back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Mircea badea

 


 
 
suller2005

14 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Ianuarie 2009, ora 11:01

butonand telecomanda in aceasta dimineata, am observat cu mare neplacere k la antena 3 era mult prea "minunanta" emisiune in gura presei. so..definiti conceptul mircea badea sau conceptul de frustrare..ca e cam acelasi lucru

Raporteaza abuz de limbaj
rap_boy

573 mesaje
Membru din: 30/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Ianuarie 2009, ora 11:08

Amice asta e parerea ta ... dak nu il intelegi pe nenea Badea nu trebuie sa sari ca ars...Iti trebuie talent sa faci un one man show si sa ai si rating pe deasupra... Da le mai da si el cu bata in balta, da mai greseste si el ... Dar nuj unde vezi tu frustrari

Raporteaza abuz de limbaj
Blaze two then call me in the mornin' PEAAAAAAAAAACE !
suller2005

14 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Ianuarie 2009, ora 11:13

De la: rap_boy, la data 2009-01-27 11:08:28Amice asta e parerea ta ... dak nu il intelegi pe nenea Badea nu trebuie sa sari ca ars...Iti trebuie talent sa faci un one man show si sa ai si rating pe deasupra... Da le mai da si el cu bata in balta, da mai greseste si el ... Dar nuj unde vezi tu frustrari


"amice"..in primul rand nu am sarit ca ars. in al doilea rand consider ca e un frustrat care traieste cu impresia ca tot ce face, ce spune sau ce gandeste este bine. si daca exista persoane care nu sunt de acord cu el ..sunt catalogate drept idioti boi prosti etc.. in al treilea rand consider ca il pupa fix in fund pe voiculescu si ca nu prea are habar de ceea ce zice..din punct de vedere politic..

Raporteaza abuz de limbaj
rap_boy

573 mesaje
Membru din: 30/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Ianuarie 2009, ora 11:37

De la: shuller, la data 2009-01-27 11:13:53
De la: rap_boy, la data 2009-01-27 11:08:28Amice asta e parerea ta ... dak nu il intelegi pe nenea Badea nu trebuie sa sari ca ars...Iti trebuie talent sa faci un one man show si sa ai si rating pe deasupra... Da le mai da si el cu bata in balta, da mai greseste si el ... Dar nuj unde vezi tu frustrari


"amice"..in primul rand nu am sarit ca ars. in al doilea rand consider ca e un frustrat care traieste cu impresia ca tot ce face, ce spune sau ce gandeste este bine. si daca exista persoane care nu sunt de acord cu el ..sunt catalogate drept idioti boi prosti etc.. in al treilea rand consider ca il pupa fix in fund pe voiculescu si ca nu prea are habar de ceea ce zice..din punct de vedere politic..


Mah e parerea ta... Ai dreptul la o opinie, care personal nu ti-o impartashesc. Zici k il pupa fix pe voiculescu, zici k habar nu are ce zice d.p.d.v. politic. La partea cu voiculescu si da si nu... Pe cand la partea cu politicu le zice asa cum crede el, si kiar le zice bine cateodata. Politica e un lucru instabil si imprevizibil (adik mare c*cat). Iar treaba cu frustrarile, esti total pe dinafara... Nu ai un argument plauzibil... Mai fa-ti temele

Raporteaza abuz de limbaj
Blaze two then call me in the mornin' PEAAAAAAAAAACE !
suller2005

14 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Ianuarie 2009, ora 11:42

De la: rap_boy, la data 2009-01-27 11:37:57
De la: shuller, la data 2009-01-27 11:13:53
De la: rap_boy, la data 2009-01-27 11:08:28Amice asta e parerea ta ... dak nu il intelegi pe nenea Badea nu trebuie sa sari ca ars...Iti trebuie talent sa faci un one man show si sa ai si rating pe deasupra... Da le mai da si el cu bata in balta, da mai greseste si el ... Dar nuj unde vezi tu frustrari


"amice"..in primul rand nu am sarit ca ars. in al doilea rand consider ca e un frustrat care traieste cu impresia ca tot ce face, ce spune sau ce gandeste este bine. si daca exista persoane care nu sunt de acord cu el ..sunt catalogate drept idioti boi prosti etc.. in al treilea rand consider ca il pupa fix in fund pe voiculescu si ca nu prea are habar de ceea ce zice..din punct de vedere politic..


Mah e parerea ta... Ai dreptul la o opinie, care personal nu ti-o impartashesc. Zici k il pupa fix pe voiculescu, zici k habar nu are ce zice d.p.d.v. politic. La partea cu voiculescu si da si nu... Pe cand la partea cu politicu le zice asa cum crede el, si kiar le zice bine cateodata. Politica e un lucru instabil si imprevizibil (adik mare c*cat). Iar treaba cu frustrarile, esti total pe dinafara... Nu ai un argument plauzibil... Mai fa-ti temele


argumentul meu consta in faptul ca el nu este de acord cu absolut nimic. critica orice si pe oricine fara sa aiba neaparat dreptate. de ex odata l'am auzit la radio cum sfatuia pe cineva sa nu'si plateasca creditul la banca. pentru el totul este mult prea negru si ii considera pe toti vinovati pt nerealizarile lui..
si renunta la aerele de superioritate care reies din replici gen :esti pe dinafara " sau "fa-ti temele"..
daca u respecti ce spune badea sau il respecti pe el ca om..esti pierdut pentru societate..

Raporteaza abuz de limbaj
rap_boy

573 mesaje
Membru din: 30/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Ianuarie 2009, ora 12:50

De la: shuller, la data 2009-01-27 11:42:26

argumentul meu consta in faptul ca el nu este de acord cu absolut nimic. critica orice si pe oricine fara sa aiba neaparat dreptate. de ex odata l'am auzit la radio cum sfatuia pe cineva sa nu'si plateasca creditul la banca. pentru el totul este mult prea negru si ii considera pe toti vinovati pt nerealizarile lui..
si renunta la aerele de superioritate care reies din replici gen :esti pe dinafara " sau "fa-ti temele"..
daca u respecti ce spune badea sau il respecti pe el ca om..esti pierdut pentru societate..


Amice cine vbeste de aere de superioritate? Scuteste-ma cu replicile de bucurestean k-s satul de ele. Pune mana pe o carte, cultiva-te si ai sa vezi lumea cu alti oki.

Cat despre treaba cu creditu sau ce zice el la radio, E OPINIA LUI, nu tre sa o iei de buna nici de rea... Asa cum ti-am respectat si eu opinia, respect-o si tu pe a altuia
Cat despre treaba cu respectu si pierdut pentru societate iti zik doar atat: Ia vezi cauta-ma in alta parte k sa nu incep sa devin porcos...

Raporteaza abuz de limbaj
Blaze two then call me in the mornin' PEAAAAAAAAAACE !
suller2005

14 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Ianuarie 2009, ora 12:55

De la: rap_boy, la data 2009-01-27 12:50:21
De la: shuller, la data 2009-01-27 11:42:26

argumentul meu consta in faptul ca el nu este de acord cu absolut nimic. critica orice si pe oricine fara sa aiba neaparat dreptate. de ex odata l'am auzit la radio cum sfatuia pe cineva sa nu'si plateasca creditul la banca. pentru el totul este mult prea negru si ii considera pe toti vinovati pt nerealizarile lui..
si renunta la aerele de superioritate care reies din replici gen :esti pe dinafara " sau "fa-ti temele"..
daca u respecti ce spune badea sau il respecti pe el ca om..esti pierdut pentru societate..


Amice cine vbeste de aere de superioritate? Scuteste-ma cu replicile de bucurestean k-s satul de ele. Pune mana pe o carte, cultiva-te si ai sa vezi lumea cu alti oki.

Cat despre treaba cu creditu sau ce zice el la radio, E OPINIA LUI, nu tre sa o iei de buna nici de rea... Asa cum ti-am respectat si eu opinia, respect-o si tu pe a altuia


Cat despre treaba cu respectu si pierdut pentru societate iti zik doar atat: Ia vezi cauta-ma in alta parte k sa nu incep sa devin porcos...[/quote

ma asteptam sa devii porcos pentru ca asta este primul semn ca o persoana a ramas fara replica. este si cazul tau. lipsesc argumentele si tot ce faci e sa spui sa'i respect parerea. cat despre citit..de unde stii ce citesc eu sau cat? ti'am mai zis..nu mai vorbi fara sa stii despre ce e vorba..
eu am cerut pareri despre badea..u ai sarit ca ars k l'am facut frustrat. probabil k il admiri, k il consideri un idol, ca vrei sa fii ca el(adik sa pupi in fund) si prin urmare te'am facut si pe tine frustrat, lucru evident de altfel..;)

Raporteaza abuz de limbaj
b_voichita

313 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Ianuarie 2009, ora 05:08

oho, ioane, mi-ai servit-o pe asta. da' e tarziu. revin maine, ca n-o fi nici badea mesia, da nici ultimu bou. promit ca mai intai il demontez apoi il montez la loc. plus de asta, nu mai evidentia si sublinia frustrarea ca pe un defect. eu o consider o reactie normala in spatiul carpato-danubiano-pontic care te face mai realist. un om nefrustrat n-ar avea cum sa accepte si sa interpreteze realitatea mizera din tara asta. eu unu sunt mandru ca sunt frustrat. si badea e primu care ilustreaza pe sticla totalitatea frustrarii si formele ei. doar ca o ilustreaza simplu, receptibil pentru public, nu ca zeul frustratilor CTP. trebuie sa fie cineva s-o faca si pe asta. omologul lui badea in presa sportiva e radu banciu(doar ca mult mai cultivat). banciu avea teoria asta cu frustrarea: pai si cum ai vrea sa fiu? fericit si imbecil? eu zic ca e bine sa fi frustrat.
voi reveni.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1414 mesaje
Membru din: 5/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Ianuarie 2009, ora 07:21

De la: Endemic, la data 2009-01-29 05:08:49oho, ioane, mi-ai servit-o pe asta. da' e tarziu. revin maine, ca n-o fi nici badea mesia, da nici ultimu bou. promit ca mai intai il demontez apoi il montez la loc. plus de asta, nu mai evidentia si sublinia frustrarea ca pe un defect. eu o consider o reactie normala in spatiul carpato-danubiano-pontic care te face mai realist. un om nefrustrat n-ar avea cum sa accepte si sa interpreteze realitatea mizera din tara asta. eu unu sunt mandru ca sunt frustrat. si badea e primu care ilustreaza pe sticla totalitatea frustrarii si formele ei. doar ca o ilustreaza simplu, receptibil pentru public, nu ca zeul frustratilor CTP. trebuie sa fie cineva s-o faca si pe asta. omologul lui badea in presa sportiva e radu banciu(doar ca mult mai cultivat). banciu avea teoria asta cu frustrarea: pai si cum ai vrea sa fiu? fericit si imbecil? eu zic ca e bine sa fi frustrat.
voi reveni.

@shuller, @rap_boy pana la urma adevarul e la mijloc sau ma rog poate fi interpretat in mai multe feluri.
O mica adaugare la textul lu' @Endemic ar fi :
Desi Nenea Badea o fi frustrat, direct, ironic, sarcastic, cinic si face exces de zel, pana la urma omul pune clar punctul pe i (nu ca ceilalti) fix din cauza acestor calitati si de aici si farmecul emisiunii... nu ?!
Prefer emisiunea lu' Badea in locul standardelor talk show-uri pe teme politice, economice sau interesante cat despre restul subiectelor, ma refer la "vedetele" lu' peste, il citez pe Badea : "asa si, pe mine nu ma intereseaza , pe voi va intereseaza ?!"
In concluzie nu prea ma intereseaza pe mine ce fel de persoana e Badea atata timp cat face o emisiune buna.... .
Acum @shuller intrebare pt 1 milion :
Tu cumva cand vrei sa urmaresti o emisiune mergi pe premisa : aaaa...aici imi place prezentatorul ma uit la emisiune, aaaa aici e simpatica prezentatoarea ma uit la emisiune, nu-mi place emisiunea ca face prezentatorul pe desteptul...?????


Raporteaza abuz de limbaj
Neclaritati, dubii, relatii interumane, lipsa de comunicare, zbucium interior. Same shit everyday...
b_voichita

313 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Ianuarie 2009, ora 05:34

@"pustiu,DP" (doar nu credeai c-am muscat-o, nu? considera ca-s nebun si ca sunt foarte enervat de faptul ca n-am avut sansa de a face regia la atf)
si
@cretu:

voi stiti deja teoria mea deci lasati-o asa

@restu: nu stati sa cititi acest articol, va pierdeti timpul. mai putin aia care faceti jurnalismul la spiru, la stat sau unde faceti voi jurnalismu(sunt simpatic tare, ha?). poate va da idei.

@topic:
cand vorbesti despre badea iti pui doua probleme distincte: ce prezinta si cum prezinta.
luam prima intrebare:
ce prezinta?
badea este un reprezentant al curentului frustrangic. curentul frustransgic tine de frustrari, ca doar nu de Simonna Senzual, si e cu frustrati multi si tristi, ca doar nu cu membrele trupei vocal-instrumentale Spice girls).
Curentul frustrangic a mers in paralel cu curentul complexationist in care era vorba de complexati. Eu urasc curentul complexationist, nu rezonez cu complexatii si nici nu stau sa-i inteleg. ori esti frustrat cu mine, ori in munti culegi afine. si nu-mi pasa. Exponentii curentului complexational sunt Holograf, Directia 5, Iris, Teo, Vama Veche formatia, Jeux D'enfants, Vacanta Mare, The Beatles,Adrian Paunescu, Hustler si alte m.izerii pe care le detest. in general e vorba de sex, gagici si alte drame existentiale de 2 lei de care chiar pot sa ma lipsesc. ideea in el e cat de goala si neimplinita e viata noastra fara ea cu parul blond si sani cat grepfruitu sau el cu mercedes clk 300 (deci am definit opusul)

Curentul Frustrationist, ala plin de frustrati ca doar nu de Dalai Lame e specific acestei zone calamitate cu numele de Romania. L-am mai intalnit in tot fostu bloc sovietic, dar parca mai temparat. Cel mai puternic l-am intalnit in Anglia unde oamenii sunt cam de doua ori mai frustrati ca-n Romania si la sarbi care as putea sa spun ca i-au dat chiar o nuanta mesianica acestui curent.
(Dark side of the frustration)
In Romania frustrarea a inceput cu ciobanasul mioritic. mie unul mi se pare ca pe langa binecunoscuta resemnare in fata mortii e si-o doza de frustrare acolo. ulterior situatia a escaladat pe sistemul "bulgare de zapada". Frustrarea s-a transformat in capital politic exploatabil care a dus la multe dezastre militare(masacrul lui Karadzic), politice(alegerile 19996, 2004), economice(SAFI, Caritas, FNI), etc. Deci e bine sa fii frustrat, dar incearca sa nu te-nscrii in PRM pe tema asta.

(Light side of frustration)
Frustrarea a intrat in moarte clinica 20 de ani dupa ce Dej i-a educat si reeducat "cumsecuvine" pe toti frustratii acelei generatii. Dupa care a reinviat. Brusc asa. De nicaieri. Pionieratul acestei renasteri a fost dus de concertele clandestine a lui Andries. De cativa descreierati care tineau sa difuzeze Europa Libera. De consiliul de la Paltinis(Cornea, Plesu, Ana Blandiana si animalul lor de casa pe nume Liiceanu). De Gyuri Pascu si Toni Grecu, doi copii nebuni care spuneau ce aia n-aveau curaj sa zica nici nevestei. Aia, ba, frustratii aia, au tinut o generatie intreaga in viata. Aia au tinut speranta lu m.a.ta si lu t.ac.to vie, nu cenaclu Flacara, nu smiorcaiturile lu Ducu Bertzi nu Florin Piersic jucand in filmele lu Nicolaescu. Pai daca nu erau oameni ca nebunu ala de Dan Iosif, ba, pai imitatia aia de Revolutie nici imitatie nu mai era. Era un gunoi. Au tinut o generatie in spate, generatie care avea sa intre in coma odata cu mineradele si trecuta in pasivitate totala din 96 incolo.
Dupa pionierii frustrarii, stafeta a fost preluata de fenomenul Academia Catavencu care intr-un ocean de aplaudici FSN-isti erau singurii care isi permiteau sa zica ceva. De-acolo au descins frustratii Florin Calinescu, fostul poet disident Dinescu, ulterior Mircea Toma. Politic vorbind, frustratii erau Coposu si Ratiu. Abea atunci a-nceput urgia: au aparut Ada Milea, Razvan Exarhu(Noaptea tarziu, eheeei, ce vremuri), Andrei Gheorghe la 13-14(un dobitoc), aparea Robert Turcescu, dimineata devreme la tele7 si... Parazitii(atunci erau altceva).
evident, "pustiu DP" o sa-mi zica ca tot ce-am eumerat mai sus au o doza de rafinament al lor, sunt niste personaje bine slefuite mai putin Gheorge, Parazitii si Badea care-s doar niste baeti. Pai Gheorghe e s.carbos, spre deosebire de Badea e nespalat si plin de el. L-as bate pe Gheorghe cu acelasi dulap cu care l-as bate pe Ernest. Parazitii a avut un singur membru toata viata lor, pe Cheloo. Si Badea... Badea.
Dupa care au aparut toti obositii sa fure capitalul de simpatie adresat frustratilor. Dupa aia e blank. Toni Grecu a imbatranit, si-a bagat picioarele. Andries a-nebunit la o catedra de Arhitectura. Dan Iosif si Corneliu Coposu, Dumnezeu sa-i ierte. Pe Turcescu l-a lucrat Vantu. Pe Gheorghe l-au fript Bobic si Sarbu. Consiliul de la Paltinis s-a retras in poezele de doi lei dupa ce i-a lucrat Basescu pe toti. Ada Milea e tot mai baiat. Calinescu e o gaita care zbiara redundant. Razvan Exarhu s-a stins si diluat incet dar sigur intr-un TVR corupt. Mircea Toma s-a cantonat alaturi de Liviu Mihaiu in prostia aia derizorie cu "Salavati DELTA si VAMA VECHE". Dinescu nu mai are niciun haz. Parazitii au inceput sa faca promo-uri TVR-istice. Underworld-u s-a inchis si Expirat-u l-au renovat. De la Gyuri tot astept un semn de exprimare culturala si nimic. Costinestiu s-a umplut de c.cocalari si Vama de nespalati. S-a pierdut si picu de haz semi revolutionar care mai era.

Deci, pentru noi astia mai frustrati, n-au ramas decat 3 reprezentanti:

CTP, Badea si Banciu(eo sunt fan Banciu).
astia sunt, buni sau rai, nu prea mai avem de ales. Deci cu asta defilam.

PS: Ar mai fi Florin Piersic junior, dar inca n-are rezonanta.

PS2: DP=defect profesional. te pupa fratili tau

Raporteaza abuz de limbaj
radhookoo

1009 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 1 Februarie 2009, ora 12:44

@endemic: mi-a dat o lacrima.

Voi stiti literele alea cu care era facuta o reclama la zapp mai acu vreo 6 ani? Frumoase litere sa-mi bag p.la...

Raporteaza abuz de limbaj
daca m-am obosit sa-ti raspund, inseamna ca ai scris o imbecilitate.
b_voichita

313 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Februarie 2009, ora 04:13

si-n plus de asta badea e jumate pesti, jumate varsator. e tare cand nu e varsator

Raporteaza abuz de limbaj
areku

7604 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Aprilie 2010, ora 01:21

De la: DMark, la data 2009-01-29 07:21:30
De la: Endemic, la data 2009-01-29 05:08:49oho, ioane, mi-ai servit-o pe asta. da' e tarziu. revin maine, ca n-o fi nici badea mesia, da nici ultimu bou. promit ca mai intai il demontez apoi il montez la loc. plus de asta, nu mai evidentia si sublinia frustrarea ca pe un defect. eu o consider o reactie normala in spatiul carpato-danubiano-pontic care te face mai realist. un om nefrustrat n-ar avea cum sa accepte si sa interpreteze realitatea mizera din tara asta. eu unu sunt mandru ca sunt frustrat. si badea e primu care ilustreaza pe sticla totalitatea frustrarii si formele ei. doar ca o ilustreaza simplu, receptibil pentru public, nu ca zeul frustratilor CTP. trebuie sa fie cineva s-o faca si pe asta. omologul lui badea in presa sportiva e radu banciu(doar ca mult mai cultivat). banciu avea teoria asta cu frustrarea: pai si cum ai vrea sa fiu? fericit si imbecil? eu zic ca e bine sa fi frustrat.
voi reveni.

@shuller, @rap_boy pana la urma adevarul e la mijloc sau ma rog poate fi interpretat in mai multe feluri.
O mica adaugare la textul lu' @Endemic ar fi :
Desi Nenea Badea o fi frustrat, direct, ironic, sarcastic, cinic si face exces de zel, pana la urma omul pune clar punctul pe i (nu ca ceilalti) fix din cauza acestor calitati si de aici si farmecul emisiunii... nu ?!
Prefer emisiunea lu' Badea in locul standardelor talk show-uri pe teme politice, economice sau interesante cat despre restul subiectelor, ma refer la "vedetele" lu' peste, il citez pe Badea : "asa si, pe mine nu ma intereseaza , pe voi va intereseaza ?!"
In concluzie nu prea ma intereseaza pe mine ce fel de persoana e Badea atata timp cat face o emisiune buna.... .
Acum @shuller intrebare pt 1 milion :
Tu cumva cand vrei sa urmaresti o emisiune mergi pe premisa : aaaa...aici imi place prezentatorul ma uit la emisiune, aaaa aici e simpatica prezentatoarea ma uit la emisiune, nu-mi place emisiunea ca face prezentatorul pe desteptul...?????



si uite asa si D mark a pus pctl pe i....ai grija...sa nu fi criticat precum Mircea Badea

Raporteaza abuz de limbaj
live your life so u have nothing to regret
AndreeaH2elen

37 mesaje
Membru din: 16/08/2010
Postat pe: 1 Septembrie 2010, ora 13:00

Mey :)) EU ma mai uit la Mircea BAdea...dar nu prea a asculta bazaconiile lui ...:)) ci pentru scalambaiturile lui :))

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1586 mesaje
Membru din: 15/07/2010
Postat pe: 1 Septembrie 2010, ora 13:08

De la: AndreeaH2elen, la data 2010-09-01 13:00:08Mey :)) EU ma mai uit la Mircea BAdea...dar nu prea a asculta bazaconiile lui ...:)) ci pentru scalambaiturile lui :))


Poate-l coopteaza cei de la Mondenii in echipa lor! daca are mai mult succes cu scalambaiturile lui...

Raporteaza abuz de limbaj
monaco

1609 mesaje
Membru din: 13/03/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 1 Septembrie 2010, ora 13:14

Baii voi stiti ce timid e Mirciulica..in realitate ?

L-am ..intalnit/cunoscut... acum ceva ani...cand bunica lui fusese ranita pe trecerea de pietoni...; stateam cu ea de vb. si cu sora lu'...;apare Mircea...
Am vb. doar io' , el a ascultat si... a doua zi l-a adus cu el pe Oreste...L-oi fi speriat ?

Raporteaza abuz de limbaj
"necompletat..,necompletat..,fara comentarii pe forum ..." Daca se simte ..cineva....: atunci, de ce vrei prieteni aici? Dupa avatar?? Cred ca glumesti... TRADUCERE : NU colectionarilor de avatare !
AndreeaH2elen

37 mesaje
Membru din: 16/08/2010
Postat pe: 1 Septembrie 2010, ora 19:51

De la: CRITEO, la data 2010-09-01 13:08:51
De la: AndreeaH2elen, la data 2010-09-01 13:00:08Mey :)) EU ma mai uit la Mircea BAdea...dar nu prea a asculta bazaconiile lui ...:)) ci pentru scalambaiturile lui :))


Poate-l coopteaza cei de la Mondenii in echipa lor! daca are mai mult succes cu scalambaiturile lui...



E prea bun pentru Mondenii!! LA circ ar reusii mai repede! (da nu...ar speria animalele):))

Raporteaza abuz de limbaj
AndreeaH2elen

37 mesaje
Membru din: 16/08/2010
Postat pe: 1 Septembrie 2010, ora 19:52

De la: monaco, la data 2010-09-01 13:14:30Baii voi stiti ce timid e Mirciulica..in realitate ?

L-am ..intalnit/cunoscut... acum ceva ani...cand bunica lui fusese ranita pe trecerea de pietoni...; stateam cu ea de vb. si cu sora lu'...;apare Mircea...
Am vb. doar io' , el a ascultat si... a doua zi l-a adus cu el pe Oreste...L-oi fi speriat ?



Stai stai...in ce an s-a intamplat???

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

8928 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Postat pe: 1 Septembrie 2010, ora 19:56

Intre timp, si-a mai tratat timiditatea. Mi-e greu sa cred ca vehement si tupeist cum e la Tv, ar putea fi-n realitate un tip timid.

Raporteaza abuz de limbaj
monaco

1609 mesaje
Membru din: 13/03/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 3 Septembrie 2010, ora 02:41

R1: In 2001


R2: BA, asha tupeist era LA T.V. si pe atunci...

Raporteaza abuz de limbaj
"necompletat..,necompletat..,fara comentarii pe forum ..." Daca se simte ..cineva....: atunci, de ce vrei prieteni aici? Dupa avatar?? Cred ca glumesti... TRADUCERE : NU colectionarilor de avatare !
monaco

1609 mesaje
Membru din: 13/03/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 3 Septembrie 2010, ora 03:25

(Intre timp am devenit psiholog;)
vehementa, mai ales intr-un spatiu "protejat"...,e o alta fatzeta a timiditatii...

Raporteaza abuz de limbaj
"necompletat..,necompletat..,fara comentarii pe forum ..." Daca se simte ..cineva....: atunci, de ce vrei prieteni aici? Dupa avatar?? Cred ca glumesti... TRADUCERE : NU colectionarilor de avatare !
cristiqq

1 mesaj
Membru din: 15/09/2010
Oras: Tulcea

Postat pe: 15 Septembrie 2010, ora 14:47

Secondary Password

Raporteaza abuz de limbaj
Vizualizezi reclame pe net pentru care primesti bani in balanta de pe contul tau, apoi cand ajungi la 2$ ii poti retrage intr-un cont online si de acolo ii primesti direct pe cardul tau. Poti ajunge lunar si la 100-200$. Tot ce trebuie sa faci este sa te inregistrezi pe urmatorul site: http://www.neobux.com/?r=cristiqq20 Apoi selectezi ” View Ads” dai clik pe butonul rosu si gata incepi sa aduni bani pe net. Click and Cash! Responsabilitãþi: Cunostinte minime PC, conexiune internet, disponibilitate minim 5 min/zi
monaco

1609 mesaje
Membru din: 13/03/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 15 Septembrie 2010, ora 18:34

Sa va spun o faza tare :

i-am trimis un mesaj, in timpul emisiunii, lu' Mirciulica...si a doua zi m-a sunat unu'...disperat ..(mesajul era despre un jaf..cu rapirea victimei, arma alba, arma de foc ..etc...etc...):

..CINE E ACOLO ?????? si ce vrei de la mine ??.."

Habar nu aveam ce incerca sa-mi spuna...omu'...

Epilog: Mirciulica si-a schimbat nr. de tel...

Raporteaza abuz de limbaj
"necompletat..,necompletat..,fara comentarii pe forum ..." Daca se simte ..cineva....: atunci, de ce vrei prieteni aici? Dupa avatar?? Cred ca glumesti... TRADUCERE : NU colectionarilor de avatare !
Piti_

375 mesaje
Membru din: 12/09/2010
Postat pe: 15 Septembrie 2010, ora 18:50

De la: monaco, la data 2010-09-15 18:34:36Sa va spun o faza tare :

i-am trimis un mesaj, in timpul emisiunii, lu' Mirciulica...si a doua zi m-a sunat unu'...disperat ..(mesajul era despre un jaf..cu rapirea victimei, arma alba, arma de foc ..etc...etc...):

..CINE E ACOLO ?????? si ce vrei de la mine ??.."

Habar nu aveam ce incerca sa-mi spuna...omu'...

Epilog: Mirciulica si-a schimbat nr. de tel...


pai daca il haituiesti pe om :)) poate nu vroia sa faca dragoste cu tine...:))

uneori ma intreb cum se elibereaza licentele astea umaniste. mai fata mai, cum folosesti tu diminutive pentru a ecrana un concept in dauna si latura ego-ului si eului personal... of of mai mai... acest mirciulica mic tractorist o cauta pe ... cu un bici

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1405 mesaje
Membru din: 3/08/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 24 Septembrie 2010, ora 01:02

De la: shuller, la data 2009-01-27 11:01:44butonand telecomanda in aceasta dimineata, am observat cu mare neplacere k la antena 3 era mult prea "minunanta" emisiune in gura presei. so..definiti conceptul mircea badea sau conceptul de frustrare..ca e cam acelasi lucru


aha..poate ca e,dar e singura emisiune la care ma mai uit..

Raporteaza abuz de limbaj
Most people will die without really knowing who they really are...
rockk_

28 mesaje
Membru din: 6/11/2010
Oras: Oradea

Postat pe: 22 Ianuarie 2011, ora 00:55

De la: shuller, la data 2009-01-27 11:01:44butonand telecomanda in aceasta dimineata, am observat cu mare neplacere k la antena 3 era mult prea "minunanta" emisiune in gura presei. so..definiti conceptul mircea badea sau conceptul de frustrare..ca e cam acelasi lucru


deci tu crezi ca baiatul ala e frustra fara motiv, intelegand ca tu nu esti? cat de prost, orb, ignorant, ipocrit, stupid sa fii incat sa nu vezi ce se petrece in jurul tau?

chiar nu ai incercat vreodata in viata asta sa faci ceva de capul tau, banuiesc ca inca stai cu parintii tai, sauy ai un job d e2 bani care ti ia 8 ore pe zi si te complaci in situatia care esti, traiesti doar ca sa traiesti, fara sa te ntrebi vreodata , pentru ce?

pentru ce traiesti, care ti s cu adevarat clipele care ti aduc placere, cate clipe de placere adevarata ai zilnic...

esti un ignorant, mai rau, esti un ignorant stupid care i judeca pe ceilalti, fara pic de empatie, si chiar din aceasta cauza fata de tine imi permit sa te judec, la prima "vedere". esti un om mic, verde, plin de invidie, putin capabil de empatie, de intelegere, genul de persoana care indispune pe cei din jurul lui prin aroganta gratuita de care da dovada, fara a avea ceva de aratat, fara sa fi facut ceva de capul lui, fara sa fi sacrificat ceva sau sa fi riscat ceva. e usor sa risit cand nu risti ce e al tau.

asa ca, ia o mai usor, poate ca cel frustrat esti chiar tu, poate te simti amenintat de acel nimeni la tv, de acei nimeni din juru tau care au reusit, prin munca lor, prin sacrificiul lor sa faca ceea ce doresc, pe cand tu, te ai resemnat la o viata obisnuita, pragmatica, plictisitoare.

mircea b adea e unul dintru putinii care inca au curajul sa spuna lucrurilor pe nume, sinceritatea e o calitate de mult uitata, sa nu mai zic de onoare si demnitate, orgoliul gratuit luandu le locul la ambele, orgoliu gratuit + aroganta de doi bani...

Raporteaza abuz de limbaj
www.server.lineage2media.com
monaco

1609 mesaje
Membru din: 13/03/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 22 Ianuarie 2011, ora 16:25

Precizari pentru cine simte nevoia:
(observ ca pentru unele persoane este necesar.. )

- imi place Mirciulica
- nu-l sun niciodata, nu avem nicio legatura
- i-am trimis de cateva ori mesaje referitoare la chestiuni concrete, deosebite legate de legi si tampiti
(dar..se pare ca exista muuuuti tampiti care daca au nr. de tel. al unei persoane cunoscute inteleg ca este obligatoriu sa-l si foloseasca - uneori excesiv..., ceea ce l-a si determinat sa-l schimbe.)

Frustrat ? Si ce daca ? Frustrarea a cam devenit sport national de la o vreme... Tinde sa intre in normalitate, la ceea ce ofera societatea actuala .


El nu are timp sa faca pe interesantul pe YUPPY si a gasit modalitatea sa faca pe frustratul, pe interesantul, pe...cum vreti voi sa-i spuneti pe un post tv. si chiar sa faca bani din asta. Bravo lui !

Raporteaza abuz de limbaj
"necompletat..,necompletat..,fara comentarii pe forum ..." Daca se simte ..cineva....: atunci, de ce vrei prieteni aici? Dupa avatar?? Cred ca glumesti... TRADUCERE : NU colectionarilor de avatare !
A-Mirela

142 mesaje
Membru din: 28/11/2014
Postat pe: 23 Decembrie 2014, ora 11:46

Mircea Badea - parerea mea : o papusa cumparata si dirijata de banii celor ce conduc Antena. Inteligent dar pacat ca este doar ca o femeie care se vinde pentru a critica oponenta...

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy016339

5 mesaje
Membru din: 7/03/2015
Postat pe: 8 Aprilie 2015, ora 19:43

un mascarici vulgarizat !

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy016339

5 mesaje
Membru din: 7/03/2015
Postat pe: 8 Aprilie 2015, ora 19:44

yuppy sau 9 am?????!!!!!!



....eeeeeeeeeeeeeei !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului mircea badea
Mergi la: