back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Pentru cei ce se gandesc serios la divort

 


 
Pagini: << 1 2 3 >> Sari la pagina:
 
cs_iceprinc3ss

20 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Februarie 2009, ora 09:18

wong quote ...da sper k ai inteles ideea:D

Raporteaza abuz de limbaj
sterling

3 mesaje
Membru din: 10/02/2009
Oras: Ploiesti

Postat pe: 27 Februarie 2009, ora 15:53

10 euro. mai scumpa este nunta

Raporteaza abuz de limbaj
mitu4noi

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Februarie 2009, ora 22:22

Cat mai costa un divort?

Raporteaza abuz de limbaj
lorettagodeanu

35 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Februarie 2009, ora 22:29

eu am divortat acum un an
nu am copii nu am avut prea multe de impartit si nici nu mi-am luat avocat tot ce m-a costat a fost taxa de incepere 39 lei plus un timbru de 2 lei
e mai simplu ca la primarie nu iti tine discursuri te intreaba atat: sunteti de acord cu desfacerea certificatului de casatorie? bine la noi a fost usor ca am fost amandoi deacord.daca nu e deacord 2 martori sunt suficienti
nu da banii pe avocat ca dai degeaba
divortul cu martori se face si in lipsa
bafta si sa se termine cu bine
la mine la a doua infatisare sa terminat

Raporteaza abuz de limbaj
lorettagodeanu

35 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Februarie 2009, ora 22:29

eu am divortat acum un an
nu am copii nu am avut prea multe de impartit si nici nu mi-am luat avocat tot ce m-a costat a fost taxa de incepere 39 lei plus un timbru de 2 lei
e mai simplu ca la primarie nu iti tine discursuri te intreaba atat: sunteti de acord cu desfacerea certificatului de casatorie? bine la noi a fost usor ca am fost amandoi deacord.daca nu e deacord 2 martori sunt suficienti
nu da banii pe avocat ca dai degeaba
divortul cu martori se face si in lipsa
bafta si sa se termine cu bine
la mine la a doua infatisare sa terminat

Raporteaza abuz de limbaj
romicojocaru

251 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Februarie 2009, ora 22:38

De la: lorelay, la data 2009-02-27 22:29:14eu am divortat acum un an
nu am copii nu am avut prea multe de impartit si nici nu mi-am luat avocat tot ce m-a costat a fost taxa de incepere 39 lei plus un timbru de 2 lei
e mai simplu ca la primarie nu iti tine discursuri te intreaba atat: sunteti de acord cu desfacerea certificatului de casatorie? bine la noi a fost usor ca am fost amandoi deacord.daca nu e deacord 2 martori sunt suficienti
nu da banii pe avocat ca dai degeaba
divortul cu martori se face si in lipsa
bafta si sa se termine cu bine
la mine la a doua infatisare sa terminat

si acum ce o sa faci? ramai asa un suflet pierdut?

Raporteaza abuz de limbaj
simpaticu_X

34 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 1 Martie 2009, ora 22:09

De la: lawyer, la data 2009-01-06 22:41:08
De la: gabi8ma, la data 2009-01-06 22:33:35 n-am vazut ultima replica si era sa-ti spun ceva ... daca esti gentilom si numai vizita e bine... asa de proba ca din prima nu se face , parca asa spuneai


corect din prima nu.. mai intai ne cunoastem, iti ascult problema, te sfatuiesc te bibilesc apoi iti iau banii sau nu!


Cica asta-i actiunea pentru instanta, o scrieti :))) sau ma rog, o.... desenati.


jtazjmen

651 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Martie 2009, ora 00:35

De la: demic, la data 2009-02-01 19:07:29
De la: Haps, la data 2009-01-22 01:02:42
De la: lawyer, la data 2009-01-06 22:08:07Pentru cei ce se gandesc serios la divort, va dau cartea mea de vizita fratilor.. de avocat popa si doctor ai nevoie tot timpul (mai bine sa nu.. dar life suck's)
Este valabil si pentru aceia dintre voi care se gandesc sa isi puna pirostriile cu fetele din ziua de azi, nu se stie niciodata!!
Deci, cine e primul client?


k deci..o sa te chem sa-mi faci o sfestanie la mine la divort. pe langa asta sti cumva vreun avocat ?
...



domnule "lawer", pune mana putin pe gramatica limbii romane si in mod serios pe Legea nr.51/1995 (fara modificarile din nov 2008),referitor la publicitatea ce ti-o faci.




"doamna" demic, de gramatica limbii romane, am scapat prin clasa a 10-a daca nu ma insel, iar cand am scapat de ea, am dat o petrecere mare... dar mare de tot. Au venit multi invitati.. au venit si neinvitati bucurosi ca au scapat de stresul vietii lor!! Parca erai si tu pe acolo!
Defapt, sunt sigur ca erai... tu erai cea care statea langa lautari si ii corecta de cate ori poceau cuvintele

Cat despre legea 51, daca te referi la art 46, cred ca l-ai luat prea in serios.. cand a fost ultima data cand ai citit un ziar?? la rubrica anunturi ma refer... ai intrat vreodata pe avocat.net??
Apropo.. de unde stii de legea 51?? dar de modificari?? cumva esti avocat si tocmai ti-ai facut publicitatee mascata??

Raporteaza abuz de limbaj
lorettagodeanu

35 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Martie 2009, ora 21:20

un suflet pierdut eram atunci cand eram maritata simteam cum viata mea se scurge lasand in urma cei mai frumosi ani ai tineretii in care nu aveam parte decat de lacrimi si vorbe urate oare se merita sa traiesti langa asa un barbat doar pt ca il iubesti?si lui sa nu ii pese nici negrul sub unghie de tine...gata ca am dato in sentimentalisme.Acum sunt mult mai linistita mai calma reusesc sa imi fac un viitor in cariera sa nu mai fiu sluga nimanui si sa ma f** toti sefii la cap
iar suflet pierdut nu sunt pt ca am inceput o alta relatie cu cineva care intr-adevar se poate numi barbat nu curvar si care m-a ajutat foarte mult sa imi dau seama ca nu toti barbatii sunt la fel si mai se gaseste pe acest pamant si cate unul care mai ne respescta


Raporteaza abuz de limbaj
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 4 Martie 2009, ora 08:02

De la: lorelay, la data 2009-03-03 21:20:22 un suflet pierdut eram atunci cand eram maritata simteam cum viata mea se scurge lasand in urma cei mai frumosi ani ai tineretii in care nu aveam parte decat de lacrimi si vorbe urate oare se merita sa traiesti langa asa un barbat doar pt ca il iubesti?si lui sa nu ii pese nici negrul sub unghie de tine...gata ca am dato in sentimentalisme.Acum sunt mult mai linistita mai calma reusesc sa imi fac un viitor in cariera sa nu mai fiu sluga nimanui si sa ma f** toti sefii la cap
iar suflet pierdut nu sunt pt ca am inceput o alta relatie cu cineva care intr-adevar se poate numi barbat nu curvar si care m-a ajutat foarte mult sa imi dau seama ca nu toti barbatii sunt la fel si mai se gaseste pe acest pamant si cate unul care mai ne respescta







in putine cuvinte:primul barbat o avea mik si nu o folosea bn,al doilea o are de cal si o foloseste exemplar:P....:))

Raporteaza abuz de limbaj
popcorn

86 mesaje
Membru din: 10/02/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 22 Martie 2009, ora 19:50

avocat si.....mincinos !!diferenta e ?? doar mica !! la scriere....lawyer or..? lier ?? in legatura cu divorturile : ramaneti asa cum sunteti acuma !! nu-i nici mai rau !! dar nici mai bine .......(doar e altceva !!).

Raporteaza abuz de limbaj
jtazjmen

651 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Martie 2009, ora 13:54

De la: cadriandorin, la data 2009-03-22 19:50:24avocat si.....mincinos !!diferenta e ?? doar mica !! la scriere....lawyer or..? lier ?? in legatura cu divorturile : ramaneti asa cum sunteti acuma !! nu-i nici mai rau !! dar nici mai bine .......(doar e altceva !!).




cata intelepciune in spusele tale!! dar ce ai vrut sa spui? apropo!
Folosesti prea multe puncte de suspensie. Oare in procesul cognitiv in urma caruia ai debitat o asemenea capodopera literara, tot atatea potigniri ai avut?
Dar ia spune-mi, in casnicia ta sunt multe puncte de suspensie? dar semne de intrebare, cate sunt?
In speranta ca ti-am dat o tema de gandire, iti mai spun un lucru:
Avocatul reprezinta interesele clientului, nu pe cele proprii!!

Raporteaza abuz de limbaj
jtazjmen

651 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Martie 2009, ora 13:58

De la: xxx_gagik, la data 2009-02-27 09:18:43wong quote ...da sper k ai inteles ideea:D



n-am inteles ideea! sory!

Raporteaza abuz de limbaj
lorettagodeanu

35 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Martie 2009, ora 19:57

raspunsul e pentru dasca777

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

391 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 12 Mai 2009, ora 13:42

De la: lawyer, la data 2009-01-06 22:23:13
De la: gabi8ma, la data 2009-01-06 22:19:25ai tu o logica cam intortochiata , de fapt esti avocat , defect profesional presupun


Gandesc in perspectiva sa vezi ce de clienti o sa am

te astept si pe tine


Mai sunt si altii care sufla si-n iaurt dupa ce s-au fript o data!
Ai auzit de acestia?
Norocul meu, ca n-am nevoie de servicii platite acuma

All is freee, nowadays

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1989 mesaje
Membru din: 24/05/2009
Postat pe: 19 Iunie 2009, ora 07:10

De la: lawyer, la data 2009-01-06 22:08:07Pentru cei ce se gandesc serios la divort, va dau cartea mea de vizita fratilor.. de avocat popa si doctor ai nevoie tot timpul (mai bine sa nu.. dar life suck's)
Este valabil si pentru aceia dintre voi care se gandesc sa isi puna pirostriile cu fetele din ziua de azi, nu se stie niciodata!!
Deci, cine e primul client?
Se vede ca e criza Deja viperele de avocati nu mai aflueta aceea de lovele intrate in buzunar.Deci ce doresti sa divortam de dragul contului tau?Ori atit a putut scartai creierul tau uscat de miciunile ce le ziceti prin salile de judecata.Gunoi cu parfum de Mertan ce esti

Raporteaza abuz de limbaj
klaudya_e

54 mesaje
Membru din: 26/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 19 Iunie 2009, ora 10:13

De la: lawyer, la data 2009-01-22 00:22:12
De la: angel_demon10, la data 2009-01-21 16:59:58
De la: lawyer, la data 2009-01-09 19:39:43
De la: angel_demon10, la data 2009-01-09 17:32:00in afara de mr. Andrei, vad ca nu s-a mai bagat nimeni in discutie asa ca ma bag eu ca musca-n lapte!
gabi, John... vedeti voi sa nuuuuuu cumvaaaaaa...

auzi, John, chiar asa... daca omor pe cineva (in legitima aparare, desigur) vii sa ma aperi la proces?



daca omori pe cineva, il faci fericit pe dasca... in sfarsit o sa manance si el coliva cuiva

Ca sa revin la subiect, ai grija sa fie legitima aparare!!
Asta inseamna, si iti dau un exemplu: daca te agreseaza unu cu un cutit, tu fugi si pui mana pe un par te intorci spre el, el face stanga imprejur si da sa fuga iar tu il altoiesti si il omori... asta nu mai e legitima aparare!! asta e deja atac! si e omor!

intelegi?? e legitima aparare numai daca atacul e direct, indreptat asupra ta, cu scopul de a te.. lovi.. omora...etc si tu te aperi sau ripostezi!!

da te apar ca si banii tai sunt buni nu??


dragul meu, ideea era sa ma aperi si sa castigi chiar daca nu era in legitima aparare, daaaaaaaaaaaaaaaa?!?!



obligatia mea in calitate de latratore este de diligenta nici decum de rezultat.. daaaa? dar tu, comite acea crima si mai vedem




Obligatii de diligenta nu de rezultat!! Doamne dar cum le mai stie baiatul asta pe toate!! Si apropo, se scrie nicidecum si, dupa cate stiu eu, cand ai intrat la facultate ai dat examen la gramatica sau esti unul dintre aceia care au intrat la facultate doar cu buletinul?

Raporteaza abuz de limbaj
Omul este singurul animal care se vede traind - Emil Cioran
Fosta membra 9am.ro

955 mesaje
Membru din: 5/06/2009
Postat pe: 19 Iunie 2009, ora 14:26

De la: cadriandorin, la data 2009-03-22 19:50:24avocat si.....mincinos !!diferenta e ?? doar mica !! la scriere....lawyer or..? lier ?? in legatura cu divorturile : ramaneti asa cum sunteti acuma !! nu-i nici mai rau !! dar nici mai bine .......(doar e altceva !!).



....!!??!!...??:!!!!!....(!!)

esti tatal nostru Dori

Raporteaza abuz de limbaj
2 > 1
linda

1592 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Constanta

Postat pe: 19 Iunie 2009, ora 14:30

De la: Oksana, la data 2009-06-19 14:26:49
De la: cadriandorin, la data 2009-03-22 19:50:24avocat si.....mincinos !!diferenta e ?? doar mica !! la scriere....lawyer or..? lier ?? in legatura cu divorturile : ramaneti asa cum sunteti acuma !! nu-i nici mai rau !! dar nici mai bine .......(doar e altceva !!).



....!!??!!...??:!!!!!....(!!)

esti tatal nostru Dori


mai oksana, ce m-ai speriat... de fapt.m-ai entuziasmat pe degeaba; cand am vazut mesajul in casuta de forum am crezut ca m-am nimerit simultan online cu cadriandorin pt ca-i recunoscusem instantaneu scrierea ametitoare de cap...

apoi am constatat ca nu e el

Raporteaza abuz de limbaj
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 19 Iunie 2009, ora 16:40

De la: linda, la data 2009-06-19 14:30:33
De la: Oksana, la data 2009-06-19 14:26:49
De la: cadriandorin, la data 2009-03-22 19:50:24avocat si.....mincinos !!diferenta e ?? doar mica !! la scriere....lawyer or..? lier ?? in legatura cu divorturile : ramaneti asa cum sunteti acuma !! nu-i nici mai rau !! dar nici mai bine .......(doar e altceva !!).



....!!??!!...??:!!!!!....(!!)

esti tatal nostru Dori


mai oksana, ce m-ai speriat... de fapt.m-ai entuziasmat pe degeaba; cand am vazut mesajul in casuta de forum am crezut ca m-am nimerit simultan online cu cadriandorin pt ca-i recunoscusem instantaneu scrierea ametitoare de cap...

apoi am constatat ca nu e el




capra patrata o sa te linisteasca

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

955 mesaje
Membru din: 5/06/2009
Postat pe: 20 Iunie 2009, ora 11:53

De la: linda, la data 2009-06-19 14:30:33[
mai oksana, ce m-ai speriat... de fapt.m-ai entuziasmat pe degeaba; cand am vazut mesajul in casuta de forum am crezut ca m-am nimerit simultan online cu cadriandorin pt ca-i recunoscusem instantaneu scrierea ametitoare de cap...

apoi am constatat ca nu e el


imi cer scuze ;))
nu este sarbatoare in fiecare zi

Raporteaza abuz de limbaj
2 > 1
Octavian_b

145 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 09:22

Pt cei care se gandesc foarte serios la divort, dau o lada de bere !!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
jtazjmen

651 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Septembrie 2009, ora 08:55

Obligatii de diligenta nu de rezultat!! Doamne dar cum le mai stie baiatul asta pe toate!! Si apropo, se scrie nicidecum si, dupa cate stiu eu, cand ai intrat la facultate ai dat examen la gramatica sau esti unul dintre aceia care au intrat la facultate doar cu buletinul? [/quote]



Auzi fata? daca vrei sa-mi atragi atentia, semnalizandu-ti inteligenta, spiritul de observatie si cunostintele de limba romana, .. ai reusit!!
Esti desteapta, esti mult mai desteapta decat mine, tu stii gramatica nenica... nu gluma!! tu esti un fel de jandarmu' site-ului.. cum observi o greseala, cum iei atitudine prompt o semnalizezi si-i aplici o corectura sanatoasa autorului, sa te tina minte!
Bravo fata! ti-ai facut meseria si de data asta.. Meriti o bomboana
P.s. cand am intrat la facultate n-aveam buletin.. si daca as fi avut si as fi intrat cu el, ce?? Nu-ti inteleg frustrarile.. va trebui sa le explici mai bine!

Raporteaza abuz de limbaj
jtazjmen

651 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Septembrie 2009, ora 08:57


Cineva s-a trezit suparat!... [/quote]



Nu sunt suparat Daria dar nu m-am putut abtine.
Promit ca data viitoare sa ma straduiesc mai mult

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 17 Septembrie 2009, ora 09:01

De la: lawyer, la data 2009-09-17 08:57:38
Cineva s-a trezit suparat!...




Nu sunt suparat Daria dar nu m-am putut abtine.
Promit ca data viitoare sa ma straduiesc mai mult [/quote]

Hi, hi! Si cand ma gandesc ca mama ma indemna sa fac "Facultatea de drept"!...Iti dai seama cam cat de acida as fi fost eu, cu atatia ani de experienta in spate, daca tu, tanar fiind, reactionezi asa?!...

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

616 mesaje
Membru din: 4/09/2009
Postat pe: 17 Septembrie 2009, ora 09:09

De la: lawyer, la data 2009-01-06 22:08:07Pentru cei ce se gandesc serios la divort, va dau cartea mea de vizita fratilor.. de avocat popa si doctor ai nevoie tot timpul (mai bine sa nu.. dar life suck's)
Este valabil si pentru aceia dintre voi care se gandesc sa isi puna pirostriile cu fetele din ziua de azi, nu se stie niciodata!!
Deci, cine e primul client?


esti in colaborare cu Dasca sau on ur own?

Raporteaza abuz de limbaj
Love...and do whatever you want!
Fosta membra 9am.ro

616 mesaje
Membru din: 4/09/2009
Postat pe: 17 Septembrie 2009, ora 09:17

De la: demic, la data 2009-02-01 19:07:29
De la: Haps, la data 2009-01-22 01:02:42
De la: lawyer, la data 2009-01-06 22:08:07Pentru cei ce se gandesc serios la divort, va dau cartea mea de vizita fratilor.. de avocat popa si doctor ai nevoie tot timpul (mai bine sa nu.. dar life suck's)
Este valabil si pentru aceia dintre voi care se gandesc sa isi puna pirostriile cu fetele din ziua de azi, nu se stie niciodata!!
Deci, cine e primul client?


k deci..o sa te chem sa-mi faci o sfestanie la mine la divort. pe langa asta sti cumva vreun avocat ?
...



domnule "lawer", pune mana putin pe gramatica limbii romane si in mod serios pe Legea nr.51/1995 (fara modificarile din nov 2008),referitor la publicitatea ce ti-o faci.


upsy, cineva s-a documentat :D
si totusi, reclama are voie sa isi faca (nu in detrimentul altora, desigur); si nu are voie sa ademeneasca clientela cu obiecte personalizate etc...in rest, daca isi ofera serviciile, e ok...depinde cat de calitative sunt acum

Raporteaza abuz de limbaj
Love...and do whatever you want!
Fosta membra 9am.ro

616 mesaje
Membru din: 4/09/2009
Postat pe: 17 Septembrie 2009, ora 09:20

De la: Ficherman, la data 2009-06-19 07:10:49
De la: lawyer, la data 2009-01-06 22:08:07Pentru cei ce se gandesc serios la divort, va dau cartea mea de vizita fratilor.. de avocat popa si doctor ai nevoie tot timpul (mai bine sa nu.. dar life suck's)
Este valabil si pentru aceia dintre voi care se gandesc sa isi puna pirostriile cu fetele din ziua de azi, nu se stie niciodata!!
Deci, cine e primul client?
Se vede ca e criza Deja viperele de avocati nu mai aflueta aceea de lovele intrate in buzunar.Deci ce doresti sa divortam de dragul contului tau?Ori atit a putut scartai creierul tau uscat de miciunile ce le ziceti prin salile de judecata.Gunoi cu parfum de Mertan ce esti


crede-ma ca sunt alte "specimene" mult mai rele ca avocatii, asa ca lasa pe fiecare sa faca ce se pricepe;
si inca ceva, daca avocatii astia ar minti in salile de judecata pt tine si (sa dam un ex) datorita lor ti s-ar revendica un teren care te-ar face om bogat...atunci nu ai mai lua foc asa, nu?
totul e subiectiv, fisherman

Raporteaza abuz de limbaj
Love...and do whatever you want!
Fosta membra 9am.ro

1214 mesaje
Membru din: 2/09/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 17 Septembrie 2009, ora 09:22

Ce e negru cu maro si se potriveste perfect la gatul unui avocat?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

616 mesaje
Membru din: 4/09/2009
Postat pe: 17 Septembrie 2009, ora 09:24

De la: Jumpin__Frog, la data 2009-09-17 09:22:50Ce e negru cu maro si se potriveste perfect la gatul unui avocat?


indiferent dak e femeie sau barbat avocat? hmm...hai k ma faci curioasa

Raporteaza abuz de limbaj
Love...and do whatever you want!
Pagini: << 1 2 3 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Pentru cei ce se gandesc serios la divort
Mergi la: