back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


A fi tu insati....a nu fi tu insati....?

 


 
 
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 2 Martie 2009, ora 12:29

Ce credeti voi?



Nimeni, nici un barbat nu se opreste in a aborda o femeie, bineinteles una care'i place...
Ca sa faca acest lucru apeleaza la mai multe metode si anume... Ori este natural...Ori isi proiecteaza o alta imagine care nu'l defineste dar totusi spera sa aiba rezultate.....
In unele cazuri....amandoua metode dau rezultate....dar cea de'a doua presupune un efort psihic foarte ridicat...
Naturaletea ne defineste ca si persoane, mod de a fi, mod de a intelege lucrurile, mod de a privi din mai multe perspective etc....
Frumusetea interioare defineste si cea exterioara asa ca nu te chinui in a fi altcineva decat ceea ce esti....femeile au un ochi foarte bine format; vad dincolo de ceea ce vedem si vrem noi iar in consecinta isi dau seama imediat daca suntem noi insine sau ne'am proiectat o imagine... O femeie o sa spuna: Da ce, asta'i retardat ?
O alta pur si simplu va rade deoarece ii place sa vada un barbat cum se chinuieste sa fie pe placul ei...

Astept si alte pareri....multumesc!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6 mesaje
Membru din: 29/01/2009
Oras: Sighetu Marmatiei

Postat pe: 4 Martie 2009, ora 17:01

Am nevoie de pareri....

Raporteaza abuz de limbaj
grozavitza

27 mesaje
Membru din: 23/06/2011
Oras: Piatra Neamt

Postat pe: 13 Martie 2012, ora 00:06

cred ca orice persoana incearca sa para ceea ce nu este cand se simte atras/atrasa de cineva...sa pari mai istet,mai ambitios,mai seducator etc.in scurt timp dupa ce te-ai asigurat ca ai castigat teren revii la normalitatea ta si obiceiurile tale.am un prieten care este din piatra-neamt si in prezenta persoanelor necunoscute vorbeste cu accent bucurestean,cu toate ca el vorbeste moldoveneste:)nu imi place schimbarea asta la el...dar asha se simte el bine.concluzia:toti avem cate un mod de abordare care poate nu ne sta in caracter.

Raporteaza abuz de limbaj
nonameman13

618 mesaje
Membru din: 15/03/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Martie 2012, ora 19:25

Se numeste "adaptabilitate". Omul se adapteaza la situatie, la viata.

Cei care sunt naturali in relatia cu sexul opus sunt asa pentru ca au ajuns la o anumita maturitate si/sau nu au anumite complexe si frustrari. Gandeste asa: o persoana respinsa de sexul opus din cauza defectelor va incerca sa le mascheze sau sa proiecteze o alta imagine despre sine.

In orice caz acest exemplu face parte din "joc" la care participa ambele sexe.

Raporteaza abuz de limbaj
"Traieste-ti viata" a devenit cel mai nou viciu...
| Varianta pentru tiparire a topicului A fi tu insati....A nu fi tu insati....?
Mergi la: