ), dar, una peste alta, tot ce s-a descoperit in timp, PC/internet, reprezinta trepte in evolutia umana, iar noi trebuie sa ne adaptam si sa mergem in acelasi sens!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
tommy_d

9 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 25 Martie 2009, ora 09:32

In ziua de azi fara aceasta cutie multe ar fi greu de realizat, gandeste-te ca o cutie poate pilota un avion fara ajutorul nimanui, introduci coordonatele si.......zbor placut, si la decolare si la aterizare. Cat timp petreci in fata computerului pe zi?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 25 Martie 2009, ora 09:37

De la: tommy_d, la data 2009-03-25 09:32:15In ziua de azi fara aceasta cutie multe ar fi greu de realizat, gandeste-te ca o cutie poate pilota un avion fara ajutorul nimanui, introduci coordonatele si.......zbor placut, si la decolare si la aterizare. Cat timp petreci in fata computerului pe zi?



Pe mine ma intrebi, sau pe vladidec?
Oricum, eu...destul de mult, face parte din meseria mea!
Nu sunt ca "altii", in C.O. in fiecare zi!


Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
vladidec

851 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Martie 2009, ora 10:20

Ok sa zicem ca pc-ul ne ajuta in multe chestii
Dar sunt unii ce au vazut aceasta posibilitate ca ceva mai mult decat atat. Prea multe lucruri au loc pe acest internet.
De exemplu bancile !! credite...tranzactii etc... Datele noastre persoanale, acele date de te fac pe tine si pe mine sa existam pe planeta... pot fii accesate de diferite persoane...
..Un lucru este clar !! : Nu exista sistem, soft, program sa nu poata fii spart NU EXISTA !!!

Raporteaza abuz de limbaj
Astepti ca OAMENI MARI sa se nasca din partidele politice existente ? Daca nu, acorda-ne 2 minute din viata ta si vezi cum poti schimba totul ! >>www.plr.orgdominus.ro & www.orgdominus.ro
| Varianta pentru tiparire a topicului ESTE PC-UL un rau necesar ?
Mergi la: