back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Zeitgeist

 


 
 
darkpayne87

15 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Decembrie 2008, ora 13:43

Este un film in 2 parti. Amandoua partile sunt superbe. In principiu este un documentar ce pune cap la cap diverse informatii din surse diferite si culmea ca iese ceva . La sfarsitul primei parti m-am cam speriat cu controlul ala planetar...dar stiam ca se va ajunge intr-un final si la asta.

Cum spunea Nichita: A dracului si putoarea asta de viata


Raporteaza abuz de limbaj
b_voichita

313 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 Ianuarie 2009, ora 02:04

Zeitgeist ar fi putut fi interesant daca nu se nastea Michael Moore sa arate cum se face un documentar

Raporteaza abuz de limbaj
lau_ghiran

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Ianuarie 2009, ora 14:55

Le- am vãzut si eu recent. Sânt interesante dar ce nu mi- a plãcut e cã s-a vorbit mult de sistemul american. Oare când o sã se facã vreun documentar cu hoții noștri europeni. Cã sânt sigur cã-s o grãmadã si pe la noi

Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 24 Ianuarie 2009, ora 22:40

De la: lau_ghiran, la data 2009-01-24 14:55:32Le- am vãzut si eu recent. Sânt interesante dar ce nu mi- a plãcut e cã s-a vorbit mult de sistemul american. Oare când o sã se facã vreun documentar cu hoții noștri europeni. Cã sânt sigur cã-s o grãmadã si pe la noi


probabil fiindca europenii sint mai eleganti in manipulari...au o traditie aristocratica...iar americanii ar fi urmasii de o "anume" factura ai europenilor...la ei a prins mai de bine cultura "muschiului" si mintii ocupate cu entertainementul...personal, am avut probleme cu ei si chiar au parut saraci cu duhul...multi cred tot ce li se spune si isi lauda stilul de viata...desi, daca te apropii de ei vezi cit slinosi sint...nu toti...pare firesc sa fie supusi la astfel de experimente...nici de zeitgeist nu inteleg ce e cu el, unii...mai mult a prins la noi...europenii sint mai predispusi la brainstorming...ma rog, idei da destule filmul asta...ramine de vazut daca mai au vreme sa le valorifice cum se sugereaza...

Raporteaza abuz de limbaj
uby

36 mesaje
Membru din: 25/10/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Ianuarie 2010, ora 20:24

Ce pot spune....un film cu foarte multe intelesuri,dar acum oare ,noi vom stii vreodata daca punctul de vedere al unei persoane se va potrivi cu al nostru?Eu raman o idealista si cred ca lumea este pur si simplu ceea ce noi vedem in fiecare zi si ca nu exista un grup de oameni care ,defapt vor o Globalizare cat mai rapida!!


Va multumesc!

Raporteaza abuz de limbaj
puzzle

1769 mesaje
Membru din: 17/11/2009
Postat pe: 26 Ianuarie 2010, ora 23:53

De la: lau_ghiran, la data 2009-01-24 14:55:32Le- am vãzut si eu recent. Sânt interesante dar ce nu mi- a plãcut e cã s-a vorbit mult de sistemul american. Oare când o sã se facã vreun documentar cu hoții noștri europeni. Cã sânt sigur cã-s o grãmadã si pe la noi



stai linistit, ca in principiu sunt cam aceeasi si opereaza cam la fel

suntem toti manipulati o "o mana " de oamnei


Dan_ID

75 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Martie 2010, ora 13:44

De la: puzzle, la data 2010-01-26 23:53:33
De la: lau_ghiran, la data 2009-01-24 14:55:32Le- am vãzut si eu recent. Sânt interesante dar ce nu mi- a plãcut e cã s-a vorbit mult de sistemul american. Oare când o sã se facã vreun documentar cu hoții noștri europeni. Cã sânt sigur cã-s o grãmadã si pe la noi



stai linistit, ca in principiu sunt cam aceeasi si opereaza cam la fel

suntem toti manipulati o "o mana " de oamnei


Puzzle mi-ai cam furat poza,dar te iert ,bucurate si tu de ea


areku

7604 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Aprilie 2010, ora 01:28

De la: puzzle, la data 2010-01-26 23:53:33
De la: lau_ghiran, la data 2009-01-24 14:55:32Le- am vãzut si eu recent. Sânt interesante dar ce nu mi- a plãcut e cã s-a vorbit mult de sistemul american. Oare când o sã se facã vreun documentar cu hoții noștri europeni. Cã sânt sigur cã-s o grãmadã si pe la noi



stai linistit, ca in principiu sunt cam aceeasi si opereaza cam la fel

suntem toti manipulati o "o mana " de oamnei

pff...a fost dragutz...intrebarea mea este alta....ce oare au retzinut oameni din tot doc?....
oricum...documentarul..e cam schiop fara
the big picture...;)...care....incearca sa trezeasca oile...pardon...robotzii...pardon...cica oamenii :))...


live your life so u have nothing to regret
| Varianta pentru tiparire a topicului Zeitgeist
Mergi la: